Oleje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-12, 18:16   #1
Ewelina_94
Raczkowanie

Oleje

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy zamiast kremów nawilżających na trądzik można stosować oleje - z róży piżmowej, konopny lub na przykład z orzechów laskowych - czy nie są gorsze od kremów, za ciężkie, a może są lepsze? Czytałam na ich temat bardzo dobre opinie, szczególnie na temat konopnego. Czy środek o nazwie Salfazin pomoże mi w pozbyciu się trądziku?
Ewelina_94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:03   #2
kamilak
Zadomowienie

Dot.: Oleje

Tradzikowej oraz tlustej cerze dobrze sluzy olej grejpfrutowy. Jest lekki i latwo sie wchlania. Osobiscie uwazam, ze oleje sa lepsze od kremow, tylko trzeba kupic odpowiedni do typu cery oraz dobrej jakosci, zeby sie ladnie wchlanial zamiast siedziec na skorze i sie swiecic.
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 22:53   #3
lele
Zakorzenienie

są o wiele lepsze. Chyba, że krem samodzielnie zrobisz lub złożysz z półproduktów. Warto zacząć od samego oleju i stopniowo wprowadzać nowe produkty, by zobaczyć jak na nie reagujesz i czego unikać, a co Ci służy
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 11:12   #4
Ciburaszka
Rozeznanie

Wejdź na www.biochemiaurody.com i znajdź coś dla siebie
Stary 2011-10-13, 16:32   #5
Ewelina_94
Raczkowanie

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Tzn mam w domu całą kolekcję olei, żeby nie było Mam konopny, najlepszy chyba, dobrze się wchłania itd, mam próbki olei: z róży piżmowej, jojoba, z orzechów laskowych... Tylko rzecz w tym, że cały czas mam trądzik i zastanawiam się czy może należałoby leczyć się u dermatologa.... Hm, nie jest to duży problem, ale jednak. Makijaż zmywam oliwą z oliwek. Potem Biały jeleń. Łykam spirulinę i Salfazin. Zdrowo się (w miarę) odżywiam. Piję dużo, wody, herbaty zielonej i ziół - ostatnio zaczęłam bratka. No i nie wiem w czym rzecz ;/ masakra
Stary 2011-10-13, 21:08   #6
Ciburaszka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Tzn mam w domu całą kolekcję olei, żeby nie było Mam konopny, najlepszy chyba, dobrze się wchłania itd, mam próbki olei: z róży piżmowej, jojoba, z orzechów laskowych... Tylko rzecz w tym, że cały czas mam trądzik i zastanawiam się czy może należałoby leczyć się u dermatologa.... Hm, nie jest to duży problem, ale jednak. Makijaż zmywam oliwą z oliwek. Potem Biały jeleń. Łykam spirulinę i Salfazin. Zdrowo się (w miarę) odżywiam. Piję dużo, wody, herbaty zielonej i ziół - ostatnio zaczęłam bratka. No i nie wiem w czym rzecz ;/ masakra
Ewelina oleje na ogół są bardzo dobre i służą, ale to nie znaczy ,że Tobie odpowiadają i mają Ci pomóc w 100%. Poza tym takie leczenie trądziku z pewnością wymaga trochę czasu. Poczekaj jeszcze trochę , może przyjdą jakieś efekty
Moim zdaniem powinnaś wybrać się do dermatologa , przecież to Ci z pewnością nie zaszkodzi. Dermatolog obejrzy Twoja cerę i przepisze odpowiednie kosmetyki
Stary 2011-10-14, 09:47   #7
Ewelina_94
Raczkowanie

Dzięki, masz rację, poczekamy zobaczymy, jeśli będzie gorzej, trzeba będzie się wybrać.
Stary 2011-10-14, 17:44   #8
Ciburaszka
Rozeznanie

Cytat:
Dzięki, masz rację, poczekamy zobaczymy, jeśli będzie gorzej, trzeba będzie się wybrać.

Tylko weź pod uwagę jaki ten dermatolog jest, ponieważ ja przez 3 lata chodziłam do jednego i tego samego.
Nie miałam trądziku ale dokuczały mi czasem krostki, ale przede wszystkim rozszerzone pory i zaskórniki. Również miałam problem z błyszczeniem.
Dermatolog ciagle powtarzała co wizytę to samo, że mam buzię OK. i nie trzeba nic specjalnego robić. Ciagle przepisywała mi to samo czyli ACNE MAT , który w ogólę nie działał na moją cerę. Wręcz ją pogarszał.

Także jakoś nie dostrzegłam z jej strony przykładania się do mojego leczenia.
Weź też to pod uwagę, dlatego, że jeżeli dermatolog nie będzie się przykładał to Ci nie pomoże przepisując w kółko jedno i to samo.

Ja w tedy wzięłam sprawy w swoje ręce. I buzia jest o wiele lepsza, chociaż muszę często ją oczyszczać i nie jest idealna.
Także ciągle nam nią działam i zamawiam te oleje

Ale do dermatologa też mam zamiar się wybrać, bo tak jak napisałam wcześniej nie zaszkodzi. Tylko te terminy.. u mnie czeka się miesiąc...
Stary 2011-10-15, 11:45   #9
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
(...)Makijaż zmywam oliwą z oliwek. (...)
naprawdę? oczy też i czy dokładnie Ci zmywa?

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:20   #10
nagiAkt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Avariel Pokaż wiadomość
I ja się wtrącę Oliwą bardzo dobrze zmywa się nawet i tusz nie bez powodu są dwufazowe płyny do demakijaż, faza wodna i 'oleista'. Oliwa moze zostawiać taką mgłę na oku, przynajmniej u mnie jest taki efekt.

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:32   #11
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
I ja się wtrącę Oliwą bardzo dobrze zmywa się nawet i tusz nie bez powodu są dwufazowe płyny do demakijaż, faza wodna i 'oleista'. Oliwa moze zostawiać taką mgłę na oku, przynajmniej u mnie jest taki efekt.
a no to spróbuję dzisiaj

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 19:48   #12
Atyde71
Przyczajenie

Jeśli mogę coś skromnie dorzucić to na trądzik dobry jest olej tamanu - śmierdzi jak magi ale działa.
Atyde71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 13:46   #13
Ewelina_94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Avariel Pokaż wiadomość
Aktualnie od tygodnia przerzuciłam się na płyn do demakijażu, nie wiem czemu, taki mój wybryk, ale oczywiście jak ten się skończy to wrócę do oliwy. Każdy olej tak naprawdę zmyje makijaż i to bardzo dokładnie! Tak więc polecam.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Atyde71 Pokaż wiadomość
Jeśli mogę coś skromnie dorzucić to na trądzik dobry jest olej tamanu - śmierdzi jak magi ale działa.
Też o nim słyszałam. W takim razie jak konopny mi się skończy, przerzucę się na tamanu A co dokładnie potrafi zdziałać?
Stary 2011-10-16, 14:03   #14
nagiAkt
Zadomowienie

Cytat:
Aktualnie od tygodnia przerzuciłam się na płyn do demakijażu, nie wiem czemu, taki mój wybryk, ale oczywiście jak ten się skończy to wrócę do oliwy. Każdy olej tak naprawdę zmyje makijaż i to bardzo dokładnie! Tak więc polecam.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Też o nim słyszałam. W takim razie jak konopny mi się skończy, przerzucę się na tamanu A co dokładnie potrafi zdziałać?
i znów się wtrącę Tamanu wysusza krosty, te ropne. Ale uwaga - pachnie jak rosół

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 18:35   #15
Ewelina_94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
i znów się wtrącę Tamanu wysusza krosty, te ropne. Ale uwaga - pachnie jak rosół
A słuchajcie - który lepszy, z mazideł czy z BU?? Różnią się ceną, nie wiem dlaczego. Chociaż jeszcze nie kupuję
Odpowiedz

Tagi
konopny trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości