Problem z cerą na nosie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-26, 18:14   #1
newBro
Przyczajenie

Problem z cerą na nosie

Moj nos juz od paru lat caly byl pokryty takimi malymi krostkami(niewiem jak to nazwac) takie jakby pory tylko odstające. Ostatnio skóra na nosie strasznie zaczeła mi się świecić(etap dojrzewania) i mam z tym straszny problem bo wstydze sie chodzic do szkoly. Poza tym mam zaczerwieniony nos i jego okolice -,- Stosuje iwostin puritin i nawet jakos choc i tak sie swieci ale mniej. Bylem z tym u dermatologa ale byl beznadziejny bo przepisal zwykly tonik ktory mi nie pomogl -_- Chcialbym pozbyc sie tych "krostek",czerwonego koloru i swiecacej cery na nosie. Prosze o szybka pomoc

Edytowane przez newBro
Czas edycji: 2011-09-26 o 18:15
newBro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:31   #2
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Problem z cerą na nosie

wklej zdjecia
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 22:57   #3
newBro
Przyczajenie

oto zdjecia, licze na pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00047.jpg (97,6 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00037.jpg (69,0 KB, 61 załadowań)
Stary 2011-09-28, 17:19   #4
nowa_kacha
Raczkowanie

Nie wstydź się chodzić do szkoły, większość nastolatków ma przecież problemy z cerą Skoro lekarz nie zalecił Ci nic silniejszego, to pewnie uznał, że w Twoim przypadku wystarzczy odpowiednia pielęgnacja. Pamiętaj, aby regularnie oczyszczać i nawilżać cerę, ale jakimś delikatnym, a nie zapychającym kremem. Powinnaś też co jakiś czas - najlepiej raz w tygodniu - złuszczać skórę z pomocą peelingu. Może warto na taki zabieg udać się do kosmetyczki? Ona na pewno też Ci podpowie co powinnaś robić, aby usunąć te krostki.
nowa_kacha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 19:25   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie

To są chyba zaskórniki zamknięte. Odpowiednia pielęgnacja jest najważniejsza- codziennie myj twarz delikatnym żelem (ja polecam ziaja med kuracja antybakteryjna albo AA ultra nawilżanie do cery wrażliwej) +krem i tonik bezalkoholowy. Gdy będziesz codziennie oczyszczał twarz z sebum, nie będzie Ci się tak twarz błyszczała. Tylko nie możesz dopuścić do przesuszenia cery- wtedy sebum się zwiększy.
Twarz wygładzisz piliingiem- nie rób go tam gdzie masz krostki (jeśli masz) bo je rozsiejesz, możesz używać go miejscowo np. na nos(raz w tygodniu starczy). W domu więcej sam nie zdziałasz. Nie polecam jak zawsze żadnych under twenty, garnier, clean&clear, soraya- kosmetyki antybakteryjne itp. One wyrządzają więcej szkody niż pozytku.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:04   #6
newBro
Przyczajenie

Dzięki za pomoc Stosowałem mydło AA ale po nim miałem pełno pryszczy na twarzy. Twarz myję codziennie rano i wieczorem,używałem peelingu Nivea All in One czy jakos tak 1 na tydzien ale nie pomogl zbytnio ;( A co polecacie na kolor nosa i okolic czyli czerwony? I tonikiem myć twarz wieczorem, a krem na dzień czy jak?

Edytowane przez newBro
Czas edycji: 2011-09-29 o 08:02
Stary 2011-09-29, 15:54   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez newBro Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc Stosowałem mydło AA ale po nim miałem pełno pryszczy na twarzy. Twarz myję codziennie rano i wieczorem,używałem peelingu Nivea All in One czy jakos tak 1 na tydzien ale nie pomogl zbytnio ;( A co polecacie na kolor nosa i okolic czyli czerwony? I tonikiem myć twarz wieczorem, a krem na dzień czy jak?

Nikt nie powinien używać myła do oczyszczania twarzy. Ono zaburza kwaśny odczyn skóry, a gdy odczyn jest zaburzony to brakuje ochronnej "warstwy skóry" i wtedy bakterie mogą wchodzić bezkarnie na twarz i powstają pryszcze.
Najpierw delikatny żel , po żelu stosuje się tonik bez alkoholu (tonik nie służy do mycia buzi ale przywraca ph, odświeża skórę, wspomaga działanie kremu) i na końcu krem. W takiej kolejności stosuj rano i wieczorem. Na czerwony kolor skóry nie wiem za bardzo co mogę polecić bo się nie znam.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 15:57   #8
ElizaSch
Raczkowanie

idź do dermatologa
ElizaSch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:42   #9
newBro
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ElizaSch Pokaż wiadomość
idź do dermatologa
Naucz sie czytac, przeciez napisalem w 1 poscie ze juz bylem u dermatologa -,-
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości