Opalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-04-21, 22:23   #1
guest
Zakorzenienie

opalanie

Pani Beato,
Chcialabym sie dowiedziec czy bezpieczne wystawianie na naturalen sloncce skory, ktora jest nabrala ladnego, lekko opalonego koloru po stosowaniu kremow samoopalających oraz balsamow brazujących.
Wyjezdzam w najblizszym czasie w gory, gdzie slonce dosc ostre i chcialabym sie upewnic, ze pod plywem promieni slonecznych nie dojdzie do jakiejs uczuleniowej reakcji.
Dziekuje za informację.
Pozdrawiam,
Iwona
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-22, 17:19   #2
guest
Zakorzenienie

Re: opalanie

Ja sobie pozwolę dodać moją opinię. Nie ma żadnych przeciwwskazań , tylko trzeba pamiętać , że taka opalenizna uzyskana za pomocą kremów samoopalających nie chroni przed słońcem, trzeba więc się zabezpieczyć kremamami ochronnymi.
Stary 2002-04-24, 19:28   #3
guest
Zakorzenienie

Dla Oliweczki na temat samoopalacz a opalanie

Odświeżam ten wątek!!
Stary 2003-05-31, 11:19   #4
soniczek
Przyczajenie

opalanie

Witam, czy zanim zacznę się opalać na słoneczku, czy też w solarium, powiinam zmyćsamoopalacz, tzn. zrobioc peeling całego ciała? Trochę to może śmiesznie wyglądać, gdy cały czas chodziłam ślicznie opalona, a tu nagle wyjdę blada jak trup. Zrobiłam ten test jaki typ skóry mam. Wyszło mi ok. 17 ptk., może trochę mniej, czyli mam skóre na pograniczu wrażliwej i normalnej. Po ilu wizytach w solarium byłoby widać efekty opalania? Pozdrawiam serdecznie.
soniczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 12:11   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Samoopalacz nie ma wpływu na opalanie ani na słońcu ani w solarium. Jednak peeling ciała warto zrobić przed rozpoczęciem opalania - opalenizna będzie trwalsza i równiejsza. Jeśli skórę masz wrażliwą to musisz bardzo uważać ,wszelkie oparzenia słoneczne (i w solarium) są bardzo groźne.Jeśli do tej pory stosowałaś z dobrym efektem samoopalacz to po co chcesz prażyć się na słońcu czy w solarium?
Jeśli jednak zdecydujesz się na opalanie (w solarium) to zacznij bardzo ostrożnie od 3-4 minut,potem dzień ,dwa przerwa ,jeśli skóra nie reaguje zaczerwienieniem to możesz zwiększyć czas 5-6min, znowu przerwa 7-8min, przerwa ,9-10 min,powinno wystarczyć do nabrania lekkiej opalenizny, później raz na 10-14 dni max.10 min (jeśli będziesz opalała się na słońcu to zrezygnuj z solarium), w solarium powinnaś stosować kosmetyki -polecam Soleo ,niedrogie a naprawdę bardzo dobre, jest duży wybór preparatów. Opalanie zarówno w solarium jak i na słońcu wysusza skórę,przyczynia się do powstawania przebarwień,do szybszego starzenia się skóry,nadmierne opalanie (częste oparzenia) mogą spowodować raka skóry.
Jeśli chodzi o opalanie na słońcu to przestudiuj Serię słoneczną Basi, dowiesz się jakie preparaty stosować.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 00:29   #6
Charlotte
Wtajemniczenie

GG do Charlotte
Opalanie

Jednak zrezygnowałam do jesieni z kremu Lysanel Active na rzecz Garniera Czysta Skóra. Garnier chyba nie ma żadnych przeciwwskazań do opalania się??? Pytam, bo o Lysanelu też dowiedziałam się z Wizażu, i to przypadkowo, niestety firma SVR nie postarała sie o ulotki informacyjne w pudełkach Więc jak z tym Garnierem?
Charlotte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 08:32   #7
Dorixx
Zadomowienie

Re: Opalanie

Garnier Ci nie zaszkodzi
Piszę na podstawie własnych obserwacji
Lysanel Activ też mi nie zaszkodził-używam regularnie, zawsze na noc i nic mi się nie dzieje a dodam, że skórę mam dosc wrażliwą np. na słońce jestem z natury trupio-blada twarz i Lysanel nic a nic nie popsuł mi buźki, wręcz przeciwnie, dzielnie pomógł
Stary 2003-06-24, 12:38   #8
Charlotte
Wtajemniczenie

GG do Charlotte
Re: Opalanie

Dzięki. Mi tez Lysanel póki co nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, ale naczytałam się tutaj róznych wypowiedzi i przestraszyłam się przebarwień od kwasów. Dlatego przerzuciłam się na razie na Garnier, a do Lysanela wrócę po wakacjach Buziaczki
Charlotte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 12:38   #9
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk
opalanie

Wiosna nadchodzi i niebawem trzeba będzie pokazać kawałek ciała. I chciałabym, aby to ciało nie było szaro-sine więc zamierzam się opalić . I tu mam kłopot - otóż już nigdy, przenigdy nie będę opalać mordki, ale reszta to co innego. I zwracam się do Was kochane dziewczynki z pytaniem, jak opalać się w solarium , coby mordki nie uszkodzić ? Podobno są solaria, gdzie można wyłączyc lampę "twarzową", ale koło mnie takiego nie ma. Czy jest jakiś inny sposób ?
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 12:48   #10
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

Jak nie chciałam opalać twarzy, to ją po prostu zasłaniałam. Zabierałam ze sobą jakiś przewiewny materiał i kładłam na buźce. Może śmiesznie to wygląda, ale przecież nikt mnie tam w środku nie widzi

Pozdrówka
Twitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 16:31   #11
Angella
Przyczajenie

opalanie

Witam,
Mam dosc nietypowe pytanie, oto czy ktoras/ys z was nie chciał/aby kupic samoopalacza nivea sun touch(zalaczam zdejcie)?
Mam maly problem,m gdyz kupilam sobie samoopalacze w makro (w celu zaoszczedzenia)a jak wiadomo tam sprzedaja w komplecie :/ i takim sposobem dorobilam sie 3 samoopalaczy. Teraz mam problem, gdyz tylu ich nie potrzebuje...
Bylabymm wdzieczna za pomoc.
Prosze o kontakt e-mail.
Angella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 16:33   #12
Angella
Przyczajenie

Angell napisał(a):
> Witam,
> Mam dosc nietypowe pytanie, oto czy ktoras/ys z was nie chciał/aby kupic samoopalacza nivea sun touch(zalaczam zdejcie)?
> Mam maly problem,m gdyz kupilam sobie samoopalacze w makro (w celu zaoszczedzenia)a jak wiadomo tam sprzedaja w komplecie :/ i takim sposobem dorobilam sie 3 samoopalaczy. Teraz mam problem, gdyz tylu ich nie potrzebuje...
> Bylabymm wdzieczna za pomoc.
> Prosze o kontakt e-mail.

moj e-mail: bunny15@poczta.fm
Angella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 22:03   #13
nati__xxx
Wtajemniczenie

GG do nati__xxx
OPALANIE

Dziewczyny !!! Mam pytanko-w wakacje jade do Hiszpanii i oczywiście będę się duuuużo opalać mam ceimną karnację więc opalam się szybko na ciemno brązowo.No ale jak wiadomo trzeba będzie się opalać w kostiumie-co oczywiście daje brzydkie białe ślady na piersiach i pupci co z tym zrobić ?? Nie chcę być w tych miejscach blada :P Czy samoopalacz mógłyby pomóc??
Stary 2005-01-14, 14:53   #14
anastasia
Raczkowanie

Re: OPALANIE

czesc!!samoopalacz moglby pomoc ale wydaje mi sie ze bedzie lekka roznica w odcieniu opalenizny w tych miejscach gdzie zastosujesz samoopalacz.kiedys w gazecie przeczytalam ze sa stroje kapileowe ze specjalnej tkaniny ktora przepuszcza wszystkie promienie sloneczne i dlatego niezostaja na ciele zadne nieopalone miejsca.niemam pojecia gdzie u nas w polsce mozna taki stroj kupic ostatnio jak bylam za granica to takie widzialam.pozdrawiam
Stary 2005-01-14, 15:19   #15
ank@
Rozeznanie

Re: OPALANIE

Witaj
Z piersiami raczej nie będzie problemu. 3/4 kobiet w Hiszpanii opala sie topless,bez względu na wiek i figurę Nawet jeżeli jesteś wstydliwa, to szybko sie przełamiesz jak to zobaczysz i wtopisz w "tło" Pamiętaj tylko, by dobrze zabezpieczać piersi a na same sutki stosować bloker (min 60).
Z pupcią trochę gorzej - chyba, że plaża nudystów albo ewentualnie kostium ze stringami.Dla pocieszenia - wielu facetów uwielbia właśnie takiec "białe plamki" (np mój)
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 12:15   #16
beatryczka
Raczkowanie

GG do beatryczka
Question opalanie

Witajcie, mam mały dylemat. Za namową kilku mi bliskich osób, zaczełam stosować Benzacne. Jak co roku po zimie miałam krostki na plecach, dekoldzie i zwykle jakas jedna sie znalazła na twarzy. Z racji, ze niedługo mam ślub, chciałam cos z tym zrobić i stosuje Benzacne (ktory o dziwo pomógł !!!!!! i nie mam nic ). Chciałabym pójśc na solarium, gdyz nei ukrywam troszke mi wybieliło skóre, a jestem o dośc jasnej karnacji blondaskiem. Wyczytałam ze po tej masci nie mozna sie opalać... ale pytanie ile 'po' moge sie opalać. Po jednym myciu? po miesiącu? jak warstwa naskórka zejdzie??????
Ostatnio stosowałam jakies 3-4 dni temu punktowo (dwa/trzy miejsca).
Będe bardzo wdzięczna za podpowiedź
beatryczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 13:14   #17
majag
Raczkowanie

Dot.: opalanie

nie znam się dokładnie ale wystarczy tydzień tak jest w przypadku nawet maści sterydowych - takie informacje mam od dermatologa ale w twoim przypadku wydaje mi sie że nawet wcześniej
majag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 13:29   #18
herezja
Raczkowanie

a aj tak troche nie na temat, ja kiedys probowalam stosowac benzacne ale byl dlamnie z amocny, czy jesli bym chciala sie pozbyc takich malych blizn na twarzy po tradziuku- dziurki i male wglebienia to on pomoze, bo beatryczka pisze, ze po nim schodzi warstwa naskórka, więc ? moze ktos wie ? pozdraiwam !
herezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 15:49   #19
beatryczka
Raczkowanie

GG do beatryczka

Herezja, nie schodzi warstwa naskórka po nim, bo naskórek sam po jakim czasie schodzi i wtedy czy moge sie opalać. Benzacne jest bardzo silne ( ja mam 10 % ) ale na dekold i plecy nic mi wczesniej (podobno silnego) nie pomagało, wiec zastosowałam choc pojawiały sie zaczerwieniai drobne uczulenia (ktore mialam pod kontrolą rzecz jasna) i udało sie!!! Po drugie walczyłam ze sobą, bo nie zdrapywałam tych krostek- to jest bardzo wazne by nie roznosic bakterii!. Myslę ze Tobie pomożę piling najlepiej jednak enzymatyczny ktory nie przenosi bakterii. Jednakze nie jestem specjalistą..! WIem ze u kosmetyczki mozna zrobic zabieg sciagajacy warstwe naskórka (nei wiem dokladnie ile) ale skora jest po tym mocno zaczerwieniona i trzeba bardzo uważac! Choc podobno drobne blizny (wlasnie takie po krostkach) zanikają.
Stary 2005-05-18, 20:22   #20
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatryczka
Witajcie, mam mały dylemat. Za namową kilku mi bliskich osób, zaczełam stosować Benzacne. Jak co roku po zimie miałam krostki na plecach, dekoldzie i zwykle jakas jedna sie znalazła na twarzy. Z racji, ze niedługo mam ślub, chciałam cos z tym zrobić i stosuje Benzacne (ktory o dziwo pomógł !!!!!! i nie mam nic ). Chciałabym pójśc na solarium, gdyz nei ukrywam troszke mi wybieliło skóre, a jestem o dośc jasnej karnacji blondaskiem. Wyczytałam ze po tej masci nie mozna sie opalać... ale pytanie ile 'po' moge sie opalać. Po jednym myciu? po miesiącu? jak warstwa naskórka zejdzie??????
Ostatnio stosowałam jakies 3-4 dni temu punktowo (dwa/trzy miejsca).
Będe bardzo wdzięczna za podpowiedź
http://www.wizaz.pl/beata_solarium_opalanie.php
Najpierw sprawdź swój fototyp Tabelka

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 14:29   #21
Atka
Raczkowanie

GG do Atka

A Ja Ci Powiem Tak Idz Na Airbrush Najbezpieczniejsze Opalanie Rowniutko Sie Opalisz I Szybciutko Tylko Uwazaj Bo Zmyje Ci Sie Szybko Ja Pojdziesz Np. Tydzien Przed Weselem.
Atka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 12:46   #22
beatryczka
Raczkowanie

GG do beatryczka

Atka, dzięki! Slyszalam o tym i wiem ze trzeba przetestować.... wiec zaraz po koncu miesiącą wybiore sie na probny. Wtedy bede wiedziala jaki jest pożadany przeze mnie odcień oraz jak dlugo sie utrzymuje i kiedy opalinizna jest NAJ.

Stary 2005-05-24, 13:11   #23
Equita
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
opalac sie czy nie?

Mam 26 lat, jasna karncje i tak sie wlasnie zastanawiam, czy opalac sie na sloneczku czy nie?
Jako dziecko zawsze latem bylam opalona, ale teraz tyle mowi sie o tym, ze opalanie jest szkdliwe, ze sama juz nie wiem co robic.
Czy mozna bezpiecznie opalic sie, nie przyspieszajac powstawania zmarszczek?

Bardzo prosze o odpowiedz
Equita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:15   #24
agnieszka_
Przyczajenie

Dot.: opalac sie czy nie?

A powiec mi jeszcze jaki masz kolor oczu i wlosow i na jaki kolor sie opalasz?
agnieszka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:18   #25
Equita
Rozeznanie

Wosy jasny blond, oczy niebieskie, a opalam sie najpierw na czerwona potem na brazowo
Czy wiec opalanie zalezy od typu urody??
Stary 2005-05-24, 13:43   #26
agnieszka_
Przyczajenie

Napewno opalanie ma jakis zwiazek z typem urody,bo jezeli po opalaniu masz problemy ze skora,widzisz ze jest w gorszym stanie to lepiej zrezygnowac,a jesli wszystko odbywa sie normalnie to dlaczego odmawiac skorze slonca,ale oczywisci wszystko z umiarem.Wiadomo ze inaczej opalaja sie blondynki,a inaczej brunetki.Osoby z rudymi wlosami wogole moim zdaniem powinny unikac slonca.Jezeli chcesz sie opalac to pamietaj dobry krem z filtrem i witaminki np.jakies z beta karotenem.I niedopuszczaj do spalenia na raka.
agnieszka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 13:49   #27
smerfeta01
Zakorzenienie

Ja też się ostatnio zaczęłam zastanawiać nad opalaniem, tym bardziej, że w zeszłym roku wiele moich znajomych narzekało na "moc słoneczka" - dostali okropne wysypki, jakieś uczulenie. Ja staram się zabezpieczać wysokimi filtrami ( choć nie znalazlam jeszcze ulubionego kremu) i nie leżeć plackiem na słońcu zbyt długo. W ogóle staram się unikać koczowania na słońcu, jedynie pozwalam na opalanie w trakcie ruchu
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:02   #28
Equita
Rozeznanie

smerfeta to prawda z tymi wysypkami, coraz wiecej wokol mnie ma okropne alergie

ja z natury jestem bladziutka wiec fajnie byloby sie opalic, ale wole nie ryzykowac zmarszek wokol oczu (zwlaszcza ze od smiania mam juz te pierwsze mimiczne- no ale ze smiania nie zrezygnuje przeciez )
Stary 2005-05-25, 13:36   #29
monyaa
Rozeznanie

JA Ci nie radzę opalać się.
Za każdym razem, jak widzę opalone panie z pomarszczonymi twarzami i dekoltami, to mi się odechciewa.
To najlepszy dowód, że opalanie szkodzi.
monyaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 13:59   #30
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez Equita
Mam 26 lat, jasna karncje i tak sie wlasnie zastanawiam, czy opalac sie na sloneczku czy nie?
Jako dziecko zawsze latem bylam opalona, ale teraz tyle mowi sie o tym, ze opalanie jest szkdliwe, ze sama juz nie wiem co robic.
Czy mozna bezpiecznie opalic sie, nie przyspieszajac powstawania zmarszczek?

Bardzo prosze o odpowiedz
Nie istnieje coś takiego jak bezpieczne opalanie. Z dermatologicznego punktu widzenia każda opalenizna jest czymś szkodliwym dla skóry. Są to zniszczenia, ktorych nie naprawisz żadnym kremem. Jeśli chcesz zachować ładną cerę i uniknąć przedwczesnych zmarszczek to nie tylko nie wolno Ci się opalać, ale też codziennie powinnaś uzywać kremu z porządnym stablinym filtrem.
Bladość? Ja jestem jednym z największych bledziochów na tym forum. Nawet nie wiesz ile komplementów dostaję od ludzi obu płci na temat mojej porcelanowej cery. A gdy zaczyna sie robić ciepło, zawsze siegam po samoopalacz - nie lubię mocnej opalenizny, ja się nigdy nie opalałam (jako dziecko cierpiałam na fotoalergię i nie mam w zwyczaju sie smażyć).
Decyzję każdy musi podjąć sam ale przy Twoich jasnych włosach i początkowo czerwonej opaleniźnie lepiej nie wystawiać sie za bardzo na słońce

Pozdrawiam!
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, opalanie, słońce, uroda, wakacje

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości