BB krem z GARNIERa???? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-13, 15:54   #31
madzior22
Wtajemniczenie

GG do madzior22
Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Ja mam cerę mieszana, strefa T tłuste używam tego kremy od kilku miesięcy i bardzo go lubię. Rano jak wychodzę z dzieckiem na spacer jest idealny bo nie mam czasu na robienie pełnego makijażu. Mam ładna cerę bez problemów.
Oczywiscie kazdy jest inny i kazdemu co innego przypasuje ja go cały dzien czulam na twarzy, krycie porownywalne do lekkiego kremu tonujacego. Moja skora bardzo latwo sie przetluszcza szczegolnie na skrzydelkach nosa i juz po 10 minutach od aplikacji wszystko mi sie tam powarzylo. Najwieksza wada jest jednak jak juz napisalam uczucie ze mam go na twarzy uwielbiam podklady i kremy ktore nie zostawiaja zadnej warstwy a tutaj mialam uczucie jakbym posmarowala sie gruba warstwa kremu nivea i dalo sie to odczuc przez caly bozy dzien z checia bym to komus tutaj odstapila do testow ale noe oplaca dla mnie wysylac ze stanow jednego kremu

Prawo jazdy !
madzior22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:56   #32
kasiaen1
Zadomowienie

Dot.: BB krem z GARNIERa????

polecam ten wpis http://blogcaskady.blogspot.com/2012...-garniera.html jeśli to jest bb crem to ..
Stary 2012-02-13, 17:04   #33
jamapi
Zakorzenienie

GG do jamapi

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
polecam ten wpis http://blogcaskady.blogspot.com/2012...-garniera.html jeśli to jest bb crem to ..
azjatyckie BB wcale lepszych składów nie mają tylko, że tam można przebierać
Stary 2012-02-16, 09:59   #34
nagiAkt
Zadomowienie

Ma któraś z was okazję testować krem BB ? Chodzi mi dokładnie o wysyłaną ankietkę.

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 15:17   #35
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Ma któraś z was okazję testować krem BB ? Chodzi mi dokładnie o wysyłaną ankietkę.
ja
Stary 2012-02-17, 18:34   #36
Parvati
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja testuję, jak masz jakieś pytania to pytaj, odpowiem w miarę moich mozliwości, ale uprzedzam, że nie miałam nigdy styczności z azjatyckimi BB, więc nie mam porównania

CBT
Parvati jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 19:02   #37
_Matilde_
Biała Dama

Ja też testuję

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 09:57   #38
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Ja testuje.O jaka ankietę chodzi?

kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:35   #39
_Kasia23_
Wtajemniczenie

Także załapałam się na testowanie kremu, zapraszam do czytania moich recenzji i wizażanek - link w podpisie
_Kasia23_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 21:21   #40
nagiAkt
Zadomowienie

również testuję, ale znalazłam wątek na plotkowym, gdzie dziewczyny się wypowiadają własnie o to mi chodziło

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:09   #41
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Który składnik to witamina C (a raczej pochodna wit C)? A który to te pigmenty naturalne?
dorka1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:45   #42
piekna4
Przyczajenie

Ile kosztuje ten krem BB GARNIER'a? I czy dostałyście go w rossmanie czy z kąd? Z góry dzięki za info
piekna4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 09:47   #43
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez piekna4 Pokaż wiadomość
Ile kosztuje ten krem BB GARNIER'a? I czy dostałyście go w rossmanie czy z kąd? Z góry dzięki za info
20zł w rossmanie
20zł w tesco (teraz promo za 16zł)
Stary 2012-02-23, 15:26   #44
Parvati
Wtajemniczenie

W Rossie ma być promocja 14.99
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2056

CBT
Parvati jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:22   #45
aga1507
Przyczajenie

Dla użytkowniczek Facebook pod tym linkiem darmowe próbki kremu
https://www.facebook.com/GarnierUK?s...84462474901035
Stary 2012-03-01, 19:42   #46
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aga1507 Pokaż wiadomość
Dla użytkowniczek Facebook pod tym linkiem darmowe próbki kremu
https://www.facebook.com/GarnierUK?s...84462474901035
Owszem ale tylko dla mieszkańców UK.
Stary 2012-03-02, 17:07   #47
naanka
Przyczajenie

w rossmanie jest teraz po 15 zł, ja właśnie dziś kupiłam
naanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:46   #48
goha80
Zadomowienie

Potwierdzam Rosmann 14,99, Kaufland w tym tygodniu 13,99 Kupiłam jeden a drugi wyhaczyłam do testowania ale raczej nie będę go uzywać długo.
Po dwóch dniach używania mam mieszane uczucia. po jednym razie wyskoczyło mi 5 pryszczyków (co nigdy mi sie nie zdaża więc to na pewno jego sprawka ) odcień jasny jest dla mnie za ciemny mimo że nie jestem królewną śnieżką. z drugiej strony na drugi dzień nic już nie wyskoczyło a to co wyszło znikneło więc to może pierwszy szok cery. a skóra naprawdę zrobiła się miękka i nawilżona w dotyku mimo że bez szału. zobacze co się zmieni po całej tubce o ile dam radę tak długo używać.
Swoją drogą mnie ta niska cena odstrasza. bo skoro u nas takie tanie to może w innych krajach BB garniera już został uznany za bubel?
Stary 2012-03-04, 16:51   #49
wypad
Wtajemniczenie

wczoraj go kupilam, ale zaczelam widywac same negatywne opinie na internecie, wiec sama juz nie wiem czy zaczac uzywac...
Stary 2012-03-05, 12:36   #50
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
wczoraj go kupilam, ale zaczelam widywac same negatywne opinie na internecie, wiec sama juz nie wiem czy zaczac uzywac...
Ja oceniam go neutralnie póki co. Mnie nie zapchał, nie mam krostek, ale owszem świeci się buzia (dla cer tłustych na bank odpada).
Nadaje się dla mnie jako krem tonujący, najlepiej solo. Ot taki zwyklak
Stary 2012-03-06, 11:51   #51
Vea
Rozeznanie

Ja kupiłam ten krem BB z garniera (cera jasna) 2 dni temu i jestem bardzo zadowolona . Krem fajnie się wchłania i wyrównuje koloryt skóry na buźce - nie muszę już używać w ogóle podkładu, bo ten krem załatwia całą sprawę i doskonale nawilża (nakładam 2 warstewki, bo mam cerę troszkę naczynkową). Faktem jest, że buzia troszkę się błyszczy, ale gdy przypudruję się pudrem mineralnym z EDM to efekt jest suuuuuper i u mnie utrzymuje się cały dzień - nie robię żadnych poprawek
W życiu takiej wygody nie miałam w tym zakresie

Jestem jak najbardziej na TAK, choć skład faktycznie nie powala, no ale cóż, moja skóra go pokochała najwyraźniej

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-03-06 o 11:55
Vea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:20   #52
kasiazawadzka1979
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SweetLips Pokaż wiadomość
Może ktoś potrafi rozszyfrować to lepiej ode mnie bo ze mnie to taki detektyw ogórek amator ale zawsze lepiej chociaz troche wiedziec co jest w składzie, bo cena tego kremu kusi i to bardzo . Brakuje w tym kremie składników roślinnych. Wydaje się jakiś taki chemiczno -sztuczny. Ale nie jestem eksperem.

Skład:
Aqua, Isononyl Isononanoate, Isohexadecane, Glycerin, Alcohol Denat., Peg-20 Methylglucose Sesquistearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Palmitate, Nylon-12, Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Stearyl Alcohol, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Parfum, Caprylyl Glycol, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Disodium EDTA, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Geraniol, Cellulose Acetate Butyrate, Poly Phosphorylcholine Glycol Acrylate, Citral, Ammonium Polycryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polyvinyl Alcohol, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, [+/- May Contain CI 77891 / Titanium Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxids]

1) woda

2)Isononyl Isononanoate

* An emollient

Functions:
Isononyl Isononanoate is a skin conditioning emollient that leaves a silky feeling on the skin. Very little information is available about the distinguishing characteristics of this emollient.

Safety Measures/Side Effects:
Although the Environmental Working Group gave Isononyl Isononanoate 100% safety rating and it is generally considered a safe ingredient in beauty products, the November 2008 issue of Contact Dermatitis published a new study by the Department of Dermatology at a Belgium University entitled “New Cosmetic Allergens: Isononyl Isononanoate and Trioleyl Phosphate” although full results were unavailable at this time.

3) ISOHEXADECANE
Emolient. Środek wzmacniający połysk, poślizg, stosowany w kosmetyce kolorowej i pielęganacyjnej - jako środek nawilżający. Doskonały w produktach do opalania.

4) Glycerin
Stosowana w kosmetykach jako środek nawilżający, zmiękczający, posiada właściwości emulgujące i zagęszczające.

5) Alcohol Denat.
Pochodzenia różnego. Otrzymywany poprzez fermentacje węglowodanów lub syntetycznie z ropy naftowej. Alkohol denaturowany jest cieczą o charakterystycznym zapachu. Miesza się z wodą w dowolnych stosunkach. Jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji. Skoncentrowany alkohol denat. jest trujący. Często stosowany w kosmetykach zamiast czystego alkoholu (etanolu), aby uczynić je nie do spożycia.

Składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym.

6) Peg-20 Methylglucose Sesquistearate
Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy

7) Ethylhexyl Methoxycinnamate
filtr chemiczny, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijażu

8) Methyl Glucose Sesquistearate
Stosuje się go do uzyskania emulsji: woda w oleju.
Jest to bardzo łagodny emulgator, nie powodujący alergii oraz będący bardzo dobrym składnikiem nawilżającym. Stosuje się go w kremach do cery wrażliwej, alergicznej, starzejącej się.
Roślinny emulgator. Używany w przemyśle kosmetycznym i spożywczym

9) Cetyl Palmitate
Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z kwasów tłuszczowych. Substancja dająca konsystencję w emulsji. Środek natłuszczający, wygładzający, nadający skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

10) Nylon-12
poliamid; polimer o własnościach filmotwórczych, adsorbent, składnik konsystencjotwórczy, ułatwia rozprowadzanie produktu, wpływa na jego własności aplikacyjne.

11) Cyclohexasiloxane
cykliczny polidimetylosiloksan, silikon lotny, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku na skórze, poprawia własności sensoryczne, odparowuje podczas rozsmarowywania kosmetyku na skórze, nie tworzy warstwy okluzyjnej.

12) Propylene Glycol
organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli dioli. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny.

13) Hydrogenated Polyisobutene
lekki emolient, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną

14) Stearyl Alcohol
Pochodzenia różnego. Alkohol tłuszczowy, który w naturze występuje w związanej formie w olejach, tłuszczach i woskach. Dla potrzeb przemysłowych jest on tworzony syntetycznie z naturalnych (łój wołowy, olej roślinny) lub wstępnych produktów petrochemicznych (ropopochodnych), poprzez chemiczną redukcję kwasu stearynowego. Składnik o szerokim działaniu:
ma za zadanie regulować lepkość w końcowym produkcie (zmniejszać lub podwyższać)
używany jest jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła
stosowany jako środek dający konsystencję w emulsjach
jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę przed wysuszeniem, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka
środek podwyższający stabilność emulsji.

15) Magnesium Aluminium Silicate
krzemian magnezowo-aluminiowy
Modyfikator reologii-zagęstnik, poprawia konsystencję preparatu dzięki czemu wpływa także na stabilność piany. Stosowany głównie jako substancja stabilizująca emulsje (np.kremy) i zawiesiny (np.pilingii). Szczególnie polecany do recepturowania kosmetyków o białym zabarwieniu. Wykorzystywany jest jednak także w wyrobach do makijażu, gdyż jest czynnikiem zawieszającym w układzie pigmenty.
Kosmetyki na bazie krzemianu magnezowo-aluminiowego dobrze rozprowadzają się na powierzchni skóry i pozostawiają ją przyjemną i jedwabistą w dotyku.

16) Phenoxyethanol
Pochodzenia chemicznego. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%. Działa w środowisku kwaśnym (pH).

17) Parfum

18) Caprylyl Glycol,
Środek nawilżający, zmiękczający, zwilżający, modyfikator lepkości. Biologiczny stabilizator. Wykazuje działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Z tego powodu może znaleźć zastosowanie jako konserwant.

19) Lithium Magnesium Sodium Silicate
prawdopodobnie mydło

20) Disodium EDTA
Stabilizator. Środek pochodzenia syntetycznego, stosowany głównie jako stabilizator zapobiegający zmianie zapachu, konsystencji i wyglądu produktu, neutralizuje metale ciężkie typu nikiel, żelazo, magnez. Ma także właściwości utrwalające lepkość w czasie oraz działanie antyoksydacyjne. EDTA jest stosowany także jako środek konserwujący oraz składnik czynny wspomagający lekkie poparzenia słoneczne. Stosowany w większości produktów do opalania. W źródłach naukowych traktowany różnorako, jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania. Nie stwierdzono jednak jednoznacznego niebezpieczeństwa dla skóry.

21) Linalool
Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

22) Benzyl Salicylate
Pochodzenia chemicznego. Substancja występująca w postaci bezbarwnej do jasnożółtej cieczy o balsamicznym, słodkim, kwiatowym zapachu. Środek nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w alkoholu i w oleju. W kosmetyce stosowany jako substancja zapachowa lub środek absorbujący promienie słoneczne (UVB).
Składnik o działaniu lekko znieczulającym.

23) Limonene
Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Jak dla mnie za dużo tej chemii, alergenów i jeszcze ten alkohol.
Nie wiem w jakim celu - przecież alkohol wysusza i podrażnia skórę....
Stary 2012-03-22, 09:26   #53
malpiq
Przyczajenie

Hej dziewczyny! a ja używam zazwyczaj bb creamów ze Skin79 i Garniera kupilam z ciekawości. Daleko mu do azjatyckich oryginałów, w ogóle nie kryje, ot zwykły krem, który troszkę wyrówna koloryt skóry. Ale myślę, że na lato i okres opalanie może być w porządku, tak więc mój po jednorazowej aplikacji poczeka do urlopu.
malpiq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:20   #54
dacn
Zakorzenienie

Nie uzywam BB kremów głównie ze wzgledu na "bogaty" skład. Ciekawość jest jednak silniejsza i jak miałam mozliwość wypróbowac BB z garniera to czemu nie. Na szczęście uzyłam tylko testera na ręce, juz po chwili pojawiła sie tam wysypka ( tak, wiem naturalne składniki tez uczulają), sam krem tez nie zachwycił, gęsta niewspółpracujaca ze skóra konsystencja, całkowicie nie chciał sie wchłaniać. Krycie takie sobie, zażółcanie skóry. Prawdopodobnie niska cena jest uzasadniona w/w cechami kremu.
dacn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 09:08   #55
kadarka81
Przyczajenie

Dla mnie ten "magiczny" krem to jakiś żart. Normalnie by mi szczególnie nie wadził, jest masa bubli na rynku, ale chyba żaden nie był tak intensywnie promowany takimi metodami jak Garnier! To chyba trochę nie w porządku oszukiwać konsumentki, poprzez kasowanie negatywnych opinii i sztuczne zawyżanie oceny. Cała ta akcja z kampanią BB kremu ... promuje się na siłę bubel. Nie wierzę, że większość dziewczyn może być zachwycona efektem smalcu na twarzy i masowym wypryszczeniem na skutek używania tegoż. Ja wierzę, że komuś może odpowiadać ten krem, ale nie oszukujmy się, że większość ma jednak takie zdanie jak ja! Widać to na niezależnych blogach. A na wizażu... istny cud i magia! Mam wrażenie, że powstały konta na wizażu tylko na potrzeby umieszczenia świetnej recenzji o tym bublu i wystawienia mu KWC. Trzy razy umieszczałam moją opinię o tym kremie, za każdym razem była kasowana. Brak słów...
kadarka81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:56   #56
_Matilde_
Biała Dama

Cytat:
Napisane przez kadarka81 Pokaż wiadomość
Dla mnie ten "magiczny" krem to jakiś żart. Normalnie by mi szczególnie nie wadził, jest masa bubli na rynku, ale chyba żaden nie był tak intensywnie promowany takimi metodami jak Garnier! To chyba trochę nie w porządku oszukiwać konsumentki, poprzez kasowanie negatywnych opinii i sztuczne zawyżanie oceny. Cała ta akcja z kampanią BB kremu ... promuje się na siłę bubel. Nie wierzę, że większość dziewczyn może być zachwycona efektem smalcu na twarzy i masowym wypryszczeniem na skutek używania tegoż. Ja wierzę, że komuś może odpowiadać ten krem, ale nie oszukujmy się, że większość ma jednak takie zdanie jak ja! Widać to na niezależnych blogach. A na wizażu... istny cud i magia! Mam wrażenie, że powstały konta na wizażu tylko na potrzeby umieszczenia świetnej recenzji o tym bublu i wystawienia mu KWC. Trzy razy umieszczałam moją opinię o tym kremie, za każdym razem była kasowana. Brak słów...
Żeby wystawić recenzję na KWC trzeba używać kosmetyku co najmniej miesiąc i/ lub zużyć całe opakowanie, żeby opinia była obiektywna i wiarygodna. Trzeba uzasadnić ocenę, najlepiej podać wszystkie za i przeciw. Jeśli tego nie robisz, recenzje są kasowane, nie z małpiej złośliwości, ale dla porządku

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:38   #57
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

Cytat:
Napisane przez kadarka81 Pokaż wiadomość
Uważaj na słowa, bo pomawiasz nas o coś, czego nie robimy.
Twoja recenzja nie spełnia wymogów kodeksu recenzentki:

http://wizaz.pl/kosmetyki/kodeks.php

i TYLKO dlatego została usunięta. Napisz prawidłową recenzję, choćby niszczącą ten krem, a pozostanie ona tam na zawsze.
zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:09   #58
Fluy
Raczkowanie

GG do Fluy

Mnie też ten krem odpowiada. Gdyby jeszcze matował, byłby idealny
Fluy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 21:26   #59
caskada
Zakorzenienie

http://blogcaskady.blogspot.com/2012...-garniera.html
tu jest dokladna analiza skladnikowa tego kremu

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez jamapi Pokaż wiadomość
azjatyckie BB wcale lepszych składów nie mają tylko, że tam można przebierać
azjatyckie bb kremy maja leczyc i rozjasniac cere a nie na odwrot jak robia to "pseudo" bb kremy popularnych marek ostatnio tez pojawil sie juz u mnie bb krem z loreala i rowniez go zanalizowalam na blogu jak zwykle nic ciekawego tam nie wsadzili...
wszystko jest zrobione na sprzedaz a ladna modna nazwa ma przyciagnac jak najwiecej osob ale z azjatyckimi bb kremami nie maja nic wspolnego...wogole taka kradziez nazwy powinna byc karalna
Stary 2012-04-15, 19:43   #60
mojitos
BAN stały

wydaje mi się, że jeśli traktuje się go jako krem to jest super )
tu są zdjęcia i efekty
http://twobeautiesblog.blogspot.com/...bb-opinie.html
mojitos jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bb krem, garnier

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości