Promocje w Sephorze, Douglasie, Marionnaud + OT ;) cz. kolejna ;) - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-25, 18:57   #4231
guacamole
Wtajemniczenie

Dot.: Promocje w Sephorze, Douglasie, Marionnaud + OT ;) cz. kolejna ;)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
kolorówka, kremy wysokopółkowe przeciwzmarszczkowe, mimo, że mam już 34 lata mi nie służą. Są tak napchane chemią (maja dac natychmiastowy efekt), że zawsze mi po nich coś wyskakuje... Wolę apteczne, naturalne lub marek typowo kosmet. typu Ella Bache, Thalgo.
to ja mam tak samo . ogolnie, raczej stawiam na pielegnacje apteczna, uzupelniam naturalnymi olejkami z ecospa (takie jak biochemia urody), oraz jakies pojedyncze sztuki Clarins. jedyne, co tera zmi zaprzata glowe - chcialabym sobie kupic jakis codzienny wypasiony krem do oczu i poluje wokol la prairie.
mam jakas niechec do pielegnacji perfumeryjnej, uwazam, ze placimy za wypelniacze i knserwanty, a samych skladnikow aktywnych tam najmniej. kremy perfumeryjne maja dluga date waznosci, a zapewniam, ze niekiedy kupione i po terminie - sa w stanie jak prosto z mieszalnika. trsukawka kiedys mi wcisnela przeterminowanca. dlatego mysle, ze to, co ma krotka trwalosc, ma wiecej porzadanej tresci, a mniej chemii stabilizujacej cala papke.
swoja droga Milka zaciekawilas mnie Thalgo bede szukac mazidel tej marki, bo juz kolejny raz cos mnie kusi

a co do tematu zakupow - kolorowka przewaza wartosciowo, lakiery do paznokci ilosciowo. pielegnacje kupuje na biezaco i w pompkach, bo nie lubie dlugo trzymac rozpoczetych mazidel.

jak ktos sie zna na skladnikach kosmetycznych to powiem, ze gliceryna, wszelka parafina i alkohol - to sa wypelniacze, stabilizatory i jednoczesnie maja wlasciwosci konserwujace bardziej lub mniej. przy tym sa bardzo tanie. z dobrych konserwantow mamy witamine E - w naturalnych kremach jest to podstawa bo dziala przeciwutleniaczowo, a w kremach wysokopolkowych robi sie z niej 'wielkie halo'. wiele kremow pieknie chlodzi i 'nawilza' cere, ale przez kilka sekund. potem nie czuc zadnego efektu - a to dzieki duzej zawartosci alkoholu, ktory wyparowuje... dobry krem musi troche na buzi posiedziec, nim sie 'wchonie', a po wchlonieciu nie moze zostawic 'swiecowego' filmu tylko miekkosc...

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-01-25 o 18:58
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:03   #4232
elizabarbara
Zakorzenienie

GG do elizabarbara

Cytat:
Napisane przez zochawks Pokaż wiadomość

Ja osobiście bym się nie zdecydowała na szycie przez krawcową. Jestem perfekcjonistką i muszę widzieć co kupuję a nie wyobrażam sobie gdybym odbierając suknie od krawcowej ujrzała coś co nie przypomina mojej wymarzonej sukni.

zalezy od krawcowej...
jak kilka lat temu szukalam swojej sukni slubnej w Lbn, to znalazlam ja w jednym z firmowych salonow sieciowych.. w tym wlasnie salonie pracowala znajoma mojej mamy - krawcowa. Jako ze suknie byly szyte w ogromnej pracowni na peryferiach miasta,a nie sprowadzane, to w.w. krawcowa wymarzoną suknie uszyła mi na podstawie firmowych wykrojów za 1500 zl bodajże (w salonie cena ponad 4tys). Ja wiec z krawcowej bylam zadowolona
Ponadto jak jestes perfekcjonistką to o ile suknia sprowadzana specjalnie dla Ciebie, nie bedzie akurat w Twoim rozmiarze, to masz pecha. Wiem prosto ze źródła, ze przerabianie (zwiekszanie lub zmniejszanie) takiej sukni to koszmar i nie zdziw sie, jak bedziesz odbierac przed slubem taka wlasnie przerabiana suknie, ktora nie przypomina oryginalu... Musisz dopilnowac

a propos kremów drogeryjnych to ja sobie chwale Guerlain, wersje pszczółkowe.. ponadto Shiseido i Clarinsa pod oczy..

chetnie bym wyprobowala jakies kremy apteczne dla skóry mieszanej, skłonnej do syfków i zaskórników w strefie T. macie jakies typy?
na noc, na dzien, nawilzające i poprawiające kondycje skóry? Ja mysle o nawilzajacej biodermie ( z tym jakims specyficznym kompleksem nawilzającym) oraz o Avene (triacneal i antirougeurs na naczynka). Mialyscie doswiadczenie z tymi produktami?

WYMIANKA
elizabarbara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:10   #4233
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi wysłać smsa z Sephorowymi VIPami?
Mam telefon w Play.
Yyy... a w ogóle to którakolwiek z Was dostała smsa z info o VIPach?
Stary 2012-01-25, 19:10   #4234
damon
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Dziewczyny tak to jest z tym ślubem i całą otoczką wokół niego.
Ja właśnie wróciłam z mierzenia sukni i pani o dziwo pozwoliłam mi zrobić zdjęcie Cena sukni w Toruniu to 5tys. Nie wiem ile taka suknie kosztuje bezpośrednio w salonie firmowym (może mniej może więcej) gdyby róznica była ok 1tys (bo i takie się zdarzają między salonami) to bym pojechała po nią do Warszawy.

Ja osobiście bym się nie zdecydowała na szycie przez krawcową. Jestem perfekcjonistką i muszę widzieć co kupuję a nie wyobrażam sobie gdybym odbierając suknie od krawcowej ujrzała coś co nie przypomina mojej wymarzonej sukni.
Ja już nie bardzo w aktualnych trendach mody slubnej nie jestem, ale 10 lat temu szyłam sobie suknię, bo miała być prosta i skromna. I tyle przymiarek miałam, że nawet jak coś było nie tak, to na następną było wszystko poprawione. I miałam suknię jaką chciałam.

insta

It's gonna be a good day
damon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:11   #4235
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
to ja mam tak samo . ogolnie, raczej stawiam na pielegnacje apteczna, uzupelniam naturalnymi olejkami z ecospa (takie jak biochemia urody), oraz jakies pojedyncze sztuki Clarins. jedyne, co tera zmi zaprzata glowe - chcialabym sobie kupic jakis codzienny wypasiony krem do oczu i poluje wokol la prairie.
mam jakas niechec do pielegnacji perfumeryjnej, uwazam, ze placimy za wypelniacze i knserwanty, a samych skladnikow aktywnych tam najmniej. kremy perfumeryjne maja dluga date waznosci, a zapewniam, ze niekiedy kupione i po terminie - sa w stanie jak prosto z mieszalnika. trsukawka kiedys mi wcisnela przeterminowanca. dlatego mysle, ze to, co ma krotka trwalosc, ma wiecej porzadanej tresci, a mniej chemii stabilizujacej cala papke.
swoja droga Milka zaciekawilas mnie Thalgo bede szukac mazidel tej marki, bo juz kolejny raz cos mnie kusi
Oraz za nazwę firmy, cały wypasiony management, modelki w reklamach i najdroższych fotografów tychże reklam jeszcze dużo by wymieniać

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:12   #4236
uroczysko
Zadomowienie

Cytat:
Ja nie, ale byłabym zainteresowana, jeśli będą trwały do 31 stycznia włącznie.
uroczysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:13   #4237
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
zalezy od krawcowej...
jak kilka lat temu szukalam swojej sukni slubnej w Lbn, to znalazlam ja w jednym z firmowych salonow sieciowych.. w tym wlasnie salonie pracowala znajoma mojej mamy - krawcowa. Jako ze suknie byly szyte w ogromnej pracowni na peryferiach miasta,a nie sprowadzane, to w.w. krawcowa wymarzoną suknie uszyła mi na podstawie firmowych wykrojów za 1500 zl bodajże (w salonie cena ponad 4tys). Ja wiec z krawcowej bylam zadowolona
Ponadto jak jestes perfekcjonistką to o ile suknia sprowadzana specjalnie dla Ciebie, nie bedzie akurat w Twoim rozmiarze, to masz pecha. Wiem prosto ze źródła, ze przerabianie (zwiekszanie lub zmniejszanie) takiej sukni to koszmar i nie zdziw sie, jak bedziesz odbierac przed slubem taka wlasnie przerabiana suknie, ktora nie przypomina oryginalu... Musisz dopilnowac

a propos kremów drogeryjnych to ja sobie chwale Guerlain, wersje pszczółkowe.. ponadto Shiseido i Clarinsa pod oczy..

chetnie bym wyprobowala jakies kremy apteczne dla skóry mieszanej, skłonnej do syfków i zaskórników w strefie T. macie jakies typy?
na noc, na dzien, nawilzające i poprawiające kondycje skóry? Ja mysle o nawilzajacej biodermie ( z tym jakims specyficznym kompleksem nawilzającym) oraz o Avene (triacneal i antirougeurs na naczynka). Mialyscie doswiadczenie z tymi produktami?
Ja polecam właśnie Biodermę Hydrabio Riche. Używam już od dawna tylko na noc - mam cerę mieszaną, ale wbrew pozorom potrzebuje ona sporego nawilżenia. Ten krem super nawilża i nie zapycha nic a nic Używam go w sumie na zmianę z Hydrabio Bonne Minne (bo lubię od czasu do czasu lekko się przybrązowić, co by nie straszyć bladością ). Oba kremiki serdecznie polecam.
Stary 2012-01-25, 19:18   #4238
kasia68
Zadomowienie

elizabarbara z Biodermy świetne jest serum Hydrabio. Pięknie się wchłania, super nawilża i kolorowe kosmetyki ładnie z nim pracują.
kasia68 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:19   #4239
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Cytat:
Napisane przez kasia68 Pokaż wiadomość
elizabarbara z Biodermy świetne jest serum Hydrabio. Pięknie się wchłania, super nawilża i kolorowe kosmetyki ładnie z nim pracują.
Serum też polecam Świetne pod makijaż W ogóle Bioderma ma dobre produkty, szczególnie z tej serii Hydrabio
Stary 2012-01-25, 19:21   #4240
damon
Zakorzenienie

Cytat:
Ja właśnie wróciłam z mierzenia sukni i pani o dziwo pozwoliłam mi zrobić zdjęcie Cena sukni w Toruniu to 5tys. Nie wiem ile taka suknie kosztuje bezpośrednio w salonie firmowym (może mniej może więcej) gdyby róznica była ok 1tys (bo i takie się zdarzają między salonami) to bym pojechała po nią do Warszawy.

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Serum też polecam Świetne pod makijaż W ogóle Bioderma ma dobre produkty, szczególnie z tej serii Hydrabio

O to fakt Ja dorzucę jeszcze z tej serii micel i tonik, świetne są

insta

It's gonna be a good day
damon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:23   #4241
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Oraz za nazwę firmy, cały wypasiony management, modelki w reklamach i najdroższych fotografów tychże reklam jeszcze dużo by wymieniać
ano, Mhm! amen!!! no tak... i jeszcze za nasze wyobrazenie o uzyskaniu lepszej wersji siebie, lub jeszcze lepiej - bedziemy wygladac jak modelka z reklamy - oczywiscie 'wyszopowana' . a jak czlowiek wywali te kilka stow, to sam sobie wmawia, ze widzi wielka roznice .

czesc kosmetykow perfumeryjnych rzeczywiscie da jakis efekt. jednak ten sam sklad lub podobny mozna uzyskac samemu lub stawiajac na tansze mieszanki apteczne czy typowe profesjonalne 'spa' (pakowane w opakowania plus size). albo lepiej... po mieszance kwasu z botoksem w zastrzyku - a to kosztuje o niebo mniej, niz polroczna kolekcja pielegnacyjna danej marki. a tyle zwykle maja dzialac te zastrzyki. co komu
Stary 2012-01-25, 19:26   #4242
Pogoria88
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczynki, czy któraś dostała sms'a może o VIPach? Bo dzisiaj Pani w S. powiedziała, że tylko z sms'em dostanę zniżkę, a chciałam kupić dwa kremy i przydałaby mi się. Jeśli tak to poproszę o treśc na pw albo sms'a. Mam telefon w T-mobile.
Pogoria88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:28   #4243
elizabarbara
Zakorzenienie

GG do elizabarbara

Cytat:
Ja polecam właśnie Biodermę Hydrabio Riche. Używam już od dawna tylko na noc - mam cerę mieszaną, ale wbrew pozorom potrzebuje ona sporego nawilżenia. Ten krem super nawilża i nie zapycha nic a nic Używam go w sumie na zmianę z Hydrabio Bonne Minne (bo lubię od czasu do czasu lekko się przybrązowić, co by nie straszyć bladością ). Oba kremiki serdecznie polecam.
Cytat:
Napisane przez kasia68 Pokaż wiadomość
Cytat:
Cytat:
Napisane przez damon Pokaż wiadomość
O to fakt Ja dorzucę jeszcze z tej serii micel i tonik, świetne są
kocham Was za te wspaniałe porady
juz wiem co sobie kupie teraz z pielegnacji (czaje sie juz na bioderme jakis czas i potwierdzacie moje podejrzenia, ze to dobre kosmetyki)

a zmieniam, bo wysokopółkowce chyba mnie zatykają jednak..

a Avene ?? uzywacie moze ? chodzi mi szczególnie o triacneal i antirougeurs (na naczynka, zaczerwienienia i syfki)

WYMIANKA

Edytowane przez elizabarbara
Czas edycji: 2012-01-25 o 19:31
Stary 2012-01-25, 19:30   #4244
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Ja szczerze polecam Biodermę z serii matriciane - te rzeczy w czerwonych opakowaniach to niby trochę dla starszych jest.. ale nie wiem,jak tam z wiekiem konkretnie

Stary 2012-01-25, 19:33   #4245
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość

czesc kosmetykow perfumeryjnych rzeczywiscie da jakis efekt. jednak ten sam sklad lub podobny mozna uzyskac samemu lub stawiajac na tansze mieszanki apteczne czy typowe profesjonalne 'spa' (pakowane w opakowania plus size). albo lepiej... po mieszance kwasu z botoksem w zastrzyku - a to kosztuje o niebo mniej, niz polroczna kolekcja pielegnacyjna danej marki. a tyle zwykle maja dzialac te zastrzyki. co komu
Nie zgodze sie. Mnie kosmetyki z BU lub ZSK nie posluzyly. Czesc wywolala na twarzy spustoszenie, czesc wysuszala a reszta nie dala zadnego efektu.
Moim zdaniem ta gloryfkacja naturanych kosmetykow czesto jest nie do konca uzasadniona.
Zreszta teraz kazdy sie lansuje, ze jest eko. Po czesci to taka moda nastala.

Apteczne kosmetyki rowniez cudu nie zdzialaly na mnie. Owszem, mam swoich faworytow z pewnych kategorii tak samo jak i z marek gornopolkowych.
Stary 2012-01-25, 19:33   #4246
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoria88 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, czy któraś dostała sms'a może o VIPach? Bo dzisiaj Pani w S. powiedziała, że tylko z sms'em dostanę zniżkę, a chciałam kupić dwa kremy i przydałaby mi się. Jeśli tak to poproszę o treśc na pw albo sms'a. Mam telefon w T-mobile.
No właśnie Gon rozpuściła taką plotkę, ale zauważyłam, że nikt szczególnie nie pisał, że otrzymał takiego smsa
Stary 2012-01-25, 19:35   #4247
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Ja mam koncepcję na ten temat,a wyłuszczyła mi ją miła pani w salonie sukien ślubnych właśnie ( chciałam prostą sukienkę)
wydatki na ślub i wesele są takie,że już nikt się nie ogląda na tych kilkaset złotych więcej tu czy tam
Chodzi o to,że u fryzjera za kok zapłacisz 70 zł a jak się sypniesz, że akurat za godzinkę ślub bierzesz, to już policzą Ci 150 ( powołując się na cennik, w którym stoi: fryzura ślubna 150pln)

Co do tej kiecki w Warszawie, obawiam się,że może być wcale nie tańsza niż w Toruniu.
Wiele rzeczy w Wawie jest droższych tylko dlatego,że są w Wawie

Stary 2012-01-25, 19:36   #4248
elizabarbara
Zakorzenienie

GG do elizabarbara

Cytat:
Ja szczerze polecam Biodermę z serii matriciane - te rzeczy w czerwonych opakowaniach to niby trochę dla starszych jest.. ale nie wiem,jak tam z wiekiem konkretnie
ja juz taka starsza chyba, 35 lat jak nic

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Apteczne kosmetyki rowniez cudu nie zdzialaly na mnie. Owszem, mam swoich faworytow z pewnych kategorii tak samo jak i z marek gornopolkowych.
James, a mozesz powiedziec cos nt tychże fawortów, gdyż jestem w trakcie poszukiwan nowych rozwiązan pielegnacyjnych.. dzieki

WYMIANKA
Stary 2012-01-25, 19:39   #4249
zochawks
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie Gon rozpuściła taką plotkę, ale zauważyłam, że nikt szczególnie nie pisał, że otrzymał takiego smsa
Wczoraj byłam w S i wspomniałam Pani i vipach i powiedziała że naliczy mi -20 na kasie. Głupia zakręciłam sie koło estee lauder i guerlain i jak zwykle tylko na cienie i rozświetlacze sie gapiłam a miałam poprosić o dobranie trwałego podkładu albo extreme albo double wear ehhh bede musiała jeszcze raz iść.
Stary 2012-01-25, 19:39   #4250
Pogoria88
Raczkowanie

Cytat:
Przed chwilą dzwoniłam do S. na Nowym Świecie, żeby zapytać, czy są moje kremy i pytałam o VIPy. Pani tylko zapytała, czy mam sms'a. W takim razie rozumiem, że są tylko sms'a brak...
Pogoria88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:39   #4251
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
ja juz taka starsza chyba, 35 lat jak nic
To koniecznie wypróbuj
Nie są eko przegięte, ale składy mają całkiem w porządku

Stary 2012-01-25, 19:40   #4252
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy

chyba nikt jeszcze sms nie dostał

ja wczoraj pytałam w S. i powiedziano mi, że VIP tylko z sms
widziałam inną promocję, przy zakupie pielęgnacji za min. 100 zł, dodają kupon na 30 zł do wykorzystania.

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice

agnes_bdg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:54   #4253
Iwi82
Wtajemniczenie

GG do Iwi82

Mi kosmetyki AVENE nie służą Jakoś się nie polubiliśmy, ale wiadomo - każda cera jest inna.

A co do Vip-ów, to ja też smsa nie dostałam, a na ogół zawsze przychodzi. Dziwne to
Stary 2012-01-25, 19:59   #4254
uroczysko
Zadomowienie

Hmm, to bardzo VIPowskie te VIPy, jak nikt sms'a nie dostał
Stary 2012-01-25, 20:05   #4255
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Ja mam koncepcję na ten temat,a wyłuszczyła mi ją miła pani w salonie sukien ślubnych właśnie ( chciałam prostą sukienkę)
wydatki na ślub i wesele są takie,że już nikt się nie ogląda na tych kilkaset złotych więcej tu czy tam
Chodzi o to,że u fryzjera za kok zapłacisz 70 zł a jak się sypniesz, że akurat za godzinkę ślub bierzesz, to już policzą Ci 150 ( powołując się na cennik, w którym stoi: fryzura ślubna 150pln)

Co do tej kiecki w Warszawie, obawiam się,że może być wcale nie tańsza niż w Toruniu.
Wiele rzeczy w Wawie jest droższych tylko dlatego,że są w Wawie
Zawsze mnie to fascynowalalo: czym sie rozni upiecie wieczorowej od slubnego. Moze utrwalaja magicznym lakierem z gatunku "zyli dlugo i szczesliwie".
Tak samo nie rozumiem czym sie wyroznia makijaz slubny od zwyklego poza potrzeba uzycia wodoodpornego tuszu? W moim przypadku niczym.
Dla mnie przymiotnik "slubny" to zwykle zdzieranie kasy.

Cytat:
James, a mozesz powiedziec cos nt tychże fawortów, gdyż jestem w trakcie poszukiwan nowych rozwiązan pielegnacyjnych.. dzieki
Na dzien uzywam Day Wear EL. Troche smierdzi, ale smrod ogorkowy szybko mija. Makijaz sie ladnie na nim trzyma, nic sie nie roluje. Ostatnio zaczelam uzywac go tez na noc.

Filtra nie uzywam od ponad roku czy nawet poltora .

Wieczorem czasami uzywam kremu z Sanoflore na niedoskonalosci.

Pod oczy pasuje mi krem na dzien Genifique. Moze jednak podrazniac kaciki.

Pod oczy lubie tez maske nawilzajaca do twarzy Clarinsa. Na cala twarz tez jest fajna.

Do mycia twarzy pianka Sampar. Zmywa naprawde wszystko oprocz kredek UD.

Po myciu twarzy obowiazkowo micel La roche (kiedys nie wierzylam w "sile" micela a teraz uzywam go codziennie).

Peeling: Strivectin.

Z masek faworyta nie mam. Lubie jednak Antiblemish Clinique'a.

Szyja: nie lubie swojej szyi. Mam na niej troche poziomych linii. Zreszta czesto w lozku leze i trzymam laptopa na kolanach, wiec czesto marszcze swoja szyje.
Staram sie dbac o nawilzenie. Tu sprawdza sie krem marchewkowy z TBS.

Dekolt: krem machewkowy z TBS.

Sera (uzywam rzadko, zapominam, nie chce mi sie smarowac etc): ANR i serum z olejkiem arganowym Schellera.

Edytowane przez jamestown
Czas edycji: 2012-01-25 o 20:07
jamestown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:06   #4256
zochawks
Zakorzenienie

Ja jestem ciekawa co robią perfumerie z nieaktualnymi testerami. Co stanie się np z taką gardenią za kilka miesięcy. Pracownice biorą sobie czy idą do utylizacji? Jest masa takich sezonówek więc temat mnie zaciekawił. Może któraś z Was wie?
Stary 2012-01-25, 20:09   #4257
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Ja jestem ciekawa co robią perfumerie z nieaktualnymi testerami. Co stanie się np z taką gardenią za kilka miesięcy. Pracownice biorą sobie czy idą do utylizacji? Jest masa takich sezonówek więc temat mnie zaciekawił. Może któraś z Was wie?
Niszcza .
Stary 2012-01-25, 20:09   #4258
uroczysko
Zadomowienie

Cytat:
Niszcza .
Takie marnotrawstwo!
Stary 2012-01-25, 20:10   #4259
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie zgodze sie. Mnie kosmetyki z BU lub ZSK nie posluzyly. Czesc wywolala na twarzy spustoszenie, czesc wysuszala a reszta nie dala zadnego efektu.
Moim zdaniem ta gloryfkacja naturanych kosmetykow czesto jest nie do konca uzasadniona.
Zreszta teraz kazdy sie lansuje, ze jest eko. Po czesci to taka moda nastala.

Nie wszystko z BU czy ZSK jest takie spektakularne w efektach i w tym sie z Toba zgodze. Dobre to do wspomagania innych kosmetykow. Totalnie sie nie da zyc bez choc troche 'schemizowanej' pielegnacji -fakt.
Swoja droga, zadne kosmetyki nie utrzymaja nas w wiecznej mlodosci. Jak ktos ma bardzo skomplikowana cere - to szuka to, co jemu najbardziej odpowiada i jest 'skazany'na jakis okreslony produkt danej marki. Kto ma cere przecietna, malo problemowa, ma latwiejsze pole do wybierania miedzy bardziej naturalnymi, a tymi 'mniej'.

Od kosmetykow codziennych spodziewam sie nawilzenia, odzywienia i lekkiego ujedrnienia, ewentualnego matowienia - odpowiedniego do mojego rodzaju skory. Tyle mozna wycisnac z marek aptecznych i perfumeryjnych. A i na tym podstawowym polu wiele drogich marek (powiedzmy, : ich sztandarowe produkty) chwieje sie i kwiczy. Marki apteczne tez nie spelniaja calej listy zyczen. Wiecej niz to co podstawowe, nie oszkujmy sie ... to juz zabiegi kosmetologiczne. A skoro tak, to ja juz wole isc do apteki po tanszy krem, skoro on i tak da mi to samo minimum, co wysokopolkowy krem. To wylacznie moje zdanie, po przetestowaniu wielu pelnych opakowan roznych mazidel z Guerlain, Lancome, Heleny Rubinstein, Dior, Clinique, Juveny i Estee Lauder. Naturalki i apteczne przynajmniej nie maja dodatkow zapachowych lista skladnikow jest czesto krotsza a i bardziej przejrzysta. Mi to akurat odpowiada. Po 10ciu latach korzystania z wysokiej polki, zwyczajnie nie wierze w cuda. Mam staly repertuar perfumeryjny, ale ze wzgledow na wlasciwosci kosmetyczne, niz pielegnacyjne.

Co innego kolorowka - wysokopolkowa bardzo sie wyroznia wg mnie jest nie do podrobienia.
Jak sobie kupie krem pod oczy La prairie i zauwaze spektakularne efekty (opuchlizna, cienie, lekka suchosc)- zmienie zdanie.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-01-25 o 20:11
Stary 2012-01-25, 20:20   #4260
zochawks
Zakorzenienie

Cytat:
Zawsze mnie to fascynowalalo: czym sie rozni upiecie wieczorowej od slubnego. Moze utrwalaja magicznym lakierem z gatunku "zyli dlugo i szczesliwie".
Tak samo nie rozumiem czym sie wyroznia makijaz slubny od zwyklego poza potrzeba uzycia wodoodpornego tuszu? W moim przypadku niczym.
Dla mnie przymiotnik "slubny" to zwykle zdzieranie kasy.

.
Dla tego przymiotnika "ślubny" staram się nie używać. Zaklepię sobie fryzjerkę nie wspominając że to ma być fryzura ślubna. Na próbną nie idę bo znam ją na tyle że żadnej kaszany mi nie odwali. Sama sobie wepnę stroik we włosy i będzie gitara i z pewnością oszczędzę połowę kasy niż gdyby miała to być fryzura ślubna.
Tipsiarą nie jestem wiec paznokcie długie naturalne pociągnięte kolorowym lakierem.
Buty ślubne? kolejny wydatek 200zł w błoto bo kto pozniej założy takie białe klapacze. Dlatego ja stawiam na fioletowe szpilki.
Makijaż: mam prawie wszystko co mi jest potrzebne (jeszcze kupić dobry podkład i fix kryolana) Za makijaż wołają powyżej 150zł. Trzeba liczyć że na poprawiny i sesję zdjęciową też by wypadało być pomalowaną wiec kwota jest zawrotna.
Na sukni ślubnej no niestety nie da się przyciąć

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Niszcza .
Ja bym chętnie sie zaopiekowała. Nie mówie tu o tuszach które wysychają ale np taką gardenię zetrzeć z wierzchu i by była całkiem do malowania. Tak samo cienie. Gorzej z pomadkami bo nie wiadomo kto sobie co i do jakich ust przystawiał (mam obsesję na punkcie opryszczki wargowej i bronię moich zdrowych nie zainfekowanych ust jak najdokładniej)

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości