Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-12, 10:06   #661
gioseppe
Zakorzenienie

Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez capriart Pokaż wiadomość
a wracając do glamou glow to nazwa tego naj naj... to Pale Tan
capri, moglabys zrobic swatcha?

gioseppe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 10:31   #662
paulina150528
Zakorzenienie

GG do paulina150528

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość

No to witam w klubie Obecnie tylko ich szminki i fixer lubię... ale poszukuję innego fixera, bo nie znoszę babsztyli które pracuję w Kryolanie na Pięknej i w ogóle ich podejścia do klienta...

No tak Panie na Pieknej sa niezwykle uprzejmeMnie bardzo profesjonalnie odstraszają od KryolanaJak juz tam muszę zakupy zrobic to męża z karteczką posyłam i o dziwo dla niego bardzo miłe są
-Moher szary

Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa

Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 10:32   #663
gioseppe
Zakorzenienie

aha, paintpota mam RUBENESQUE

Stary 2011-11-12, 10:59   #664
capriart
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 8
GG do capriart Send a message via Skype™ to capriart

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
capri, moglabys zrobic swatcha?
pewnie! dzisiaj zrobię jak z malowania wrócę

Makijaż Ślubny Wieczorowy ŚLĄSK

Galeria BECAPRI

ZAPRASZAM
na moją stronę oraz BLOGA!!!

capriart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:45   #665
gioseppe
Zakorzenienie

KNK, a ten zel (do brokatu) nakladasz bezposrednio na przypudrowana powieke i na to od razu pedzelkiem brokat? czy pedzel z zelem maczasz w brokacie i na powieke?

Stary 2011-11-12, 12:04   #666
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

mam żel do brokatu MAC i gdy robię kreskę to mieszam brokat z żelem, gdy aplikuję na cała powiekę najpierw pokrywam ją żelem (lekko wklepuję palcem) i zaraz nanoszę brokat

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:20   #667
ewciaa82
Zakorzenienie

[QUOTE=sante;30445958]
Cytat:
Też o tym myślałam, ale nie mam na to czasu

Ale właściwie jakie infekcje jako biolog wiem, że to co może być na rzęsach, to wszy i jak są to je widać.... więc też nie rozumiem tej całej paniki związanej z tuszami Jak by ktoś miał wszy, to w ogóle nie mam zamiaru takiej osoby malować... a tak nie ma problemu przecież przez tusz nie przeniesiemy zapalenia spojówki czy czegokolwiek innego. Chyba, że jednak czegoś nie wiem, to mnie uświadomcie

pokuszę się o mały wykład i podam ci tylko parę przykładów chorób zakaznych oczu
-zwykły jęczmień spowodowany jest najczęściej gronkowcem
-epidemiczne zapalenie spojówek i rogówki,zródłem zakaznym jest wydzielina i łzy,choroba wylęga się od 3 do kilkunastu dni,więc nie wiadomo w jakiej fazie zakażenia pojawi się klientka
-jaglica
wszystkie zarazy mają dość długi okres wylęgania,więc czasem trudno skojarzyć skąd się załapało
ja dorzucam linka do poczytania.http://www.safebeautyassociation.com...u-need-to-know Dla mnie praca w higienicznych warunkach jest najwazniejsza.Nie tylko chodzi o jednorazowe szczoteczki do tuszu ale uzywanie szpatuly, nie ciapanie bezposrednio pedzlami w paletach(cieniach, pomadkach, pudrach itd) ale nabieranie kosmetyku za pomoca szpatuly na palete do mixowania chociazby taka:http://www.ferobeauty.com/profession...tainless-Steel. Jesli ktos pracuje wg innych zasad to ok ale ja wole mieec czyste sumienie
ewciaa82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:30   #668
emalia30
Zakorzenienie

GG do emalia30 Send a message via Skype™ to emalia30

Cytat:
Też tak uważam. Higienę zachować, ale nie przesadzać w żadną stronę Bo idąc tym tropem, to w ogóle wszystko co w paletach - szminki, cienie, róże... wszystko powinno iść do dezynfekcji, a się nie da A jak nakładam cienie, to nie będę odkażać pędzla przed każdym włożeniem go do cienia, bo wykończę cienie i pędzle. Szminki z palet i tak wyskrobuję trochę na rękę i dopiero z ręki biorę pędzelkiem, ale zawsze coś tam naleci
no to i ja sie podepne pod Twoja Kolciu wypowiedz
na kursie jakim robilam tutaj tez uczyli nas jak i Ewcie uzywac jednorazowych szczoteczek do kazdej klientki,ale osobiscie uwazam,ze jednak ona ma najwiekszy wplyw na wyglad wytuszowanych juz rzes..dlatego pozostaje dezynfekcja
natomiast do pozostalych kosmetykow - cienie ,roze,pomadki,wszelkie podklady itd
uczono nas by na paletke zeskrobywac szpatulka,zsypywac i z tej paletki uzywac dla kazdej klientki,puder sypki zas do chusteczki higienicznej zebranej w dloni i z niej na twarz
pedzle wiadomo jesli ma sie pare klientek potraktowac preparatem dla nich stworzonym

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

widze,Ewciu,ze dopisalas to teraz - to co ja ...
czytajac watek postanowilam odpisac i nie doszlam do konca
emalia30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 14:57   #669
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Bardzo możliwe, bo oni mają różne wykończenia tych szminek - tak mi się wydaje, zaraz sprawdzę co ja mam dokładnie

I mam może idiotyczne pytanie... ale jak można osiągnąć tak perfekcyjną linię makijażu ust - tak ostrą Próbuję i próbuję, różnymi sposobami i nie umiem

Jako przykład tego o co mi chodzi załączam makijaż Daniela Sobieśniewskiego.
Możesz spróbować wyostrzyć linię ust, po nałożeniu szminki przeciągając cienkim pędzelkiem z korektorem po zewnętrznej linii. "Wyczyści" to linię.
Śniegowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:11   #670
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

[QUOTE=ewciaa82;30463294]
Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
ja dorzucam linka do poczytania.http://www.safebeautyassociation.com...u-need-to-know Dla mnie praca w higienicznych warunkach jest najwazniejsza.Nie tylko chodzi o jednorazowe szczoteczki do tuszu ale uzywanie szpatuly, nie ciapanie bezposrednio pedzlami w paletach(cieniach, pomadkach, pudrach itd) ale nabieranie kosmetyku za pomoca szpatuly na palete do mixowania chociazby taka:http://www.ferobeauty.com/profession...tainless-Steel. Jesli ktos pracuje wg innych zasad to ok ale ja wole mieec czyste sumienie
Cytat:
Napisane przez emalia30 Pokaż wiadomość
no to i ja sie podepne pod Twoja Kolciu wypowiedz
na kursie jakim robilam tutaj tez uczyli nas jak i Ewcie uzywac jednorazowych szczoteczek do kazdej klientki,ale osobiscie uwazam,ze jednak ona ma najwiekszy wplyw na wyglad wytuszowanych juz rzes..dlatego pozostaje dezynfekcja
natomiast do pozostalych kosmetykow - cienie ,roze,pomadki,wszelkie podklady itd
uczono nas by na paletke zeskrobywac szpatulka,zsypywac i z tej paletki uzywac dla kazdej klientki,puder sypki zas do chusteczki higienicznej zebranej w dloni i z niej na twarz
pedzle wiadomo jesli ma sie pare klientek potraktowac preparatem dla nich stworzonym
Ale cieni czy innych prasowanych rzeczy chyba nie odskrobujecie? Podkłady, szminki ok, też tak robię, ale cienie, róże czy bronzery - nie wyobrażam sobie... puder zawsze wysypuję nieco na pokrywkę i biorę z pokrywki.... jednak ręka się czasami spoci czy coś i uważam, że z pokrywki jest lepiej, mogę się mylić oczywiście.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Możesz spróbować wyostrzyć linię ust, po nałożeniu szminki przeciągając cienkim pędzelkiem z korektorem po zewnętrznej linii. "Wyczyści" to linię.
Robię tak, ale takiej idealnej linii nie jestem w stanie osiągnąć
Stary 2011-11-12, 17:25   #671
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
KNK, a ten zel (do brokatu) nakladasz bezposrednio na przypudrowana powieke i na to od razu pedzelkiem brokat? czy pedzel z zelem maczasz w brokacie i na powieke?
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam żel do brokatu MAC i gdy robię kreskę to mieszam brokat z żelem, gdy aplikuję na cała powiekę najpierw pokrywam ją żelem (lekko wklepuję palcem) i zaraz nanoszę brokat
chodziło dokłądnie o ten żel do którego podałaś linki i aplikacja dokładnie tak jak Aga opisała

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A propos higieny to kiedys pomyślałem że idealnie byłoby pracować na sypkich mineralnych kosmetykach, wtedy można by brać porcje dla kazdej klientki i wszystko było by higieniczne, niestety nie lubie minerałów wiecu mnie ta opcja odpada.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:

Robię tak, ale takiej idealnej linii nie jestem w stanie osiągnąć
Spróbuj tak, wklep w linie ust kryjący korektor dobierz kolor idealnie do koloru skóry, przypudruj nieco o ton jasniejszym pudrem, wybierz pomadkę ważne zeby miała gęstą konsystencje ( nie będzie migrowała) i nałóż ja na całe usta ale nie dociągaj do krawędzi, zostaw około 1mm czystej skóry między pomadka a krawędzią ust, dobierz konturówkę w kolorze pomadki, musi być w klasycznej kredce i zatemperuj w szpic, i doprowadź pomadkę do krawędzi za pomocą konturówki, jak szpic sie stępi to temperuj ponownie żeby było precyzyjnie, podczas dociągania koloru możesz skorygować kształt od razu, oczywiście jeżeli jest to potrzebne.

KNK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 17:55   #672
emalia30
Zakorzenienie

Cytat:
Ale cieni czy innych prasowanych rzeczy chyba nie odskrobujecie? Podkłady, szminki ok, też tak robię, ale cienie, róże czy bronzery - nie wyobrażam sobie... puder zawsze wysypuję nieco na pokrywkę i biorę z pokrywki.... jednak ręka się czasami spoci czy coś i uważam, że z pokrywki jest lepiej, mogę się mylić oczywiście.
otoz wszystko sie skrobalo na paletke ,cienie prasowane,roze,wszystko doslownie ,podklady,szminki...wszys tko mialo byc na tej paletce - ocenie na egzaminie podlegala tez ilosc jaka sie ''wywazy'' pod klientke (ucinali pkt za to,ze za duzo sie zmarnowalo) , patrzyli na to czy traktujemy dlonie przed oczyszczaniem twarzy,analiza skory plynem do dezynfekcji..miejsce pracy,lampe itd...to jak rytual,kazda rzecz miala swoja kolejnosc...uzycie jakiegokolwiek kosmetyku bezposrednio z opakowania wiazala sie ze strata wielu cennych pkt a tym samym oblaniem egzaminu
do tego mialysmy miec na zero obciete paznokcie,wlosy upiete ,by ani jeden wlosek nie zwisal,spodnie,dlugosc no szok mowie Wam ,oceniali doslownie wszystko,ale dzieki temu wiem jak pracuja w salonach tutaj profesjonalisci...choc jesli chodzi o strone bardziej duszy artystycznej i poziomu nauki gdzie makijaz odgrywal role - niestety nic nie wynioslam wiecej niz sama sie dawno nauczylam i wciaz bede uczyc...
na podwojna warstwe chusteczek,gdy rece sa czyste przy takim zabiegu nic sie nie dzieje

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Kolciu mysle,ze te usta dostaly wspomagacz obrobki ...ciezko jest taki ''rancik'' idealny uzyskac...choc moge sie mylic...nie jestem specem i daleko mi do wielu z Was...
Stary 2011-11-12, 18:36   #673
Śniegowa
Oby do wiosny

To żeś się odezwała.... Mało razy szczękę na MM gubiłyśmy?
Ale też myślę, że masz rację ze wspomaganiem.
Śniegowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:50   #674
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
A propos higieny to kiedys pomyślałem że idealnie byłoby pracować na sypkich mineralnych kosmetykach, wtedy można by brać porcje dla kazdej klientki i wszystko było by higieniczne, niestety nie lubie minerałów wiecu mnie ta opcja odpada.

Spróbuj tak, wklep w linie ust kryjący korektor dobierz kolor idealnie do koloru skóry, przypudruj nieco o ton jasniejszym pudrem, wybierz pomadkę ważne zeby miała gęstą konsystencje ( nie będzie migrowała) i nałóż ja na całe usta ale nie dociągaj do krawędzi, zostaw około 1mm czystej skóry między pomadka a krawędzią ust, dobierz konturówkę w kolorze pomadki, musi być w klasycznej kredce i zatemperuj w szpic, i doprowadź pomadkę do krawędzi za pomocą konturówki, jak szpic sie stępi to temperuj ponownie żeby było precyzyjnie, podczas dociągania koloru możesz skorygować kształt od razu, oczywiście jeżeli jest to potrzebne.
Kamilu, też nie lubię minerałów I dziękuję za podpowiedź

Cytat:
otoz wszystko sie skrobalo na paletke ,cienie prasowane,roze,wszystko doslownie ,podklady,szminki...wszys tko mialo byc na tej paletce - ocenie na egzaminie podlegala tez ilosc jaka sie ''wywazy'' pod klientke (ucinali pkt za to,ze za duzo sie zmarnowalo) , patrzyli na to czy traktujemy dlonie przed oczyszczaniem twarzy,analiza skory plynem do dezynfekcji..miejsce pracy,lampe itd...to jak rytual,kazda rzecz miala swoja kolejnosc...uzycie jakiegokolwiek kosmetyku bezposrednio z opakowania wiazala sie ze strata wielu cennych pkt a tym samym oblaniem egzaminu
do tego mialysmy miec na zero obciete paznokcie,wlosy upiete ,by ani jeden wlosek nie zwisal,spodnie,dlugosc no szok mowie Wam ,oceniali doslownie wszystko,ale dzieki temu wiem jak pracuja w salonach tutaj profesjonalisci...choc jesli chodzi o strone bardziej duszy artystycznej i poziomu nauki gdzie makijaz odgrywal role - niestety nic nie wynioslam wiecej niz sama sie dawno nauczylam i wciaz bede uczyc...
na podwojna warstwe chusteczek,gdy rece sa czyste przy takim zabiegu nic sie nie dzieje

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Kolciu mysle,ze te usta dostaly wspomagacz obrobki ...ciezko jest taki ''rancik'' idealny uzyskac...choc moge sie mylic...nie jestem specem i daleko mi do wielu z Was...

Eh, no to powiem Ci, że ani w mojej szkole, ani na kursach na których byłam - nigdzie aż tak nie dbano o higienę i nie uczono nas takiego podejścia. Co więc, widziałam w akcji kilka bardzo znanych Polskich wizażystek i wszystkie robiły tak samo - produkty brały bezpośrednio z palet (mówię o cieniach, pudrach, różach)... sama nie wiem, co o tym myśleć, teraz to mam mętlik w głowie z jednej strony uważam, że to podejście którego Cię uczyli jest super, z drugiego uważam, że to straszne marnotrawstwo... chyba że faktycznie dojdzie się do perfekcji w zeskrobywaniu takiej ilości jakiej nam trzeba.

Cytat:
Zgadzam się z Gioseppe

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-11-12 o 19:52
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:51   #675
ewciaa82
Zakorzenienie

Cytat:

Emi ja na kursie mialam dokladnie to samo, jesli na egz przyszedl ktos z pomalowanymi chocby bezbarwnym lakierem paznockiami to bylo oblane, bez dwoch zdan. Zeskrobywanie wszystkich kosmetykow prasowanych szpatula na palete a do tego kazda kredka musi byc temperowana przed i po kazdym uzyciu.Chyba wieksza uwage przywiazuja tutaj do higieny i tyle.Oczywiscie nie kazdy musi sie do tych zasad stosowac ale ja akurat tak robie, bo nie chcialabym kiedys miec przez to problemow
Stary 2011-11-12, 19:55   #676
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez ewciaa82 Pokaż wiadomość
Emi ja na kursie mialam dokladnie to samo, jesli na egz przyszedl ktos z pomalowanymi chocby bezbarwnym lakierem paznockiami to bylo oblane, bez dwoch zdan. Zeskrobywanie wszystkich kosmetykow prasowanych szpatula na palete a do tego kazda kredka musi byc temperowana przed i po kazdym uzyciu.Chyba wieksza uwage przywiazuja tutaj do higieny i tyle.Oczywiscie nie kazdy musi sie do tych zasad stosowac ale ja akurat tak robie, bo nie chcialabym kiedys miec przez to problemow
Za pomalowane paznokcie... no to przesada

A co do kredek, to sama wymyśliłam, żeby je temperować po każdej klientce, więc jestem z siebie dumna Dobrze wiedzieć, że to dobry sposób na ich czyszczenie
Stary 2011-11-12, 20:20   #677
gioseppe
Zakorzenienie

Kamil, dzieki

a mozecie polecic cos dobrego trwalego do brwi?
dla siebie szukam bo brwi mi nie rosna na koncach.. musze domalowac zeby wygladac jak czlowiek.. uzywam cieni do brwi inglota ale one sie scieraja szybko

Stary 2011-11-12, 21:26   #678
ewciaa82
Zakorzenienie

Cytat:
Za pomalowane paznokcie... no to przesada

A co do kredek, to sama wymyśliłam, żeby je temperować po każdej klientce, więc jestem z siebie dumna Dobrze wiedzieć, że to dobry sposób na ich czyszczenie
To tylko ze wzgledu na alergie. Niektorzy moga po prostu dostac uczulenie od lakieru do paznokci a przeciez my w rekawiczkach pracowac nie mozemy prawda.Wydaje mi sie,ze Brytyjczycy sa przewrazliwieni i maja fiola na tym punkcie
Stary 2011-11-12, 22:00   #679
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
To tylko ze wzgledu na alergie. Niektorzy moga po prostu dostac uczulenie od lakieru do paznokci a przeciez my w rekawiczkach pracowac nie mozemy prawda.Wydaje mi sie,ze Brytyjczycy sa przewrazliwieni i maja fiola na tym punkcie
O mamo, no to mi do głowy w życiu by nie przyszło nawet
Dziękuję za wyjaśnienie
Stary 2011-11-13, 20:09   #680
emalia30
Zakorzenienie

Cytat:
Sniegowa no odezwalam sie a co ...moze cos tam ''dlubie'',''maziam '' po swojemu,ale z praktycznej wiedzy wieleeee mi brakuje

Cytat:

Eh, no to powiem Ci, że ani w mojej szkole, ani na kursach na których byłam - nigdzie aż tak nie dbano o higienę i nie uczono nas takiego podejścia. Co więc, widziałam w akcji kilka bardzo znanych Polskich wizażystek i wszystkie robiły tak samo - produkty brały bezpośrednio z palet (mówię o cieniach, pudrach, różach)... sama nie wiem, co o tym myśleć, teraz to mam mętlik w głowie z jednej strony uważam, że to podejście którego Cię uczyli jest super, z drugiego uważam, że to straszne marnotrawstwo... chyba że faktycznie dojdzie się do perfekcji w zeskrobywaniu takiej ilości jakiej nam trzeba.

Zgadzam się z Gioseppe
no wiem Kolciu patrzylam tez na to sceptycznie i z dystansem ,ale im dluzej to robilam wg tych zasad tym bardziej je uwazalam za bardzo sensowne
kredki zapomnialam dodac,tak to temperowanie przed kazda nowa klientka jest chyba dla kazdej z nas jak rytual
dziekuje za mile slowa

Cytat:
mysle,ze tutaj na kursach bez wzgledu na rozne miasta ,maja ta sama taktyke nauki
Stary 2011-11-13, 20:44   #681
boangelina
Rozeznanie

Dziewczyny, jak radzicie sobie z klientkami, ktore mają otwarte rany po zadrapaniu, ewidentne zakażenie skóry etc? Ładowanie korektora na takie sprawy chyba nie wchodzi w grę (saczace sie rany)...

Odsyłacie? Sugerujecie dermatologa i meczycie sie mimo wszystko?
Nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała. Jestem początkujaca, nie mam reklamy i nic (może jedynie na uczelni ) ...

moje recenzje -> http://wizaz.pl/kosmetyki/recenzentk...ent=boangelina
boangelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 20:55   #682
lirka
Raczkowanie

Bardzo ciekawa dyskusja o higienie w pracy wizażysty. Ja też stosuję się do tych zasad, bo tego pilnowano w szkole więc Skinsept to mój najlepszy przyjaciel. Skrobię pomadki, pryskam ręce a przede wszystkim staram się na większe malowanie mieć taki zapas pędzli, żeby na miejscu nie musieć martwić się o dezynfekcję tych najrdziej problematycznych: do podkładu, pomadki, korektora itp. Z drugiej strony nigdy przenigdy nie widziałam wizażystki używającej jednorazowych szczoteczek do tuszu. Raz tylko byłam świadkiem na szkoleniu dezynfekowania szczotki tuszu przez pewną znaną wizażystkę (ale, o ile pamiętam nie przed każdym zanurzeniem). Chętnie korzystam z makijaży przy okazj jakiś eventów marek selektywnych, żeby np, przetestować jakąś nowość. Poza MAC-iem jest tragedia jeśli chodzi o wiedzę o zapewnieniu choćby śladowego bezpieczeństwa higienicznego. Na "wyspie" Lancoma w dużym centrum handlowym wizażystka usiłowała nałożyć mi podkład pędzlem, który tylko przetarła płynem micelarnym po poprzedniej klientce...Strach się bać.
Mam tylko dylemat z dezynfekcją eyelinera we flamastrze, tego się przecież nie da zdezynfekować nie niszcząc produktu, a do sesji często jest niezastąpiony.
lirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 21:06   #683
emalia30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak radzicie sobie z klientkami, ktore mają otwarte rany po zadrapaniu, ewidentne zakażenie skóry etc? Ładowanie korektora na takie sprawy chyba nie wchodzi w grę (saczace sie rany)...

Nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała. Jestem początkujaca, nie mam reklamy i nic (może jedynie na uczelni ) ...
boangelina taka klientke odsylam,nawet przez mysl mi nie przechodzi zabawa z nia ,gdy rana sie saczy...do lekarza ,wyleczy sie - pomysle

Cytat:
Napisane przez lirka Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawa dyskusja o higienie w pracy wizażysty. Ja też stosuję się do tych zasad, bo tego pilnowano w szkole więc Skinsept to mój najlepszy przyjaciel. Skrobię pomadki, pryskam ręce a przede wszystkim staram się na większe malowanie mieć taki zapas pędzli, żeby na miejscu nie musieć martwić się o dezynfekcję tych najrdziej problematycznych: do podkładu, pomadki, korektora itp. Z drugiej strony nigdy przenigdy nie widziałam wizażystki używającej jednorazowych szczoteczek do tuszu. Raz tylko byłam świadkiem na szkoleniu dezynfekowania szczotki tuszu przez pewną znaną wizażystkę (ale, o ile pamiętam nie przed każdym zanurzeniem). Chętnie korzystam z makijaży przy okazj jakiś eventów marek selektywnych, żeby np, przetestować jakąś nowość. Poza MAC-iem jest tragedia jeśli chodzi o wiedzę o zapewnieniu choćby śladowego bezpieczeństwa higienicznego. Na "wyspie" Lancoma w dużym centrum handlowym wizażystka usiłowała nałożyć mi podkład pędzlem, który tylko przetarła płynem micelarnym po poprzedniej klientce...Strach się bać.
Mam tylko dylemat z dezynfekcją eyelinera we flamastrze, tego się przecież nie da zdezynfekować nie niszcząc produktu, a do sesji często jest niezastąpiony.
tak to prawda ,bardzo ulatwia nam prace wieksza ilosc pedzli
potraktowac Cie chciala po plynie miceralnym ?
faktycznie eyeliner we flamastrze to nie prosta rzecz ...moze robic to jak na zasadzie pedzli z tuszu i jednak go przecierac plynem do dezynfekcji
Stary 2011-11-13, 21:12   #684
KNK
Zadomowienie

Cytat:
kredki zapomnialam dodac,tak to temperowanie przed kazda nowa klientka jest chyba dla kazdej z nas jak rytual
dziekuje za mile slowa
jezeli temperować to raczej po kazdej klientce a nie przed klientką, a najlepiej po i przed, dlatego przed żeby bakterie i inne stwory nie zdążyły wmigrować wgłąb kredki do czasu jej następnego uzycia

i oczywiście odkażona temperówką

KNK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 21:30   #685
boangelina
Rozeznanie

jeszcze trochę i powstaną przenośne autoklawy specjalne dla wizazystek

Stary 2011-11-13, 21:49   #686
emalia30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jezeli temperować to raczej po kazdej klientce a nie przed klientką, a najlepiej po i przed, dlatego przed żeby bakterie i inne stwory nie zdążyły wmigrować wgłąb kredki do czasu jej następnego uzycia

i oczywiście odkażona temperówką
a to nie podlega dyskusji ..napisalam tak,bo z reguly po klientce i tak kredka ''stepiona'' jest,wiec zabieg zawsze dla precyzji kresek jest wskazany ( jak i higieny)

ogolnie masa tego przestrzegania babeczki prawda?
niczym lekarze chirurdzy przed akcja

Edytowane przez emalia30
Czas edycji: 2011-11-13 o 21:52
Stary 2011-11-13, 22:07   #687
gioseppe
Zakorzenienie

siostro podaj skalpel., bede ostrzyc kredke :P
kredki to najprostsza sprawa jesli chodzi o higiene, tak mi sie wydaje..

Stary 2011-11-13, 22:25   #688
boangelina
Rozeznanie

Kiedyś jak wizazystka malowała mnie na studniowke, miala wszystkie kredki stępione- a nawet ich nie ostrzyła, tylko wycierała rysik w wacik nasączony płynem micelarnym Czegos o plynie micelarnym chyba nie wiem, bo patrze juz byl pare postow wyzej przyklad jakoby mial cokolwiek dezynfekowac

Stary 2011-11-13, 22:25   #689
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość

............
nooo aaa jak odesłać do dermatologa Pannę Młodą w dniu ślubu np.?
to jest zmora...często dziewczyny nawet z ładną cera nagle np z powodu stresu zaczynają mieć ogromne problemy ze skórą ,dzien, dwa przed slubem mają wysyp itp,itd...albo atak opryszczki? często tez im spada odpornosć i przychodzą rozchorowane na antybiotykach z gorączką.... nie ma co,trzeba zachowac wtedy zimną krew.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 22:34   #690
gioseppe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
............
nooo aaa jak odesłać do dermatologa Pannę Młodą w dniu ślubu np.?
to jest zmora...często dziewczyny nawet z ładną cera nagle np z powodu stresu zaczynają mieć ogromne problemy ze skórą ,dzien, dwa przed slubem mają wysyp itp,itd...albo atak opryszczki? często tez im spada odpornosć i przychodzą rozchorowane na antybiotykach z gorączką.... nie ma co,trzeba zachowac wtedy zimną krew.
no wlasnie... znam ten bol

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości