Nail Tek-i jak Wam pasuje? - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-14, 16:27   #2131
estre
Zakorzenienie

Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Od dziś zaczęłam kurację.
Pomalowałam wg instrukcji i musiałam zmyć, za dużo warstw, nie chciało schnąć
Powtórka z innym lakierem, lepiej, ale jeszcze nie idealnie.
Może byle jakie lakiery, bo to w sumie takie tanie, ale same dawały radę.

Czy koniecznie muszą być 2 warstwy lakieru? Może można dać jedną?
estre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:32   #2132
Pilar1899
keep calm and contour on

Cytat:
Napisane przez estre Pokaż wiadomość

dajesz tyle warstw lakieru żeby ładnie kryło, dobre lakiery kryją przy 1 warstwie ,a np jasne często dopiero przy 3, więc to nie reguła,że 2

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:33   #2133
symtuastic
Raczkowanie

tego kolorowego, własnego lakieru? przecież nie jest wyznaczone ile warstw :P
symtuastic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:38   #2134
estre
Zakorzenienie

Tak, własnego, kolorowego.
Dwie to za dużo przy niektórych kolorach właśnie.

A pisze tak:
"3. Nałóż dwie warstwy swojego lakieru kryjącego."

Dlatego pytałam czy muszą być dwie.
Stary 2011-05-14, 16:47   #2135
Kruche Ciastko
Zakorzenienie

GG do Kruche Ciastko

Cytat:

Ale jakim NT malowalas? Jesli IT II to przeciez nie masz obowiazku umieszczac na tym koloru, wiec dlaczego musialas zmyc?

Pisza, ze mozesz nalozyc swoj lakier - w sensie, ze odzywka dziala pod nim, jak i gdy dokladasz kolejne warstwy w ciagu tygodnia. Ale nie ejst to obowiazkowe.
Stary 2011-05-14, 16:51   #2136
estre
Zakorzenienie

Malowałam tak:
foundation II
lakier x2
itII x2

Za dużo tego było, lakier nie zasychał i musiałam to wszystko zmyć.
Zrobiłam z innym lakierem i jest lepiej, ale do ideału daleko.
Stary 2011-05-14, 17:15   #2137
Kruche Ciastko
Zakorzenienie

GG do Kruche Ciastko

Cytat:
Malowałam tak:
foundation II
lakier x2
itII x2

Za dużo tego było, lakier nie zasychał i musiałam to wszystko zmyć.
Zrobiłam z innym lakierem i jest lepiej, ale do ideału daleko.
Estre, daruj sobie lakier. Pomecz sie przez kilka tygodni z pazurkami natural, ewentualnie jakis jasnykolor, co nie trzeba malowac dwoch wartsw.

Jesli masz rozdwajajace sie paznokcie i dlatego wybralas ITII, to datuj sobie w ogole fpundation na poczatku - przeciec po pioerwsze chcesz wzmocnic paznokcie i je odzywic. Maluj tylko ITII, codziennie dokladaj kolejna warstwe ITII, tak jak mowi ulotka, przez tydzien i do zmycia. Gdy paznokcie widocznie sie wzmocnia, sprobuj nakladac foundation, lakier, etc.
Stary 2011-05-14, 17:19   #2138
estre
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Estre, daruj sobie lakier. Pomecz sie przez kilka tygodni z pazurkami natural, ewentualnie jakis jasnykolor, co nie trzeba malowac dwoch wartsw.

Jesli masz rozdwajajace sie paznokcie i dlatego wybralas ITII, to datuj sobie w ogole fpundation na poczatku - przeciec po pioerwsze chcesz wzmocnic paznokcie i je odzywic. Maluj tylko ITII, codziennie dokladaj kolejna warstwe ITII, tak jak mowi ulotka, przez tydzien i do zmycia. Gdy paznokcie widocznie sie wzmocnia, sprobuj nakladac foundation, lakier, etc.
Ok, tak spróbuję, dzięki
Stary 2011-05-14, 20:15   #2139
symtuastic
Raczkowanie

a it nie musisz nakładać 2 warstw, weź sobie jedną :P
Stary 2011-05-14, 21:52   #2140
pocokomunazwa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez symtuastic Pokaż wiadomość
a it nie musisz nakładać 2 warstw, weź sobie jedną :P
dokładnie ja obecnie mam F II, jedną warstwę lakieru, i dwie wartwy IT II ale dlatego, ze wczoraj zaczęłam, więc dziś padło na drugą
pocokomunazwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 07:26   #2141
estre
Zakorzenienie

Wiedziałam gdzie zapytać

Teraz już zmęczę to co mam wymalowane, ale od następnej kuracji zrobię po Waszemu
Dziś nakładam trzecią warstwę IT. Pazury strasznie twarde
Stary 2011-05-15, 09:56   #2142
symtuastic
Raczkowanie

nie no, moim zdaniem po prostu bez sensu jest robić sobie tyle warstw bo aż to wygląda dziwnie ja zawsze biorę warstwę foundation, potem dwie warstwy normalnego lakieru - jak jest kryjący po jednej warstwie, no to jedną, skoro nie ma potrzeby dwóch, ale zazwyczaj trzeba dwie, bo baza pod lakierem jest matowa i potem sie lakier matowi a po kolorowym jedna warstwa it no i tyle no i ja codziennie zmywam i maluję na inny kolor, bo nie wytrzymałabym tyle czasu z jednym
Stary 2011-05-15, 10:12   #2143
guinessi
Raczkowanie

GG do guinessi

symtuastic to robisz źle, powinnas codziennie przez tydzień dokładać jedną warstwę IT II.i po tygodniu zmyc wszystko.bo jesli codziennie zmywasz to terapia nie ma sensu. przeczytaj ulotke raz jeszcze
guinessi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 10:37   #2144
symtuastic
Raczkowanie

czytałam ulotke i wiem, że przez tydzień powinno się dokładać po jednej warstwie it, ale jak tak robiłam, to nie było żadnej różnicy między tym jak zmywałam codziennie, więc robię tak
Stary 2011-05-16, 12:40   #2145
Kruche Ciastko
Zakorzenienie

GG do Kruche Ciastko

Cytat:
czytałam ulotke i wiem, że przez tydzień powinno się dokładać po jednej warstwie it, ale jak tak robiłam, to nie było żadnej różnicy między tym jak zmywałam codziennie, więc robię tak
To jaki sens wydawac kase na IT... Jesli zakupilas, to znaczy, ze mialas problem z paznokciami, ergo ejsli codziennie uzywasz zmywacza, to niszczysz i obciazasz je jeszcze bardziej.

NT to nie kuracja ekspresowa, tylko kilkumiesieczna, wiec ciezko, abys efekty zauwazala od razu.
Stary 2011-05-16, 16:17   #2146
symtuastic
Raczkowanie

Cytat:
To jaki sens wydawac kase na IT... Jesli zakupilas, to znaczy, ze mialas problem z paznokciami, ergo ejsli codziennie uzywasz zmywacza, to niszczysz i obciazasz je jeszcze bardziej.

NT to nie kuracja ekspresowa, tylko kilkumiesieczna, wiec ciezko, abys efekty zauwazala od razu.
stosowałam przez miesiąc bez lakieru i nie było żadnej różnicy między tym jak teraz stosuje z lakierem, no więc cóż. poza tym szczerze mówiąc to bez sensu jest to twoje wymądrzanie się, o wiem o tym, że nail tek nie zadziała od razu a przecież skoro go stosuję, to mam świadomość tego co robię

a po używaniu zmywacza, to nigdy mi się stan paznokci nie pogarszał, więc na ten temat się nie wypowiadam.
Stary 2011-05-16, 21:53   #2147
Kruche Ciastko
Zakorzenienie

GG do Kruche Ciastko

Zmywacz wysusza plytke. Nie pogarsza Ci stanu paznokcia, ale tez nie poprawia jej i nic dziwnego, ze nie widzisz poprawy, skoro stosujesz kuracje w taki sposob i codziennie zmywajac.

Kladac kilka warstw, odzywki, fundation, lakiery stwarzasz sobie pozorne wrazenie, ze paznokiec jest silny i twrady bo wszytsko trzyma sie kolejnych warstwach specyfikow.

I to nie ejst wymadrzanie sie, tylko podstawowa wiedza i to z ulotki, kazdy Ci tu to powie. Masz krociotkie paznokcie, a moglabyc miec o wiele mocniejsze. Chyba, ze krotkie Ci odpowiadaja, to nie ma sprawy

Ale nie wprowadzaj dziewczyn w blad, ze mozna stosowac kuracje tak, jak Ty to robisz.
Stary 2011-05-16, 22:07   #2148
symtuastic
Raczkowanie

Cytat:
Zmywacz wysusza plytke. Nie pogarsza Ci stanu paznokcia, ale tez nie poprawia jej i nic dziwnego, ze nie widzisz poprawy, skoro stosujesz kuracje w taki sposob i codziennie zmywajac.

Kladac kilka warstw, odzywki, fundation, lakiery stwarzasz sobie pozorne wrazenie, ze paznokiec jest silny i twrady bo wszytsko trzyma sie kolejnych warstwach specyfikow.

I to nie ejst wymadrzanie sie, tylko podstawowa wiedza i to z ulotki, kazdy Ci tu to powie. Masz krociotkie paznokcie, a moglabyc miec o wiele mocniejsze. Chyba, ze krotkie Ci odpowiadaja, to nie ma sprawy

Ale nie wprowadzaj dziewczyn w blad, ze mozna stosowac kuracje tak, jak Ty to robisz.
Nie mówiłam, że nie widzę poprawy, tylko że nie ma różnicy - mniejszych lub większych efektów - przy stosowaniu bez lakieru i z lakierem. A mam krótkie paznokcie, bo mam małą, naprawdę drobną płytkę i to już nie moja wina, bo zawsze taka była, nawet jak nie obgryzałam kiedyś kiedyś ;] Poza tym - od kiedy długość paznokcia jest wyznacznikiem tego jak mocny jest? Pierwsze słyszę.
Stary 2011-05-16, 22:22   #2149
Kruche Ciastko
Zakorzenienie

GG do Kruche Ciastko

Cytat:
Nie mówiłam, że nie widzę poprawy, tylko że nie ma różnicy - mniejszych lub większych efektów - przy stosowaniu bez lakieru i z lakierem. A mam krótkie paznokcie, bo mam małą, naprawdę drobną płytkę i to już nie moja wina, bo zawsze taka była, nawet jak nie obgryzałam kiedyś kiedyś ;] Poza tym - od kiedy długość paznokcia jest wyznacznikiem tego jak mocny jest? Pierwsze słyszę.
To bardzo proste - slabe paznokcie sa albo lamliwe albo miekkie, wiec chocby sie chcialo nie da sie ich zapuscic. Slaby paznokiec nigdy nie bedzie dlugi, to chyba dosc oczywiste - nie wiem jak moglas o tym nie slyszec. Oczywiscie, sa osoby, ktore maja zdrowe, mocne paznokcie i nosza krotkie dla wygody lub z racji wykonywanego zawodu. Jednak wiekszosc kobiet woli miec dluzsze paznokcie. A dlugi musi oznaczac zdrowy i mocny. Nie wiem co tu dalej wyjasniac.

Przejrzalam bloga, widze, ze jednak chcialabys miec dlugie paznokcie, mam nadzieje, ze uda sie osiagnac cel. Pozdrawiam.
Stary 2011-05-17, 16:23   #2150
symtuastic
Raczkowanie

Cytat:
To bardzo proste - slabe paznokcie sa albo lamliwe albo miekkie, wiec chocby sie chcialo nie da sie ich zapuscic. Slaby paznokiec nigdy nie bedzie dlugi, to chyba dosc oczywiste - nie wiem jak moglas o tym nie slyszec. Oczywiscie, sa osoby, ktore maja zdrowe, mocne paznokcie i nosza krotkie dla wygody lub z racji wykonywanego zawodu. Jednak wiekszosc kobiet woli miec dluzsze paznokcie. A dlugi musi oznaczac zdrowy i mocny. Nie wiem co tu dalej wyjasniac.

Przejrzalam bloga, widze, ze jednak chcialabys miec dlugie paznokcie, mam nadzieje, ze uda sie osiagnac cel. Pozdrawiam.
aktualnie zapuszczam i nie łamią mi się (tfu tfu), więc ^^
Stary 2011-05-21, 23:21   #2151
majciaaa
Raczkowanie

zakupilam swoj zestaw NT ! mam Foundation II i intensive therapy II
na razie zauwazylam ze foundation swietnie przedluza trwalosc lakieru.
maluje nim tak ze pokrywam cala plytke a nastepnie dokladam do troche na koncowkach paznokcie starajac sie pokryc tez krawedz.

Teraz ciesze sie pieknie krwistoczerwonymi pazurkami 4 dzien z rzedu. pomalowalam lakierem za jakies 4 zł

po IT zostaje przepiekny polysk

moim problemem jest to ze przez najblizsze 2 miesiace nie bede mogla malowac paznokci ( praca) wiec pelna terapie bede kontynuowac w okolicach sierpnia

Cytat:
ale zazwyczaj trzeba dwie, bo baza pod lakierem jest matowa i potem sie lakier matowi

musze sie wypowiedziec bo nigdy nie rozumiem tego typu komentarzy i w tym watku i na kwc

skoro malujemy baze i na to kolorowy lakier to faktycznie, lakier staje sie nieco matowy przez NT F. jednakze potem malujemy NT IT ktora pieknei nablyszcza wiec co za problem polozyc jedna warstwe lakieru jezeli dobrze pokryje
majciaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 08:06   #2152
symtuastic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez majciaaa Pokaż wiadomość
musze sie wypowiedziec bo nigdy nie rozumiem tego typu komentarzy i w tym watku i na kwc

skoro malujemy baze i na to kolorowy lakier to faktycznie, lakier staje sie nieco matowy przez NT F. jednakze potem malujemy NT IT ktora pieknei nablyszcza wiec co za problem polozyc jedna warstwe lakieru jezeli dobrze pokryje
po niektórych lakierach mi i tak zostawał trochę, hm, w dotyku taki matowy - nawet po IT, dlatego to napisałam
Stary 2011-05-22, 17:06   #2153
pocokomunazwa
Rozeznanie

Cytat:
po niektórych lakierach mi i tak zostawał trochę, hm, w dotyku taki matowy - nawet po IT, dlatego to napisałam
Ja obecnie mam Foundation i dwie warstwy lakieru (IT pójdzie dopiero za chwilę) i chropowatość moich paznokci już dawno zapomniała, że ma matową bazę Więc dużo zależy od lakiery.

A ogólnie to stosuję NT już prawie 2 tygodnie i widzę poprawę Pazurki są twardsze, nie kruszą się i nie rozdwajają i jakby szybciej rosną. A kolor lakieru zmieniam trochę częściej niż tydzień, bo tak co 2-3 dni.

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:38   #2154
Ice*
Raczkowanie

Witam, Drogie Wizażanki
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, więc uznałam, że zapytam...
Piszecie o odżywkach, topach, a czy używałyście lakierów kolorowych Nail Teka? Chodzi mi o serię Hydration Therapy color.
Widziałam na jakimś amerykańskim forum zachwyty nad tymi lakierami, ale konkretów to tam nie było..
Moje pazurki są twarde, dość mocne ( ale jak już któryś strzeli to na maxa..), mam problem z nierównym łożyskiem, a z racji tego, że wolny brzeg mam "mocno" biały szukam lakierów kryjących, żeby go ukryć. I trwałych oczywiście, bo od moich pazurków odpryskuje wszystko w niesamowitym tempie inglot czy hansen wytrzymują dobę, totalnego unikania wody i dotykania wszystkiego - to 2.

Edytowane przez Ice*
Czas edycji: 2011-05-24 o 22:27
Ice* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:31   #2155
jak_k
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ice* Pokaż wiadomość
Witam, Drogie Wizażanki
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, więc uznałam, że zapytam...
Piszecie o odżywkach, topach, a czy używałyście lakierów kolorowych Nail Teka? Chodzi mi o serię Hydration Therapy color.
Widziałam na jakimś amerykańskim forum zachwyty nad tymi lakierami, ale konkretów to tam nie było..
Moje pazurki są twarde, dość mocne ( ale jak już któryś strzeli to na maxa..), mam problem z nierównym łożyskiem, a z racji tego, że wolny brzeg mam "mocno" biały szukam lakierów kryjących, żeby go ukryć. I trwałych oczywiście, bo od moich pazurków odpryskuje wszystko w niesamowitym tempie inglot czy hansen wytrzymują dobę, totalnego unikania wody i dotykania wszystkiego - to 2.
A próbowałaś stosować bazę i top coat? Któraś z dziewczyn w tym wątku zrobiła taki test, że pomalowała paznokcie FII, kolorowy lakier i ITII jako top na jednej ręce, a na drugiej tylko kolorowy lakier, różnica była spora, na tej z bazą prawie nic nie odprysnęło i się nie powycierało. Może zamów sobie Foundation i Top Coat tylko dla normalnych paznokci?
jak_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 13:14   #2156
Ice*
Raczkowanie

Właśnie zastanawiałam się nad tym czy inwestować tylko w bazę i top coat z NT, czy może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z kolorowymi lakierami tej firmy.
Dzięki
Stary 2011-05-27, 21:25   #2157
Agawcia
Raczkowanie

a powiedzcie mi prosze czy kobiety w ciazy moga stosowac te odzywki bo widze ze maja one dosc mocny sklad?pozdrawiam i dziekuje
Agawcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 15:21   #2158
coccinelle_88
Rozeznanie

Red face Dot.: Nail Tek-i jak Wam pasuje?

Drogie dziewczyny, mam pytanie do bardziej zaznajomionych w temacie.
Stoje przed dylematem- IT II czy F II.
Paznokci nie mam tak bardzo zniszczonych; 2, 3 rozdwajaja sie regularnie, pozostale "tylko" sie wyginaja W zwiazku z tym moje pytanie- sklaniam sie ku zakupowi samego FII (lubie miec non stop pomalowane na kolorowo pazurki ze wzgledu na mizernej dlugosci plytke), i czy myslicie, ze to wystarczy? Czy lepiej zakupic kompleksowa kuracje It + F?

Czy ktoras z Was stosowala samodzielnie FII pod kolorowy lakier, i kuracja zakonczyla sie sukcesem?

Bardzo prosze o odpowiedz
coccinelle_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 10:28   #2159
SweetBlackDevil
Rozeznanie

Ja stosuję IT jako bazę pod kolorowy lakier i jako top coat, zmieniam mani co jakieś 4-5 dni i to wystarczyło żeby moje paznokcie stały się naprawde świetne, nie rozdwajają się nabrały ładnego koloru, jestem bardzo zadowolona
Stary 2011-05-29, 11:11   #2160
Dorotii83
Raczkowanie

Ja używałam Nail Teka, jako bazy pod inne kolorowe lakiery. Paznokcie nie dość, że mniej się rozdwajają, to jeszcze rosną jak głupie! Nie nadążam z ich skracaniem. Nie lubię długich szponów, ale z dwojga złego (szybko rosnące, a rozdwajające i łamliwe) wolę to pierwsze
Dorotii83 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości