pomocy :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-16, 23:30   #31
Smatna312
Przyczajenie

Exclamation Pomocy

Mam problem, a właściwie dwa:

Potrzebuje iść do kosmetyczki na depilacje brazylijską, mam ku temu powody, chce być fajnie wydepilowana dla chłopaka, tylko że strasznie się boje i jakoś mi tak głupio, że sama nie mogę sobie poradzić z idealną depilacją okolic bikini. Wstydzę się iść do kosmetyczki i obawiam że trafię na niemiłą osobę...

Mam jasną karnacje i mnie osobiście to aż tak nie przeszkadza, ale mój chłopak śmieje się że jestem blada i wtedy jest mi głupio i chce to zmienić, ale mam obawę iść do solarium. Jakoś nie jestem przekonana do tego typu zabiegów, nigdy w solarium nie byłam i nie wiem jak to wygląda i jak najlepiej zastosować takie opalanie, tzn. na ile i jak często mam chodzić żeby uzyskać fajną opalenizne
Smatna312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 12:31   #32
Bathory
Raczkowanie

Dot.: Pomocy

niezły chłopak..:/ ja na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze trochę i opalała się na naturalnym słońcu, a nie na solarium
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 12:34   #33
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smatna312 Pokaż wiadomość
Wstydzę się iść do kosmetyczki i obawiam że trafię na niemiłą osobę...

Mam jasną karnacje i mnie osobiście to aż tak nie przeszkadza, ale mój chłopak śmieje się że jestem blada i wtedy jest mi głupio i chce to zmienić, ale mam obawę iść do solarium. Jakoś nie jestem przekonana do tego typu zabiegów, nigdy w solarium nie byłam i nie wiem jak to wygląda i jak najlepiej zastosować takie opalanie, tzn. na ile i jak często mam chodzić żeby uzyskać fajną opalenizne

kosmetyczki sie nie wstydz, przeciez to jej praca, na pewno robila to nie raz ale moze popytaj kolezanek lub poszukaj jakichs opinii w internecie o salonie kosmetycznym do ktorego chcesz sie wybrac

a co do tego opalania.. jesli tobie to nie przeszkadza to nie widze potrzeby zebys na sile miala chodzic do solarium - ktore wiadomo, jest szkodliwe dla skory.
jesli chcesz uzyskac lekka opalenizne to ja na twoim miejscu wybralabym jakis balsam brazujacy - efekt nie bedzie tak silny jak po samoopalaczu. w kwc na pewno cos dla siebie wybierzesz
karolynka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 15:39   #34
miska84
Przyczajenie

ja miejsca intymnie golę normalnie, robię to ze względów na dobre utrzymanie higieny oraz estetyki latem no i mojemu narzeczonemu też się to podoba ale osobiście bym sie do kosmetyczki w tej sprawie nie wybrała. A co do solarium jeśli masz bardzo jasna karnację możesz tylko swojej skórze zaszkodzić, ja smaruję się dwa razy w tygodniu balsamem brązującym i jestem zadowolona no i jest taniej niż chodzenie na solarium.
miska84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 15:54   #35
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miska84 Pokaż wiadomość
ja miejsca intymnie golę normalnie, robię to ze względów na dobre utrzymanie higieny oraz estetyki latem no i mojemu narzeczonemu też się to podoba ale osobiście bym sie do kosmetyczki w tej sprawie nie wybrała. A co do solarium jeśli masz bardzo jasna karnację możesz tylko swojej skórze zaszkodzić, ja smaruję się dwa razy w tygodniu balsamem brązującym i jestem zadowolona no i jest taniej niż chodzenie na solarium.
ja tez gole sie "tam" normalnie maszynka. ale trzeba uwazac zeby sie nie zaciac.
karolynka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 08:23   #36
Smatna312
Przyczajenie

Dziękuje wszystkim za wspaniałe rady ;***
Smatna312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 20:37   #37
aga786
Przyczajenie

pomocy :(((

Witam mam wielki problem nie potrafie sie ladnie umalowac mam cere tradzikowa uzywam korektorow i podkladu mineralnego sypkiego z everyday minerals mam zielone oczy nie duze, rzesy na gornej powiece mam w miare ale na dolnej sa bardzo krotkie chcialabym powiekszyc oczy i rozswietlic twarz wydaje sie taka smutna i w dodatku blyszczy sie w strefie t uzywam kremu matujacego ale nic nie pomaga jestem jasna blondynka z wlosami za ramie i bez grzywki chodzi mi o makijaz dzienny zeby moja twarz byla promienna i pelna zycia a nie taka plaska prosze o konkretne rady chce sie wreszcie komus spodobac (
aga786 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 22:16   #38
jamestown
Avada kedavra.

Dot.: pomocy :(((

Jesli oczekujesz od kogos pomocy to powinnas okazac szacunek i choc nie utrudniac zrozumienia tekstu nie stosujesz znakow przystankowych i czytanie powyzszego tekstu jest katorga nikt tu nie ma ochoty czytac tekst po kilka razy i domyslac sie o co Ci chodzi bo akurat nie chce Ci sie "po ludzku" napisac
Stary 2010-11-12, 22:25   #39
Lemirka
Zakorzenienie

a jak Ci można pomóc he?
Od skutecznych kosmetyków masz KWC
a reszta no cóż - praktyka czyni mistrza

popatrz na MM, YT - dużo się można nauczyć

http://www.youtube.com/watch?v=Jwngbzv0gbY

http://www.youtube.com/watch?v=tRbBIi8rBH8
Lemirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 09:58   #40
NaKrawedzi
Zakorzenienie

mogę Ci tylko powiedzieć żebys zmieniła krem matujący na nawilżający, bo matujący wysusza Ci skóre, przez co ona zaczyna się swiecic i takie błędne koło

Nakarm pieska

Wymienię
NaKrawedzi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:41   #41
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Jesli oczekujesz od kogos pomocy to powinnas okazac szacunek i choc nie utrudniac zrozumienia tekstu nie stosujesz znakow przystankowych i czytanie powyzszego tekstu jest katorga nikt tu nie ma ochoty czytac tekst po kilka razy i domyslac sie o co Ci chodzi bo akurat nie chce Ci sie "po ludzku" napisac
Faktycznie źle się czyta, ale spójrz na swój post. Napisany jest w identyczny sposób
Do autorki: może używaj różu, rozświetlacza, latem bronzera? A najlepiej wklej swoje zdjęcie, z makijażem i bez to łatwiej będzie Ci doradzić jaki makijaż Ci pasuje, albo jakie ewentualne błędy popełniasz w swoim.

kamila901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:26   #42
aga786
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Faktycznie źle się czyta, ale spójrz na swój post. Napisany jest w identyczny sposób
Do autorki: może używaj różu, rozświetlacza, latem bronzera? A najlepiej wklej swoje zdjęcie, z makijażem i bez to łatwiej będzie Ci doradzić jaki makijaż Ci pasuje, albo jakie ewentualne błędy popełniasz w swoim.
mozliwe ze gdybym dala roz albo bronzer byloby lepiej ale mi sie twarz swieci po 2 godzinach a uzywam kosmetykow matujacych i nie wiem czy rozswitlacz to dobry pomysl jak pani uwaza ??
Stary 2010-11-13, 15:01   #43
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:

Jakie pytanie taka odpowiedz. Myslalam, ze to jasne. Widac nie dla wszystkich.
Stary 2010-11-13, 15:16   #44
NaKrawedzi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aga786 Pokaż wiadomość
mozliwe ze gdybym dala roz albo bronzer byloby lepiej ale mi sie twarz swieci po 2 godzinach a uzywam kosmetykow matujacych i nie wiem czy rozswitlacz to dobry pomysl jak pani uwaza ??
twarz Ci się świeci, bo ją wysuszyłaś

Nakarm pieska

Wymienię
Stary 2010-11-13, 15:30   #45
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
twarz Ci się świeci, bo ją wysuszyłaś
Dokładnie
Jesli chodzi o kosmetyki matujace (domyślam się, że mówisz o tych pielęgnacyjnych), to jak w przypadku wszystkiego sprawdza się powiedzenie "co za dużo to niezdrowo", nadmiar wysusza.
Kup sobie jakiś dobry nawilżający krem (dobrze by było w aptece), a najlepiej wcześniej poproś o próbki, bo z doświadczenia wiem, że szczególnie przy trądziku latwo jest zapchać sobie skórę nieodpowiednim kremem.
Co do świecenia się buzi po 2 godzinach- może wypróbuj bibułki matujące?

Stary 2010-11-13, 16:10   #46
NaKrawedzi
Zakorzenienie

bibułki i zamiast pielęgnacji matującej na podkład mozesz nałozyc puder matujący

Nakarm pieska

Wymienię
Stary 2010-11-13, 17:34   #47
aga786
Przyczajenie

Cytat:
bibułki i zamiast pielęgnacji matującej na podkład mozesz nałozyc puder matujący
bibulki... no mozliwe ze to bedzie dobre ale czy naprawde sa skuteczne mozesz mi jakies polecic ??? a jesli chodzi o skore to mam swiecaca i "wypada" mi stosowac rozswietlacze ??

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

widze ze nie ktorzy nie potrafia udzielac pomocy i ucza a sami nie potrafia pisac do jamestown

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
tak na przyszlosc niech kazdy mowi za siebie
Stary 2010-11-13, 18:10   #48
kamila901
Zakorzenienie

Ja osobiście bibułek nie używam, poczytaj w opiniach na kwc. Może znajdziesz coś dla siebie. A dlaczego nie mogłabyś używać rozświetlacza. Rozświetlona i błyszcząca cera to nie jest to samo.

Stary 2010-11-13, 19:01   #49
aga786
Przyczajenie

Cytat:
Ja osobiście bibułek nie używam, poczytaj w opiniach na kwc. Może znajdziesz coś dla siebie. A dlaczego nie mogłabyś używać rozświetlacza. Rozświetlona i błyszcząca cera to nie jest to samo.
ale czy przez uzycie rozswietlacza nie zwroce uwagi na blyszczaca cere moze przyciagac uwage
Stary 2010-11-13, 19:09   #50
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
ale czy przez uzycie rozswietlacza nie zwroce uwagi na blyszczaca cere moze przyciagac uwage
ale rozswietlacz nie musi byc blyszczacy...

Stary 2010-11-13, 19:16   #51
NaKrawedzi
Zakorzenienie

Cytat:
bibulki... no mozliwe ze to bedzie dobre ale czy naprawde sa skuteczne mozesz mi jakies polecic ??? a jesli chodzi o skore to mam swiecaca i "wypada" mi stosowac rozswietlacze ??
bibułki usuwają nadmiar sebum nie psując makijazu, ale to pomaga tylko na jakis czas, bo cery Ci to nie poprawi
bibułek matujących jest mnóstwo na rynku, inglot ma b.fajne, ale mozna kupic tansze np. essence czy inne
sama wypróbuj jak się czujesz, kiedy masz twarz wymodelowaną rozswietlaczem
i odstaw matującą/wysuszającą pielęgnacje zamień na nawilżającą

Nakarm pieska

Wymienię
Stary 2010-11-13, 20:02   #52
aga786
Przyczajenie

Cytat:
bibułki usuwają nadmiar sebum nie psując makijazu, ale to pomaga tylko na jakis czas, bo cery Ci to nie poprawi
bibułek matujących jest mnóstwo na rynku, inglot ma b.fajne, ale mozna kupic tansze np. essence czy inne
sama wypróbuj jak się czujesz, kiedy masz twarz wymodelowaną rozswietlaczem
i odstaw matującą/wysuszającą pielęgnacje zamień na nawilżającą
chyba sie skusze na ten rozswietlacz i bibulki nie zaszkodzi mi sprobowac )) stosuje kosmetyki Everyday minerals to bede szukac i rozswietlacza
Stary 2010-11-13, 20:11   #53
NaKrawedzi
Zakorzenienie

tez uzywam ksometyków mineralnych
zawsze kładź pod nie lekki, nawilżajacy krem, a na noc mozesz nałozyc jakis cięższy
EDM ma wiele fajnych rozswietlaczy
np. aussie dający efekt tafli

Nakarm pieska

Wymienię
Stary 2010-11-13, 20:28   #54
aga786
Przyczajenie

Cytat:
tez uzywam ksometyków mineralnych
zawsze kładź pod nie lekki, nawilżajacy krem, a na noc mozesz nałozyc jakis cięższy
EDM ma wiele fajnych rozswietlaczy
np. aussie dający efekt tafli
a jak nakladasz podklad mineralny na "sucho" czy na mokro jesli oczywiscie masz sypki a nie w plynie ?? wszystko byloby idealnie gdybym na dole miala wieksze rzesy i wieksze oczy ((
Stary 2010-11-13, 21:08   #55
NaKrawedzi
Zakorzenienie

Cytat:
a jak nakladasz podklad mineralny na "sucho" czy na mokro jesli oczywiscie masz sypki a nie w plynie ?? wszystko byloby idealnie gdybym na dole miala wieksze rzesy i wieksze oczy ((
na sucho (na mokro mi się warzy)
poszukaj sobie makijazu który powiększa oczy, jest gdzies na wizazu taki wątek z dokłdnymi instrukcjami

Nakarm pieska

Wymienię
Stary 2010-11-13, 23:13   #56
justkax3
Rozeznanie

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj skórę
jeśli masz cerę trądzikową, to 1-2 razy w tygodniu zrób sobie peeling enzymatyczny - martwy naskórek zostanie rozpuszczony, zrobi miejsce dla nowego, zdrowszego i makijaż będzie ładniej wyglądał.
Zrezygnuj z wysuszających żeli do mycia twarzy typu Clean & Clear itd. One powodują wzmożone wydzielanie sebum, przez co buzia szybko zaczyna się "świecić". Zainwestuj w jakiś łagodny preparat, typu Cetaphil, kupisz w aptece.
Pod makijaż używaj lekkiego kremu, na noc cięższego, może też być z serii Cetaphil, ale nie nadaje się na dzień, bo pozostawia tłusty film.

Co do makijażu - rozświetlacz i bronzer. Na YT znajdziesz mnóstwo filmików jak poprawnie je nakładać, aby nadać buzi wyrazu

Bibułki matujące - ja bardzo lubię te z Body Shopu z wyciągiem z drzewa herbacianego, jest ich dużo, ale są też drogie. Z tańszych używałam tych z Rossmana, chyba firmy Wibo i też spełniają swoją rolę .

Puder matujący - mam cerę trądzikową i ostatnio odkryłam świetny, dość tani puder z Biochemii Urody KLIK. Jest przecudowny, matuje na długo, nie bieli, nie widać go na buzi, działa antybakteryjnie i nie daje takiego "płaskiego matu" polecam .

Powodzenia

Edytowane przez justkax3
Czas edycji: 2010-11-13 o 23:17
justkax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 00:06   #57
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość
jeśli masz cerę trądzikową, to 1-2 razy w tygodniu zrób sobie peeling enzymatyczny - martwy naskórek zostanie rozpuszczony, zrobi miejsce dla nowego, zdrowszego i makijaż będzie ładniej wyglądał.
Zrezygnuj z wysuszających żeli do mycia twarzy typu Clean & Clear itd. One powodują wzmożone wydzielanie sebum, przez co buzia szybko zaczyna się "świecić". Zainwestuj w jakiś łagodny preparat, typu Cetaphil, kupisz w aptece.
Pod makijaż używaj lekkiego kremu, na noc cięższego, może też być z serii Cetaphil, ale nie nadaje się na dzień, bo pozostawia tłusty film.

Co do makijażu - rozświetlacz i bronzer. Na YT znajdziesz mnóstwo filmików jak poprawnie je nakładać, aby nadać buzi wyrazu

Bibułki matujące - ja bardzo lubię te z Body Shopu z wyciągiem z drzewa herbacianego, jest ich dużo, ale są też drogie. Z tańszych używałam tych z Rossmana, chyba firmy Wibo i też spełniają swoją rolę .

Puder matujący - mam cerę trądzikową i ostatnio odkryłam świetny, dość tani puder z Biochemii Urody KLIK. Jest przecudowny, matuje na długo, nie bieli, nie widać go na buzi, działa antybakteryjnie i nie daje takiego "płaskiego matu" polecam .

Powodzenia
Ja od siebie mogę polecić żel do mycia Iwostin Sensitia -cena coś około 30zł/300ml a bardzo wydajny i jeśli o mnie chodzi, jeden z niewielu żeli do mycia, po użyciu których nie mam uczucia ściągniętej, wysuszonej skóry.
Justkax3 może mogłabyś wkleić zdjęcie tego pudru i napisać coś więcej o nim?

Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2010-11-14 o 00:10
Stary 2010-11-14, 09:18   #58
aga786
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość

Powodzenia
dzieki za obszerna odpowiedz)) mozesz wkleic zdjecie tego pudru matujacego?? ja uzywam zelu z ziaji seria tin tin ale po nim wlasnie odczuwam sciaganie skory i toniku z tej serii,ostatnio uzywalam toniku i zelu 3 w1 z bielendy "ogorek&limonka"i moja skora byla bardzo przyjemna w dotyku . Ten zel i tonik z ziaji zakupilam tylko z przymusu bo nie bylo tego z bielendy i teraz bardzo zaluje (
mysle ze peeling bylby bardzo dobry i chyba zainwestuje a znasz jakis godny polecenia ???
Stary 2010-11-14, 10:51   #59
karolynka90
Zakorzenienie

Podstawowe pytanie - czy leczysz trądzik u dermatologa?
Stary 2010-11-14, 12:54   #60
justkax3
Rozeznanie

Ten puder to taki biały, drobniutko zmielony proszek. Dostaje się puder bambusowy w słoiczku i fiolkę pudru jedwabnego, wszystko wsypuje się do słoiczka i miesza - i gotowe
Ja przesypałam sobie do pojemniczka z sitkiem po starym pudrze
Wszystkie info na jego temat znajdziecie tutaj - KLIK
Jest taniutki i jest go bardzo dużo .
Polecam filmik 82Inez - KLIK mówi tu bardzo dużo

Nie ma sensu, żebym mówiła o nim więcej, bo ze wszystkim się zgadzam . Nie bieli, matuje, leciutki, tani, wydajny, niewidoczny, nie zostawia białej warstwy i daje taki zdrowy wygląd buzi, nie wygląda się jak w mące

Co do zmywania makijażu, ja zmywam podkład, puder etc. olejkiem myjącym też z Biochemii Urody KLIK
Też fajna rzecz, nie zapycha, nawilża i zmywa się wodą .
A później myję buzię jakimś żelem, ostatnio jednak używam Aqua Marina z firmy LUSH, albo Fresh Farmacy też z Lush'a.

Peeling - ja lubię ten enzymatyczny z Mincera dla skóry wrażliwej . Może na początku "wyciągać" wszystko co siedzi w skorze na wierzch
Odpowiedz

Tagi
inglot, korektor, odcien, podklad, pomoc

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości