Wszystko o depilacji rąk. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-03, 11:54   #361
agnieszka1970
Zadomowienie

Dot.: Wlosy na rekach-czy wydepilowac??

Dziewczyny, wg mnie nie powinnyscie się zastanawiac. Przeciez oczywiste jest ze lepiej miec delikatne gładkie ciało, w tym rece, niz owłosione. Mnie tez drazniły włosy na rekach, choc jestem blondynką - kiedys uzywałam depilatora mechanicznego do nóg i rąk, ale nie byłam zachwycona - podraznienia, wrastanie coraz to słabszych włosków i nie było "gładzi całkowitej".
Potm przeczytałam gdzieś, ze Amerykanki i Japonki golą całe cialo i jest to zwykły zabieg higieniczny jak mycie zębów. I zgoliłam włosy na rekach, tak jak to robię na nogach czy w okolicach bikini. Robię to regularnie, wiosna-lato-jesien-zima (w koncu robię to dla siebie a nie dla obserwatorów) - co 2, 3 dni, przy porannym prysznicu, po namydleniu się gąbką ze zwykłym żelem pod prysznic - zajmuje chwilę i nie mam wcale żadnej odrastajacej szczoty.
Jesli ktoś woli depilator chemiczny, tez mozna, ale mnie nie chce się ciapać i czekac w chemicznych oparach.
A rozjasnianie woda utlenioną to pomysł bez sensu - pod swiatło widać te jasne włosy i wcale lepiej nie wygladają niż ciemne, a szczególnie latem jak skóra opalona....
agnieszka1970 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:01   #362
asia^^
Zadomowienie

Ja w sumie nie miałam ich ani jakoś dużo ani zbyt ciemnych, ale wolę nie mieć wcale, więc zwykła maszynka, czasem depilator i się tym nie przejmuję
asia^^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:29   #363
Tancerka Pl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
(Tancerka to dla Ciebie)
Dzięki za odpowiedź
Stary 2008-02-04, 10:11   #364
Agusca
Przyczajenie

Celestia, najgorzej jest na początku. Najlepiej najpierw ogolić i jak włoski trochę odrosną wtedy depilować. Ja używam do rąk depilatora Brauna z nakładką "Easy Start", która ma mniej pęsetek i mniej boli depilacja, ale dłużej trwa. Trochę też pomaga zimny okład przed depilacją. Pozdrawiam
Agusca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 18:06   #365
Tancerka Pl
Zadomowienie

Nie można stosować zimnych okładów przed depilacją, bo powstaną tzw. "pajączki"!
Stary 2008-02-04, 18:59   #366
dziuniaaa
Zakorzenienie

Mam zamiar pozbyć się tych włosów woskiem, tylko jak Wy to robicie? Chodzi mi o miejsce, bo woskować to umiem. Same przedramienie depilujecie czy calutką rękę, do samej góry?

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 20:52   #367
tiffy86
Przyczajenie

łooohh, właśnie jestem po zabiegu usuwania włosów z rąk depilatorem.. nie było aż tak najgorzej chociaż ból był okropny.. mam najtańszy z depilatorów brauna, może jakaś ulepszona wersja bardziej nadawałaby się do takich zabiegów.. polecam sposób: najpierw krem+potem depilator, nigdy nie miałam tak cudownych rączek
dziewczyny, dziękuję, dopiero po radach przeczytanych tutaj zdecydowałam się na takie usuwanie, pozdrawiam!!
tiffy86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:43   #368
Trista
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lalaine Pokaż wiadomość
skoro nogi sie depiluje to czemu nie ręce? sorki, ale lepiej wygladac za przeproszeniem jak "owłosiona małpa"?
no sorry, ale tak jest bardziej higienicznej, ja od dawna depiluję włosy na ręce i jest okej
hm.. przedstawie wam co na ten temat mysli pewien mężczyzna, z góry przepraszam za przekleństwa, ale tok rozumowania tego Pana mnie rozbraja, stanowczo go popieram! Twierdzenie ze golenie wlosow gdziekolwiek jest higieniczne jest conajmniej glupie, mimo to popieram depilacje ale ze względów ESTETYCZNYCH.

""Gdy zapytasz przeciętną dupę, dlaczego goli sobie włosy łonowe, odpowie ci, że tak jest estetyczniej, poza bardziej higienicznie.
Po takiej odpowiedzi możesz jej spokojnie ***nąć w pysk. Za głupotę.
Nie wiem, kto wymyślił, że golenie ****y równa się dbaniu o higienę. Jest wręcz odwrotnie! Włosy na cipie nie są tak dla jaj, bo matka natura chciała nas w****ić. One stanowią barierę ochronną dla narządu płciowego, w miarę skutecznie zatrzymują bakterie chcące się dostać do szparki. Nie od dziś wiadomo, że lekarze często nie tylko nie zalecają golenia wzgórka, ale i sugerują ograniczenie chodzenia w stringach, a to dlatego, że tak jak przy normalnych majtkach pot spływający po ciele rozchodzi się po materiale równomiernie, tak w przypadku stringów koncetruje się wszystko na jednym cienkim pasku i brudy łatwiej dostają się zarówno do dupy jak i cipy.""

Z blogu Kominka
Stary 2008-02-05, 18:35   #369
*angel1710**
Zadomowienie

ajj ja dzisiaj cały dzień się zastanawiam czy wydepilować włoski na rękach maszynką czy pójść do kosmetyczki na wosk.
u mnie w szkole jest tak niesamowicie gorąco, że nie wytrzymuję juz w swetrach, bo planowałam ogolić włoski tak na wiosnę, no ale.

najlepiej ciachnęłabym się już dzisiaj, ale nie chce żeby po maszynce nastąpił efekt jeża, chociaż odkąd biore tabletki anty moje włoski odrastają jaśniutkie i bardzo delikatne.

i uważam, że każdy ma prawo depilować sobie co tylko mu się podoba.
*angel1710** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:20   #370
agnieszka1970
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
hm.. przedstawie wam co na ten temat mysli pewien mężczyzna, z góry przepraszam za przekleństwa, ale tok rozumowania tego Pana mnie rozbraja, stanowczo go popieram! Twierdzenie ze golenie wlosow gdziekolwiek jest higieniczne jest conajmniej glupie, mimo to popieram depilacje ale ze względów ESTETYCZNYCH.

""Gdy zapytasz przeciętną dupę, dlaczego goli sobie włosy łonowe, odpowie ci, że tak jest estetyczniej, poza bardziej higienicznie.
Po takiej odpowiedzi możesz jej spokojnie ***nąć w pysk. Za głupotę.
Nie wiem, kto wymyślił, że golenie ****y równa się dbaniu o higienę. Jest wręcz odwrotnie! Włosy na cipie nie są tak dla jaj, bo matka natura chciała nas w****ić. One stanowią barierę ochronną dla narządu płciowego, w miarę skutecznie zatrzymują bakterie chcące się dostać do szparki. Nie od dziś wiadomo, że lekarze często nie tylko nie zalecają golenia wzgórka, ale i sugerują ograniczenie chodzenia w stringach, a to dlatego, że tak jak przy normalnych majtkach pot spływający po ciele rozchodzi się po materiale równomiernie, tak w przypadku stringów koncetruje się wszystko na jednym cienkim pasku i brudy łatwiej dostają się zarówno do dupy jak i cipy.""

Z blogu Kominka
W takim razie włosy pod pachami i na nogach tez stworzyła natura "po coś", więc chodźmy naturalnie obrosniete, to będziemy zdrowe i ekologiczne...Nie używajmy tamponów i soczewek kontaktowych, bo to niezdrowe i nienaturalne.
Wg mnie jesli komuś jest dobrze jak jest "zarosnięty" - odpowiada to jemu i partnerowi, i nie zabija otoczenia latem ...to niech sobie tak chodzi....A ja wolę na gładziutko i pachnaco
agnieszka1970 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:22   #371
X-Pose passion Girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Nie można stosować zimnych okładów przed depilacją, bo powstaną tzw. "pajączki"!

A ja słyszałam,że to gorące okłady przed depilacją powodują pajączki, a nie zimne.

Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:46   #372
klaudiaNH
Raczkowanie

GG do klaudiaNH
Talking Dot.: Wlosy na rekach-czy wydepilowac??

Cytat:
Napisane przez claudina666 Pokaż wiadomość
Mam straszne wlosy na rekach i myslalam o depilacji, bo niezbyt dobrze sie z tym czuje. Co wy o tym myslicie, zgolilybyscie wlosy na rekach w mojej sytuacji?? Dolaczam zdjecie niezbyt wyrazne i z bliska moich ohydnych rak, co wy byscie zrobily?

Witam cie
mam ten sam problem co ty paczac na zdjecie mam takie same włoski ja k ty...
Wiem, ze jest to denerwujace i zarazem czasem dolujace nieraz slyszlam komentarze typu: " masz wiecej wlosow niz ja " " jakie masz owlosione rece" itp.... Bradzo mnie to draznilo i drazni czasem do tej pory chocaz to sie bardzo rzadko zdaza... Ja niegole rak poniewaz chyba bym dostala swira wystarczy ze mam koszmar z goleniem nóg. I powiem ci ze sie juz przyzwyczailam do tych moich wloskow choc czasme mialam ochote sie ich pozbyc. ale juz mi to nieprzeszkadza mój chlopak sie z tego niesmieje nieprzeszkadza mu to czasem lubi sobie poskubac troche za te wloski. Trudno jestem jaka jestem i nadodatek brunetka wiec ciemne wloski widac wszedzie, jakos z tym zyje choć wiem ze jest to krepujące, ale niechce byc przez ten wlasnie problem nieszczesliwa,jak ktos nie akceptuje mojego wygladu trudnoo stram sie nieprzejmowac. Pozdrawiam cie i nastaw sie optymistycznie choc wiem ze potzreba do tego czasu
klaudiaNH jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 12:01   #373
aaricia8
Zakorzenienie

Ja mam jasne włoski na rękach - polecam depilowanie kremem - odradzam maszynką i depilatorem - niezbyt dobre sposoby do rąk
aaricia8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:46   #374
_agatka
Rozeznanie

Ja też mam problem z nadmiernym owłosieniem, w tym rąk. Jest to tak 'zaawansowane', ze cięzko okreslić granice gdzie przestać depilować..bo włoski sa niestety i na zewnetrznej stronie dłoni i na ramionach - też tak macie???
moj TŻ nigdy nie narzekał na to owłosienie, ale jak zobaczyłam swoje zdjecie z tymi włosami to zdecydowałam się, a jak już je usunęłam to TŻ nie mógł oczu oderwać od gładziutkich rąk
najpierw uzyłam rozjasniacza veet - bez efektów, wiec uzyłam depilatora w kremie = gladkośc cudo, teraz odrasta mały jez, wiec zamierzam uzyc depilatora, a potem zobacze co i jak wyglada... i zdam relacje
_agatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 18:34   #375
karolcia_83
Rozeznanie

Dziewczyny a ile czsu się trzyma wodę utlenioną na rękach. Siostra kupiła taką w kremie 9% i zastanawiamy się jak jej użyć warstwa musi być gruba i jak długo ją można max trzymać?

Ja osobiście do depilacji rąk wybrałabym wosk. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale kto wie, moż na lato
karolcia_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 19:35   #376
Albe
Raczkowanie

a ja wlasnie przed chwila uzylam rozjasniacza
efekt: prawa reka super, a na lewej widac jeszze ciemne wloski, ale nie bardzo.
co jakis czas uzywam rozjasniacza, tylko potem wloski mi ciemnieja nierownowmiernie, ale lepiej tak niz miec dlugie czarne...
mysle ze zdecyduje sie na wosk u kosmetyczki, tylko moze wiecie kiedy powinnam ogolic rece zeby zabieg byl skuteczny, no i jak dlugo efekt sie utrzyma?
marza mi sie gladziutkie raczki...
Albe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 09:30   #377
margaritaa
Zadomowienie

dziewczyny ja mam straszny problem z włoskami na ręku
ale na szczęście jasne są
nie depiluje ich i wyglądam jak małpa
Stary 2008-02-17, 16:32   #378
kaasiunia245
Przyczajenie

Ja mam podobny problem.Depilowac sie boje bo mogą odrastac wieksze.Jestem brunetką wiec włoski na rekach też sa ciemne.Od jakiegos czasu uzywam rozjasniacza.Efekt jest supcio ale niestety już po paru dniach widac ciemne odrosty.No i musze znów wybielac.
Może znacie jakis skuteczny preparat spowalniający rośniecie włosków?Z góry dziekuje
kaasiunia245 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:43   #379
paaulaa100323
Przyczajenie

Jezeli naprawde Bardzo ci to przeszkadza to kup sobie wosk do depilacji kosztuje (ok.10zl) w sklepie z kosmetykami. Mialam podobna sytuacje do ciebie. Jezeli chcesz pogadac to napisz do mnie na moja poczte. paaulaa100323@wp.pl Czekam na odp i pozdrawiam>
P.S Najlepiej jak odpiszesz mi na poczte.
paaulaa100323 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:45   #380
paaulaa100323
Przyczajenie

Najlepszy jest Wosk Jest niedrogi i skuteczny
paaulaa100323 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:35   #381
mirabelka999
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Wlosy na rekach-czy wydepilowac??

cześć dziewczyny no to zacznę od razu pytaniem, które nurtuje mnie od dawna, a widzę, że sporo tu znawczyń - otóż: kiedy byłam młoda i głupia, ogoliłam sobie ręce (a jestem brunetką). Po pewnym czasie zdecydowałam, że tak nie chcę, włoski odrosły no i...właśnie męczę się z nimi, mam hopla na tym punkcie, a było to dobrych kilka lat temu.

Myślałam, żeby odwiedzić kosmetyczkę i zrobić sobie woskowanie (czytałam całe mnóstwo pozytywnych opinii), tylko że zależało by mi na tym, żeby nie robić tego później cały czas: chciałabym potem, żeby włoski odrosły, tylko żeby były słabsze i żeby było ich mniej...czy to możliwe w ogóle (zwracam się do dziewczyn, które robiły depilację woskiem)?

No i właśnie: czy po depilacji woskiem rzeczywiście takie będą? Bo nie chciałabym się pakować w depilowanie ich do końca życia... Chciałabym wywoskować parę razy i potem żeby były cieńsze i znośne..już bez depilowania. No i żeby nie zrobił się 'jeżyk'

co myślicie, bo ja już biegam w kółko i nie wiem pomóżcie w podjęciu decyzji ;/
Stary 2008-02-19, 12:12   #382
Natasia00
Raczkowanie

O Jejku dziewczyny nawet nie wiecie jak sie ciesze że na was nartafiłam... i na ten wątek Też cierpie z tego powodu :/ NIGDY nie zakładam bluzek na ramiączkach (jestem bardzo szczupła) niedługo lato więc trzeba coś z tym zrobić W KOńCU
Więc tak..... woda utleniona w płynie nic nie dała a codzienne smarowanie całych ramion było uciążliwe To co może w kremie spróbować? ta 6 % ? Poradzcie.... i powiedzcie jak to dokładnie nakładać i ile razy i po jakim czasie będą jakieś rezultaty ?

Z góry dzieki

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION

Natasia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 12:52   #383
Dziewczyna822
Raczkowanie

Sluchajcie mam ten sam problem, a w kwietniu musze rozebrac sie do sukni, w lato wloski mam mniej widoczne jak sie opale i jest ok, ale teraz...
Kiedys zastosowalam wode utleniona kupiona na allegro, ale nie pamietam jakiej firmy ani ile miala %, ale z efektu bylam zadowolona, wloski staly sie jasniejsze i slabsze, z czasem moze by sie wykruszaly jakbym dluzej stosowala, tylko ze ten allegrowicz juz nie sprzedaje tych wod, i nie ma ich na allegro, no i mam problem, zastanawiam sie czy kupic wode z tych ktore sa do rozjasniania wlosow na glowie, do rozrobienia farby, bo te maja w skladzie jakies odzywki do wlosow, a ja wlasnie chce zwalczyc te okropne wlosy, natomiast tamta woda ktora kupilam kilka lat temu byla reklamowana jako taka do rozjasniania wloskow na ciele, az do ich oslabienia i wykruszenia.
Jesli macie dosiwadczenia z woda to napiszcie czy te do wlosow na glowie sie nadaja i jakiej firmy? I czy ktos probowal z 9%?
Tamta ktora stosowalam byla w plynie i troche szczypalo jak sie smarowalam, dalo sie odczuc dzialanie, ale oczywiscie nie przeszkadzalo mi to .
Dziewczyna822 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 14:30   #384
asiav01
BAN stały

Mam podobne problemy nie wiem co robićPomóżcie
asiav01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 17:58   #385
higienistka
Raczkowanie

Dziewczyny najlepszym sposobem jest depilacja woskiem lub bardziej radykalnie - laser. Jeśli włosy utlenicie, to one i tak zostaną a golenie niestety wzmacnia włos. Po depilatorze włosy potrafią odrastać w różne strony i czasem wrastają. Depiluję woskiem włosy na rękach od kilku lat, bo uważam, że kobieta nie wygląda szczególnie atrakcyjnie z owłosieniem na rękach i jestem z tej metody bardzo zadowolona. Dobrze jest zastosować specjalny preparat po depilacji, który opóźnia odrost włosów.
higienistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 20:30   #386
Kaska86
Zadomowienie

Usuń je! Włosy na rękach wyglądają obrzydliwie.
Why you mad? Cause I came up and I ain't changed.
Kaska86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 20:42   #387
vinyl
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to vinyl

Ad. wody utlenionej -
można stosować tą dodawaną do farb do włosów, zwaną popularnie utleniaczem, o ile jej stężenie jest odpowiednio wysokie. O wodzie u. z apteki ( 3% ) można zapomnieć, ja osobiście miałam ( mam ) całą butelkę o stężeniu 6%, ale również jest zbyt małe i efektów nie widzę..
Spróbujcie więc z 9% lub 12%, dostać je można np. na allegro - ja tam zamówiłam moją, lub być może w wyposażeniu salonów fryzjerskich?

Jeśli chodzi o stosowanie - gdy woda ma konstystencję..wody ;d , nalewamy na wacik i wcieramy w ręce od kilku do kilkunastu razy dziennie przez jakiś czas. Teoretycznie włoski powinny wykruszyć się całkowicie w przeciągu tygodnia, ale wiadomo, że wszystko zależy od rodzaju, gęstości włosa, częstotliwości nacierania itp itd.
Gdy woda jest w żelu, po prostu wklepujemy ją w ręce i zostawiamy na czas, jaki uznamy za stosowne - włoski powinny najpierw rozjaśnić się, następnie wykruszyć.

życzę powodzenia wszystkim pechowym posiadaczkom ciemnych włosków na rękach .. Do lata jakoś sobie z tym poradzimy, w ten czy inny sposób!

ps- pamiętajcie, że woda utleniona wysusza skórę - najlepiej na czas rozjaśniania zaopatrzyć się w wielką butle balsamu mocno nawilżającego!
vinyl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 12:02   #388
Dziewczyna822
Raczkowanie

Dziewczyny z tego co wyszperalam w topikach roznych (gdzies przeczytalam, ze ktos chyba kupil kiedys na allegro ta sama wode co mialam) dowiedzialam sie ze najprawdopodobniej mialam wode 12% i taka kupie na allegro. Miałam zdaje sie w zelu takim i smarowalam rece 2 razy dziennie tylko przez kilka minut i tak zostawialam. No i ze skora sie wysusza to fakt, trzeba smarowac balsamami, ale tragedii nie bylo, bo ja ogolnie nie mam suchej skory. Za to efekt byl super, ale pewnie jeszcze duzo zalezy od rodzaju wlosow.
Dziewczyna822 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 12:31   #389
mamuna
Przyczajenie

Są jakieś inne preparaty poza wspomnianym Sally Hansen?

Edytowane przez mamuna
Czas edycji: 2008-03-04 o 15:21
mamuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 13:20   #390
Laity
Wtajemniczenie

A ja się zastanawiam nad tym, jak wygląda depilacja rąk latem - jeżeli ktoś depiluje woskiem to trzeba jednak trochę te włoski zapuścić, żeby plaster cokolwiek złapał... No i co robicie z włoskami między ramieniem a łokciem?

Ja depiluję woskiem na zimno Veet'a albo wyrywam pęsetą, ale czasem mam ochotę walnąć to wszystko i przejechać maszynką do golenia...

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja, plastry, ręce, wosk

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości