Jaki mam typ cery? Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-21, 14:53   #1
joanna1133
Przyczajenie

Jaki mam typ cery? Problem

Witam Was!
Mam problem przy ustaleniu mojego typu cery, ponieważ nie wiem jakich kosmetyków używać. Nie wiem, czy mam oczyszczać czy nawilżać
Otóż moja skóra jest sucha w strefie T, łuszczy się, na czole mam duużo wyprysków (trądziku nigdy nie miałam, mam 23 lata i coraz więcej krostek na czole), pory są zatkane, wogóle nie przetłuszcza mi się skóra w strefie T, policzki raczej nie są suche, wręcz czasami się świecą.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję...
Stary 2011-09-21, 18:18   #2
karolynka90
Zakorzenienie

Dot.: Jaki mam typ cery? Problem

Cytat:
Napisane przez joanna1133 Pokaż wiadomość
Witam Was!
Mam problem przy ustaleniu mojego typu cery, ponieważ nie wiem jakich kosmetyków używać. Nie wiem, czy mam oczyszczać czy nawilżać
Otóż moja skóra jest sucha w strefie T, łuszczy się, na czole mam duużo wyprysków (trądziku nigdy nie miałam, mam 23 lata i coraz więcej krostek na czole), pory są zatkane, wogóle nie przetłuszcza mi się skóra w strefie T, policzki raczej nie są suche, wręcz czasami się świecą.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję...
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule: i oczyszczać i nawilżać.

A teraz dalej - zdarza się, że trądzik przychodzi późno - również po 20. Dlatego nie zwlekałabym z wizytą u dobrego dermatologa.

Poza tym, czego używasz do mycia, tonizowania i nawilżania twarzy?
Stary 2011-09-21, 20:06   #3
joanna1133
Przyczajenie

Twarz myję szarym mydłem, ponieważ słyszałam, że jest dobre na krostki, tonik mam oczyszczający Nivea Visage Pure& Natural a krem również Nivea Visage Nawalżający i odświeżający na dzień a na noc Ziaja krem Bio aloesowy. Często robie maseczki oczyszczające i nawilżające. W takim razie mam skórę mieszaną??
Stary 2011-09-21, 20:32   #4
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joanna1133 Pokaż wiadomość
Twarz myję szarym mydłem, ponieważ słyszałam, że jest dobre na krostki, tonik mam oczyszczający Nivea Visage Pure& Natural a krem również Nivea Visage Nawalżający i odświeżający na dzień a na noc Ziaja krem Bio aloesowy. Często robie maseczki oczyszczające i nawilżające. W takim razie mam skórę mieszaną??
Produkty Nivea jednak bym sobie odpuściła.
Tą Ziaję też. Miałam kiedyś ten krem i niesamowicie mnie zapchał.

Polecam do mycia twarzy np żel z Rossmanna Babydream. Ma dobry skład, porządnie myje, a jest delikatny.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13945,kopf-bis-fuss-waschgel.html&next=1
Toniki ma bardzo fajne i tanie Ziaja.
Leciutki nawilżający krem do twarzy to np Humektan lub troszkę bardziej nawilżający Babydream z pantenolem i wit. E.

Możesz mieć cerę mieszaną na odwrót czyli właśnie suchą partię T i przetłuszczające się policzki.

Co do niedoskonałości, nadal uważam, że dermatolog niezbędny.
Stary 2011-09-21, 20:46   #5
joanna1133
Przyczajenie

Wielkie dzięki bardzo mi pomogłaś. Jutro skoczę do rossmana a Nivea bez wyrzutów sumienia wyrzucę
Stary 2011-09-28, 10:42   #6
chandra
Rozeznanie

nie chcę zaśmiecać forum więc się podepnę
wstyd się pzyznać tez nie wiem jaki dokładnie mam typ cery
rano gdy wstanę to czuję i widzę na skórze święcące tłuste coś,tak samo gdy dotkne cery palcami
czoło w grudkach i malutkich krostkach (było tego więcej gdy kilka lat temu miałam grzywkę na całe czoło)
pory widoczne,
policzki czasem mam wrażenie że przesuszone i lekko czerwone tak jak i nos
cienie pod oczami
używam tych samych kosmetyków od kilku lat - z wygody bo się przyzwyczaiłam i są nie drogie (nie bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymenty w kupowaniu tego czy tamtego)
rano przemywam twarz tonikiem garniera różowym, potem wklepuje krem garniera równiez różowy
do makijażu używam lirene citty mat natural, tez z przyzwyczajenia, chociaż idealny nie jest, chciałabym coś bardziej kryjącego
już po jakimś krótkim czasie czuje na skórze znowu to świecące tłuste coś, zwłaszcza czoło - miedzy brwiami, i muszę robic poprawki, im więcej poprawek tym więcej podkładu odkłada mi się w zakamarkach, masakra
raz czasem 2x w tyg robię peeling cukrowy,a tak to mleczko do demakijażu, zawsze po peelingu moja skóra jest okropnie ściągnięta
mam 23 lata a nie wiem jak najlepiej dbać o swoją cere opis dośc długi ale wiadomo o co chodzi

Edytowane przez chandra
Czas edycji: 2011-09-28 o 10:43
chandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 10:52   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chandra Pokaż wiadomość
rano gdy wstanę to czuję i widzę na skórze święcące tłuste coś,tak samo gdy dotkne cery palcami
czoło w grudkach i malutkich krostkach (było tego więcej gdy kilka lat temu miałam grzywkę na całe czoło)
pory widoczne,
cienie pod oczami
używam tych samych kosmetyków od kilku lat - z wygody bo się przyzwyczaiłam i są nie drogie (nie bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymenty w kupowaniu tego czy tamtego)
rano przemywam twarz tonikiem garniera różowym, potem wklepuje krem garniera równiez różowy
do makijażu używam lirene citty mat natural, tez z przyzwyczajenia, chociaż idealny nie jest, chciałabym coś bardziej kryjącego
już po jakimś krótkim czasie czuje na skórze znowu to świecące tłuste coś, zwłaszcza czoło - miedzy brwiami, i muszę robic poprawki, im więcej poprawek tym więcej podkładu odkłada mi się w zakamarkach, masakra
raz czasem 2x w tyg robię peeling cukrowy,a tak to mleczko do demakijażu, zawsze po peelingu moja skóra jest okropnie ściągnięta
mam 23 lata a nie wiem jak najlepiej dbać o swoją cere opis dośc długi ale wiadomo o co chodzi

Wydaje mi się że masz cerę mieszaną.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 17:22   #8
nowa_kacha
Raczkowanie

Na moje oko cera mieszana, plus cera naczynkowa. Zaczerwienione policzki to często tego objaw. W kwestii takich wątpliwości lepiej udać się do kosmetyczki, bo w przeciwieństwie do forumowiczek może obejrzeć Twoją twarz Jakbyś miałajeszcze jakieś pytania, pytaj
nowa_kacha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 17:28   #9
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
pory widoczne,
cienie pod oczami
Cera przetłuszczająca się, wrażliwa, naczynkowa, być może odwodniona.

Czym myjesz twarz?
Chyba nie samym tonikiem? Tonik ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH, a nie ją oczyścić.

Jak często robisz peeling? czy on jest drobnoziarnisty lub najlepiej enzymatyczny?

Jeśli masz skłonność do rumienia, czerwienienia się twarzy, zacznij używać kosmetyków z rutą, kasztanowcem, wit C, hamamelisem.
I chroń ją przed słońcem, absolutnie nie korzystaj z solarium.

Co do poprawiania makijażu w ciągu dnia - nie nakładaj kolejnych warstw podkładu, tylko kup bibułki matujące i dobry puder matujący.
Stary 2011-09-28, 19:08   #10
chandra
Rozeznanie

tak jak pisałam raz czasem dwa razy w tyg robię peeling cukrowy - nie używam żadnego kosmetyku tylko zwykły cukier na gąbce do twarzy. i myję twarz letnią wodą, po tym własnie moja cera jest bardzo ściągnięta
z solarium nie korzystam - nigdy nie byłam
co do odwodnienia - sama to zauważyłam, wogóle skóra nie tylko na twarzy ale i ciało i włosy
Stary 2011-09-28, 20:24   #11
karolynka90
Zakorzenienie

Racja, pisałaś przecież o peelingu
Moim zdaniem jeśli masz skórę wrażliwą, naczynkową, to on jest zdecydowanie za mocny.
Polecam peeling z Bielendy z perełkami jojoba - jest bardzo delikatny, a drobinek jest dużo, ładnie wygładza skórę.
Możesz też spróbować peelingów enzymatycznych, ale dla mnie są za słabe.

Czym myjesz buzię? Tylko mleczkiem?

Kremu z Garniera nie znam, ja używam Humektanu - jest leciutki i niedrogi.
Stary 2011-09-29, 10:17   #12
chandra
Rozeznanie

ten peeling doskonale usuwa mi zrogowaciały naskórek i skóra jest gładka, tyle że ściągnięta
a zwykle wieczorem samo mleczko do demakijażu - używam mleczka ziaja phyto activ do cery naczynkowej, po nim skóra jest gładka i nawilżona
Stary 2011-09-29, 11:32   #13
rejected_darling
Raczkowanie

chandra, mi się wydawało kiedyś, że mam cerę mieszaną, tez używałam tego różowego garniera, czoło mi się świeciło, poprawki makijażu ciągłe. A jak go zmieniłam na tańszy, to nagle alleluja! Makijaż się trzyma, ja sie nie świecę, syfy się goją. Za ciężki najzwyczajniej w świecie był Teraz mam krem witaminizujący i jest dużo lepiej.

Wydaje mi się, że samo mleczko do demakijażu wieczorem to za mało, jeszcze przynajmniej umyj buzię jakimś żelem i potraktuj kremem.

Po peelingu skóra zwykle jest ściągnięta, ja robię go wieczorem i kładę odżywczą maseczkę bez spłukiwania na całą noc, rano buzia jak po wizycie u kosmetyczki
rejected_darling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 12:19   #14
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
ten peeling doskonale usuwa mi zrogowaciały naskórek i skóra jest gładka, tyle że ściągnięta
a zwykle wieczorem samo mleczko do demakijażu - używam mleczka ziaja phyto activ do cery naczynkowej, po nim skóra jest gładka i nawilżona
A rano?

Peeling cukrowy jest sam w sobie dość mocny i skórę wrażliwą może tylko bardziej podrażnić.
Stary 2011-09-29, 18:03   #15
chandra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rejected_darling Pokaż wiadomość
chandra, mi się wydawało kiedyś, że mam cerę mieszaną, tez używałam tego różowego garniera, czoło mi się świeciło, poprawki makijażu ciągłe. A jak go zmieniłam na tańszy, to nagle alleluja! Makijaż się trzyma, ja sie nie świecę, syfy się goją. Za ciężki najzwyczajniej w świecie był Teraz mam krem witaminizujący i jest dużo lepiej.

Wydaje mi się, że samo mleczko do demakijażu wieczorem to za mało, jeszcze przynajmniej umyj buzię jakimś żelem i potraktuj kremem.

Po peelingu skóra zwykle jest ściągnięta, ja robię go wieczorem i kładę odżywczą maseczkę bez spłukiwania na całą noc, rano buzia jak po wizycie u kosmetyczki
jaki to krem witaminizujący?
Stary 2011-09-30, 11:03   #16
rejected_darling
Raczkowanie

Używam tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=43645&next=1
Zaczęłam przed wakacjami, teraz sobie dokupiłam tonik i żel do mycia z tej samej serii i też jestem zadowolona U mnie są ok.12 zł, a w promocji za dychę czasem znajduję
rejected_darling jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości