Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-29, 15:02   #1
negra27
Raczkowanie

Trądzik na tle hormonalnym

Witam!Problemy ze skórą mam odkąd pamiętam.Przeszłam 8 dermatologów i kilku postawiło diagnozę,że moje zmiany trądzikowe są na tle hormonalnym.Przed okresem mam na twarzy taki wysyp,że udaje mi się go zaleczyć tuż przed kolejnym wysypem.Czy jedynie tabletki antykoncepcyjne mogłyby mi pomóc?Czy do końca życia będę mieć twarz w pryszczach?Po ciąży jeszcze bardziej nasiliły się objawy
Krostki mam przede wszystkim na linii czoła ,brodzie i żuchwie.
Czy wygram kiedyś z tym przekleństwem?
negra27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 23:44   #2
MariCarmen
Przyczajenie

Dot.: Trądzik na tle hormonalnym

Kochana, mam ten sam problem i to samo pytanie, co ty...kiedy mi sie uda zwalczyc ten tradzik...a jestem juz po trzydziestce.

Powiem ci , ze JEDYNE, co mi pomoglo przez czas brania i rok po, to silny lek na tradzik z pochodna wit.A (tzw.retinoidy). Spytaj o to swojego lekarza-dermatologa. Co prawda trzeba rozwazyc ew.skutki uboczne i trzeba mocno sie pilnowac,zeby nie zajsc w ciaze...na mnie zadzialalo rewelacyjnie, nie dosc,ze wszystkie pryszcze sie cofnely, to mialam super cere i wlosy (mam przetluszczajace, podczas brania leku moglam myc co trzy dni, a nie codziennie).

Niestety efekt minal, a mial trwac cale zycie ( u wielu tak wlasnie jest). Podejrzewam, ze za wczesnie skonczylam go brac, a teraz nie wchodzi w gre ze wzg. na to,ze chce zajsc w ciaze.

Antybiotyki tez pomagaja,ale na krotko. Mi osobiscie zadne kremy, wcierki,witaminy,itp nie pomagaja.

Ide we wtorek do dermatologa po raz...setny chyba, zobaczymy, co powie, ale ja stracilam nadzieje, ze sie od tego cholerstwa uwolnie. Mam nadzieje, ze u ciebie bedzie inaczej
buzka
MariCarmen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 08:22   #3
charlize14
Raczkowanie

GG do charlize14

Mi także nie pomogła prowitamina A....tylko, ze nie mialam żadnych złudzeń. Fakt, na początku uwierzyłam w jedną wielką bajkę mojej pani dr...ale z biegiem czasu przestalam się łudzić. Czy ta kuracja to ostateczność?

do dzieła!
charlize14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 09:43   #4
negra27
Raczkowanie

Jejku już myślałam,że nikt mi nie odpisze,bo nikt nie ma takiego problemu.

MariCarmen- brałaś może Izotek? Ja się boję trochę tych retinoidów,bo właśnie naczytałam się że po kuracji skóra wraca do stanu wyjściowego
Poza tym nie powinno się stosować w wieku rozrodczym i trzeba uważać,żeby w ciążę nie zajść.Ja miałam w styczniu tego roku cesarkę,więc z 2 gim dzieckiem też muszę poczekać,a też już jestem po 30tce
Kurcze dziś jestem w połowie cyklu i też mam na żuchwie pełno krostek.
Poza tym mam już mnóstwo małych blizn I chyba zacznę zbierać kasę na laserowe wygładzanie blizn...

A tak nawiasem gdzie mieszkasz w tej Hiszpanii? Pytam,bo mieszkałam przez rok w Madrycie i UWIELBIAM Hiszpanię!
negra27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 19:13   #5
MariCarmen
Przyczajenie

Co prawda wiele czasu minelo, od kiedy ten watek zostal zalozony, ale zaryzykuje i napisze cos jeszcze.

Ja bralam ten lek w Hiszpanii, nazywa sie roacutan. Z lezka w oku wspominam jak piekna cere i wlosy mialam po nim...dlatego akurat w ten lek wierze i potwierdzam jego skutecznosc. Niestety, jak to wyjasnil mi dermatolog, zdarza sie, ze - z niewiadomych przyczyn- ze efekty jego nie trwaja dlugo.

Ja wciaz mam problemy z tradzikiem niestety.Ostatnio wykluczono u mnie jajniki policystyczne, badania horm. w normie oprocz progesteronu i nikt mi nie potrafi powiedziec w czym rzecz.

W zadne kremy cuda nie wiedze, ze faktycznie jak juz sie pojawi pryszcz to mi osobiscie najszybciej pomaga benzacne, bo ladnie wysusza. Ale na pewno nie zapobiega nowym.

I tak to wyglada. Prawie sie z tym pogodzilam, choc czasem mam zrywy buntu. Ale co zrobic?

Mieszkam niedaleko Madrytu, ale Hiszpania dzisiaj to nie Hiszpania z dawnych lat... pograzona w kryzysie i chaosie, nawet Hiszpanom optymizmu i radosci ostatnio jakby ubylo.

Buzka i jesli znalazlas jakis sposob, daj znac.
MariCarmen jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości