Kamuflaże, bazy... O co chodzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-08, 15:05   #1
Kasia_2012
Przyczajenie

Kamuflaże, bazy... O co chodzi?

Cześć dziewczyny

Na forum zaglądałam już kilka razy, jednak dopiero dzisiaj się zarejestrowałam. Jakiś czas temu zainwestowałam w zestaw startowy do żelu. Robiłam już kilkakrotnie tipsy, nawet jestem zadowolona z efektu, jednak jestem samoukiem i w zestawie miałam same podstawowe żele. Często czytam/słyszę o bazach, kamuflażach, żelach różnego rodzaju. Ja używałam do tej pory zwykłego przeźroczystego jaki dostałam w zestawie i tylko takim robiłam tipsiorki. Możecie mi wytłumaczyć jak profesjonalnie robi się pazurki z użyciem wszystkich kosmetyków?

Proszę się nie śmiać i wprowadzić początkującą w świat żeli i pazurków

Dziękuję z góry!
Kasia_2012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 19:57   #2
guacamole
Wtajemniczenie

Dot.: Kamuflaże, bazy... O co chodzi?

Cytat:
Napisane przez Kasia_2012 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Na forum zaglądałam już kilka razy, jednak dopiero dzisiaj się zarejestrowałam. Jakiś czas temu zainwestowałam w zestaw startowy do żelu. Robiłam już kilkakrotnie tipsy, nawet jestem zadowolona z efektu, jednak jestem samoukiem i w zestawie miałam same podstawowe żele. Często czytam/słyszę o bazach, kamuflażach, żelach różnego rodzaju. Ja używałam do tej pory zwykłego przeźroczystego jaki dostałam w zestawie i tylko takim robiłam tipsiorki. Możecie mi wytłumaczyć jak profesjonalnie robi się pazurki z użyciem wszystkich kosmetyków?

Proszę się nie śmiać i wprowadzić początkującą w świat żeli i pazurków

Dziękuję z góry!
W zaleznosci od zelowego systemu, mamy zele jednofazowe i trojfazowe. Jednofazowym zrobisz wszystko: baza, budowanie paznokcia i baza wierzchnia. W systemie trojfazowym potrzebujesz zelu bazowego, ktory poprawia przyczepnosc calej konstrukcji, zelu budujacego, ktory jest gestszy i sluzy do zbudowania krzywej, oraz zelu nawierzchniowego tzw. overlay, ktory sluzy do nalozenia warstwy wiechniej - blyszczacej, ktora wiaze to wszystko w ladna calosc.

Zel kryjacy ma kolor jasnorozowy lub mlecznorozowy i sluzy do ukrycia granicy miedzy lozyskiem a wyrastajaca wolna krawedzia paznokcia. Gdy masz krotkie lozyska, mozesz oszukac oko, przeciagajac coverem nieco blizej do krawedzi i zakryjesz te linie.

Nie wiem, czy wychodzi Ci to wszystko profesjonalnie, ale jesli nic nie odchodzi od plytki, nie peka i nie razi oka - ok. Zaopatrz sie tylko jeszcze w srodek do usuwania skorek, baze odtluszczajaca (najczesciej taka kwasowa, w buteleczce jak lakier, nakladana jedynie na powierzchnie paznokcia nie na tips, w odleglosci od linii skorek). Ta baza zdejmie tluszcz, poprawi przyczepnosc. Moze sie to tez nazywac bonderem.
Jak masz ochote, mozesz tez dokupic zel UV nablyszczajacy i zabezpieczajacy przed zolknieciem.

Poczytaj watki typowo zelowe, poogladaj sobie jutuba. Tylko na ludziach nie rob nic za pieniadze, do tego potrzebne kursy
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 22:42   #3
TOMASZKA
Raczkowanie

Trochę dziwnie to wszystko wyjaśniasz, ja nie słyszałam jeszcze o bazie wierzchniej, a "baza na powierzchnie paznokcia", która zdejmuje tłuszcz to chyba primer nie bonder. Ale może się mylę....
TOMASZKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:00   #4
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez TOMASZKA Pokaż wiadomość
Trochę dziwnie to wszystko wyjaśniasz, ja nie słyszałam jeszcze o bazie wierzchniej, a "baza na powierzchnie paznokcia", która zdejmuje tłuszcz to chyba primer nie bonder. Ale może się mylę....
Ja to tlumacze amatorsko amatorce, sama robie sobie paznokcie, wiec po prostu daje nazwy opisowe. Dlaczego? Bo kazda firma ma swoje wlasne nazwy i bonder moze byc tym samym co primer u innej, a wiadomo, ze zadaniem jego jest przygotowanie paznokcia do kladzenia pierwszej fazy zelu (gdy mowimy o systemie trojfazowym). Primer moze byc kwasowy lub bezkwasowy, a bonderem nazywa sie czesto primery bezkwasowe. W tym wszystkim chodzi o wzmocnienie przyczepnosci zelu do naturalnej plytki i zapobiegniecie liftowaniu. Przy czym, primer kwasowy 'zdejmuje' wszelka wilgoc.

Co do samego usuwania 'tluszczu', masz racje, nie do konca fortunnie sie wyrazilam, bo do tego stosuje sie raczej 'nail prep' czy 'sanitizer' (na bazie alkoholu), a sam primer naniesiony pozniej, najlepiej mocny, jest dopelnieniem tego dzialania.

Co do 'bazy wierzchniej' itd. mialam na mysli uzycie jednofazowego zelu do wszystkich 3 etapow: polozenia pierwszej warstwy zelu, zbudowania krzywej i nalozenia koncowej warstwy takiej, jaka wykonuje sie overlayem. Nie moge nazwac tego warstwa 'overlay', bo przeciez zel jednofazowy jest stworzony do wszystkiego. Co do 'terminologii', uzywam opisow, bo nie wiem, jak w PL sie doklanie wszystko nazywa, a podczytuje glownie strony w j. angielskim i tu stosuje sie swobodnie rozne okreslenia.

Tuaj jest fajny link, jak zapobiec liftowaniu sie pazurka:
http://www.nailsdirect.com.au/liftingnails.php
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 22:15   #5
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

....poza tym nie zachecalabym poczatkujacej do zakupu "plynow do usuwania skorek" - ten temat byl juz omawiany...
No chyba, ze bedzie to remover przeznaczony do stosowania tuz przed zabiegiem , a nie kazdy z dostepnych w sklepie.....
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 22:32   #6
byliczka
Zakorzenienie

Guacamole no angielska terminologia jest zgoła inna, ale w języku polskim sporo tutaj namieszałaś..

. Matko nie wiem od czego zacząć...
może tak:

ŁOŻYSKO paznokcia to nie jest to samo co płytka paznokcia. Tłumaczysz że coverem wydłuża się łożysko, otóż łożysko jest to tkanka która znajduje się POD PŁYTKĄ PAZNOKCIA więc wydłużyć możemy jedynie PŁYTKĘ a nie ŁOŻYSKO.

ŻEL NAWIERZCHNIOWY, wybłyszczający, lub tzw GLOSS nie wiąże niczego na paznokcia a po prostu nabłyszcza masę.

WYRASTAJĄCA KRAWĘDŹ PAZNOKCIA to zwyczajnie WOLNY BRZEG

PRIMERY TO NIE SĄ BAZY. Bazowy żel to inaczej: base gel, primer kwasowy i bezkwasowy to płyny wytrawiające płytkę nie bazy.

Pomieszałaś dwa produkty: nail prep i sanitizer. Nail prepem faktyczynie odtłuszczamy paznokcia,, sanitizerem po prostu dezynfekujemy dłonie klientki.
Stary 2011-11-02, 23:00   #7
karinka711
Raczkowanie

natomiast stronka o liftowaniu pazurkow niezła....
karinka711 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości