Glinki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-23, 14:01   #61
Falabella
Zakorzenienie

Dot.: Glinki

Ja używałam glinki zielonej, rhassoul, wulkanicznej i białej.

Zielona była okej, ale podrażniała (a nie dopuszczałam do zasychania)
Rhassoul - jakoś jej nie lubię, nic za bardzo nie robi i też podrażnia lekko.
Wulkaniczna - bez rewelacji.

Biała - miłość po grób.

Używam sypkiej z Les Argiles du Soleil.
Matuje, oczyszcza, koi, niweluje podrażnienia, zaczerwienienia, "gasi" stany zapalne. Ujednolica, wyrównuje kolor skóry - no jest genialna!
Jako maseczki używam 1-2x w tygodniu, prócz tego myję nią twarz (mleczko do demakijażu, potem mydło naturalne i potem glinka).

Kolejne zastosowanie to ulepszanie naturalnego pudru sypkiego Jadwiga Jak zamawiam puder to przesypuję połowę do starego opakowania i mieszam dokładnie pół na pół z białą glinką. Robi się bardziej miękki, kremowy, ładniej wygląda na skórze i lepiej matuje

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 15:03   #62
carriebee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Ja używałam glinki zielonej, rhassoul, wulkanicznej i białej.

Zielona była okej, ale podrażniała (a nie dopuszczałam do zasychania)
Rhassoul - jakoś jej nie lubię, nic za bardzo nie robi i też podrażnia lekko.
Wulkaniczna - bez rewelacji.

Biała - miłość po grób.

Używam sypkiej z Les Argiles du Soleil.
Matuje, oczyszcza, koi, niweluje podrażnienia, zaczerwienienia, "gasi" stany zapalne. Ujednolica, wyrównuje kolor skóry - no jest genialna!
Jako maseczki używam 1-2x w tygodniu, prócz tego myję nią twarz (mleczko do demakijażu, potem mydło naturalne i potem glinka).

Kolejne zastosowanie to ulepszanie naturalnego pudru sypkiego Jadwiga Jak zamawiam puder to przesypuję połowę do starego opakowania i mieszam dokładnie pół na pół z białą glinką. Robi się bardziej miękki, kremowy, ładniej wygląda na skórze i lepiej matuje

kochana też pałam miłością do białej i to tylko w wersji sypkiej używam najczęściej Cattier, ale denerwuje mnie opakowanie 2x10g i kwota minimalna zamówienia na Doz-ie

czy możesz powiedzieć gdzie kupujesz tę Les Argiles du Soleil? Bo na Biolanderze coś nie mogę znaleźć i czy to jest takie duże opakowanie 300g?

z dosypaniem do pudru też spróbowałabym dzięki ci kobieto
carriebee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:41   #63
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez carriebee Pokaż wiadomość
kochana też pałam miłością do białej i to tylko w wersji sypkiej używam najczęściej Cattier, ale denerwuje mnie opakowanie 2x10g i kwota minimalna zamówienia na Doz-ie

czy możesz powiedzieć gdzie kupujesz tę Les Argiles du Soleil? Bo na Biolanderze coś nie mogę znaleźć i czy to jest takie duże opakowanie 300g?

z dosypaniem do pudru też spróbowałabym dzięki ci kobieto
Na Allegro Tak, to wielkie opakowanie, chyba 300 czy 350g, starcza na wieki Polecam szczerze!

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 12:26   #64
201608040942
Konto usunięte

Dziewczyny jak tak o glinkach piszecie. Dostalam odsypke rozowej glinki Cattier i cholera po zmyciu mam rozowa gebe musze ekstra jeszcze pysk umyc. Czy wiecie moze czy taka glinka ogolem zawsze zabarwia skore, czy to akurat domena tej firmy? jak bym kupila glinke w sklepie dla mieszaczy to tez sie tak zachowywac bedzie? U racji wieku i cery to rozowa ma byc dla mnie, ale jak to tak zawsze ma byc to chyba wole uniwersalna biala zakupic. Szkoda mi myc jeszcze twarz i zmywac dobroczynne dzialanie glinki , oleju i wszystkiego co ja tam jeszcze wciepne. Chcialabym poporstu zmyc maseczke woda i na tym koniec, zero dodatkowego mycia. tylko jesli potrzeba spryskanie hydrolatem i nalozenie kilku kropli oleju. Latem i bez tego sie obejde, wystarczy olej wymieszany z glinka, ale jak ja sie po maseczce dodatkowo myci musze to zmywam to co zrobil olej, a chcialabym na upaly dodatkowa pielegnacje sobie darowac.
Wie ktos jak to jest z rozowa/czerwona glinka? Wszystkie takie same zabarwiajace skore czy tylko ta Cattier taka jest?
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:22   #65
zapaałka
Zakorzenienie

Mam glinkę z zsk (http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...ka-czerwona/61) i też zmienia kolor skóry, więc czerwona już chyba tak ma
zapaałka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:07   #66
201608040942
Konto usunięte

No masz babo placek, a ja mialam cicha nadzieje .... ;o)
Stary 2013-07-02, 01:17   #67
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No masz babo placek, a ja mialam cicha nadzieje .... ;o)
Hmm... ja mam Algi z glinka czerwoną.. nie barwi nic a nic. moja jest z allegro firma estein. Ale byc moze dosypuja talku bo spotkałam 1 taki komentarz (mam nadzieje, ze złosliwy).
Barwi za to gąbkę ktorą zmywam buźkę, ale na lekki pomarańcz.

Dziś wpadł mi do głowy pomysł by rozrobic glinke ze zwykłym jogurtem naturalnym. Czy koś stosował? Algi sie rozrabia to czemu nie glinkę???
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 11:43   #68
201608040942
Konto usunięte

Glinke mozesz rozrobic z czym chcesz. Z woda, z hydrolatem, tonikiem, woda termalna, mlekiem, jogurtem, maslanka, smietana itp...Mnie sie do kuchnie latac nie chce, wiec uzywam kranowki, hydroplatu albo tzermalki i dodaje krople oleju.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości