oszaleję z tymi podkładami! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-06-16, 09:32   #1
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

poszukuję dobrego podkładu

Dzieńdoberek ! Kochane dziewuszki, pomóżcie! Nigdy się nie malowałam, czasami rzęsy, a teraz muszę ( przebarwionka). I nie bardzo wiem jaki podkład będzie dla mnie najlepszy. Chciałabym znaleźć taki, który maskowałby moje przebarwienia, jednocześnie żeby nie tworzył na pysiu maski ! Dodam, że mam cerę raczej suchą ( czasami mieszaną), nie mam pryszczyków, ani nic takiego, tylko te cholerne przebarwienia w okolicach nosa i na czole. Bardzo proszę o poradę.
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 10:27   #2
pannaM
Rozeznanie

Re: poszukuję dobrego podkładu

Przejrzyj sobie kasiu KW
Z tego co wiem najbardziej kryjącym podkładem jest La Roche-Posay, Unifiance (podkład korygujący)
pannaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 12:15   #3
palomino
Zakorzenienie

Re: poszukuję dobrego podkładu

Moze po prostu dobrze dobrany korektor i puder sypki? (spojrz do KW)
Skoro jak mowisz wiekszych problemow poza przebarwieniami nie ma (rozumiem, ze problem przebarwien nie jest rozlegly)
A skoro nie uzywalas nigdy podkladu to każdy moze Ci sie wydawać zbyt ciezki - szczegolnie teraz - na lato

cmoki
Stary 2003-06-26, 15:15   #4
Spinja
Raczkowanie

GG do Spinja
oszaleję z tymi podkładami!

Kochane, ratujcie, bo zwariuję!!

Było tak: przez 2 szczęśliwe lata używałam NAJWSPANIALSZEGO na świecie podkładu Estee Lauder Enlighten 12 (najjaśniejszy). Życie było bajką... Wydawałam raz do roku 120 zł i miałam cudny wygląd na co dzień! I oto nagle PRZESTALI PRODUKOWAĆ tę serię!! Jak mogli!?!

I zaczęła się moja epopeja poszukiwawcza. Oto co przetestowałam:

Estee Lauder Lucidity 03
Estee LauderSo Ingenious 01
Estee Lauder Lucidity 34
(próbowałam pozostać wierna firmie
Guerlain Divinora 520
Diorlight 100
Chanel Universal najjaśn.

Słuchajcie, każdy z tych (drogich) podkładów ma dla mnie jakieś ZASADNICZE wady: wszystkie prócz Chanel są za ciemne; te 3 produkty Estee zostawiają plamy i wysuszają; zachwalana Divinora też odpada..

I wczoraj znalazłam podkład - cud. Przypadkiem dostałam próbkę Sisley Phyto-Teint Eclat 01 Ivory. NIESAMOWITY!

Ale...290 złoty za 40 ml.!?!? Aż tak swej urody nie cenię..

Po raz setny przejrzałam KW. Mam kolejne typy:
- Versace Smoothing Skin Foundation
- Lancome Photogenic Foundation
- Isa Dora Velvet Touch
- Givenchy Teint Mirroir Satine
- Helena Rubinstein Illumination
- Nina Ricci Nuanceclat Soft Touch Moisturizing Make-Up,
ale powoli wykańcza mnie to bieganie po próbki.

Jakieś sugestie? Dla jasnej, suchej, z kilkoma przebarwieniami i sporadycznymi wypryskami.

Nie używam żadnych innych drogich kosmetyków; tylko na podkład jestem skłonna wydać do 180 zł.

Jeśli zależy Wam na zdrowiu psychicznym jednej małej wizażanki, to proszę POMÓŻCIE!

Zmarnowana Tymi "Przejściami" Spinja
Spinja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 16:00   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Re: oszaleję z tymi podkładami!

Ojej nie wiem co ci powiedzieć ja też mam bardzo jasną skórę, ale Diorlight 100 zawsze mi odpowiadał... wg mnie to baaardzo jasny kolor... Pozostałe Estee Lauder odradzam, kolory faktycznie nie za bardzo a i noszą się też średnio. Lubię niektóre podkłady Heleny Rubinstein, chciałam kupic Illumination ale miałam problem z dobraniem koloru - może cię spotkać to samo. Jeśli masz aż tak jasną cerę Photogenic też Cię nie usatysfakcjonuje. Proponuję Ci wypróbować Shiseido, wg mnie tam są najjaśniejsze kolory podkładów i w ogóle wybór jest spory (zobacz odcień very light ivory). Jesli masz suchą skórę to lepszy będzie cream foundation - gęstszy i bogatszy, dla mieszanej jest płynny fluid foundation. Te podkłady są świetne, nie tworzą plam i nie wysuszają tzn mi się to nie zdarzyło...
Jak sobie jeszcze coś przypomne to się odezwę, buźka

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 20:20   #6
mala-czarna
Rozeznanie

GG do mala-czarna

Ja osobiście polecam Illumination Helenki R.
Przetestuj w perfumerii.
mala-czarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 20:34   #7
Estella
Zakorzenienie

a ogladalaes Adaptive Lancoma? ladnie wtapia sie w skore

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 21:44   #8
malvina
Raczkowanie

I naprawdę Chanel Universel jest dla Ciebie niedobry? Ja tez przetestowałam ostatnio masę podkładów, z dziką determinacją po prostu, i Chanelka wydała mi sie najlepsza. Nie wysusza, wtapia się, nie wałkuje no i - jasny kolorek, co bardzo ważne. Daje satynke, ale taką zmatowioną. Może spróbuj na innym kremie? Też fan-tas-ty-czny jest podkład nawilżający Clarins Teint Fluid Hydratant, nawet lepszy od Universel, bo przepięknie pachnie, wtapia sie równo, nawilża, wygładza itd - ale - no niestety - brakuje mu filtrów. No i nie jestem pewna, jak wyglądają jasne kolorki, czy w ogóle są? bo ja mam teraz na lato taki ciupinke ciemniejszy.
malvina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 13:49   #9
Spinja
Raczkowanie

GG do Spinja

Dziękuję za pomoc..w gruncie rzeczy i tak muszę pozmagać się jeszcze z próbkami, ale jakoś mi lżej na duszy, że Wy WIECIE, jaka mnie bieganina czeka...

Pozdrawiam serdecznie, Spinja.

PS. Pewnie jak już WRESZCIE cosik znajdę, to napiszę Wam entuzjastycznego posta triumfalnego!
Spinja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 08:55   #10
sergeevna
BAN stały

pomocy ! :P jaki podkład ??

bardzo proszę ,żeby ktoś mi pomógł znaleźć jakiś dobry podkładzik . Wcześniej używałam Max factor LAsting perfomenca , Maybelline non stop i L'Oreal Transluctide.
Są to podkłady raczej średnio kryjące tylko ,że ja musialam nakładać po aż dwie warstwy ,żeby na całej twarzy rozłożyć je równomiernie i wtedy zdecydowanie tapetka była zbyt widoczna , nie ładnie i nienaturalnie wyglądała .
Czy jest ktoś w stanie polecić mi jakiś podkład średniokryjący ,w beżowym odcieniu ,który po nałożeniu dwóch warstw będzie jeszcze w miare naturalnie wyglądać ?
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 09:06   #11
sarenka
Zakorzenienie

Re: pomocy ! :P jaki podkład ??

poczytaj opinie na temat Colorstay Revlona - może to podkład w sam raz dla Ciebie? wg. mnie i Lasting Performance i Non Stop to bardzo kryjące podkłady, ale jeśli rzeczywiście tworzą one za cienką warstwę jak dla Ciebie to poczytaj o Colorstay'u.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 09:17   #12
sergeevna
BAN stały

a jaka jest cena Colorstay Revlona ? buziaki !!
Stary 2003-07-01, 09:20   #13
sarenka
Zakorzenienie

szczerze mówiąc nie wiem, ale zajrzyj do KW i wpisz w wyszukiwarkę na głownej stronie COLORSTAY - dziewczyny na pewno o tym pisały.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 09:28   #14
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

To ja Ci poradzę abyś kupiła sobie podkład Revlona colorstay w szklanej buteleczce( znajdziesz opinie o nim w KW ) i wtedy na pewno nie będziesz musiała nakładać dwóch warstw, a efekt moim zdaniem jest naprawdę bardzo naturalny
Taki ładny kolor chłodnego beżu ma 02

PS. i on na pewno nadaje się do Vanisha, ale może się okazac, że już nie będziesz potrzebowała tego korektora

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 09:31   #15
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

W Polsce kosztuje chyba ok. 70 - 75 zł, ale moim zdaniem jest wart tej ceny i jest bardzo wydajny.

AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
Stary 2003-07-01, 17:42   #16
sergeevna
BAN stały

brzmi bardzo przekonywująco dobzie to powiedzialam ? hihihiih ... tylko ,że mam jeden problem...czy jest Pani w stanie określić jak bardzo kryjący jest ten podkład Revlona ? Bo boje się ,że może on być zbyt ciężki i ,że jak np umaluje się nim na dzień albo do szkoły to będe wyglądała jakbym miała na twarzy 100 kg'mową maskę i będzie to bardzo nieestetyczne- czy może efekty będą bardzo naturalne ? i tylko to mnie przeraża...bo podkład mocno kryjący ,który b.dobrze maskuje-brzmi jak by był b.ciężki . I w dodatku trudno go zmyć mleczkiem (podobno)
Stary 2003-07-01, 17:49   #17
sergeevna
BAN stały

chciałam bardzo przeprosić za problem ale boje sie kupna tego podkładziku tylko dlatego bo pracuje przez całe wakacje aby troszeczke zarobić (mam 16,5 lat) i jeśli kupie coś co nie będzie dobre dla mnie mogem sie załamać ... właśnie...jestem młodziutka...czy rzeczywiście moge go uzywać ? dodam jeszcze raz ,że wcześniej używałam max factora i maybellina non stop (bardzo lubie kryjące podkłady - z tym ,że tamte po nałożeniu jednej warstwy było bardzo widać ,a ja musiałam nakładać drugą ,żeby zakryć conieco)
Dlatego pytam o Revlona ,bo skoro on jest bardzo kryjący i wygląda naturalny to może moje problemiki się skończą
Stary 2003-07-01, 18:55   #18
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Nie masz naprawdę za co przepraszać Daję Ci moje słowo, że nie daje on efektu maski pod warunkiem, że nałożysz go cienko jedną warstwą i jeśli jest odpowiedni kolorystycznie do Twojej skóry. To jest mój najukochańszy podkład na zimę ( bo wtedy nie używam samoopalaczy i jest idealny kolorystycznie ) i zapeniam Cię, że nie wyglądam jak tapeciara

A jeśli mogę coś radzić, to najlepiej zrobisz jak załatwisz sobie taki mały pojemniczek i odlej sobie trochę w jakimś sklepie na próbę.

To najlepszy sposób sprawdzania podkładu

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
Stary 2003-07-01, 20:42   #19
sergeevna
BAN stały

ciemu wszyscy mówią ,że używają go w zime a ja chce to robić przez cały rok !!
Znaczy chciałabym go zacząć używać tak od września ... czy mozie on sie nie nadaje na takie pory
I rozumiem ,że można dostać go przeważnie w każdym sklepie kosmetycznym
Stary 2003-07-01, 20:50   #20
sergeevna
BAN stały

ciemu wszyscy mówią ,że używają go w zime a ja chce to robić przez cały rok !!
Znaczy chciałabym go zacząć używać tak od września ... czy mozie on sie nie nadaje na takie pory
I rozumiem ,że można dostać go przeważnie w każdym sklepie kosmetycznym
I jeszcze chciałam sie zapytać czy jak sie użyje Vanishu a ktoś jest np bardzo opalony to czy jak nakłada podkład to pod oczy ma go tak samo wklepywać jak i na policzki czy czoło ? i czy ten Vanish sie nie zetrze ?
Stary 2003-07-07, 01:48   #21
faker101
Przyczajenie

tani podklad

mam tlusta cere z wypryskami szukam podkladu ktory dobrze je ukryje i nie bedzie tworzyl plam i smug kupilam juz chyba 10 podkladow i zaden mi nie odpowiada szukam czegos naprawde taniego bo mam pustki w kieszeniach
faker101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 09:15   #22
palomino
Zakorzenienie

Re: tani podklad

Dziewczyny polecaly z tych najtańszych podkład Mariza (link do KW: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=921 ) kosztuje kilka PLN
A jezeli chcesz dobrać podkład to raczej zamiast kupować korzystaj z próbek Zdobywanie ich robi sie ostatnio prawie jak dyscyplina sportowa hyhy ale lepsze to niz kupować każdy podklad w ciemno

cmoki

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości