Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Tutaj podzielisz się adresami i nazwiskami fryzjerów, których możesz polecić.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-22, 19:00   #1
hair_hair
Przyczajenie

Post Idealny salon fryzjerski...

Ciekawa jestem jak wyobrażacie sobie idealny salon fryzjerski, jak powinien wyglądać, jakie usługi powinny być tam oferowane. Jaki fryzjer, czego od niego oczekujecie. Jaką markę kosmetyków najchętniej byś tam spotkała? Czy kupujecie produkty do pielęgnacji oferowane w salonie.
Dlaczego tak dużo chcę wiedzieć? Otwieram salon - chcę trafić w oczekiwania klientów, a Wy jesteście ekspertkami w tej dziedzinie! Pozdrawiam. Lidia
hair_hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 19:22   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Idealny salon fryzjerski...

ja odkryłam ostatnio salon który bardzo mi sie podoba

po pierwsze nie ma wielkich reklam ,czyli klientka klientce.
po drugie salon mały ,2 stanowiska ,wygodne wielkie skórzane fotele ,malutkie stoliczki obok lustra (wszytsko w szkle,metalu i skórze ale bez zawalenia ,wszytsko z umiarem)ciepłe ,przyjazne wnetrze.
żadnych porozwalanych kosmetyków na widoku klientki.

fryzjer nozyczki ma w torbie na biodrach czyli żadnego szukania i sięgania klintce przez ramie do stoliczka.

umawiam sie na konkretna godzine ,nikt nie czeka wiec fryzjer sie nei spieszy.
jestes sam na sam fryzjerem ,wczesniej umawiajc sie ustalasz co chciałabys miec zrobione i wtedy fryzjer poświeca nawet 3 godziny na 1 klientke.

mnie zawsze krepuje gdy siedza inne baby ,gadaja ,ktos wchodzi ,sie kręci ,ktos czeka a ja z mokrymi włosami , w reczniku ,nie ma gdzie torebki zostawic.

zauwazylam ,że fryzjerzy nie korzystaja z reczników tylko wycieraja w papierowe -całe szczescie bo nigdy nie wiadomo czy to bylo prane czy moze tylko wysuszone:-/

salon jest na pietrze przez co nikt z ulicy mnie nie oglada to tez bardzo cenie.

kosmetyki mozna kupic ,owszem ale żadnego wciskania i namawiania.

milo ,schludnie i cieplo(nie lubie marznac

no i ceny musza byc przyzwoite.

ja znalazłam taki własnie salon -jestem zachwycona ,zobaczymy jak bedzie dalej
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 21:05   #3
hair_hair
Przyczajenie

Dziękuję Ci pięknie za to co napisałaś.
I mam nadzieję, że uda mi się stworzyć salon, o którym ktoś tak ciepło będzie kiedyś opowiadał
Pozdrawiam. Lidia
Stary 2005-06-23, 07:33   #4
Ami
Zakorzenienie

Smaczny profil Ami
Smaczne przepisy2

Ja mam taki salon. Niewielki, więc nie ma się wrażenia, że jest się w jakiejś hali produkcyjnej. Utrzymany w tonacji ciepłej (żółty, brzoskwioniowy, itp.). Szafa na ubrania i osobna (na kluczyki) na torebki (świetny pomysł). Pan, który zajmuje się odbieraniem telefonów, podawaniem torebek, odbieraniem ubrań, zapisami, więc fryzjerka nie musi co chwila odchodzić żeby np. kogoś zapisać. Jednorazowe ręczniki i przy fartuchach takie jakby kołnierzyki jednorazowe. Zawsze czysto i schludnie. Nie ma mowy o walających się kosmetykach, włosach, brudnych lustrach. Na stoliku nie stoją żadne kosmetyki, szczotki, nożyczki-do tego fryzjerka ma swój stolik.
Świetny zwyczaj dzwonienia do klientki i informowania o ewentualnych opóźnieniach- zamiast marnować czas czekając w salonie, mogę coś w tym czasie zrobić, załatwić.
Jedyne co mi tam przeszkadza, to właśnie to, że salon jest na parterze i ludzie lubią sobie pozaglądać przez okno. I druga sprawa, wciskanie kosmetyków i dodatkowych zabiegów- na szczęście dotyczy to tylko jednej z fryzjerek, więc po prostu unikam jej jak ognia.
Poza tym w salonie powinno być dużo folderów ze zdjęciami fryzur (jak najbardziej różnorodnych) i coś do czytania.

A jeszcze jedna rzecz, która podbiła moje serce Jak miałam robiony balejaż, fryzjerka powpinała mi we włosy najpierw sztuczne pasemka, żeby dobrac odcień i sprawdzić efekt. Dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek w stylu białych włosów bądź balejażu, którego nie widać.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 12:32   #5
hair_hair
Przyczajenie

Dziękuję za kolejną radę. Widzicie niby wszystko jest jasne, ale kiedy pracuje się w zawodzie już dosyć długo, to pewne rzeczy zwyczajnie umykają uwadze. Inaczej widzi klientka, która przychodzi do salonu raz na jakiś czas, inaczej fryzjerka, która jest tam codziennie.
Ciekawa jestem, jakiej marce kosmetyków ufacie najbardziej. Może jest coś, co lubicie szczególnie?
Pozdrawiam. Lidia
Stary 2005-06-23, 13:32   #6
Ami
Zakorzenienie

Smaczny profil Ami
Smaczne przepisy2

Hmm, kosmetyki... Powiem szczerze, że nie pzywiązuję do tego wagi. Do fryzjera chodzę raz na 1,5 miesiąca, więc na prawdę jest mi bez różnicy jakim szamponem umyje mi głowę, jaką farbę nałoży. Byleby efekt był zadowalający i włosy na swoim miejscu. I żeby to nie podbijało jakoś niebotycznie ceny. Najlepiej takie, żebym potem mogla je sobie również do domu kupić, tzn. w przystępnej cenie, a nie np. pianka Welli 100 ml za 57 zł. Chociaż cena pewnie zależy od salonu, bo na estylu ta pianka kosztuje dużo mniej. Ideałem byłyby różne marki w jednym salonie, ale to chyba mało realne.
Stary 2005-06-23, 13:34   #7
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Ja najbardziej lubię Wellę i Schwarzkopf. Podobno Kadus też jest fajny.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:31   #8
hair_hair
Przyczajenie

Aktualnie pracuję na L'orealu, ale drugi salon będzie prawdopodobnie Schwarzkopf.
Ciekawa jestem co na to moje koleżanki po fachu? Jak sprawdzają się farby i styling?
Jak układa się współpraca z firmą? Pozdrawiam. Lidia
Stary 2005-06-23, 20:40   #9
soulsweeper
Zadomowienie

Zwracam uwagę na muzykę, jaka jest grana w salonie. Nie przepadam, gdy jest to zwykłe radio, to mało oryginalne, uważam, że powinna ona składać się na klimat. Głośne, szybkie techno i tym podobne trochę mnie denerwują, zwłaszcza gdy muszę siedzieć dłużej, najlepiej przyjmuję spokojne utwory, przy których można się zrelaksować No i żeby to wszystko nie było zbyt nachalne, parę razy fryzjerki musiały się przekrzykiwać bo muzyka wszystko zagłuszała. Ogólnie podoba mi się, gdy salon ma swój styl i specyficzny wystrój.
soulsweeper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:52   #10
hair_hair
Przyczajenie

Kolejne podziękowania. Masz rację - to ważne, a ja tak naprawdę nigdy o tym nie pomyślalam. W moim salonie muzyka będzie - jaka? - nie wiem. Wiem tylko, że muszę zapełnić przestrzeń czymś przyjemnym.
Mam nie lada problem, ponieważ salon (jedno pomieszczenie, bez ścianek działowych) zajmuje powierzchnię ok. 200 m. Do tego dochodzą (ok 70 m.) 2 toalety i jeszcze dwa oddzielne pomieszczenia dla kosmetyczki (której poszukuję). Będzie tu jeszcze solarium i manicurzystka.
No właśnie, jeśli znacie kosmetyczkę, która chce podziałać w Mińsku - zapraszam.
Stary 2005-06-23, 20:53   #11
Ami
Zakorzenienie

Smaczny profil Ami
Smaczne przepisy2

A ja nie lubię muzyki w salonach fryzjerskich. Zresztą w sklepach też nie.
Stary 2005-06-23, 21:38   #12
Przezlosliwa
Zakorzenienie

GG do Przezlosliwa

Ja lubię. Nie zapada głupia cisza i ne trzeba niczego mówić.

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 08:31   #13
Nierika
Zadomowienie

Ja tam lubie radio w salonach fryzjerskich . No i takze przeszkadza mi to jak nie ma gdzie torebki zostawic .
Nierika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 22:51   #14
annfas
Zakorzenienie

dla mnie najwazniejsz jest atmosfera w salonie, no oczywiscie podstawa jest jakośc wykonywanych usług.... A co do firmy to strasznie lubie Goldwell'a to chyba za zapach szamponów itp.... jest super...
annfas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 22:59   #15
seemore
Wtajemniczenie

mnie zawsze denerwuje jak. np. czekam w pozcekalni, jakiejs babce robia fryza a drugi fotel ejst wolny . I to mnie strasznie denerwuje. Albo to bedzie wykorzystywane albo nie wiem po co wogole bylo robione drugie stanowisko
seemore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:25   #16
hair_hair
Przyczajenie

W każdej wypowiedzi jest jakaś racja, za wszystkie bardzo dziękuję.
W moim salonie będzie galeria sztuki, mam bardzo dużo wolnych ścian i właśnie w ten sposób postanowiłam je wykorzystać. Mam już pierwszych wystawców.
A dla dzieci już został zakupiony basen z piłeczkami
Co o tym myślicie?
Pozdrwiam. Lidia
Stary 2005-06-26, 09:37   #17
beliczek
Zakorzenienie

Basen z piłeczkami to fantastyczny pomysł. Tylko z drugiej strony czy to nie podwyższy kosztów usług do maksimum. np. 300zł za strzyżenie i balejaż na krótkich włosach - bo i takie kwiatki widywałam. CZeśto tak jest ,ze ładny wystrój salonu winduje wgóre koszty usług.
życzę Ci powodzenia i mam nadzieję, że Twój salon będzie idealny i inne fryzjerki wezmą z Ciebie przykład.
beliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:38   #18
blądi
Raczkowanie

fajny pomysl mi sie bardzo podoba ,czesto rodzice przychodza z dziecmi a one sie wtedy panicznie nudza ,tylko to musi bysc jakos oddzielone ,bo trzeba zrozumiec ze krzyki dzieci bawiacych sie nie kazdego zrelaksuja ,a przeciez to ma byc spokojny salon do ktorego kazdy z chacia wroci .co do wystaw sztuki bardzo madry pomysl ,nalezy tylko pamietac by zmieniac ja co jakis czas powodzenia
blądi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:54   #19
basiao84
Wtajemniczenie

Witam...trochę nie związane z tematem ale aż mnie korci żeby zapytać:
albo mi się wydaje albo pani Lidia (tu na Wizazu znana jako hair hair) występuje na Allegro pod nickiem Artfryzpol, dobrze zgadłam? I miasto, i imię, i sposób wypowiedzi się zgadza.....
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 10:23   #20
martaaaa
Raczkowanie

Ja uwielbiam salony,w ktorych fryzjer poswieca klientce duzo czasu.Uwazam,ze powinno sie przeprowadzac maly wywiad co do preferowanych uczesan,kolorow,wazne aby fryzure dobrac do gatunku wlosow.Fryzjer powinien byc kompetentny i musi umiec sluchac.Co do wystroju to uwazam,ze powinien dawac klientce poczucie komfortu i swobody(scianki dzialowe jesli w salonie jest wiecej stanowisk).
Stary 2005-07-27, 21:07   #21
Kasiek1987
Zakorzenienie

A dla mnie pierwszą sprawą, która mnie przyciąga lub odrzuca, jest wygląd fryzjerów. Jeśli podchodzi do mnie kobieta, która nie ma pomysłu na samą siebie, zastanawiam się, co może zaoferować mnie, i wtedy szukam innego fryzjera. Osoba z ciekawie ściętymi włosami i pomysłowym kolorem jak najbardziej przyciąga klientów.
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości