Kosmetyki Essence - część XI - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-26, 22:26   #511
atoja
Zadomowienie

GG do atoja
Dot.: Kosmetyki Essence - część XI

Oczywiście, że macie rację. Ale zarzuty padły tu o niekompetencję ze zględu braku wiadomości o limitowankach i niedoinformowaniu pracowników. więc je tłumaczę jak to wynika. mówiłyśmy tu o rzeczywistych sytuacjach, które spotkałyśmy, a teraz poruszacie hipotetyczne, które nie miały miejsca. Trochę się zapędzamy w negatywnej ocenie tych pań. Nie wiesz, czy nie poleciłaby Ci kremu według swego uznania. Nie podała Ci przecież szminki, zamiast błyszczyka, bo nie wiedziała jaka jest różnica. Nie podała Ci strony ze składem z metki czy nie przeczytała albo wymyśliła inny? oczywiście że nie. A czy żadna z Was nie pomyślała, że w pytaniu :"w czym mogę służyć" również padającym w miesnym jak i spozywczym to i tu może chodzić o znalezienie danego towaru w gąszczu itp. No i mnie wkurza, że wychodzą przed szereg, ze swoimi bzdurami, a nie powinny (Powinny szczerze odpowiedzieć - nie wiem, nie odpowiem, nie mam odpowiedniej wiedzy, bo nie powinnam jej mieć, nie zostałam upoważniona do takich informacji itp, proszę się zwrócić do konsultantki, kierowniczki itp, osoby kompetentnej w temacie) Ale tego z kolei wymaga ich wewnętrzny szablon. W rossmannie, carrefourze, tesco i innym "wypiełaby się" na takie pytanie klientki o szczegóły odsyłając do etykietki, by szanowna klientka wzięła sobie towar sama w łapki, ewentualnie jej poda i niech sama przewczyta bo jest w samoobsługówce a nie na konsultacjach. A co do ochrony, to nie widziałam jej w naturze, podobnie jak i bramek, więc nie dziwi mnie, że chodzą za klientami, bo odpowiadają materialnie za stan sklepu i kasy. Pretensje do pracodawcy, że klientki oczekują również porad i kompetencji i fachowców w sklepie, a nie do tych pań co wykonują swoje obowiązki: rozkładają towar, pilnują, podaja itp. "Czarne owce" WSZĘDZIE są w każdym zawodzie, każdej branży, podobnie jak w Naturze - choć nie każdej, więc nie generalizujmy i nie wymagajmy więcej niż mają nam dać.

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2011-09-26 o 22:37
atoja jest offline  
Stary 2011-09-26, 22:40   #512
noisygirl
Raczkowanie

W Firlicie na Długiej z 50 GR są tylko testery cieni i jakieś marne resztki lakierów, za to w końcu upolowałam pędzel do pudru no cóż czasem podróże przez całą Polskę mają swoje dodatkowe korzyści

W ciągłych rozjazdach Szczecin-Kraków-Szczecin
noisygirl jest offline  
Stary 2011-09-27, 00:34   #513
irsin
Zakorzenienie

GG do irsin

Moje uwielbienie do Make it golden jest tak wielkie, ze moge go nosic codziennie ale szlag mnie trafia jak musze zmyc( macie jakis sposob?
irsin jest offline  
Stary 2011-09-27, 00:48   #514
szafirowa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Też go uwielbiam Mój jesienny ideał

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez dzolls
Dziewczyny, głupie pytanie, tak odpowiedź na już - lepszy żelowy liner CZARNY z Catrice czy Essence?

Z tego co wiem to oba są równie dobre Brałabym essence, bo tańszy

hmm , a poza tym , z tego co mi wiadomo , to obydwa robi Cosnova .. więc pewnie nie mają szans zbytnio się roznic
Stary 2011-09-27, 01:18   #515
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Moje uwielbienie do Make it golden jest tak wielkie, ze moge go nosic codziennie ale szlag mnie trafia jak musze zmyc( macie jakis sposob?
Tak, wypróbowałam ostatnio sposób na folię aluminiową (z bloga Kleopatre: http://kosme-tiki.blogspot.com/2011/...-sposob-z.html) jak chciałam zmyć brata Make it golden czyli Time for romance - działa niezawodnie
buffy249 jest offline  
Stary 2011-09-27, 11:07   #516
plineczka003
Zadomowienie

W moich Naturach jest ochrona. A jeśli chodzi o to, że nie podają czegoś innego niż prosimy to Cię zaskoczę, bo podają. Jakiś czas temu szukałam tego lakieru na paznokcie w formie naklejek. Nie mogłam go zlokalizować w szafach i gdy pani zapytała się czy mi pomóc powiedziałam jej o co chodzi. Najpierw podała mi te naklejane wzorki, potem zestaw do stępli, a na koniec powiedziała, że nic więcej w ofercie Essence nie ma i pewnie mi się coś pomyliło
plineczka003 jest offline  
Stary 2011-09-27, 13:50   #517
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

Wniosek jeden: masz kiepską Naturę. Skoro jest tak strasznie nie rób w niej zakupów, albo daj szansę na normalniejszą obslugę zgłaszając "braki" i totalną niewiedzę kierownikowi. Niech wyciągnie wnioski, skoro jedna pani potrafi popsuć opinię całej firmie. Ale nie wszystkie są tak niekompetentne jak Twoja sprzedawczyni, uwierz.
Czekam i czekam a W naturze nic. MA mi się kończy i mam chęć na tuszyk Ilove, ale chyba będę zmuszona ponowić zakup, w razie niewypału z tym nowym, będę na chwilę zaspokojona. Chyba "za karę" pociesze się nowymi lakierami taki granacik ładniusi wpadł mi w oko. ale nazwy nie znam

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:56 Powód: literówka
atoja jest offline  
Stary 2011-09-27, 14:52   #518
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
Wniosek jeden: masz kiepską Naturę. Skoro jest tak strasznie nie rób w niej zakupów, albo daj szansę na normalniejszą obslugę zgłaszając "braki" i totalną niewiedzę kierownikowi. Niech wyciągnie wnioski, skoro jedna pani potrafi popsuć opinię całej firmie. Ale nie wszystkie są tak niekompetentne jak Twoja sprzedawczyni, uwierz.
Czekam i czekam a W naturze nic. MA mi się kończy i mam chęć na tuszyk Ilove, ale chyba będę zmuszona ponowić zakup, w razie niewypału z tym nowym, będę na chwilę zaspokojona. Chyba "za karę" pociesze się nowymi lakierami taki granacik ładniusi wpadł mi w oko. ale nazwy nie znam
Zapewne Hard to Resist.....
Ja teraz pasjami zmalowuje Sure Asure... To bodaj najpiękniejszy niebieski jaki znam

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2011-09-27 o 15:00
Śniegowa jest offline  
Stary 2011-09-27, 17:29   #519
Caramelli
Raczkowanie

Sytuacja z tym, że Pani nie wiedziała nic, ale kompletnie NIC, o nadchodzących limitowankach miała miejsce w douglasie, a tam obsługa to konsultanci, a nie sprzedawcy, więc od nich chyba można wymagac odrobiny zaangażowania-w końcy taki ekskluzywny sklep

A co do Pań w Naturach, to są różne. Ja mam jedną swoja ulubioną Panią w Naturze w Chełmie (zawsze usmiechnięta, umalowana, spokojna, super uprzejma i pomocna, zna się na asortymencie) ale jest tam też jedna taka, która łaskę robi, że żyje.
Ale to jest nic-w naturze w W. jest jedna Pani, która podczas mojej ostatniej wizyty otworzyła pilniczek Loop File i piłowała sobie nim paznokcie.

A teraz zamiast nadawać na Pani z Natury/Douglasa/Sephory to mie lepiej powiedzcie, czy mamy jakieś nowe wieści na temat LE Natventurista w naszym cuuuuudooownym kraju?

KEEP GOING, DON'T STOP.

Caramelli jest offline  
Stary 2011-09-27, 17:41   #520
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Zapewne Hard to Resist.....
Ja teraz pasjami zmalowuje Sure Asure... To bodaj najpiękniejszy niebieski jaki znam
a mozesz pokazac jak ten sure azure wygląda na pazurkach?
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2011-09-27, 18:01   #521
Katarynka92
Rozeznanie

Co do pań z Natury... Faktycznie, wolę chodzić do Douglasa. Ale to już kwestia tylko punktów;p. Bo i w Douglasie i w Naturze panie są przesympatyczne. I nie oczekuję, że powie mi: kup to, jest super, tego nie, bo to największy syf. Na każdego co innego działa. A powiedzmy szczerze, ja widziałam tylko głupie d*py, które otwierały produkty pełnowartościowe. Ale nie wśród pracowników. Jedyne co, to mogłyby mówić, że nie wolno otwierać i tyle. Ale też, ile razy mi się zdarzyło, że widzę np. puder (ten z Sun Club, nabłyszczający) i był otwierany, do taśmy się przykleiła zawartość. Pytam babkę, czy mogłaby zobaczyć, czy mają jeszcze jakiś schowany, bo ten jest ostatni na półce. I zobaczyła, kupiłam zupełnie niemacany wcześniej. Czasem sama dzielę się z którąś opinią. I ja również pytanie: "czy mogę w czymś pomóc" odbieram jako: mogę udzielić informacji, gdzie coś jest, czy mamy to, kiedy mamy nową dostawę (ale nie co, to nie od nich zależy), czy mamy jeszcze coś schowane/niewystawione. Ogólnie lubię tam chodzić. A głupie d*py zdarzają się i w Douglasie (myślałam raz, że wsadzę jednej babie w oko tusz, który otwierała, nie był to pierwszy)- najlepsza jest reakcja Wtedy jest zawsze: o przepraszam bardzo, już nie będę. Jakbym kogoś zabić miała
Katarynka92 jest offline  
Stary 2011-09-27, 18:54   #522
czuprynka
Zakorzenienie

Dziewczyny, ja ponawiam swoją prośbę bo poprzednio nikt się nie wypowiedział. Macie już może wyrobione zdanie na temat nowej bazy pod cienie? Ewentualne porównania do innych baz mile widziane
czuprynka jest offline  
Stary 2011-09-27, 18:58   #523
dzolls
Zakorzenienie

Dziś byłam po czarny eyeliner w żelu, jak wzięłam go z półki i odchodziłam (była jedna sztuka), przykleił mi się do palca, bo naklejka była zadarta-otworzyłam i przy pani z Natury, która mnie równocześnie spytała, czy może w czymś pomóc, powiedziałam, że nie chcę macanego, odłożyłam na półkę i wyszłam. Pani była lekko zszokowana

Najgorsze jest to, że jest tyle tych ch*^&^$nych swatchy w sieci, że można się chociaż trochę zainteresować, poczytać, a nie iść i macać nietestery

curl it, baby!
dzolls jest offline  
Stary 2011-09-27, 19:00   #524
Hadassah
Zadomowienie

Kurcze, odsubskrybowało mi wątek

Natury unikam jak mogę, bo nie lubię tego 'doradzania', zazwyczaj sama wiem nt danego produktu więcej i zmieściłabym to w jednym zdaniu a nie pięciominutowej epopei. W rossmannie zawsze się pokręce, pomacam, bez stresu o pytania czy można mi w czymś pomoc

Jakie są wieści z Natury/Douglasa, nadal ballerina?
Hadassah jest offline  
Stary 2011-09-27, 19:48   #525
truskawkowa mamba
Raczkowanie

W Drogerii Natura w Lubartowie k. Lublina są już nowości- pękające granatowe lakiery, matujący puder, te trwałe cienie w kremie, duuużo nowych odcieni C&G (sama dziś kupiłam Nude it! ), pędzle do różu i pudru itd. Aż mi się oczy zaświeciły Na standzie prawie cała Ballerina.
Stary 2011-09-27, 20:11   #526
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja ponawiam swoją prośbę bo poprzednio nikt się nie wypowiedział. Macie już może wyrobione zdanie na temat nowej bazy pod cienie? Ewentualne porównania do innych baz mile widziane
Pare dziewczyn, w tym ja, pisało że jest świetna.
plineczka003 jest offline  
Stary 2011-09-27, 20:15   #527
NaKrawedzi
Zakorzenienie

a ja powiem wam, że nie mam jeszcze nic z nowości i nie wiem czy moim miescie w ogóle są jestem z siebie dumna jak nigdy

Nakarm pieska

Wymienię
NaKrawedzi jest offline  
Stary 2011-09-27, 20:38   #528
Fufka
Zakorzenienie

Poznanianki! Czekałyśmy na 50's w Tesco Extra i moment pojawienia przegapiłyśmy :/ Zostały 2 perłowe lakiery, 2 czerwone szminki, kredki i cienie w kolorach 02 i 03. W szafie są również nowości.
Fufka jest offline  
Stary 2011-09-27, 20:47   #529
Luna83
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Poznanianki! Czekałyśmy na 50's w Tesco Extra i moment pojawienia przegapiłyśmy :/ Zostały 2 perłowe lakiery, 2 czerwone szminki, kredki i cienie w kolorach 02 i 03. W szafie są również nowości.
Oj nie...
A tak chciałam tej drugą pomadkę

Bo czerwoną mam, jest super!

Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com

Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/

Luna83 jest offline  
Stary 2011-09-27, 21:02   #530
yolcia1
Rozeznanie

Nowa kolekcja essence "I love". Post na moim blogu. Zapraszam zaintersowane:
http://lady-flower123.blogspot.com/2...ce-i-love.html

Podałam datę wrzesień/październik, ale podobno już jest w niektórych Douglasach
yolcia1 jest offline  
Stary 2011-09-27, 21:32   #531
emememsik
po prostu Em :)

Cytat:
Napisane przez yolcia1 Pokaż wiadomość

W ogóle nie śledzisz wątku, prawda?
Stary 2011-09-27, 21:52   #532
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Poznanianki! Czekałyśmy na 50's w Tesco Extra i moment pojawienia przegapiłyśmy :/
Już mi po prostu brakuje słów... byłam w stałym kontakcie mailowym z babką z działu marketingu Essence i ona mnie poinformowała, że limitka jest tylko w tej drogerii na ul. Promienistej To ja już nie wiem, jaki oni mają bałagan, że u samego źródła nikt nic nie wie
buffy249 jest offline  
Stary 2011-09-27, 22:15   #533
NioseWamPicie
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez yolcia1 Pokaż wiadomość

pisałam o niej 15 lipca
http://zakupowebestie.blogspot.com/2...le-i-love.html
NioseWamPicie jest offline  
Stary 2011-09-27, 23:03   #534
Sadunia
Zadomowienie

kazdy post od niosewampicie powoduje, ze eksploduje we mnie nadzieja na wroclaw update... aj fil sołłł disapojnted!!!
Sadunia jest offline  
Stary 2011-09-27, 23:05   #535
NioseWamPicie
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sadunia Pokaż wiadomość
kazdy post od niosewampicie powoduje, ze eksploduje we mnie nadzieja na wroclaw update... aj fil sołłł disapojnted!!!
spokojnie, jak tylko coś dojrzę, to dam znać
NioseWamPicie jest offline  
Stary 2011-09-28, 07:22   #536
jamapi
Zakorzenienie

GG do jamapi

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
W Naturze nowości nie ma, ale są już nowe lakiery c&g oraz nowe pędzelki. Czyli wprowadzają sukcesywnie.
Pędzelki i ten ścięty i ten do pudru milusi, ale nie kupiłam, bo takie jakieś sprężyste, kiepskawe dla mnie....
w poniedziałek oglądałam ten pędzelek i on taki malusi ... nie wzięłam

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj Makes me weak i Fall for me, dzisiaj mam na sobie Fall for me z białym pękaczem z Vipery.
Strasznie się wkurzyłam bo Fall for me się tak tragicznie maluje... robią się warstwy, bąbelki, normalnie jakbym cement nakładała... już go nienawidzę... jak Makes me weak jest taki sam, to ja dziękuję...
Swoją drogą pękacz Vipery też mnie rozczarował - jest strasznie dziwny. A może to wina mojego braku umiejętności. Dosłownie zwinął lakier w paru miejscach, a konsystencja tak masakryczna, że nie wiem

Kupiłam też nowy pasiak Sun Club dla brunetek. Jest tak piękny, że nie mogłam się powstrzymać. ale jeszcze nie próbowałam go
jeżeli chodzi o pękacz z vipery to baza pod niego musi być mocno wyschnięta, bo potrafi ją zebrać
a jeżeli chodzi o konsystencję - wydaje mi się , ze miałaś otwieraną sztukę, bo moja mama ma kilka miesięcy i na początku był bardzo w porzo, ale potem właśnie zgęstniał ł... jak większość pękaczy niestety ....

co do pasiaków - no własnie wydawało mi się, ze widzę coś, czego wcześniej nie widziałam, ale nie byłam pewna w naturze to było

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Dziś byłam po czarny eyeliner w żelu, jak wzięłam go z półki i odchodziłam (była jedna sztuka), przykleił mi się do palca, bo naklejka była zadarta-otworzyłam i przy pani z Natury, która mnie równocześnie spytała, czy może w czymś pomóc, powiedziałam, że nie chcę macanego, odłożyłam na półkę i wyszłam. Pani była lekko zszokowana

Najgorsze jest to, że jest tyle tych ch*^&^$nych swatchy w sieci, że można się chociaż trochę zainteresować, poczytać, a nie iść i macać nietestery
mnie zastanawia, co komu da macanie eyelinera przecież wiadomo, ze pędzelkiem uzyska się i tak inny efekt niż po mazianie paluchem.. przecież to nie cień ale w tej kwestii zaczyna mnie coraz mniej dziwić ...

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
W ogóle nie śledzisz wątku, prawda?
o tym samym pomyślałam ....

a I<3 chce upolować ten liner w pudrze no i tusz

Edytowane przez jamapi
Czas edycji: 2011-09-28 o 07:23
jamapi jest offline  
Stary 2011-09-28, 07:47   #537
dzolls
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jamapi Pokaż wiadomość
mnie zastanawia, co komu da macanie eyelinera przecież wiadomo, ze pędzelkiem uzyska się i tak inny efekt niż po mazianie paluchem.. przecież to nie cień ale w tej kwestii zaczyna mnie coraz mniej dziwić ...
No właśnie też nie rozumiem. Wsadzać palucha-ok, ale jak już ma się swoje, zapłacone i zaplute, ale litości, nie w sklepie

curl it, baby!
dzolls jest offline  
Stary 2011-09-28, 08:24   #538
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
też mnie to zastanawia..... przecież w sklepie nie pociapie paluchem i nie sprawdzi na oku jak wygląda taki liner..... to po kiego grzyba w ogole macać?
mało jest swatchy w internecie?? wystarczy siąśc na moment i wpisać w google ...
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2011-09-28, 08:37   #539
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
a mozesz pokazac jak ten sure azure wygląda na pazurkach?
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...9&postcount=14
tu pokazałam
Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Kurcze, odsubskrybowało mi wątek

Natury unikam jak mogę, bo nie lubię tego 'doradzania', zazwyczaj sama wiem nt danego produktu więcej i zmieściłabym to w jednym zdaniu a nie pięciominutowej epopei. W rossmannie zawsze się pokręce, pomacam, bez stresu o pytania czy można mi w czymś pomoc

Jakie są wieści z Natury/Douglasa, nadal ballerina?
W Naturze Metro Centrum- Ballerina
Cytat:
w poniedziałek oglądałam ten pędzelek i on taki malusi ... nie wzięłam
No ja właśnie też uznałam że taki mikry coś i nie wziełam gdy go widziałam jakiś czas temu.
Śniegowa jest offline  
Stary 2011-09-28, 08:40   #540
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
to musiałam przegapić tego posta, dzięki
btw ładne kwiatki
Hazel_Eyed jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości