zaskórniki zamknięte grudki załamana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-02, 07:40   #1
takasama1
Raczkowanie

zaskórniki zamknięte grudki załamana

Jestem poprpstu załamana prosze mi pomoc( Ostatnio na twarzy mam pełno grudek takich podskórnych taką kaszke najabrdziej widać to pod słońce.. z tego co wiem to zaskórniki zamkniete.. wcześniej nie miałm takiego probllemu od około roku tem zaczynaly mi sie pojawiaćprobblemu, myśle ze to głównie dlatego że mam od około pół roku strasznie tłustą cere. używałam róznyh specyfików od dermatologa.. byłam na peelingu kawitacyjnym , używałam kwasu migdałowego, dobrze sie odzywiam , łukam długo cynk. wit b , czasem pp , c itp.. Na zaboiegi u kosmettyczek mnie nie stac.. postanowiłam ze wybiore sie do ginekologa po anty zebym przynajmniej sie tak nie świeciła.. to wtedy moze zapoboegnie powstawaniu tych grudek, ale jak mam się pozbyc tych co już mam.. i tak mam juz tragicznie zniszczona cere bo tych masciach od dermatologa typu skinoren duac zel ito.. co mam robic pomozcie czym sie tego pozbylyscie ??
takasama1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 08:15   #2
Polinka277
Raczkowanie

Dot.: zaskórniki zamknięte grudki załamana

Ja Ci powiem szczerze, ze od kiedy biore tabletki anty, to wielkich problemow z twarza nie mam... i az boje sie tego, co bedzie jak bede musiala je odstawic, bo na zabezpieczenie nie beda mi potrzebne... I tak sie cholernie kotluje z myslami, czy ich dalej nie brac, bo zawieraja i tak mala ilosc hormonow [mercilon].
Polinka277 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 09:24   #3
takasama1
Raczkowanie

a powiedz mi kochana czy twoim problemem były zaskórniki? a jak z tymi tabletkami przepisał ci ginekoloog i powiedziałas ze chodzi ci o cere>
takasama1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 09:33   #4
Polinka277
Raczkowanie

Zaskorniki, ogolnie tez pryszcze. Poszlam po nie, nie ze wzgledu na cere, tylko na nieregularny cykl.
Polinka277 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 15:49   #5
Sovilo
Zakorzenienie

Chyba najprostszym sposobem będzie wizyta u ginekologa z prośbą o zmianę tabletek, z uwzględnieniem innego składu hormonów, z uwagi na pogarszajcą się cerę...?
Stary 2011-10-02, 16:02   #6
niczka87
Zakorzenienie

Zdefiniuj "tragicznie zniszczona cera" po specyfikach od dermatologa...
Stary 2011-10-04, 10:06   #7
Fisiasia
Rozeznanie

mi na grudki pomogl effaclar duo, chyba jedyny specyfik ze 100 innych, ktore juz testowalam... nadal go uzywam, czasem robie sobie przerwe, i szczerze powiem, ze 85% grudek zniklo i przez dlugi czas nie powstawaly moze i Tobie pomoze...
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 17:09   #8
PinkyDoll
BAN stały

Dobry na zaskórniki jest też Triaecnal - na poczatku cera się pogarsza, ale później jest juz tylko lepiej..

Mi pomogło równiez mydełko z nanosrebrem oraz leki od dermatologa ( Epiduo, Isotrex żel)

Co do tabletek anty biore je jako zabezpieczenie, a nie na cerę jednak moge co nieco o nich powiedzieć - mi strasznie pogorszyła się cera jak brałam Yasmin - wygladałam jakbym sie smalcem smarowała- a pryszczy i grudek było tyle, że nie mogłam twarzy dotknąć..
Zmieniłam je na cilest - cera była śliczna - jednak przytyłam duzo
teraz biorę Marvelon - jest dobrze - cera w normie - waga również..

Jednak tabletki nie wyleczą cery i m. in. grudek - troche ograniczą wydzielanie sebum , ale bez szału, jednak po odstawieniu wszystko wróci do stanu poprzedniego - wiem po sobie... jak zmieniałam Cilest na Marvelon zrobiłam sobie 2 miesieczną przerwę - i cera sie popsuła

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez takasama1 Pokaż wiadomość
Jestem poprpstu załamana prosze mi pomoc( Ostatnio na twarzy mam pełno grudek takich podskórnych taką kaszke najabrdziej widać to pod słońce.. z tego co wiem to zaskórniki zamkniete.. wcześniej nie miałm takiego probllemu od około roku tem zaczynaly mi sie pojawiaćprobblemu, myśle ze to głównie dlatego że mam od około pół roku strasznie tłustą cere. używałam róznyh specyfików od dermatologa.. byłam na peelingu kawitacyjnym , używałam kwasu migdałowego, dobrze sie odzywiam , łukam długo cynk. wit b , czasem pp , c itp.. Na zaboiegi u kosmettyczek mnie nie stac.. postanowiłam ze wybiore sie do ginekologa po anty zebym przynajmniej sie tak nie świeciła.. to wtedy moze zapoboegnie powstawaniu tych grudek, ale jak mam się pozbyc tych co już mam.. i tak mam juz tragicznie zniszczona cere bo tych masciach od dermatologa typu skinoren duac zel ito.. co mam robic pomozcie czym sie tego pozbylyscie ??
Pewnie dlatego wydaje ci sie, ze preparaty od dermatologa zniszczyły ci cerę, bo źle ją pielęgnujesz.. może za bardzo wysuszasz? Prócz tych środków od lekarza których działąnie powoduje m. in. wysuszenie cery - nalezy skórę bardzo delikatnie oczyszczac i bardzo, bardzo mocno nawilżać
Zmień pielęgnacje.. moze to pomoże
jeśli nie stać cie na drogie apteczne kosmetyki zastąp ją np kosmetykami Pharmaceris, Iwostin lub dobra zwykłą Ziaja - seria Ziaja Med kuracja lipidowa - baaardzo dobra

Pozdrawiam

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-10-04 o 17:12
PinkyDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 16:24   #9
Audacieux
Wtajemniczenie

takasama1 też mam ten problem. Do dermatologa chodzę regularnie, bo mam trądzik różowaty. A tę paskudną 'kaszkę' mam na czole od roku. Próbowałam różnych specyfików, ale nic na to nie działa. O ile ropne krosty zniknęły (leczę się u dermatologa 4 lata), to właśnie ta kaszka paskudnie szpeci mi czoło.
Mam 24lata i problemy nastolatki z cerą powinnam mieć za sobą, a tu taka niespodzianka :-(
Stary 2011-10-05, 16:44   #10
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość

Pewnie dlatego wydaje ci sie, ze preparaty od dermatologa zniszczyły ci cerę, bo źle ją pielęgnujesz.. może za bardzo wysuszasz? Prócz tych środków od lekarza których działąnie powoduje m. in. wysuszenie cery - nalezy skórę bardzo delikatnie oczyszczac i bardzo, bardzo mocno nawilżać
Zmień pielęgnacje.. moze to pomoże
jeśli nie stać cie na drogie apteczne kosmetyki zastąp ją np kosmetykami Pharmaceris, Iwostin lub dobra zwykłą Ziaja - seria Ziaja Med kuracja lipidowa - baaardzo dobra

Pozdrawiam
albo naturalną pielęgnację, wielu bardzo pomaga
zerknij na biochemię..
blue_apple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:25   #11
PinkyDoll
BAN stały

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
albo naturalną pielęgnację, wielu bardzo pomaga
zerknij na biochemię..

Albo właśnie na naturalna pielęgnację...
jedno jest pewnie, nie możesz cery dodatkowo męczyć przesuszając jeszcze bardziej ... To błędne koło, skóra się broni, sebum wytwarza się ze zdwojoną siłą i zamiast poprawy jest jeszcze gorzej..

naturalne kosmetyki, delikatna pielegnacja i duzo, dużo nawilżenia..
PinkyDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości