Rostępy !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-12, 17:02   #1
zakolorowanaa
Przyczajenie

Unhappy

Rostępy !!!!

Witam !!!
Wiem , wiem to pytanie pewnie było dużo razy i wgl. ale muszę zadać je jeszcze raz .
Mam 14 lat i przez jakieś nie całe pół roku przytyłam ponad 10 kg . W skutek tego zrobiły mi się na piersiach i pośladkach rozstępy . Są one czerwone . Nie wiem co używać i wgl , żeby się ich pozbyć . Od razu mówię , że chcę jakiś domowe sposoby , bo mama powiedziała , że nie kupi mi żadnych kremów ani nic bo mogłam tyle nie jeść .
Słyszałam , ze kąpiele z dodatkiem soli i mięty pomagają , a wy co sądzicie o nich !?
A wam co pomogło na pozbycie sie ich !?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !

Przepraszam jak dodałam w złej kategori czy coś , ale trochę się tu gubie .

Edytowane przez zakolorowanaa
Czas edycji: 2011-09-12 o 17:04
zakolorowanaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 20:42   #2
Wespe
Rozeznanie

Dot.: Rostępy !!!!

Nie trać czasu, jeśli mama nie chce ci kupić kremów to kup je sama. Spiesz się, bo póki są czerwone możesz je zlikwidować, jak zbledną to już nie. Poszperaj po internecie, rad jest masę, wystarczy minimalny wysiłek...
Wespe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:28   #3
GreyLovex3
Rozeznanie

jasne, najłatwiej powiedzieć: kup sama. ale za co? ma kraść? myślisz że kazda 14-latka ma fundusze na takie kremy na rozstępy?
GreyLovex3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:51   #4
findsomething
Zadomowienie

nie da sie zlikwidować rozstępów. rozstępy to blizny.

czerwone rozstepy mozna zniwelowac - wystarczy wziac cokolwiek co da ci poslizg (np oliwka do ciala) i codziennie przy kazdym prysznicu/kapieli robic masaż ostrą gąbką (3 zł). MASOWANIE to właściwie jedyna rzecz którą musisz wykonywać każdego dnia. Krem jest nieważny, możesz używać czegokolwiek byle bys sie masowała 5-10 minut dziennie.

Sposob w jaki sie odżywiasz ma wpływ na hormony a hormony mają ogromny wpływ na powstawanie rozstępów - jeśli chcesz aby więcej się ich nie pojawiło powinnaś wybrać zbilansowaną, zdrową dietę.
findsomething jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 07:27   #5
Wespe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez GreyLovex3 Pokaż wiadomość
jasne, najłatwiej powiedzieć: kup sama. ale za co? ma kraść? myślisz że kazda 14-latka ma fundusze na takie kremy na rozstępy?
mam 16 lat i jakos nigdy nie mialam problemu z oszczedzaniem. takie tansze kremy kosztuja okolo 20 zl, a tyle da sie odlozyc rezygnujac z drodzowki w sklepiku szkolnym. chyba, ze wystepuja problemy finansowe w rodzinie, ale nie sadze, skoro dziewczyna ma internet
Stary 2011-09-16, 10:13   #6
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Posiadanie internetu nie wyklucza problemów finansowych. A specjalne kremy na rozstępy, zwłaszcza te tańsze to pic na wodę, równie dobrze zadziała zwykły, treściwy balsam lub oliwka. Najważniejsza rzecz to masaż, masaż i jeszcze raz masaż.

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:02   #7
Sandra86
Raczkowanie

Kup sobie krem Bielenda, Zielona Herbata + Endorfiny, Żel wyszczuplający. On jest na rozstępy. Kosztuje mniej jak 20 zł.
Stary 2011-09-16, 14:13   #8
Wespe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Arribeth Pokaż wiadomość
Posiadanie internetu nie wyklucza problemów finansowych. A specjalne kremy na rozstępy, zwłaszcza te tańsze to pic na wodę, równie dobrze zadziała zwykły, treściwy balsam lub oliwka. Najważniejsza rzecz to masaż, masaż i jeszcze raz masaż.
Miałam na mysli takie problemy finansowe kiedy trzeba stale zaciskac pasa i oszczędzac na wszystkim. A z tego co wiem to chwalone kremy eveline kosztują około tych 20 zł. Jednak racja-oliwka czy balsam też się sprawdzą.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości