Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-13, 14:46   #481
jaasia88
Raczkowanie

Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

hej dziewczyny!!
ja mam 23 lata zresztą to chyba widać po nicku
posiadamy fotelik Espiro i jestem bardzo zadowolona, nawet go polecałam ale jak poszłam do sklepu i przymierzyłam Karola do fotelika Romer King Plus to mi szczena opadła o tak: normalnie boski mały siedział w nim jak na tronie (cena troszkę odstrasza, ale chyba wezmę na raty bo jest mi potrzebny drugi fotelik), sprzedawca mi porównał Romera i Espiro do Mercedesa i Malucha ale to chyba chodziło o to żeby kupić Romera także ja uważam że oba foteliki są fajne, Romer wygodny, natomiast Espiro starczy na dłużej bo jest do 25kg

stalowamagnolia ja Karolkowi jeszcze rekawiczek nie zakładam, w sumie czapeczki na jesień też nie mam (muszę szybko zakupić) małemu zakładam skarpetki, buciki, ocieplane spodenki, body krótki rękaw, bluzeczka długi rękaw i oczywiście kurteczka (niezbyt gruba)
chciałam małemu kupić szaliczek ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnego pasującego do czapki i rękawiczek
Stary 2011-10-13, 15:55   #482
la'Mbria
Zakorzenienie

dziewczyny, a gdzie kupujecie rękawiczki? i czy takie na sznurku, czy zwykłe?
ja przez przypadek będąc w Świecie Dziecka wypatrzyłam fajne,ale raczej zimowe...tylko że ceną mnie powaliły na kolana-49,90pln no sorry...ale nie dam 5dych za rękawiczki bez sznurka, które znając mnie i młodego zgubimy w ciągu max 2 tygodni
szalika tez nie mamy i ubolewam nad tym, bo ja wiecznie choruję na gardło (trochę w tym jest choroby zawodowej), więc jestem przewrażliwiona na punkcie osłaniania szyi.

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2011-10-13, 19:42   #483
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

My przeważnie zakupy dla małego robimy w "Akpolu" (wiem, że jest też w innych miastach, ale gdzie to się nie orientuje). Właśnie dziś też tam byliśmy, kupiłam małemu ciepłą czapę i rękawiczki dwu palczaste na sznurku, a o szaliku nie pomyślałam, więc trzeba będzie dokupić
Kupiłam też nocnik i będę małego już sadzać jak mi się uda np. jak zacznie stękać na kupę to szybko siup na nocnik Dzisiaj robiliśmy przymiarkę, młody był zachwycony!

stalowamagnolia jest offline  
Stary 2011-10-13, 20:10   #484
Alishia19
Raczkowanie

GG do Alishia19

Cytat:
Napisane przez monis 1 Pokaż wiadomość
Witam się po kilku dniach przerwy, ale wszystkie posty już nadrobione...

Wyjazd do SPA - rewelacja, to kiedy?

Alishia19 czy to taki niekapek ? http://allegro.pl/avent-kubek-butelk...7.html#gallery

Asiuk potwierdzam, odżywki do paznokci NAIL TEK- rewelacja

My również planujemy drugie bobo pewnie tak za jakieś 3-4 lata
Ostatnio już za małe ciuszki po Kubusiu spakowałam i do rodziców na przechowanie.....

Dziewczyny a kiedy najlepiej kupić krzesełko do karmienia?

Ciągle "gubię" literkę "c" - a to zasługa mojego rozrabiaczka który już lekko zdewastował klawiaturę tak w ramach zabawy
A powiem Wam że kiedyś jak się wkurzyłam to tak walnęłam w klawiaturę że "F2" odpadło
Sorrki ze dopiero teraz ale ja z dolotu jak mam chwileczkęTak dokładnie ten kubek... chodź mały jeszcze się nie nauczył z niego pić to jest dobry na pewno lepszy niż z lovi.Innej firmy nie miałam wiec nie wiem
Stary 2011-10-13, 21:46   #485
katz
Raczkowanie

Hej dziewczyny

Jeśli chodzi o ubieranie maluszka na spacer w zimne dni np. tak jak dziś 10 C : body z krótkim rękawkiem, koszulka z długim, rajstopki i spodenki, bluza i kurteczka...czapkę mam podszytą polarkiem...rękawiczek na razie nie zakładam, ale mam takie z jednym palcem (chyba doszyję sznurek). Dziś kupiłam w H&M taki niby golf... http://www.hm.com/gb/product/91895?a...rticle=91895-C

Jeśli chodzi o nocnik to ja kupiłam już jakiś czas. Najczęściej sadzam małą zaraz jak się obudzi. Przeważnie zrobi siku, zdarzyły się nawet 2 kupki ale jak "nic" nie idzie to ją zabieram żeby się nie znudziła. Na razie to raczej taka zabawa i przyzwyczajenie że jest coś takiego jak nocnik...raz jak zrobiła kupkę to pokazuje jej i biję brawo a ona chciała ją zabrać z nocnika i zobaczyć co to jest...
katz jest offline  
Stary 2011-10-13, 21:55   #486
Patrilla
Zakorzenienie

Hej tu Babcia Patrilla
Bruno pije z kupka lovi 360 to znaczy dzielnie się uczy
la'Mbria Co do rękawiczek może jednak na all spróbuj albo w H&M ja tam uwielbiam od nich czapki i komplety
Bruno chodzi w szarym kombinezonie kapphal bardzo podobny do
http://allegro.pl/kombinezon-mis-hon...866898930.html
jaasia88 ja mam romera faktycznie z testów mega bezpieczny taki merc ciężki jak cholera
Stary 2011-10-13, 22:14   #487
katey
Rozeznanie

GG do katey

hej!
to ja jak rodzilam to mialam skonczone 28 lat...a znajomych mamy i dzieciatych i nie...jakos staramy sie widywac z nimi,ale jak sie wyprowadzilismy na wies to troche daleko do nas i nie kazdy moze dojechac...

co do wstawania itp- to moja mloda wstaje jak ma sie czego przytrzymac i wtedy szczerzy te swoje 2 zeby dumna z siebie ale ostatnio bylismy u ortopedy i rehabilitanta i powiedzili nam wlasnie zeby nie prowadzic dzieci po paszke bo sie nogi krzywia od tego..jak wstaje samo to ok,ale nie spacerowac z nim...dziecko ma czas do 1,5 roku zeby nauczyc sie chodzic...

mloda mi chyba rozlozylo calkowicie...dzis ma lekki stan podgoraczkowy i leje sie jej z nosa...beznadziejna ta pogoda....

aaaa wlasnie a propos rekawiczek..mam problem bo moja mloda smoczkowa nie jest a jak zasypia to zasysa kciuka i co mam zrobic?? dziurke jej wyciac na palucha w rekawiczce? swoja droga to moja mamuska ostatnio poszla jej kupic rekawice i trafila takie z dziura akurat w tej z ktorej ssie kciuka

16.08.2008

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20080816020113.png

Edytowane przez katey
Czas edycji: 2011-10-13 o 22:16
katey jest offline  
Stary 2011-10-14, 08:06   #488
jaasia88
Raczkowanie

Witam dziewczęta
Karol dzisiaj zrobił pobudkę wcześniej niz zawsze wczoraj poszedł spać o 19 miał tylko jedną drzemkę w ciągu dnia, zakładają nam dachówkę i strasznie przy tym hałasują mały był strasznie śpiący ale niestety nie dało się spać, przetrzymałam go troszkę i padł jak betka o 19

ohhhhh H&M kocham ten sklep, a zwłaszcza dział dziecięcy jak byliśmy w Londynie to obkupiłam małego, w dodatku moja siostra mu dokupiła parę ciuszków i wysłała paczkę, następna w drodze w UK jest dużo taniej niż u nas
mamy taką kurteczkę http://img07.allegroimg.pl/photos/or.../92/1871679233 (nie mogłam jej znaleźć nigdzie w necie ale udało się u kogoś na all) do tego taka czapa http://www.firma08.webd.pl/emargoni/DSCN1167.JPG i takie rękawiczki http://www.firma08.webd.pl/emargoni/DSCN1168.JPG i takie kozaczki http://img01.allegroimg.pl/photos/40...1/1870118177_1 oto nasz cały komplet zimowy (bez szalika)
Stary 2011-10-14, 11:28   #489
la'Mbria
Zakorzenienie

witam się przy drugim śniadaniu
rozpisałam sobie dietę, zobaczymy czy będą realne efekty (i kiedy?!) plan- do Sylwestra minus 9kg (czyli 68kg na liczniku) bo się w ubrania nie mieszczę
moje młode własnie samo się uspało, gdy sobie śniadanie robiłam- usnął na siedząco!
przełożyłam go na boczek- moze pośpi troszkę i da się mamuśce wyszykować

byliśmy wczoraj u ortopedy- zrobił znów usg bioder(bo nie mieliśmy przy sobie wyników z tego pierwszego),obejrzał, poprzekładał...no i standard- > z główką to my nic nie zrobimy, poza tym zdrowy, zapraszam na kontrolę gdy zacznie sam chodzić
smutek i żal...nikt nic nie wie u nas w Polsce na temat leczenia (jakiegokolwiek) spłaszczonej potylicy
a że poza tym syncio się rozwija prawidłowo,to ja przecież wiem! eh...

co do ubranek- młody mi ze wszystkiego powyrastał, obecnie mam jeden zimowy kombinezonik taki z łapkami wywijanymi i nóżkami zakrytymi- zakładam młodemu już teraz gdy wiem, że idziemy na długi spacer (np. 2-3 godzinki na dworze), pod to pajac i body z długim rękawem, a jeśli krótkie wyjście,lub wyjście do sklepu/galerii handlowej to zakładam bodziak na krótki rękaw,bluzeczkę z długim, skarpetki(nienawidzę rajstop) , spodenki i kurteczkę taką podszytą polarkiem, ale dość cienką z kapturkiem.

z zakupami ubraniowymi dla młodego się na razie wstrzymuję, poczekam aż pojedziemy na 1 listopada do mojej mamy- ona jest naszym hurtowym dostawcą ubranek kupuje na kilogramy w szperkach gdyby nie ona i jej regularne dostawy to byśmy mieli pewnie ze 2 bodziaki i trochę skarpet...wszystkie ubranka dostajemy od mojej mamy, no ale ona ma fioła na punkcie Leona, więc zawsze po wizycie u niej wracamy obładowani jak wielbłądy...i muszę to przyznać- potrafi wyszperać takie cudeńka że czasem aż wierzyć się nie chce ze to szperkowe
no a czego jej się nie uda wyszperać, to my kupimy w normalnym sklepie

Patrilla, ja ci dam babcię! za dwadzieścia lat to może będziesz miała szansę na babcię...a teraz to nie podskakuj
chyba za twoją namową wybiorę się do "hama"jak mówi mój TŻ
Katz- fajny ten niby-golf...muszę czegoś takiego poszukać dla młodego zamiast szalika- lepsze to, bo na pewno się nie rozwiąże,nie poddusi...podoba mi się

kurcze...nie pomyślałam zupełnie,że zbliża się era nocnikowa...chyba muszę się rozejrzeć i ja,bo młody tak charakterystycznie zaczyna robienie kupy, od takiego "eh...eeee"- tak jakby wołał, ze będzie robił...więc miałabym czas go wysadzić, niechby sie nauczył szybko, bo starzy na pieluchy nie wyrabiają
właśnie jakie rozmiary noszą wasze dzieciaczki?moje młode 4 pampersa...ale kończą nam się zapasy tego rozmiaru,za to mamy zapas trzech wielkich paczek 4+ i zastanawiam sie czy mu nie zakładać tych czwórek z plusem...
w sumie- jak któraś kupuje pampki active baby to chyba jeszcze w carrefourze są
w promocji w dwupakach chyba po 89pln
oj mody się zbudził...no to się zdążyłam umalować
lecę...

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2011-10-14, 11:35   #490
magda-lenka*
Raczkowanie

Hejka
Ja mam dziś wolne, bo DZIEŃ NAUCZYCIELA jest Wczoraj byłam na imprezce z tej okazji, było suuuper, zabawa przednia. W domu byłam koło 1.00. Ohh, dawno się tak nie wytańczyłam...

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jak na dworzu jest tak zimno jak ostatnio zakładacie maluchom rękawiczki? Dzisiaj jedziemy trochę okupić małego i tak się właśnie zastanawiam czy nie kupić Mu już rękawiczek. W ogóle to chciałabym Mu już kupić jakiś komplecik na zimę (czapka, szalik, rękawiczki), ale prawda jest taka, że nie mamy jeszcze nawet porządnej czapki na jesień
Ogólnie to mam problem, nie wiem jak powinnam teraz ubierać młodego. Body z dł. rękawkiem i ocieplana kurtka wystarczą na górę? Na dół zakładam Mu ciepłe rajstopki i spodnie.
Ja zakładam małej body z krótkim, bluzeczkę, rajstopki, spodnie, buciki. Rękawiczek jeszcze nie założyłam, muszę zresztą kupić

Cytat:
Napisane przez katey Pokaż wiadomość
hej!
co do wstawania itp- to moja mloda wstaje jak ma sie czego przytrzymac i wtedy szczerzy te swoje 2 zeby dumna z siebie ale ostatnio bylismy u ortopedy i rehabilitanta i powiedzili nam wlasnie zeby nie prowadzic dzieci po paszke bo sie nogi krzywia od tego..jak wstaje samo to ok,ale nie spacerowac z nim...dziecko ma czas do 1,5 roku zeby nauczyc sie chodzic...
Od dawien dawna wszyscy prowadzą dzieci za paszki i jakoś większość nóg krzywych nie ma...
Stary 2011-10-14, 12:33   #491
katz
Raczkowanie

Tan niby golfik to naprawdę fajna sprawa i kosztuje 15 zł...

Moja mała ma nocnik grający. Kupiłam go za 11 czy 12 zł...fajną robi minkę jak zaczyna grać

Zaniedbałam orbitreka ale dziś też chyba nie dam rady...dziewczyny pytanie: czy jeśli miałyście silne bóle okresowe przed porodem to później wam przeszło? bo u mnie wszystko wróciło do "normy" (znowu muszę brać tabletki przeciwbólowe) czyli przynajmniej jestem przypadkiem który potwierdza regułę. A mówią że po urodzeniu dziecka ci przejdzie....bajeczka
katz jest offline  
Stary 2011-10-14, 12:50   #492
magda-lenka*
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katz Pokaż wiadomość
Zaniedbałam orbitreka ale dziś też chyba nie dam rady...dziewczyny pytanie: czy jeśli miałyście silne bóle okresowe przed porodem to później wam przeszło? bo u mnie wszystko wróciło do "normy" (znowu muszę brać tabletki przeciwbólowe) czyli przynajmniej jestem przypadkiem który potwierdza regułę. A mówią że po urodzeniu dziecka ci przejdzie....bajeczka
Ja nie pomogę, bo okresu jeszcze nie miałam, ale mam nadzieję, że te bóle będą jednak łagodniejsze...
Stary 2011-10-14, 13:24   #493
O La La
Rozeznanie

katz ja @ mam od jakiś 5 m-cy już i masz rację -bajeczka przed ciążą bóle miałam straszne co sprowadzało się do wymiotów i bardzo słabego samopoczucia,szczególnie pierwszy dzień @ był nie do zniesienia teraz jest tak samo z tym że jeden mniej bolesny drugi gorzej,nie wiem może mniej boli dlatego że się na tym nie skupiam,bo nie mam czasu o tym poprostu myśleć.

Dziewczyny Mój I. jak chcę pić to sam sobie podchodzi (raczkuje) do butelki i jak dosięga to sam sobie bierze i piję ale nadal jest to butelka Avent ze smoczkiem,tak się pzymierzałam do kubeczka niekapka i chyba wkońcu w takim razie przyszedł czas może akurat będzie pił,bo nawet wydaje mi się że z tej butelki z tego smoczka już za mało mu przepływa bo jak się dorwie to pije i pije...

Muszę też się pochwalić że moje dziecko opanowało sztukę robienia "brawo brawo" hihi.

Ja też już myślę o nocniczku-jak przychodziła do mnie położna to mówiła mi ze ona swoje dzieci uczyła siadania na nocnik już jak tylko zaczęły same siedzieć...co najlepsze nie była to młoda położna więc na pewno miała rację i my chyba też niebawem sprawimy Małemu nocniczek tylko właśnie myślę o takim na który będzie chciał chętnie siadać,np.taki grający

Kurczę wiecie co wysłać tż po coś dla dziecka to nie wiadomo co przyniesie wysłałam Go po mleko,oczywiście Aptamil Pepti (tu odpowiednik Bebilonu Pepti) i wiecie co przyniósł?-zwykły Aptamil (Bebilon),nie miałąm wyjścia i musiałam małemu dać,aleodpukać nic mu jak narazie nie jest-jak myślicie czy ta skaza mogła już minąć? Czy za krótki okres czasu zeby były jakieś efekty ? (je Go od dwóch dni) z tym że Mój je mleko rano tak koło 7 a później,raz na dwa dni robię mu z kleikiem lub kaszką a później po 20 na kolację noi jeszcze w nocy zazwyczaj koło 3 .

Co do tego chodzenia to wiecie co? Powiem tak: Ja oczywiście jestem przeciwna chodzikom,ale moja chrzestna jak i znajomi tu bardzo się temu dziwią właściwie wszyscy wychowali się na chodzikach i jakoś nikt nie ma krzywych nóg z jednej strony nie wiem jak to jest że kiedyś właśnie robiło się zupełnie inaczej a teraz nie wolno...weźmy nawet pod uwagę same siebie no ale...co minie jakiś czas to i przyjdzie jakiś nowy obyczaj

"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline  
Stary 2011-10-14, 13:55   #494
jaasia88
Raczkowanie

Cytat:
dziewczyny pytanie: czy jeśli miałyście silne bóle okresowe przed porodem to później wam przeszło? bo u mnie wszystko wróciło do "normy" (znowu muszę brać tabletki przeciwbólowe) czyli przynajmniej jestem przypadkiem który potwierdza regułę. A mówią że po urodzeniu dziecka ci przejdzie....bajeczka
ja juz miałam 2 razy @ i nic a nic mnie nie bolało, zawsze wiedziałam wcześniej że @ się zbliża, bolał mnie brzuch i uda w sumie to wolałabym żeby mój organizm jakoś dał znak że zbliża się @ bo gdybym nie poszła do toalety to bym miała wielką plamę
Stary 2011-10-14, 16:09   #495
la'Mbria
Zakorzenienie

KATZ- ja mimo karmienia okres dostałam od razu znaczy jakieś 4 tygodnie po porodzie (tak sobie myślę, że to był pierwszy okres, bo krwawiłam jeszcze ale juz malutko, a raptem zaczęło sie lać jak z cebra) niestety- moje nieuregulowane miesiączki wróciły do stanu sprzed ciąży, a mówią,że wszystko się ładnie ureguluje po ciąży-to ściema i "be-ze-du-ra"
miesiączkę miałam już co 23 dni, teraz czekam i mija 36 dzień nadal bez...
co do bólu- mnie boli blizna, ciągnie mnie zawsze tylko z jednej strony a wcześniej przed ciążą miałam koszmarne bóle miesiączkowe, tak więc...coś tam się chyba zmieniło,
może lepiej odwiedź ginekologa,bo moze nabawiłaś się jakiejś infekcji albo coś w tym stylu
a jeszcze...ciocia La'Mbria 'dobra rada" podpowie- kup sobie w aptece wit.b compositum i łykaj regularnie po 2 sztuki dziennie (chyba że ulotka mówi inaczej) mniej więcej od owulacji do miesiączki, albo jeśli wolisz to cały czas po jednej- powinno troszkę złagodzić dolegliwości, proponuję też magnez uzupełniać i POTAS! o potasie ciągle wszyscy zapominają,a on przecież też odpowiada za skurcze mieśni...jeśli lubisz sok pomidorowy to on jest wspaniałym źródłem potasu (łatwo przyswajalnego), jeśli nie lubisz- to trzeba łykać w tabletkach (najlepiej z magnezem)
i jeszcze jedna "dobra rada"- jesli cię boli okresowo wszystko (mnie przy okazji okresu bolały nawet stopy) spróbuj poćwiczyć, zjedz banana i poćwicz nie brzuszki, czy jakieś super forsowne ćwiczenia ale na leciutkim obciążeniu orbitreka możesz pojeździć-też powinno złagodzić bóle
najgorzej jest się przemóc i zacząć, potem cwiczenia odwrócą twoją uwagę od bólu i dobrze będzie

Dziewczyny, trzymajcie kciuki, żebym coś upolowała
jadę dziś na biustonoszowe zakupy, bo moje wspaniałe 65 J zmalało gdy skończyłam karmienie
będzie pewnie teraz 65 HH albo nawet pojedyncze H...szkoda, bo takie miałam fajne "napompowane" cycki, jak Pamela a teraz trochę oklapły...jak to mówił TŻ najpierw wchodziły cycki do mieszkania i mnie zapowiadały, a dopiero potem reszta

O la la- gratulacje dla małego "brawo-brawo"i zazdroszczę, że młody pije sam...moje stworzenie leniwe (po mamie) i jak nie podstawią pod nos, to samo nie weźmie

A wiecie, ze u mnie nie bylo ani razu położnej nie wiem czemu...co prawda w lato dużo wychodziłam na dwór, bywaly dni,ze więcej byliśmy z młodym poza domem,niż w domu...ale jakąś karteczkę by zostawiła chyba, gdyby była i nie zastała nikogo? tak więc chyba nie było żadnej ani razu...coś fajnego mnie ominęło? czy nuuuda?
A z mlekiem, to według mnie poczekaj na spokojnie, a nuż się uda...fajnie by było, jakby już mu skaza przeszła, trzymam kciuki, żeby było wszystko ok

poszłam z Pięknym młodzieńcem na bazarek-kupiłam mu u "chińczyka" rękawiczki...o jeżu..jakie miluśkie (ciekawe jakie będą po praniu?!) za całe 6 pln oczywiście obowiązkowo na sznurku

A...jeszcze o chodzikach mialam napisać- moi dwaj bracia byli przez mamę wsadzani do chodzika...przy czym dodam tylko,ze oni od urodzenia byli bardzo silni obydwaj i urodzili się duzi...w każdym razie- mama wsadzała do chodzika, gdy już sami wstawali przy barierkach w łóżeczku i żaden krzywych nóg nie ma, za to pamietam jaka to frajda dla takiego brzdąca, gdy mógł się rozpędzić i przez cały przedpokój i duży pokój jechał, bo mama specjalnie dywany pościągała i chodniki,zeby dzieciaki sie rozpędzały i jeździły od ściany do ściany
dodam,ze jeden zaczął sam chodzić gdy miał 7, a drugi 8 miesięcy a w chodzikach bawili się pewnie jeszcze mając rok i trochę- zabawa dla dzieciaka i spokój dla rodzica (wiadomo, ze dziecko głowy nie rozbije)
sama się teraz zastanawiam nad chodzikiem...kurcze, muszę poczytać na temat chodzików to się wtedy fachowo wypowiem

magda-lenka*
wszystkiego najlepszego, samych spokojnych uczniów, nie plujących do kawy, żadnych kubłów na śmieci lądujących na głowie i podwyżki od nowego/nowej minister edu
a tak poza tym-> dzięki za przypomnienie, że dziś dzień nauczyciela...muszę zadzwonić do cioci-dyrektorki złożyć życzenia ona bardziej świętuje dzień nauczyciela niż własne urodziny czy imieniny,nie wypada zapomnieć, bo focha z przytupem strzeli...

dziewczyny,czy któraś z Was zna się na wyliczaniu wieku korygowanego dla wcześniaków?
mam taką małą zagwozdkę- otóż w Tża rodzinie jest wczesniaczek, urodzony chyba w 20-stym tygodniu, dziecko ma już kilka lat...ale jego rodzice twierdzą, że jego własciwy wiek to rok mniej niż dw facto ma dziecko...itu moje pytanie- czy dzieciom w wieku 4-5 lat jeszcze się wylicza wiek korygowany, czy już nie? jeśli tak, to czy przypadkiem nie odlicza się tylko tych miesięcy o które za wczesnie przyszło dziecko na świat? czy jakoś inaczej się to liczy?
plizz...podpowiedzcie coś

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2011-10-14 o 16:20
la'Mbria jest offline  
Stary 2011-10-14, 18:06   #496
magda-lenka*
Raczkowanie

Dzięki la'Mbria
Co do położnej, u mnie była po porodzie dwa razy. Zdjęła mi szwy, odpowiedziała na parę pytań, udzieliła kilku rad, dała kilka gadżetów, więc były to przydatne wizyty
PS. Twój rozmiar biustu HH powalający Ja mam tylko B
Stary 2011-10-14, 18:41   #497
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

katz, ja przed ciążą miałam baaardzo bolesne @. Będąc w pracy musiałam brać wolne, bo nie nadawałam się do niczego. Łykałam wtedy nawet 3 tabletki Ibuprom Max na raz i starałam się przespać ten pierwszy, najgorszy dzień. Teraz niewiele się zmieniło, a podobno po porodzie miało już nie boleć
Kurcze, bardzo mi się podoba ten golfik, który kupiłaś w h&m Niestety u mnie w mieście go nie ma Gdybym nie znalazła niczego innego co wpadłoby mi w oko to czy mogłabym Cię prosić, żebyś kupiła dla mojego Marcelka i przesłała mi pocztą? Pieniądze przelałabym Ci na konto. Co Ty na to?

O La La, dlamałego zdolniachy! Ja wałkuje z Marcelem "kosi-kosi", ale oporny jest bardzo na tę naukę

magda-lenka,
życzę Ci samych pogodnych i bezstresowych dni w Szkole!

Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2011-10-14 o 19:01
Stary 2011-10-14, 19:05   #498
O La La
Rozeznanie

magda-lenka Wszystkiego Najlepszego i żeby młodzież nie dokazywała buziaki

"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline  
Stary 2011-10-14, 19:43   #499
jaasia88
Raczkowanie

O La La ogromnie dla maluszka który robi mój za cholerę nie chce zrobić ani brawo, ani kosi kosi, ani papa
Stalowamagnolia dzisiaj moja mama była w H&M i kupiła małemu właśnie ten "golfik" szkoda że nie napisałaś wcześniej
Magda-lenka
La'Mbria miseczka HH ja bym chciała mieć chociaż D które było przed zakończeniem karmienia

Loluś już śpi ja chyba też zaraz idę w kimę bo coś ostatnio głowa mnie często boli i jestem ciągle zmęczona chyba muszę zacząć łykać witaminki

dobranoc kobitki
Stary 2011-10-14, 19:44   #500
katz
Raczkowanie

stalowamagnolia - one chyba przyszły w tym tygodniu bo wcześniej ich nie widziałam (a pojawiają się co roku). Jak się nie pojawią przez kilka dni to daj znać to podskoczę do H&M. Było ich bardzo dużo wiec na pewno ich nie wykupią w ciągu kilku dni

A teraz ogłaszam wszem i wobec, że moja Natalka zrobiła dziś swoje pierwsze samodzielne kroczki
katz jest offline  
Stary 2011-10-14, 20:29   #501
O La La
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jaasia88 Pokaż wiadomość
O La La ogromnie dla maluszka który robi mój za cholerę nie chce zrobić ani brawo, ani kosi kosi, ani papa
A własnie przypomniałaś mi bo Mój robi i "pa pa" i " cześć" (podaje rączke,oczywiście jak ktoś tez do Niego wyciągnie)

"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline  
Stary 2011-10-14, 20:44   #502
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Cytat:
stalowamagnolia - one chyba przyszły w tym tygodniu bo wcześniej ich nie widziałam (a pojawiają się co roku). Jak się nie pojawią przez kilka dni to daj znać to podskoczę do H&M. Było ich bardzo dużo wiec na pewno ich nie wykupią w ciągu kilku dni

A teraz ogłaszam wszem i wobec, że moja Natalka zrobiła dziś swoje pierwsze samodzielne kroczki
Kochana, u mnie to w ogóle h&m nie ma W takim piździejewku mieszkam
Dzięki bardzo, dam Ci znać!

Wow!!! Brawa dla Natalki!!! Marcel nawet jeszcze nie pełza

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

katz, właśnie wyszukałam te golfiki na all i wyobraź sobie, że razem z przesyłką chodzą nawet po 40,00 zł. Ale zdzierstwo!

Stary 2011-10-14, 21:26   #503
magda-lenka*
Raczkowanie

Dzięki kobitki
Cytat:
klask i:kla ski:

Moja dopiero od kilku dni wstaje, ale "brawo" klaszcze od dawna

Czy wasze dzieciaczki pokazują palcem na coś? Moja od dłuższego czasu pokazuje wskazującym palcem (czasami dwoma na raz) na rzecz którą chce, lub co jej się podoba. Czasami jest to bardzo zabawne, bo pręży ten palec i z taką zawziętą miną na coś pokazuje A czasami po prostu pokazuje w krótkim czasie na mnóstwo rzeczy, które są w pokoju np. obrazki na ścianach, kwiaty, zdjęcia a my jej mówimy "to jest..., a to....."

Edytowane przez magda-lenka*
Czas edycji: 2011-10-14 o 21:28
magda-lenka* jest offline  
Stary 2011-10-14, 21:46   #504
monis 1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość

dziewczyny, ja nadal mam fotelikowy dylemat...kasa kasą...ale raz że tego espiro optima znaleźć w żadnym sklepie nie mogę (a uparłam się,ze zanim kupimy, to przymierzymy do niego młodego), poza tym- wszędzie gdzie pytam, odradzają te foteliki, ze to niby takie badziewie...i już sama nie wiem,czy odradzają dlatego że są tańsze, czy naprawdę były kiepskiej jakości??!!
wszędzie tylko polecają w takiej kolejnosci:
romer
recaro
be safe
cybex
concord
maxi cosi (tobi)
wczoraj jeszcze znaleźliśmy jakis niby super extra firmy NURSE, słyszałyście o takiej firmie w ogóle? nic o niej nie mogę znaleźć wiec chyba dam sobie spokój (choć fotel był super wizualnie i teoretycznie dodatkowe mocowania miał)...chyba jednak w końcu zdecydujemy się na Cybex <-jeżu! ile kasy
albo Romer...<-jeżu, jeszcze wiecej kasy
młody spi-spadam ćwiczyć brzucho
Moi znajomi bardzo chwalą fotelik firmy Ramatti, podobno w testach jest ok, a jednocześnie tani..., może warto zobaczyć !

magda-lenka naj naj naj

U nas 3 ząbek zawitał

Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki śpią pod kołderkami? Bo mój Kubuś pod kocykiem cały czas. Mam kołderkę ale wydaje mi się ona taka duża i ciężka, boję się że mógłby się zakopać.Może powinnam kupić jakaś cieńszą...?
monis 1 jest offline  
Stary 2011-10-15, 00:33   #505
karolinaP103
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
katz ja @ mam od jakiś 5 m-cy już i masz rację -bajeczka przed ciążą bóle miałam straszne co sprowadzało się do wymiotów i bardzo słabego samopoczucia,szczególnie pierwszy dzień @ był nie do zniesienia teraz jest tak samo z tym że jeden mniej bolesny drugi gorzej,nie wiem może mniej boli dlatego że się na tym nie skupiam,bo nie mam czasu o tym poprostu myśleć.

Dziewczyny Mój I. jak chcę pić to sam sobie podchodzi (raczkuje) do butelki i jak dosięga to sam sobie bierze i piję ale nadal jest to butelka Avent ze smoczkiem,tak się pzymierzałam do kubeczka niekapka i chyba wkońcu w takim razie przyszedł czas może akurat będzie pił,bo nawet wydaje mi się że z tej butelki z tego smoczka już za mało mu przepływa bo jak się dorwie to pije i pije...

Muszę też się pochwalić że moje dziecko opanowało sztukę robienia "brawo brawo" hihi.

Ja też już myślę o nocniczku-jak przychodziła do mnie położna to mówiła mi ze ona swoje dzieci uczyła siadania na nocnik już jak tylko zaczęły same siedzieć...co najlepsze nie była to młoda położna więc na pewno miała rację i my chyba też niebawem sprawimy Małemu nocniczek tylko właśnie myślę o takim na który będzie chciał chętnie siadać,np.taki grający

Kurczę wiecie co wysłać tż po coś dla dziecka to nie wiadomo co przyniesie wysłałam Go po mleko,oczywiście Aptamil Pepti (tu odpowiednik Bebilonu Pepti) i wiecie co przyniósł?-zwykły Aptamil (Bebilon),nie miałąm wyjścia i musiałam małemu dać,aleodpukać nic mu jak narazie nie jest-jak myślicie czy ta skaza mogła już minąć? Czy za krótki okres czasu zeby były jakieś efekty ? (je Go od dwóch dni) z tym że Mój je mleko rano tak koło 7 a później,raz na dwa dni robię mu z kleikiem lub kaszką a później po 20 na kolację noi jeszcze w nocy zazwyczaj koło 3 .

Co do tego chodzenia to wiecie co? Powiem tak: Ja oczywiście jestem przeciwna chodzikom,ale moja chrzestna jak i znajomi tu bardzo się temu dziwią właściwie wszyscy wychowali się na chodzikach i jakoś nikt nie ma krzywych nóg z jednej strony nie wiem jak to jest że kiedyś właśnie robiło się zupełnie inaczej a teraz nie wolno...weźmy nawet pod uwagę same siebie no ale...co minie jakiś czas to i przyjdzie jakiś nowy obyczaj
Chodzikom mówię- nie!! A pierwszym zickiem chodziłam na rehabilitację i tam nasłuchałam się,że chodzikim tgo samo zło

Cytat:

klask i:
karolinaP103 jest offline  
Stary 2011-10-15, 08:17   #506
jaasia88
Raczkowanie

Dzień Dobry
Cytat:
klask i:kla ski:k laski:zdolna kobitka

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość

katz, właśnie wyszukałam te golfiki na all i wyobraź sobie, że razem z przesyłką chodzą nawet po 40,00 zł. Ale zdzierstwo!
o matko kochana moja mama zapłaciła za niego 14,99 w sklepie a na stronie H&M UK ten golfik wychodzić ok 12zł

idę na kawkę i małe śniadanko
Stary 2011-10-15, 11:50   #507
Patrilla
Zakorzenienie

pomądruje a co mi tam
chodziki wiadomo, że to samo zło od dawna i nie chodzi o nogi tylko o kręgosłup teraz jest ok ale zobaczymy jak dzieci wychowane na chodzikach będą się czuły za 40 lat - nie polecam po co przyspieszać niech dziecko się rozwija w swoim rytmie - takie jest moje zdanie
co do nocnika nawet na wizażu był temat o tym tu też ja stawiam na dojrzałość - dziecko musi rozumieć co i jak czuć że oddaje mocz itd a do półtora-2 lat robi to odruchowo zerknijcie na artykuł
http://www.mamazone.pl/artykuly/male...na-nocnik.aspx
Bruno wspiął mi się po nodze i stoi i ryczy uciekam go położyć (teraz stanął przy krześle) powiem Wam, że tak po cichu łudziłam się że będzie to robił później moja córka chodziła jak miała 9,5 m i potem miała problemy z asymetrią kolan
uściski mamusie
Stary 2011-10-15, 12:11   #508
katz
Raczkowanie

stalowamagnolia - no to jak nie masz h&m pod ręką to dla mnie nie ma problemu żeby podskoczyć w tym tygodniu...tylko powiedz jaki kolor byś wolała: szary czy niebieski....tylko nie pamiętam czy oba są u nas w sklepie....tak czy siak daj znać czy mam iść i zrobić zakup...sama wczoraj z ciekawości zaglądnęłam na all...oni to chyba żerują na ludziach którzy właśnie nie mają centrów handlowych w swoim mieście....albo takich co nie lubią zakupów...ja gdybym miała dużo kasy to byłabym zakupoholiczką...na razie mi to nie grozi....ale nie miałabym nic przeciwko małemu szaleństwu zakupowemu....nie ma nic lepszego jak zakupy + kawa
katz jest offline  
Stary 2011-10-15, 13:11   #509
kasiapop
Raczkowanie

gratuluję wszystkim dzieciaczkom pierwszych kroczków, wstawania, siadania, pierwszych i następnych ząbków: jupi: klaskania, robienia papa.....

nie odzywałam się, bo jestem załamana naszymi choróbskami......w sobotę tydz. temu wróciliśmy z nad morza a w pon alek już dostał mega gila, znowu ma inhalacje 4xdziennie, pulneo i flegamina, na razie obyło się bez antybiotyku, ale zaczął strasznie kasłać i nie wiem jak się to skończy. na dodatek Maja po pierwszym dniu w przedszkolu dostała gorączki....... nie wiem co robię źle??? staram się ich nie przegrzewać, wietrzę dom dwa razy dziennie, temp w sypialni 20-21stopni, na dole czasem 24-jak dużo gotuję

katz, ja też uwielbiam zakupy+kawusia w moim ukochanym coffeeheaven jakbym mieszkała np. w Wawie to na pewno byłabym zakupoholiczką, a tak niestety na zakupy do CH średnio raz w m-cu

szukałam ostatnio kurtki na zimę dla Ala, chcę lepsiejszą, bo w lutym wybieramy się na narty, i mnie zszokowały ceny w coocodrillo kurtka 180zł i do tego spodnie następne 120pogięło ich czy co????

ach, co do wieku to raczej ja jestem babcią w lutym kończę 35......
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00283.jpg (38,8 KB, 24 załadowań)

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/2...7ffdc8f277.png
kasiapop jest offline  
Stary 2011-10-15, 14:15   #510
Patrilla
Zakorzenienie

Kasia a czy to pierwszy rok Mai w przedszkolu? spróbuj może że szczepionką ja mam wrażenie że Poli Luivac pomógł - poczytaj. Dla Alka nic nie poradzę my też jedziemy teraz na inhalacji, ale tylko z soli tym razem uff
Masz 35 nie wierzę śliczna fotka

Cytat:
dziewczyny,czy któraś z Was zna się na wyliczaniu wieku korygowanego dla wcześniaków?
mam taką małą zagwozdkę- otóż w Tża rodzinie jest wczesniaczek, urodzony chyba w 20-stym tygodniu, dziecko ma już kilka lat...ale jego rodzice twierdzą, że jego własciwy wiek to rok mniej niż dw facto ma dziecko...itu moje pytanie- czy dzieciom w wieku 4-5 lat jeszcze się wylicza wiek korygowany, czy już nie? jeśli tak, to czy przypadkiem nie odlicza się tylko tych miesięcy o które za wczesnie przyszło dziecko na świat? czy jakoś inaczej się to liczy? plizz...podpowiedzcie coś
la mibra Pola ma koleżankę w swoim wieku z 28 tyg i już nie jest liczona jak wcześniak nie wiem może to zależy od ilości schorzeń zapytam koleżankę ...
Zamknij wątek

Tagi
2011r., dzieci, luty, styczeń

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości