OLIWA Z OLIWEK - naturalny doskonały kosmetyk! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-10, 15:50   #1
Nimfea_
Rozeznanie

GG do Nimfea_

OLIWA Z OLIWEK - naturalny doskonały kosmetyk!

Nie wiem czy podobny post już był, bo po przeszukaniu forum nic nie znalazłam.

A chciałam się z wami podzielić tym jakie cuda u mnie zdziałała właśnie oliwa z oliwek.

Mam suchą, wrażliwą i naczynkową cerę i zwykle jest ona dość problematyczna O ile z twarzą sobie radze to problemem jest skóra nóg (łydki i stopy) oraz dłoni np skórki.

Gdy wypróbowałam juz bardzo dużo kosmetyków z różnych półek cenowych i jakościowych postanowiłam sięgnąć do korzeni po naturalny pradawny kosmetyk czyli oliwę.

Najpierw poczytałam dużo, obejrzałam sporo filmików i popędziłam po oliwę do sklepu.
Kupiłam taką z pierwszego tłoczenia w małej butelce ze średniego pułapu cenowego.

I co....?
I jestem zachwycona!!!
Stosuje "specyfik" dopiero 3 dzień a już widzę bardzo pozytywne rezultaty.

Na początek zrobiłam sobie peeling z cukru, oliwy i olejku eterycznego (dla zapachu)- nigdy nie miałam tak dobrze nawilżonej skóry!
Wyszłam z pod prysznica i czułam się jak po jakimś spa. Efekty zaskoczyły mnie sama! - skóra na łydkach bardzo sucha teraz jest miękka i nawilżona

Idąc dalej tą drogą, będąc tak zachwycona rezultatem postanowiłam sobie zrobić maseczkę na twarz i włosy.

Maseczka z miodu i oliwy (3 łyżki oliwy, 2 łyżki miodu- wszystko wymieszać, nałożyć na suche (!!) włosy, włożyć w czepek i odczekać 15 min, jeśli ktoś ma bardzo suche włosy to ok 30 min. Po czym włosy umyć szamponem i ciepłą wodą, a na koniec potraktować je zimną. Nie używamy już odżywki do włosów po tym zabiegu! ) włosy są miękkie i błyszczące pięknie nawilżone i odżywione!

Trochę tej samej maseczki w proporcjach 1 łyżka oliwy 0,5 łyżki miodu - ewentualnie stosunek 1:1, nałożyć na oczyszczoną twarz, pozostawić na 10-15 min i zmyć ciepłą wodą. Rezultat? - twarz nawilżona błyszcząca i promienna

Zaczęłam też używać oliwy z oliwek jako produktu do demakijażu - odrobina na wacik i zmywamy makijaż - szybko i sprawnie a do tego zadbana skóra, oraz jako kremu na noc. Po prostu po wieczornych zabiegach wmasowuje odrobinę oliwy w skórę twarzy, rano skóra jest miękka i promienna, bez wydawania pieniędzy na zabiegi.

Stosuję ją również zamiast kremu do stóp, mam duży problem z twardym naskórkiem, po starciu go mało środków potrafi poradzić sobie z nawilżeniem a oliwa po 3 dniach sprawiła ze skóra stóp jest miękka

uff rozpisałam się, ale tylko dlatego, że chciałam się z wami podzielić moim zachwytem.

A i ważna informacja oliwa jest doskonała również dla skóry suchej z problemami trądzikowymi (tłuszcz niszczy tłuszcz), oliwa oczyszcza i sprawia ze krostki, pryszcza itp znikają, wystarczy nakładać odrobinę na noc i po pierwszym tyg są już rezultaty - z relacji dziewczyn, które miały problemy z cerą trądzikową.

Znalazłam też świetny przepis na tzw paski na wągry, które zwykle w sklepie dość dużo kosztują, a rezultaty nie zawsze są zadowalające.
1 łyżkę mleka zmieszać z 1 łyżką żelatyny, wstawaic do mikrofalówki na 20 sekund by się podgrzało, wymieszać raz jeszcze i gdy mieszanka nie jest za gorąca (sprawdzamy na ręce nakładając odrobinę pędzelkiem) możemy nałożyć całość na nos i okolice właśnie pędzelkiem. Po ok 10-15 min mikstura stężeje i wysuszy się wtedy możemy ją oderwać i podziwiać efekty.

Polecam takie naturalne kosmetyki bo naprawdę warto, ich cena jest niewielka a zakres użytkowania ogromy i przedewszysykim właściwości wspaniałe

WYMIANA - KSIĄŻKI - http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post52833168
Nimfea_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 20:22   #2
Ania09121983
Zadomowienie

Dot.: OLIWA Z OLIWEK - naturalny doskonały kosmetyk!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=15850
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=22975
tu tez cos o oliwie

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 00:06   #3
lele
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nimfea_ Pokaż wiadomość

Na początek zrobiłam sobie peeling z cukru, oliwy i olejku eterycznego (dla zapachu)- nigdy nie miałam tak dobrze nawilżonej skóry!
Wyszłam z pod prysznica i czułam się jak po jakimś spa. Efekty zaskoczyły mnie sama! - skóra na łydkach bardzo sucha teraz jest miękka i nawilżona
olejki eteryczne mają również swoje działanie, każdy olejek inne- np. antybakteryjne, antycellulitisowe itp.

Zaczęłam też używać oliwy z oliwek jako produktu do demakijażu - odrobina na wacik i zmywamy makijaż - szybko i sprawnie a do tego zadbana skóra, oraz jako kremu na noc. Po prostu po wieczornych zabiegach wmasowuje odrobinę oliwy w skórę twarzy, rano skóra jest miękka i promienna, bez wydawania pieniędzy na zabiegi.[/QUOTE] tak, makijaż świenit zmywa. Ale sama oliwa tworzy "mgiełkę" przed oczami.
Cytat:

Polecam takie naturalne kosmetyki bo naprawdę warto, ich cena jest niewielka a zakres użytkowania ogromy i przedewszysykim właściwości wspaniałe
z tym się zgodzę. Skoro spodobało Ci się działanie oliwy, spróbuj z innymi olejami. Są o wiele lepsze

Dodam jeszcze, że oliwa po depilacji doskonale łagodzi podrażnienia i czerwone "plamki: znikają o wiele szybciej
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 00:55   #4
justmine2
Raczkowanie

Cytat:
A i ważna informacja oliwa jest doskonała również dla skóry suchej z problemami trądzikowymi (tłuszcz niszczy tłuszcz), oliwa oczyszcza i sprawia ze krostki, pryszcza itp znikają, wystarczy nakładać odrobinę na noc i po pierwszym tyg są już rezultaty - z relacji dziewczyn, które miały problemy z cerą trądzikową.
Wow, naprawdę? Odrobinę to znaczy tyle, ile na wacik kosmetyczny? Musi być podgrzana? Mogłabyś podać jakieś linki do wypowiedzi tych dziewczyn?
justmine2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 10:30   #5
Ania09121983
Zadomowienie

powiem szczerze ze nie odwazyłam sie jeszcze połozyc oliwy na twarz- moze w tym celu kupic jakas lepsza oliwe.
jesli chodzi mo demakijaz tez ciekawa sprawa, tylko czy oczy mnie nie neda piekły po tym?
do stop napewno tez wyprobuje i to juz dzis wieczorkiem

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Stary 2011-09-12, 22:34   #6
Meritua
Przyczajenie

...

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

???

Edytowane przez Meritua
Czas edycji: 2011-09-12 o 22:33 Powód: pomyłka
Meritua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 23:50   #7
lele
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
powiem szczerze ze nie odwazyłam sie jeszcze połozyc oliwy na twarz- moze w tym celu kupic jakas lepsza oliwe.
jesli chodzi mo demakijaz tez ciekawa sprawa, tylko czy oczy mnie nie neda piekły po tym?
do stop napewno tez wyprobuje i to juz dzis wieczorkiem
nie będą piekły, ale będziesz widziała wszystko przez mgłę, dlatego proponuję mniej tłusty olej
Stary 2011-09-15, 19:17   #8
Ania09121983
Zadomowienie

wiec ja raczej wole przez mgłe nie widziec;/ dzis juz szykuje olej i bede kłądła na stopy

Stary 2011-09-16, 18:28   #9
lele
Zakorzenienie

to też nie jest tak, że to będzie uczucie ciągłe.. ale jednak oliwa pozostawia ten dyskomfort na dłużej.. To tak jak po dwufazie czasem
Stary 2011-09-17, 20:03   #10
Ania09121983
Zadomowienie

oliwa jest git
stosuje ktos jeszcze???
dodam ze stosuje ja dosyc czesto na włosy na cała noc

Stary 2011-09-21, 23:14   #11
Nimfea_
Rozeznanie

GG do Nimfea_

Cytat:
Napisane przez justmine2 Pokaż wiadomość
Wow, naprawdę? Odrobinę to znaczy tyle, ile na wacik kosmetyczny? Musi być podgrzana? Mogłabyś podać jakieś linki do wypowiedzi tych dziewczyn?
Hej ja znalazlam filmy na youtubie po angielsku dziweczyn ktore stosują od dawna.
Sama nie mam problemu z krostkami ale z tego co pisały to używają oliwy jako krem na noc - odrobine wmasowują w skóre.
Bez podgrzewania w temperaturze pokojowej.

Ja mam wrażliwe oczy i mnie nie szczypią przy demakijażu oliwą a kosmetykami bardzo. Nie widze też jak przez mgłe po zastosowaniu, może to kwestia aplikacji, ale ja jestem zachwycona

Ostatnio też zaczęłam używać oleju kokosowego jako nawilżacz do ciała, do twarzy też jest świetny, ma równiez doskonałe właściwości pielęgnacyjne a do tego jako jedyny tłuszcz pobudza metabolizm i nie odłada się w tkance tłuszczowej tylko ja spala - jeśli zastąpimy nim tłuszcze w codziennej diecie.

Edytowane przez Nimfea_
Czas edycji: 2011-09-21 o 23:17
Stary 2011-09-25, 09:02   #12
SweetSugar87
Przyczajenie

Talking Dot.: OLIWA Z OLIWEK - naturalny doskonały kosmetyk!

Witajcie Kochane
Natknęłam się na ten wątek wczoraj a jako że akurat wszystkie produkty do wyżej opisanych praktyk w domu miałam to postanowiłam coś na Sobie wypróbować i tak:

Wypróbowałam 3 zabiegi. Wszystkie przed kąpielą:

Maseczka na twarz: jako iż jestem posiadaczką cery naczynkowej zaowocowała zbyt dużą nadreaktywnością i to nawet jeszcze dzisiaj czuje . Twarz mam bardzo gładziutką i nawilżoną do tego dochodzą walory smakowe maseczka pyszna Musimy jednak uważać aby miód był w płynnej postaci skrystalizowany ciężko nałożyć gdyż sprawia wrażenie bardzo grubego twardego peelingu.

Maseczka na włosy: na początku byłam przerażona jak ja tą maź z włosów zmyje jak się okazało później nie było z tym problemu. Ogólnie bez rewelacji na moich włosach ale mam zamiar jeszcze spróbować może się co poprawi

Peeling: i tu moje pełne zaskoczenie i uznanie. Najlepszy chyba jaki do tej pory miałam skóra gładziutka jak nigdy żadnego balsamu już nie trzeba. Używałam w życiu wielu produktów z różnych półek cenowych i zdecydowanie wymiękają. Trochę się bałam że na ubraniu może jakiś ślad tłusty zostać z oliwą jednak nic nie wiadomo ale wszystko OK

Nimfea_ bardzo dobre przepisy nam tu dała warto próbować
SweetSugar87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:45   #13
Ania09121983
Zadomowienie

ja zaczełam stosowac jeszcze na łydki. mam troche wysuszone chyba od golenia i troszke podraznione. wcieram od kolan w dół przed snem i nozki z dnia na dzien robia sie gładkie i bez krostek.
na włosy trzeba stosowac przez jakis czas zeby w końcu zobaczyc efekty

aha i po goleniu wcieram w sttrefe bikini i tez pozbywam sie przez to nieprzyjemnego uczucia i krostek

Stary 2011-09-26, 07:38   #14
SweetSugar87
Przyczajenie

Witajcie Kochane
Wczoraj przetestowałam oliwę jako płyn do demakijażu i muszę przyznać że w szoku byłam... Rozpuściła wszystko nawet tusz do rzęs nie podrażniając oczu. Uczucie jakbym wszędzie miała na twarzy dwufazówkę tłustą. Trochę dużo wacików poszło i oliwy więcej niż jak używamy np tradycyjnego mleczka. No ale po kolei:
-najpierw zmyłam wszystko oliwą
-przetarłam to dokładnie wacikiem
-spryskałam twarz wodą termalną z Avene
-jeszcze raz dokładnie zmyłam wacikiem

Myślę że jest to dobra alternatywa dla tej całej chemii jaką dookoła serwują nam koncernu kosmetyczne i farmaceutyczne.
Coś Mi się wydaje że oliwa na stałe zagości w mojej... łazience
SweetSugar87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:23   #15
Nimfea_
Rozeznanie

GG do Nimfea_

Cytat:
Napisane przez SweetSugar87 Pokaż wiadomość

Maseczka na twarz: jako iż jestem posiadaczką cery naczynkowej zaowocowała zbyt dużą nadreaktywnością i to nawet jeszcze dzisiaj czuje . Twarz mam bardzo gładziutką i nawilżoną do tego dochodzą walory smakowe maseczka pyszna Musimy jednak uważać aby miód był w płynnej postaci skrystalizowany ciężko nałożyć gdyż sprawia wrażenie bardzo grubego twardego peelingu.
Ja mam cerę naczynkową i bardzo wrażliwą i nie zaobserwowałam tego
Ale to każdy inaczej reaguje

Ostatnio zaczęłąm również próbować z tzw. OCM tutaj filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=PdFFK...&feature=feedu

Osobiście bardzo polecam, jak sama autorka filmiku mówi bardzo pomaga juz w pierwszych tygodniach

Stary 2011-09-28, 19:28   #16
monikaW88
Raczkowanie

Ostatnio przez przypadek usłyszałam w radiu audycję dotyczącą nawilżania i dbania o skórę suchą i wrażliwą, wypowiadała się pani doktor i jej wypowiedź namieszała mi trochę w głowie. Mówiła m.in. o oliwie z oliwek i używaniu jej do nawilżania ciała. Stwierdziła, że używając jej mamy uczucie chwilowego nawilżenia,a w rzeczywistości oliwa nie wchłania się ze skóry tylko tworzy na niej płaszcz,a stosowana przez dłuższy czas może doprowadzić do efektu wręcz odwrotnego do oczekiwanego. Zalecała stosowanie jej,ale z dodatkiem np żółtka jajka żeby utworzyła się z niej emulsja- i teraz bądź tu mądrym:/ Czekam na wypowiedzi co Wy o tym sądzicie i ewentualnie odp od osób, które mają jakąś głębszą wiedzę na ten temat. Mnie osobiście pani dr zbiła już z tropu-stosować czy nie stosować oliwy z oliwek w sezonie jesienno-zimowym oto jest pytanie? Miałam zamiar do niej powrócić,a tu taka niespodzianka...
monikaW88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:01   #17
Nimfea_
Rozeznanie

GG do Nimfea_

Cytat:
Napisane przez monikaW88 Pokaż wiadomość
Ostatnio przez przypadek usłyszałam w radiu audycję dotyczącą nawilżania i dbania o skórę suchą i wrażliwą, wypowiadała się pani doktor i jej wypowiedź namieszała mi trochę w głowie. Mówiła m.in. o oliwie z oliwek i używaniu jej do nawilżania ciała. Stwierdziła, że używając jej mamy uczucie chwilowego nawilżenia,a w rzeczywistości oliwa nie wchłania się ze skóry tylko tworzy na niej płaszcz,a stosowana przez dłuższy czas może doprowadzić do efektu wręcz odwrotnego do oczekiwanego. Zalecała stosowanie jej,ale z dodatkiem np żółtka jajka żeby utworzyła się z niej emulsja- i teraz bądź tu mądrym:/ Czekam na wypowiedzi co Wy o tym sądzicie i ewentualnie odp od osób, które mają jakąś głębszą wiedzę na ten temat. Mnie osobiście pani dr zbiła już z tropu-stosować czy nie stosować oliwy z oliwek w sezonie jesienno-zimowym oto jest pytanie? Miałam zamiar do niej powrócić,a tu taka niespodzianka...
oliwa z oliwek rzeczywiscie moze nie wszystkim ladnie sie wchlaniac w skore, ja stosuje jako nawilzacz oleju kokosowego i sie sprawdza na calym ciele, a oliwy z oliwek do demakijazu, mycia buzi metoda OCM razem z olejem rycynowym, do maseczek i peelengu

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości