Problem z żelowaniem paznocki! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-21, 09:34   #31
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Problem z żelowaniem paznocki!

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli żel jest za długo w lampie to matowieje. Czyli po nałożeniu żelu na palec trzyma się go 2 min. w lampie. To jak robi się drugi palec to tego zrobionego nie można już wkładać do lampy?
najlepiej trzymac tyle, ile zaleca producent - np.nablyszczac z PB trzeba utwardzac 3 minuty, nablyszczac z MM 90 sek. itd, itd.. Nalezy pamietac o tym, ze po wyjeciu z lampy nie powienno sie od razu dotykac pazurkow, trzeba troche odczekac, az "odparuje" Ja zawsze pryskam skin septem na koniec - ladnie usuwa wszelkie pylki i nalbyszczac sie bylyszczy jak .. wiadomo co i komu
Najlpiej jak klientka przymraza zel - czyli trzyma paznokcia w lampie 15-20 sek i go wyjmuje.. Ja robie po 2 paznokcie, czasami jak jest chlodniej to spokojnie robie 4, przymrazam, kciuk, przymrazam kciuka i cala reka do lampy.. ale to i tak wszystko pozniej zalezy od samej klientki - srodki chemiczne, ogolne niedbanie o dlonie itd wszystko ma wplyw na matowienie nablyszczacza..

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2011-12-21 o 09:39
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 09:56   #32
Corrina
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny jeśli żel jest za długo w lampie to matowieje. Czyli po nałożeniu żelu na palec trzyma się go 2 min. w lampie. To jak robi się drugi palec to tego zrobionego nie można już wkładać do lampy?

Pierwszy raz się z tym spotykam, że żel można w lampie za długo trzymać. Przetestowałam kilka glossów i nigdy nie miałam takich problemów, a ręce klientka trzyma w lampie zawsze 3 minuty, niezależnie od wskazań producenta. Z tego co wiem nabłyszczacz może zmatowieć kiedy za szybko nałozymy oliwkę.Dobrze odczekać chwilkę po utwardzeniu żelu i pozwolić mu "ostygnąć" zanim nałożymyoliwkę.
Corrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 00:04   #33
wiola502
Przyczajenie

GG do wiola502

Cytat:
Napisane przez Corrina Pokaż wiadomość
Pierwszy raz się z tym spotykam, że żel można w lampie za długo trzymać. Przetestowałam kilka glossów i nigdy nie miałam takich problemów, a ręce klientka trzyma w lampie zawsze 3 minuty, niezależnie od wskazań producenta. Z tego co wiem nabłyszczacz może zmatowieć kiedy za szybko nałozymy oliwkę.Dobrze odczekać chwilkę po utwardzeniu żelu i pozwolić mu "ostygnąć" zanim nałożymyoliwkę.
Dziękuje wszystkim za rady, i tu wiesz co musze przyznac , że musisz mieć rację z tą oliwką, Zawsze jak jej robie to ona gdzieś się spieszy i właśnie to tak wygląda, że utwardze jej glosa i szybko nakładam oliwke bu musi już lecieć. A kciuki zawsze robie na końcu.
wiola502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 13:40   #34
di69
Rozeznanie

Proszę o pomoc! Jestem po kursie. Uczono mnie kładzenia żeli jednofazowych na tipsie. Polecono mi produkty z Sun flower i takie zakupiłam. Nie wiem co robię źle dwa razy zakładałam sobie paznokcie i po około 3-4 dnia pojawiają się pierwsze zapowietrzenia po bokach od strony skórek Nie zalewam ich ! Czy to możliwe - gdzieś to wyczytałam- że może za mało żelu kładę od strony skórek i przez to, że są za cienkie zapowietrzają się?
Czynności jakie wykonuję:
- odsuwam skórki i matowie paznokcia
- dopasowuję tipsa i odtłuszczam
-przyklejam go matowię za linię odcięcia i odcinam
- nadaje mu kształt i zrównuję z naturalną płytką
-odtłuszczam i kładę border z SF - 2 minuty w lampie
- kładę frencz z SF i jednofazowy Róż "Nowa Formuła"z SF
- na to kładę warstwę żelu - jednofazowy żel UV Clear "2" - z SF
-buduję krzywą C
- odtłuszczam i opiłowuję nadając kształt
- -odtłuszczam i nakładam quick finish
-oliwka na skórki
Pomóżcie dziewczyny bo mam takiego doła, że szok
di69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:07   #35
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Proszę o pomoc! Jestem po kursie. Uczono mnie kładzenia żeli jednofazowych na tipsie. Polecono mi produkty z Sun flower i takie zakupiłam. Nie wiem co robię źle dwa razy zakładałam sobie paznokcie i po około 3-4 dnia pojawiają się pierwsze zapowietrzenia po bokach od strony skórek Nie zalewam ich ! Czy to możliwe - gdzieś to wyczytałam- że może za mało żelu kładę od strony skórek i przez to, że są za cienkie zapowietrzają się?
Czynności jakie wykonuję:
- odsuwam skórki i matowie paznokcia
- dopasowuję tipsa i odtłuszczam
-przyklejam go matowię za linię odcięcia i odcinam
- nadaje mu kształt i zrównuję z naturalną płytką
-odtłuszczam i kładę border z SF - 2 minuty w lampie
- kładę frencz z SF i jednofazowy Róż "Nowa Formuła"z SF
- na to kładę warstwę żelu - jednofazowy żel UV Clear "2" - z SF
-buduję krzywą C
- odtłuszczam i opiłowuję nadając kształt
- -odtłuszczam i nakładam quick finish
-oliwka na skórki
Pomóżcie dziewczyny bo mam takiego doła, że szok

hehe, widze, ze stara szkola z tym matowieniem tipsa przed odcieciem.. ale wracajac do tematu - najlepiej zrobisz jak wrzucisz jakies zdjecie.. a tak na moje oko to:
- albo nie do konca sa odsuniete wszystkie skorki, blonki itd,
- albo w budowie jest cos nie halo - przy skorkach daje sie mniej materialu, ale nie za malo, troche to maslo maslane. Chodzi o to, zeby materialu bylo tam w sam raz.
-poza tym proponuje ci nie opracowywac pilnikiem przy skorkach, tylko bloczkiem do matowienia, lub ewentulanie jak widzisz jakies gorki to DELIKATNIE pilnikiem a pozniej wygladzic bloczkieim. A to dlatego, ze pilnik jest za ostry i moze przepilowac to co nalalas przy skorkach i tez moze sie pojawiac jakies zapowietrzenie...
- albo po prostu zmien zele przyznam, ze pracujac na sun flower, tez mialam problemy z zapowietrzeniem..
Stary 2012-01-09, 23:35   #36
di69
Rozeznanie

Przykro mi ale nie mogę pochwalić się fotką bo brak aparatu. W sylwestra miał "wypadek
Co do usuwania skórek. Wydaje mi się, ze dobrze je usuwam przecież dodatkowo przy skórkach lecę pilnikiem więc nic zostać nie powinno Następnym razem oblecę wszystko dłutkiem - kupiłam właśnie. Może faktycznie mam tam jakieś uparte błonki, które powodują zapowietrzanie. Możesz mi napisać - polecić- produkty , które teraz używasz?
Stary 2012-01-10, 02:02   #37
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

A mi czytając Twoje "krok po kroku" coś innego rzuciło się w oczy. Na bonder kładziesz bezpośrednio róż do frencha. Nałożyłabym pomiędzy te dwie warstwy jedną warstwę żelu przeźroczystego. Wiele żeli pigmentowych ma słabą przyczepność (mimo bondera) właściwie do naturalnej płytki. Może masa liftować przy skórkach. Tak na sam opis myślę, że nic innego nie wymyślimy.

sunniva2007 - tylko bez urazy... ja bym jednak trzymała się tego pilnika. pilnik tworzy na płytce tzw. mikrorowki, w które później żel lepiej wchodzi i trzyma się płytki. bloczek, jak sama nazwa wskazuje - polerski, ma zbyt słabą gradację do tego. żeby nie uszkodzić mimo wszystko jako początkująca płytki pilnikiem proponuję taki sposób "jeden raz w jednym miejscu". nie szoruj i nie męcz płytki pilnikiem, tylko postaraj się faktycznie w jednym miejscu przejechać tylko raz. jeśli po matowieniu zostaną Ci jakieś świecące placki, wtedy delikatnie zmatuj je blokiem
Stary 2012-01-10, 10:11   #38
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
A mi czytając Twoje "krok po kroku" coś innego rzuciło się w oczy. Na bonder kładziesz bezpośrednio róż do frencha. Nałożyłabym pomiędzy te dwie warstwy jedną warstwę żelu przeźroczystego. Wiele żeli pigmentowych ma słabą przyczepność (mimo bondera) właściwie do naturalnej płytki. Może masa liftować przy skórkach. Tak na sam opis myślę, że nic innego nie wymyślimy.

sunniva2007 - tylko bez urazy... ja bym jednak trzymała się tego pilnika. pilnik tworzy na płytce tzw. mikrorowki, w które później żel lepiej wchodzi i trzyma się płytki. bloczek, jak sama nazwa wskazuje - polerski, ma zbyt słabą gradację do tego. żeby nie uszkodzić mimo wszystko jako początkująca płytki pilnikiem proponuję taki sposób "jeden raz w jednym miejscu". nie szoruj i nie męcz płytki pilnikiem, tylko postaraj się faktycznie w jednym miejscu przejechać tylko raz. jeśli po matowieniu zostaną Ci jakieś świecące placki, wtedy delikatnie zmatuj je blokiem
yyy... no chyba, nie do konca zrozumialas co napisalam - ja nie napisalam, ze po naturalku ma leciec bloczkiem tylko juz po zbudowanym paznokciu (po zelu) bo jezeli chodzi o matowienie plytki to jak dla mnie tylko pilnik o gradacji 180..
Poza tym roz z Sun flowera jest to zel jednofazowy (to nie jest mleczny zel , tylko przezroczysty jak np. gelly pink od dobrej rady)

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2012-01-10 o 10:12
Stary 2012-01-10, 12:55   #39
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Przykro mi ale nie mogę pochwalić się fotką bo brak aparatu. W sylwestra miał "wypadek
Co do usuwania skórek. Wydaje mi się, ze dobrze je usuwam przecież dodatkowo przy skórkach lecę pilnikiem więc nic zostać nie powinno Następnym razem oblecę wszystko dłutkiem - kupiłam właśnie. Może faktycznie mam tam jakieś uparte błonki, które powodują zapowietrzanie. Możesz mi napisać - polecić- produkty , które teraz używasz?
obecnie pracuje na zelach i-nails (dobra rada), Mistero milano i Modena nails . Polecam tez zele z Perfect Beauty (troche wyzsza polka cenowa)
Stary 2012-01-10, 12:55   #40
di69
Rozeznanie

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie i rady!!! Zobaczę następnym razem objadę skórki radełkiem i położę najpierw na bonder przezroczysty żel....może faktycznie to jest to Będę wszystkiego próbować bo chcę się tego najpierw porządnie na sobie wyuczyć żeby móc ruszyć w świat Bo jak mam prosić koleżanki żeby służyły mi do nauki swoimi łapkami jak mi taki badziew wychodzi Jestem uparta Tym bardziej, że podoba mi się stylizacja paznokci
Stary 2012-01-10, 13:03   #41
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Najważniejsze, że Ci się to podoba. To już pierwszy krok do sukcesu
Z tym radełkiem bym uważała - spróbuj kopytkiem.
Stary 2012-01-11, 22:32   #42
di69
Rozeznanie

Mam jeszcze pytanie. Może zacząć używać primera a później dopiero bordera? Może mam problematyczną płytkę i wymaga ona większej ilości środków ?
Stary 2012-01-12, 01:26   #43
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Nie znam techniki SF. Przy produktach IBD też używałam bondera, który pełnił rolę primera. Więc tak naprawdę nie było potrzebne nakładać jedno i drugie. Ale jak się uprzesz to moim zdaniem nie zaszkodzi
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości