Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-08, 21:32   #211
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
czyli z punktu widzenia zużycia kosmetyków robisz dwa, a nawet 1,5 makijażu - bo 4 razy oczy (czyli jakby dwa normalne), plus jedna cera.
szczerze mówiąc nigdy nie wpadłabym na to, żeby malować w taki sposób - już prędzej zaczynam od jakiegoś delikatnego, potem dociemniam i ewentualnie zmywam na trzecią propozycję.
Tak dokładnie Dlatego nie liczę 2 razy drożej, tylko troszkę drożej.

Czasami też tak robię, że najpierw delikatny, potem przyciemniam, ale jak są od razu ciemne czy mocno kolorowe, to nie ma bata i zmywanko
Stary 2011-10-08, 22:01   #212
eweska
Moderatoreska

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziękuję padam po dzisiejszym, a jeszcze rano miałam ślubny. Jeszcze jutro
I jak tam ??? Pisz co robiłaś i jak było Ciekawa jestem
eweska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 23:33   #213
beatamalgorzata
Raczkowanie

Wcisne sie do Waszej rozmowy o platnosci i wykonywaniu makijazy slubnych . Tu gdzie mieszkam jest pewna zasada i wizazystki robia tak : cena makijazu slubnego to probny + dzien slubu , czyli nie ma osobno ceny probnego i osobno dnia slubu . Klientki placa 1/3 sumy przy makijazu probnym . Kwota ktora wychodzi to dokladnie tyle co za makijaz dzienny , jest to pewne zabezpieczenie , mozna tez nazwac forma zaliczki jak kto woli . Nawet jesli wtrafi sie klientka ktora zrezygnuje po probnym , wykonany makijaz jest zaplacony . Nie ma znaczenia w jaki dzien umawia sie na probny , moze byc nawet w sobote bo - klientka jest zawsze poinformowana o formie makijazu tzn ze sa to dwa makijaze jednoczesnie ,czyli jedna strona twarzy inna i druga tez , nie ma wiec mowy o wykorzystaniu i wypadzie w sobotni wieczor.. . Probny to probny ! I jeszcze jedno , pisalyscie ze robicie kilka nawet makijazy slubnych jednego dnia . Ja niestety nie moge umowic wiecej niz jedna panne mloda dziennie bo sluby sa zawsze rano chyba ze zaczelabym malowac pierwsza ...o swicie hehe.
Kuferki to inny rozdzial . Mam kilka i kazdy czym innym zapelniony . Jeden szkolny wysoki na kolkach w ktorym mam wszystko co potrzebne do makijazu scenicznego , teatralnego (Kryolan ,Fardel), inny do makijazu "klasycznego" w ktorym prawie wylacznie kroluje MUFE i jeszcze jeden do nowej milosci (nie wszystkie tutaj lubicie ) jaka jest Inglot . Mam zdecydowanie za duzo produktow do ilosci klientek i wykonywanych makijazy , musze cos zmienic w tym kraju w ktorym co ...5 kobieta sie maluje (albo jeszcze mniej)

Edytowane przez beatamalgorzata
Czas edycji: 2011-10-08 o 23:37
beatamalgorzata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 10:47   #214
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Cytat:
Napisane przez beatamalgorzata Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia w jaki dzien umawia sie na probny , moze byc nawet w sobote bo - klientka jest zawsze poinformowana o formie makijazu tzn ze sa to dwa makijaze jednoczesnie ,czyli jedna strona twarzy inna i druga tez , nie ma wiec mowy o wykorzystaniu i wypadzie w sobotni wieczor.. . Probny to probny !

Yola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 12:07   #215
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Wcisne sie do Waszej rozmowy o platnosci i wykonywaniu makijazy slubnych . Tu gdzie mieszkam jest pewna zasada i wizazystki robia tak : cena makijazu slubnego to probny + dzien slubu , czyli nie ma osobno ceny probnego i osobno dnia slubu . Klientki placa 1/3 sumy przy makijazu probnym . Kwota ktora wychodzi to dokladnie tyle co za makijaz dzienny , jest to pewne zabezpieczenie , mozna tez nazwac forma zaliczki jak kto woli . Nawet jesli wtrafi sie klientka ktora zrezygnuje po probnym , wykonany makijaz jest zaplacony . Nie ma znaczenia w jaki dzien umawia sie na probny , moze byc nawet w sobote bo - klientka jest zawsze poinformowana o formie makijazu tzn ze sa to dwa makijaze jednoczesnie ,czyli jedna strona twarzy inna i druga tez , nie ma wiec mowy o wykorzystaniu i wypadzie w sobotni wieczor.. . Probny to probny ! I jeszcze jedno , pisalyscie ze robicie kilka nawet makijazy slubnych jednego dnia . Ja niestety nie moge umowic wiecej niz jedna panne mloda dziennie bo sluby sa zawsze rano chyba ze zaczelabym malowac pierwsza ...o swicie hehe.
Kuferki to inny rozdzial . Mam kilka i kazdy czym innym zapelniony . Jeden szkolny wysoki na kolkach w ktorym mam wszystko co potrzebne do makijazu scenicznego , teatralnego (Kryolan ,Fardel), inny do makijazu "klasycznego" w ktorym prawie wylacznie kroluje MUFE i jeszcze jeden do nowej milosci (nie wszystkie tutaj lubicie ) jaka jest Inglot . Mam zdecydowanie za duzo produktow do ilosci klientek i wykonywanych makijazy , musze cos zmienic w tym kraju w ktorym co ...5 kobieta sie maluje (albo jeszcze mniej)
.........
oo to toooo...jak mnie to wnerwia za kazdym razem jak słyszę tekst,że umówi się ze mna na sobotę na próbny bo akurat ma jakąś imprezę lub idzie na wesele to sobie sprawdzi jak sie będzie slubny nosił....próbny to próbny ! będę za taki próbny brać pełną kwotę od teraz.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 12:27   #216
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.........
oo to toooo...jak mnie to wnerwia za kazdym razem jak słyszę tekst,że umówi się ze mna na sobotę na próbny bo akurat ma jakąś imprezę lub idzie na wesele to sobie sprawdzi jak sie będzie slubny nosił....próbny to próbny ! będę za taki próbny brać pełną kwotę od teraz.
rób tak jak ja, czasami zgadzam sie na sobote z zastrzeżeniem że jak bede miał inną prace to próbny przekłądam - jezeli sie klientka decyduje to jej ryzyko i finał najczesciej jest taki ze nie mam czasu w sobote a jak jakimś cudem mam wolne w tą sobote co ona chce to co mi tam nie skorzysta, ale przynajmniej ja wtedy nie tracę

KNK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:10   #217
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
rób tak jak ja, czasami zgadzam sie na sobote z zastrzeżeniem że jak bede miał inną prace to próbny przekłądam - jezeli sie klientka decyduje to jej ryzyko i finał najczesciej jest taki ze nie mam czasu w sobote a jak jakimś cudem mam wolne w tą sobote co ona chce to co mi tam nie skorzysta, ale przynajmniej ja wtedy nie tracę
........
no tak,ja w sezonie w ogóle nie umawiam próbnych bo nie mam czasu na to...chodzi mi głównie o podejscie klientek,niektóre ich''podejscia''przez 3 lata pracy w gabinecie skorygowałam nad kilkoma jeszcze pracuje

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-10-09, 13:56   #218
ArmandaVanHelden
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Z punktu widzenia ewentualnej klientki jest to dla mnie zupełnie bez sensu, próba według mnie ma nie tylko na celu zobaczenie czy dobrze będzie się wyglądać w danym makijażu, ale też (a może nawet przede wszystkim) to czy ten makijaż utrzyma się kilka czy kilkanaście godzin. Wolałabym zapłacić pełną sumę jak za makijaż ślubny, ale mieć możliwość użytkowania go cały dzień i całą noc żeby zweryfikować jego trwałość niż zapłacić mniej i się stresować, że w połowie wesela nic z niego nie zostanie. Użytkowanie jest próbą.
ArmandaVanHelden jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:17   #219
eweska
Moderatoreska

Cytat:
Mnie nie przeszkadza to że klientka gdzieś idzie z makijażem próbnym, przecież mi płaci za niego więc niech sobie go wykorzystuje gdzie chce.
Już nie raz miałam próbny przed wieczorem panieńskim o czym młode mnie informowały, że sobie sprawdzą jego trwałość,szczerze mnie to nie interesuje co ona z tym makijażem będzie robić i gdzie w nim będzie, ja wykonuje daną usługę i na tym moja rola się kończy. Ja na tym stratna nie jestem bo mam zapłacone i tyle. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Stary 2011-10-09, 15:15   #220
lilly78
Zadomowienie

GG do lilly78

to ja mam tak samo jak Eweska bywało, ze makijaż próbny robiłam w dniu panieńskiego czy jakiejś imprezki rodzinnej, ja zarabiam, a dziewczyna ma 2 w 1, mejkap na imprezę i przy okazji może sprawdzić jak trwały jest, czy dobrze się w nim czuje nie tylko w ciągu naszego spotkania, ale przez cały wieczor. nie widzę w tym żadnego problemu

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:35   #221
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Mnie nie przeszkadza to że klientka gdzieś idzie z makijażem próbnym, przecież mi płaci za niego więc niech sobie go wykorzystuje gdzie chce.
Już nie raz miałam próbny przed wieczorem panieńskim o czym młode mnie informowały, że sobie sprawdzą jego trwałość,szczerze mnie to nie interesuje co ona z tym makijażem będzie robić i gdzie w nim będzie, ja wykonuje daną usługę i na tym moja rola się kończy. Ja na tym stratna nie jestem bo mam zapłacone i tyle. Takie jest moje zdanie na ten temat.
...........
noo tak pod warunkiem,że za próbny bierzesz jak za makijaz okazjonalny pełną kwotę...to ok,to się zgadzam,że niech robia z nim co chcą.....ALE
już pisałam na innym wątku w moim mieście jest tak,ze dziewczyny w ogóle rezygnowały z próbnego bo szkoda było im chyba kasy na niego,a ja wolałam jednak robić wcześniej próbę,więc w ramach zachęty cena próbnego była bardzo niska...stąd moja irytacja dla taktyki 2w1.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-10-09, 15:36   #222
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Napisane przez ArmandaVanHelden Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia ewentualnej klientki jest to dla mnie zupełnie bez sensu, próba według mnie ma nie tylko na celu zobaczenie czy dobrze będzie się wyglądać w danym makijażu, ale też (a może nawet przede wszystkim) to czy ten makijaż utrzyma się kilka czy kilkanaście godzin. Wolałabym zapłacić pełną sumę jak za makijaż ślubny, ale mieć możliwość użytkowania go cały dzień i całą noc żeby zweryfikować jego trwałość niż zapłacić mniej i się stresować, że w połowie wesela nic z niego nie zostanie. Użytkowanie jest próbą.
Też tak uważam i nie perzeszkadza mi, że ktoś by na imrezę z próbnym poszedł. Przynajmniej miałby możliwość wytestowania go w ekstremanych warunkach.
Śniegowa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:17   #223
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Amanda, Eweska, Lilly78, Śniegowa - zgadzam się Od tego jest próba żeby sobie potestować makijaż i jeśli tylko mam czas ją wykonać, nic mi do tego co klientka będzie w makijażu robiła. Jeśli będzie dobrze wykonany to i tak wróci i jeszcze zachęci koleżanki.

W sumie to jeszcze jestem w szoku jak można wypuścić od siebie klientkę z twarzą umalowana pół na pół Tak, że w ogóle nie można się ludziom pokazać i do tego i tak się nie wie jak ślubny będzie wyglądał

Stary 2011-10-09, 19:04   #224
eweska
Moderatoreska

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...........
noo tak pod warunkiem,że za próbny bierzesz jak za makijaz okazjonalny pełną kwotę...to ok,to się zgadzam,że niech robia z nim co chcą.....ALE
już pisałam na innym wątku w moim mieście jest tak,ze dziewczyny w ogóle rezygnowały z próbnego bo szkoda było im chyba kasy na niego,a ja wolałam jednak robić wcześniej próbę,więc w ramach zachęty cena próbnego była bardzo niska...stąd moja irytacja dla taktyki 2w1.
Dziwne macie u siebie praktyki i szczerze pierwszy raz się z takimi spotykam, a na swojej drodze spotkałam wiele wizazystek i przeważnie jest ustalona cena odgórnie za próbny jak i ślubny i moim zdaniem to się sprawdza.
Ja malowałam juz nie raz bez makijażu próbnego, ale przeważnie wtedy młode nie wybrzydzały :P
Stary 2011-10-09, 19:25   #225
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Dziwne macie u siebie praktyki i szczerze pierwszy raz się z takimi spotykam, a na swojej drodze spotkałam wiele wizazystek i przeważnie jest ustalona cena odgórnie za próbny jak i ślubny i moim zdaniem to się sprawdza.
Ja malowałam juz nie raz bez makijażu próbnego, ale przeważnie wtedy młode nie wybrzydzały :P
.............
dokładnie,przedziwne to moje miasto,proste rzeczy są wywrócone do góry nogami zdarzają się i klientki niepoważne i próbujące przechytrzyć i niepłacące ...duzo by o tym.
Czasami malowałam bez próbnego...ale wolę sprawdzic jak skóra danej klientki wcześniej zareaguje na kosmetyki,mnóstwo dzieczyn ma skórę alergiczną i mocno problemową.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-10-09, 19:45   #226
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Oj jeśli chodzi o makijaż ślubny bez próbnego jestem przeciwna. Rzeczywiście czasem dziewczyny chcą zaoszczędzić, ale staram im się wytłumaczyć, że próba jest ważna, a dzień ślubu wystarczająco stresujący i czas makijażu nie jest nieograniczony. Zupełnie inaczej się pracuje jak jest wszystko ustalone, dopięte na ostatni guzik dziewczyna Cię zna i ma zaufanie.
Miałam dwie takie sytuacje gdzie Panny Młode, bez próbnego mocno się stresowały, kombinowały nad zmianą makijaży, same nie wiedziały czego chcą. Stres i dla mnie i dla niej, a tu trzeba przecież lecieć na następny ślub, a nie chcesz dać tego odczuć klientce...

Stary 2011-10-09, 19:53   #227
eweska
Moderatoreska

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Oj jeśli chodzi o makijaż ślubny bez próbnego jestem przeciwna. Rzeczywiście czasem dziewczyny chcą zaoszczędzić, ale staram im się wytłumaczyć, że próba jest ważna, a dzień ślubu wystarczająco stresujący i czas makijażu nie jest nieograniczony. Zupełnie inaczej się pracuje jak jest wszystko ustalone, dopięte na ostatni guzik dziewczyna Cię zna i ma zaufanie.
Miałam dwie takie sytuacje gdzie Panny Młode, bez próbnego mocno się stresowały, kombinowały nad zmianą makijaży, same nie wiedziały czego chcą. Stres i dla mnie i dla niej, a tu trzeba przecież lecieć na następny ślub, a nie chcesz dać tego odczuć klientce...
Zgadza się ale jak jest uparta i nie chce próbnego, też tłumaczę że lepiej jest go zrobić, ale zmusić się nie da.
Stary 2011-10-09, 20:00   #228
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Cytat:
Zgadza się ale jak jest uparta i nie chce próbnego, też tłumaczę że lepiej jest go zrobić, ale zmusić się nie da.
No to prawda, zdarzają się też sytuacje losowe i nie uda się zrobić tej próby, dlatego teraz już zaznaczam wcześniej, że czas makijażu jest ograniczony, proszę o uzbrojenie się w dobry humor i tonę zaufania do mnie Chciałam też dodać w cenniku droższą opcję makijażu ślubnego bez próbnego, aby poświęcić mu więcej czasu ale to trochę dyskryminujące i niepraktyczne - brak próby wychodzi często na ostatnio moment gdy masz już i tak termin poustawiany.

Stary 2011-10-09, 20:09   #229
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Muszę się z Wami tym podzielić: http://youtu.be/avMwyV-mVbo

Prowokacja czy to na serio? Bo ja nie wiem co o tym myśleć

blog. I am Paula
TOP 5: produkty do konturowania
#newin: Rossmann -40%, MAC, KOBO, Inglot
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:16   #230
gioseppe
Zakorzenienie

Cytat:
ja sie zgadzam ale o ile nie sprawdzaja tego na wlasnym slubie, bo i takie przypadki bywaja

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
zgadzam sie w 100%
Cytat:

W sumie to jeszcze jestem w szoku jak można wypuścić od siebie klientkę z twarzą umalowana pół na pół Tak, że w ogóle nie można się ludziom pokazać i do tego i tak się nie wie jak ślubny będzie wyglądał

aaaa i zdarzylo mi sie malowac na probie pol na pol, lewe oko inne drugi inne. raz albo dwa, ale tylko dlatgo, ze kloientka nie wiedziala w czym sie widzi dobrze, moje tlumaczenie, ze lepiej w 1 z nich na nic sie nie zdaly bo chciala to zobaczyc na wlasnej skorze... ale potem ten makijaz zmylam.

gioseppe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:19   #231
enn_
Zakorzenienie

Cytat:

Ostatnio znalazłam kanał YT jakiejś dziewczynki wyglądającej na, nie wiem, max. 9 lat? A trafiłam na niego przez jakiś makijażowy konkurs na jednym forum. Nie do ogarnięcia dla mojego umysłu i wciąż nie wiem czy to był żart czy nie, ale szczerze? Obawiam się, że nie.

http://www.youtube.com/user/KittiesMama - znalazłam.
Cóż, wtedy nie przyglądałam się wnikliwie i nie zapamiętałam tego dokładnie, ale sądząc po wyglądzie kanału, reklamach itp. "ktoś" na tym nieźle zarabia.
Z tym, że jak już teraz to widzę, to trochę inna sprawa niż to co wysłała Panna Mrau.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2011-10-09 o 20:27
enn_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 20:35   #232
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
I jak tam ??? Pisz co robiłaś i jak było Ciekawa jestem
Wczoraj było tak sobie, tylko 2 makijaże i kilka flashy, głównie pomagałam dobrać babeczkom odcienie. Dzisiaj za to było tyle makijaży, że się pogubiłam, babki napierały ze wszystkich stron Zamiast na wybory, to wszyscy dzisiaj na targi przyszli

Przy okazji wydałam ok 180 zł na pędzle Maestro... obmacałam, pooglądałam i stwierdziłam że wypróbuję, bo w tych cenach to grzech nie kupić. Łącznie kupiłam z 10 pędzli

- kabuki na długiej rączce
- do podkładu klasyczny ze sztucznego włosia
- flat top
- do linera tyci skośny... ależ on jest switaśny
- no i do oczu, w tym z włosiem wiewiórki... jest taki mięciutki

Kryolan świnie jako jedynie nie dawali rabatów A musiałam fixer kupić i nie zaakceptowali w ogóle mojej karty stałego klienta. Po prostu obrzydzają mi sami siebie Chyba przestanę w ogóle u nich kupować

Cytat:
Dokładnie Dlatego ja biorę teraz pełną sumę i niech klientka robi sobie w tym makijażu co chce
Stary 2011-10-10, 08:06   #233
ecureuil
Raczkowanie

Cytat:
No i zrobiłam
Przepraszam za jakość, fotografując w ten sposób jakos uchwycam każdy paluch na kosmetykach i szufladkach

Górna półka kufra jest dosyć głęboka- mieści palete kamuflaży, a na niej paletę cieni artystycznych MAP, rozświetlaczy Kryolan i dwie paletki róży MAC
Obok tego swobodnie można poukładać mniejsze opakowania baz, podkłady (mam tam dwa fluidy UF) i inne kosmetyki. Przed wyjściem z domu jeszcze na wszystko kładę duzy fixer Kryolan. Kufer ładnie się zamyka
Z boku stoją jeszcze pudry, pod Anti Shine mam np dwa koła Kryolan - kamuflaże i błyszczyki
W "klapie" mam chusteczki do demakijażu, patyczki i płatki kosmetyczne, puszki do pudru, kępki rzęs.

Małe szufladki - górne mieszczą po 5 paletek cieni MAP + dwie czwórki MAC i jeszcze by wszedł tusz
W dolnych mam jak widać różności
Kolejnej szufladki nie otworzę Mieści chaos różnych pojedynczych cieni, kredek itp.
Następna szufladka w sam raz na dużą paletę Viva Kryolan + małe pudry czy koła kamuflaży
Dolna szuflada bardzo pojemna - podkłady, dwie paletki pomadek na sobie, błyszczyki...

No pędzli wchodzi sporo. Tylko musiałam wepchać troche papieru do tych zakładek żeby duże pędzle były wyżej bo "płaszczyły" się o raczki szufladek.
Jedyne co noszę w torebce to mały płyn do dezynfekcji pędzli. Na sesje czasem zabieram małą walizkę na kółkach z biżuterią, lokówką i różnymi pierdołami
Czy mogłabys napisać jakie numery mają paletki z Twojego drugiego zdjęcia? Przymierzam sie do paletek z MAP-u a te dwie byłyby najbardziej przydatne
ecureuil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 09:22   #234
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Cytat:

Małe dziewczynki zawsze bawiły się w duże dziewczynki.. Szczególnie jak mama nie widziała

Cytat:
Napisane przez ecureuil Pokaż wiadomość
Czy mogłabys napisać jakie numery mają paletki z Twojego drugiego zdjęcia? Przymierzam sie do paletek z MAP-u a te dwie byłyby najbardziej przydatne
T 10 i T 22
A tu masz chyba wszytskie jakie mam

Stary 2011-10-10, 11:07   #235
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
No i zrobiłam
Przepraszam za jakość, fotografując w ten sposób jakos uchwycam każdy paluch na kosmetykach i szufladkach

Jedyne co noszę w torebce to mały płyn do dezynfekcji pędzli. Na sesje czasem zabieram małą walizkę na kółkach z biżuterią, lokówką i różnymi pierdołami
Yolu, świetny jest ten kuferek
I świetne ma w sobie rzeczy

Dziękuję jeszcze raz ogromnie za zdjęcia No to teraz muszę na niego uzbierać, bo co miałam uzbierane to na targach wydałam
Stary 2011-10-10, 13:37   #236
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

mam już u siebie nowy kuferek trolley jest świetny, wizualnie i estetycznie bomba, zobaczymy się sprawdzi w praktyce. Każda szufladka ma miękkie wyścielane dno, górne półki mają zamknięcie od góry więc nic nie powinno latać. Cudo.

Co do prób, z reguły zapisuję tylko w dni powszednie bo weekendy mam zajęte. Dlatego raczej odpada mi ewentualne wykorzystanie makijażu przez klientkę na jakąś imprezę.

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-10-10 o 13:39
agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 14:15   #237
ecureuil
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam już u siebie nowy kuferek trolley jest świetny, wizualnie i estetycznie bomba, zobaczymy się sprawdzi w praktyce. Każda szufladka ma miękkie wyścielane dno, górne półki mają zamknięcie od góry więc nic nie powinno latać. Cudo.

Co do prób, z reguły zapisuję tylko w dni powszednie bo weekendy mam zajęte. Dlatego raczej odpada mi ewentualne wykorzystanie makijażu przez klientkę na jakąś imprezę.

Czekamy zatem Aga na zdjęcia kuferka

A co do próbnych to zazwyczaj wykonuję je w tygodniu. Też raczej jest to jeden makijaż po długim "wywiadzie" z klientką. Trochę dziwne jest dla mnie zmywanie makijażu tuż po jego wykonaniu (a tak się zazwyczaj dzieje kiedy na każdym oku jest inna wersja) Przecież w makijażu nie chodzi tylko o to czy on ładnie wygląda przez kilkanaście minut po jego wykonaniu. Twarz może sie świecić, podkład spływać lub ciemnieć na twarzy. Cienie mogą znikać. No różne cuda mogą sie zdarzyć kiedy kosmetyki są nieodpowiednie. Ja sama jako klientka chciałabym miec pewność jego trwałości. Dlatego moje klientki nie muszą decydować w momencie próby czy to właśnie ja mam malować je do ślubu.
Zdarzały sie nawet takie "asy" które w nim spały żeby zobaczyc czy jest trwały

Edytowane przez ecureuil
Czas edycji: 2011-10-10 o 14:17
ecureuil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 14:30   #238
kolciag
Zakorzenienie

GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez ecureuil Pokaż wiadomość
Zdarzały sie nawet takie "asy" które w nim spały żeby zobaczyc czy jest trwały
Mój 'rekord' to 3 dni... klienta 3 dni chodziła w makijażu próbnym Nie wiem jak on wyglądał 3 dnia, ale chyba nie za dobrze

Chyba nikt nie każe wybierać w dniu próby, czy to my mamy robić makijaż czy jednak ktoś inny... no chyba że klientka od razu sama mówi, że chce

Ja zawsze mówię dziewczynom, żeby pochodziły w makijażu jak najdłużej i jeżeli mają zastrzeżenia to żeby dały mi znać, co im się podobało a co nie, co było nie tak.
Stary 2011-10-10, 16:44   #239
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Jaki polecacie rozświetlacz w płynie, kremie, który można stosować pod podkład, ale nie jako bazę na całą twarz a miejscami, np. pod oczy czy w okolice nosa?
Ewentualnie może macie jakieś opinie o rozświetlaczu tego typu benefita?

blog. I am Paula
TOP 5: produkty do konturowania
#newin: Rossmann -40%, MAC, KOBO, Inglot
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:56   #240
boangelina
Rozeznanie

Apropo rozswietlacza... Używacie czegoś złotego? Znacie może Chanel- Joues Gold Fever? Jest cudowny, zastanawiam się, czy można go czymkolwiek zastąpić. Proszę o sugestie

moje recenzje -> http://wizaz.pl/kosmetyki/recenzentk...ent=boangelina
boangelina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości