Nie mogę wyjśc z blondu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-18, 19:12   #1
mala19881
Zadomowienie

GG do mala19881

Nie mogę wyjśc z blondu

Cześć dziewczyny

Otóż ładne kilka lat katuję włosy, przedłużałam, farbowałam blond/ czarny/ rudy/ brąz/ znów blond. Od 2 lat farbuję cały czas na jasny blond - raczej tylko odrosty. I od tego czasu już nie używałam rozjaśniacza ale dość mocny oksydant (12%), zapragnęłam zmiany i... nic! zafarbowałam 2 razy na miedziany blond, po 2 myciach nie było po nim śladu. Teraz zrobiłam ciemny blond, po kilku myciach jest znów jasny i to nie tylko zniszczone końce ale i odrosty się wypłukują w drastycznym tempie. Używałam już różnych farb, robiłam prepigmentację, nic. Oczywiście dbam, nawilżam, olejuję, nie używam prostownicy i łykam witaminki. Może któraś z was ma pomysł co z tym zrobić?
mala19881 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 19:45   #2
wymaiginowana
Raczkowanie

Dot.: Nie mogę wyjśc z blondu

Jezeli to był miedziany blond shwarzkopf easy natural czy jakos tak to sie nie dziwie bo mialam tak samo. Na jasnych blond wlosach podziała jak szamponetka, z tym ze szamponetka starcza na 2 mycia wlosów, a ta farba "wyprała się" po pierwszym dniu Wstyd przyznać że się wogóle farbowało
wymaiginowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:04   #3
asmenaa
Zakorzenienie

Z wlosa pozbawionego pigmentu farba wyplukuje sie bardzo szybko bo tylko go oblepia a nie wnika w srodek, ale po pigmentacji?
Osobiscie rozjasnialam wlosy przez 5 lat, potem zafarbowalam (farba) na braz - oczywiscie sie wyplukiwal bardzo szybko ale po kilku farbowaniach (casting) nie ma juz sladu blondu, moze czasami jakies przeswity.
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij

Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:27   #4
blackcherryx94
Rozeznanie

Może używasz złych farb ,albo są one jakieś zbyt jasne.
Ja też nie mogę wyjść z blondu ,ale to tylko dlatego ,ze zawsze sięgam po jasne kolory,. Jeśli chodzi o przyciemnienie włosów to raczej nie mam
takiego problemu jak ty. Może spytaj się fryzjerki o poradę, albo spróbuj jeszcze raz ciemniejszą farba?
blackcherryx94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 16:43   #5
Muffka_
Zakorzenienie

Poprzedniczki maja racje, ale dodam jeszcze do tego, ze jesli olejujesz wlosy to chociaz na tydzie przed farbowaniem nalezy zrobic przerwe, poniewaz po tym farba moze slabiej lub w ogole nie chwycic

Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 23:24   #6
Joskelyn
Zadomowienie

Ja z blondu zeszlam przez Richesse de Diacolor Loreala, ale uzywalam tych naturalnych odcieni, bez cyferek po przecinkach, bo one lepiej pigmentuja wlosy - to lagodna farbka ton w ton, wiec nawet jesli kilka razy bedziesz musiala robic, to wlosom nie zaszkodzi. U mnie juz po drugim farbowaniu kolor sie przyjał i nie spieral sie do konca

Tutaj moj kolor po nr 8
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0772.jpg (76,3 KB, 143 załadowań)

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 08:59   #7
fryz5
Zakorzenienie

wazne jets to ze trwale farby (te amoniakowe) nie chwytaja zniszczonych i rozjasnionych wlosów. zrob szamponem 24 mycia, tymi bez amoniaku, polecam palette color&gloss albo color shampoo
Stary 2011-11-03, 14:00   #8
blackcherryx94
Rozeznanie

Dziewczyny mam problem.. Mam nadzieję, zę ktoś mi doradzi.. Otóż przez moje rozjaśnianie farba bardzo schodzi mi z wlosow. Bardzo chcialabym miec znow naturalny kolor ,ale poszlam do fryzjerek i powiedzialy ze to nei wykonalne bo i tak sie zmyje.. Boję się ,że gdy zaczne zapuszczać natualne to to dlugo potrwa i będzie straszliwie wyglądało... z takimi giga odrostami na głowie.. ( pwenie wszyscy mi beda wrzucali w klasie.. ) Niewiem czy zafarbowac wlosy farba ciemniejsza , ale to chyba nei ma sensu bo i tak splynie na ten kolor co wszystkie - jasny pomaranczowo złoty.., czy zostawic je eby juz odrastaly bo z tymi zniczczonymi chyba nei mozna juz nic zrobić. Wiec co mam robić? Zaznacze ze przez pół roku uzylam 2 razy rozjasiacza i farbowalam sie na blondy..
Stary 2011-11-03, 14:10   #9
fryz5
Zakorzenienie

przeczytaj mój post wyżej.
jesli masz żólto-pomarańczowe to zastosuj mieszanke odcienia opalizującego z odcieniem popielatym.
Stary 2011-11-03, 14:15   #10
doniek
Raczkowanie

ja niestety nic nie doradze bo sama próbuję wyjść z blondu i na razie po pierwszym farbowaniu moje włosy nadal są takie same :/

Ale ja mam jeszcze pytanie innej natury i zadam je tutaj aby nie zakładać nowego tematu:
kupując np. farbe w drogerii o numerku 8.0 (lub 7.0) w zestawie mamy aktywator o stężeniu 9% albo nie wiemy o jakim bo nie ma informacji, a na chłopski rozum po co nam taki silny aktywator skoro włosy i tak już mamy rozjaśnione a chcemy je przyciemnić ? Można pójść i kupić we fryzjerskim jakiś niższy % np. 3 albo 6 i użyć tego zamiast tego aktywatora z zestawu??

edit. przypomniało mi się, że wczoraj czytałam o pigemntacji która można nawet przeprowadzić samemu, pomaga to utrzymać ciemniejszy kolor na włosach rozjaśnianych. Mianowicie kupujesz dwie farby tej samej firmy, jedna o kolorze podstawowym np. 7.0 drugą w kolorze docelowym np. 7.3.
Pierwszą farbe rozrabiasz zamiast z aktywatorem to z ciepłą wodą i nakładasz to na włosy, po 5-10 minutach rozrabiasz drugą farbę w normalny sposób i przystępujesz do farbowania tak jak normalnie (bez spłukiwania tej co nałożyłaś wcześniej).

Ja sama zamierzam tak zrobić, ale nie wiem czy można to zrobić normalną drogeryjną farbą, jakąś tanią, np. naturią jaonny ?

Edytowane przez doniek
Czas edycji: 2011-11-03 o 14:22
doniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 14:21   #11
blackcherryx94
Rozeznanie

nei mam zoltych wlosow tylko mam takie ciemne i one zawsze schodza na taki pospolity matowy kolor i nic sie nie da z tym zrobic .. a boje sie ze bedzie to brzydko wygladac jak bede miala kolosanle odrosty
Stary 2011-11-03, 14:51   #12
fryz5
Zakorzenienie

pokaż zdjęcie jakie masz obecnie wlosy i jakie chcesz mieć, piszesz ze spiera Ci sie kolor na pomarańczowo zloty a potem, ze masz ciemnie xd
Stary 2011-11-03, 17:15   #13
blackcherryx94
Rozeznanie

Takie jak na zalaczniku.. CIagle mi schodzi na ten sam kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 97070675.jpg (37,9 KB, 83 załadowań)
Stary 2011-11-03, 19:24   #14
fryz5
Zakorzenienie

nie jest rudy, a powiedz, jaki ma wyjść?
Stary 2011-11-03, 19:57   #15
blackcherryx94
Rozeznanie

Taki jak na załączonym zdjęciu.. Moj naturalny . Nie wiem jaki to dokładnie odcień ale wiem ze raczej już nie będę miała zafarbowanych tak włosów.. Farbowałam ciemny,m blondem i mi cały zszedł z włosów .. i teraz maja dwa kolory bo u góry jest ciemniejszy a na dole ( rozjaśnione wcześniej) są dużo jaśniejsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 84864191.jpg (42,8 KB, 85 załadowań)

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2011-11-03 o 20:05
Stary 2011-11-03, 20:40   #16
fryz5
Zakorzenienie

kup dwie farby średnie blondy
http://www.palette.pl/nasze-produkty...-sredni-blond/

http://www.palette.pl/nasze-produkty...-sredni-blond/

pierwszą farbą wykonaj pigmentację (naloż na wilgotne włosy sam krem koloryzujący z tubki, bez mieszania z utleniaczem) po 20 min wymieszaj drugi odcień, ten chłodny ale juz normalnie, i nałoż na tą poprzednią. trzymaj od tego momentu tyle, ile w ulotce, nie ma prawa zejść.

koleżance brązy wyplukiwały się do blondu z rozjaśnionych dopuki nie zrobiłem jej pigmentacji farbami palette od tamtej pory nie drgnął kolor
Stary 2011-11-03, 21:27   #17
blackcherryx94
Rozeznanie

No nie wiem.. to chyba trochę ryzykowne. Nie zrobi mi się nic strasznego z włosami?

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Boje się też firmy palette. Czy nie jest ona uszkadzająca włosy bardziej niż inne ?

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

O mam jeszcze jedno pytanie. Interesuje mnei cos takiego jak dekoloryzacja ale nie wiem jak to dokladnie dziala.. Zdejmuje sie kolor z wlosa ale czy ten kolor naturalny posniej sam powraca? wiem ze mozna tego uzyc tgo na wlosach bardzo jasnych..
Stary 2011-11-03, 21:38   #18
fryz5
Zakorzenienie

nie, nie zniszczy Ci włosów, to mit ze palette są najgorsze, jesli się źle używa to każda farba moze zniszczyc. palette sie bardzo poprawyły pod wzgledem jakości farb przez pare lat teraz są na prawde dobre przedewszystkim nadaje sie do twojej pigmentacji.
dekoloryzacja usuwa pigmenty z wlosów farbowanych farbami trwałymi, ale nie rozjaśniającymi, powiedzmy gdybys miała naturalny kolor i zafarbowała na czerń, tą czerń by zdjął dekoloryzator i bys miała swoje, ale wlos rozjasniony jest pusty w środku, nie masz juz swojego koloru w tych wlosach jedynie odrosty, więc dekoloryzacja nie przywroci Ci koloru, wlos w tym momencie jest pusy w środku, trzeba go zapigmentowac zeby był wypelniony kolorem dlatego zrob paletami tak jak opisałem, najpierw sama farba z tubki bez utleniacza, po 20 min ta druga, c6 juz normalnie
Stary 2011-11-03, 21:44   #19
blackcherryx94
Rozeznanie

czytalam tez ze cos tam trzeba mieszac z wodą.. Czy tak? Czy mogłąbyś mi szczegółowej to opisać? ( czy musze koniecznie uzywac kremu z palette? Mam jescze farbe z joanny ) Co jeśli kolor jednak sie zmyje? Musze jeszcze wspomnieć ,że boje się ,że jeśli pigmentacja się powiedzie to włosy znow beda 3 kolorowe ( ze jesli wyjda zbyt ciemne, a kolor juz nie bedzie schodzil) czy sie wyrowna, bo teraz mamw lasnie tak ze zawsze te na gorze ktore nei byly wczesniej rozjasnione sa ciemniejsze niz te rozjasniane przedtem i to nei wyglada ciekawie. Powinnam wykonac pigmentacje an cale wlosy czy tylko rozjaśnianą cześć?
Stary 2011-11-03, 21:52   #20
blackcherryx94
Rozeznanie

Może dodam jakieś bardziej widoczne zdjecie. Teraz robione, bo tamto zdjecie jest robione przy świetle i na dodatek z oświetleniem i chyba kolor wyszedł inny niż jest naprawdę , bo wydaje mi się ciemniejszy. Tak wiec to miej więcej wyglada. W sumei znajomi mowia ze mam podobny do naturalnego ale wydaje mi sie troche za jasny .. i jak wezme kosmyk to widze calkiem inny kolor niz na zdjeciach czy lustrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P031111_21.47.jpg (92,5 KB, 51 załadowań)
Stary 2011-11-03, 23:11   #21
Joskelyn
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez doniek Pokaż wiadomość
ja niestety nic nie doradze bo sama próbuję wyjść z blondu i na razie po pierwszym farbowaniu moje włosy nadal są takie same :/

Ale ja mam jeszcze pytanie innej natury i zadam je tutaj aby nie zakładać nowego tematu:
kupując np. farbe w drogerii o numerku 8.0 (lub 7.0) w zestawie mamy aktywator o stężeniu 9% albo nie wiemy o jakim bo nie ma informacji, a na chłopski rozum po co nam taki silny aktywator skoro włosy i tak już mamy rozjaśnione a chcemy je przyciemnić ? Można pójść i kupić we fryzjerskim jakiś niższy % np. 3 albo 6 i użyć tego zamiast tego aktywatora z zestawu??

edit. przypomniało mi się, że wczoraj czytałam o pigemntacji która można nawet przeprowadzić samemu, pomaga to utrzymać ciemniejszy kolor na włosach rozjaśnianych. Mianowicie kupujesz dwie farby tej samej firmy, jedna o kolorze podstawowym np. 7.0 drugą w kolorze docelowym np. 7.3.
Pierwszą farbe rozrabiasz zamiast z aktywatorem to z ciepłą wodą i nakładasz to na włosy, po 5-10 minutach rozrabiasz drugą farbę w normalny sposób i przystępujesz do farbowania tak jak normalnie (bez spłukiwania tej co nałożyłaś wcześniej).

Ja sama zamierzam tak zrobić, ale nie wiem czy można to zrobić normalną drogeryjną farbą, jakąś tanią, np. naturią jaonny ?

Kochana, wiec tak - skoro chcesz przyciemnic, to wrecz wskazane jest zmienienie wody na niższą, 3%. Pigmentację jak pisalas robi sie naturalnym odcieniem, czyli takim typu 7 czy 8 - bez cyfr po przecinku lub z zerem, a farby drogeryjne z reguly jakis refleks maja, wiec nie bardzo. Wybierz cos profesjonalnego

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 23:34   #22
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Może dodam jakieś bardziej widoczne zdjecie. Teraz robione, bo tamto zdjecie jest robione przy świetle i na dodatek z oświetleniem i chyba kolor wyszedł inny niż jest naprawdę , bo wydaje mi się ciemniejszy. Tak wiec to miej więcej wyglada. W sumei znajomi mowia ze mam podobny do naturalnego ale wydaje mi sie troche za jasny .. i jak wezme kosmyk to widze calkiem inny kolor niz na zdjeciach czy lustrze
no na tym zdjęciu to dowaliłaś ;D zupełnie cos innego, ale tez sztuczne światło i zdjęcie robione jak jest ciemno, najbardziej realistyczne zdjęcie wyjdzie w dzień, na sloncu.
mniejsza juz o zdjęcie.

skoro pytasz się co masz zrobić, a masz problem ze zmywającym się kolorem, a ja Ci opisałEM (jestem chłopakiem tak btw ) no to juz wszystko jasne, albo idziesz za moja radą i robisz pigmentację, albo nie i męczysz się z odrostami. Twój wybór moja kochana
ja radze Ci palette bo wiem, że wykonana na niej pigmentacja dobrze sie będzie trzymać. tak więc opisze Ci jeszcze raz kroczek po kroczku bo chyba nie czytasz dokładnie (nie pisałem o żadnym mieszaniu z wodą)
1. kupujesz 2 farby : palette intensive color creme odcień N6 oraz C6
2.kładziesz na wilgotne włosy( zmocz i osusz ręcznikiem) sam krem koloryzujący z tubki odcienia N6 czyli średniego blondu, nie mieszasz tego kremu z niczym, kładziesz taki bezpośrednio na włosy, nie wiem jaką masz długość włosow, więc może na wszelki wypadek, weź kup dwie farby o odcieniu N6 i nałóz dwie całe tubki na te wlosy, trzymasz to przez 20min na włosach (lepiej położyc na odrosty równiez, niż mieć potem plamy) i jak upłynie 20 min idziemy do punktu 3
3.mieszasz farbę C6 którą kupisz (juz normalnie mieszasz z dodanym do opakowania oksydantem chyba 6% tam jest) i ją kładzesz bezpośrednio na wlosy, na których już jest poprzednia farba (nie zmywasz tej farby którą kładlas najpierw tylko jedna po drugiej ) no i od momentu nałożenia trzymasz tyle, ile podaje ulotka, czyli tam chyba 35min. zmywasz i gotowe.

czy teraz jest jasno? ;D
Stary 2011-11-04, 17:04   #23
blackcherryx94
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
no na tym zdjęciu to dowaliłaś ;D zupełnie cos innego, ale tez sztuczne światło i zdjęcie robione jak jest ciemno, najbardziej realistyczne zdjęcie wyjdzie w dzień, na sloncu.
mniejsza juz o zdjęcie.

skoro pytasz się co masz zrobić, a masz problem ze zmywającym się kolorem, a ja Ci opisałEM (jestem chłopakiem tak btw ) no to juz wszystko jasne, albo idziesz za moja radą i robisz pigmentację, albo nie i męczysz się z odrostami. Twój wybór moja kochana
ja radze Ci palette bo wiem, że wykonana na niej pigmentacja dobrze sie będzie trzymać. tak więc opisze Ci jeszcze raz kroczek po kroczku bo chyba nie czytasz dokładnie (nie pisałem o żadnym mieszaniu z wodą)
1. kupujesz 2 farby : palette intensive color creme odcień N6 oraz C6
2.kładziesz na wilgotne włosy( zmocz i osusz ręcznikiem) sam krem koloryzujący z tubki odcienia N6 czyli średniego blondu, nie mieszasz tego kremu z niczym, kładziesz taki bezpośrednio na włosy, nie wiem jaką masz długość włosow, więc może na wszelki wypadek, weź kup dwie farby o odcieniu N6 i nałóz dwie całe tubki na te wlosy, trzymasz to przez 20min na włosach (lepiej położyc na odrosty równiez, niż mieć potem plamy) i jak upłynie 20 min idziemy do punktu 3
3.mieszasz farbę C6 którą kupisz (juz normalnie mieszasz z dodanym do opakowania oksydantem chyba 6% tam jest) i ją kładzesz bezpośrednio na wlosy, na których już jest poprzednia farba (nie zmywasz tej farby którą kładlas najpierw tylko jedna po drugiej ) no i od momentu nałożenia trzymasz tyle, ile podaje ulotka, czyli tam chyba 35min. zmywasz i gotowe.

czy teraz jest jasno? ;D
Tak jasno . Chyba spróbuję ,ale nie jestem jeszcze do końca przekonana ,czy to naprawdę zadziałą. Czy nafta do wlosow ruszy ten kolor jesli zafarbuje? Martwi mnei jeszcze ,że kolor wyjdzie za ciemny i bede wygladac jak trup . O i mam jeszcze jedno pytanie .. Bo włosy farbowałąm 21 października.. Wlosy mi sie zaczely troche uszkadzac i wyadać z powodu czestego farbowania. Kiedy musiałąbym przystąpić do farbowania? CHodzi o to że nei chce żeby mi włosy powylatywały .. Nic się nei stanie jeśli wykonam to farbowanie z pigmentacja za tydzień? ( 12 paź/ 13 paź) Liczę na odpowiedzi na moje oba pytania )
Stary 2011-11-04, 17:13   #24
asmenaa
Zakorzenienie

osobiscie bym palette na glowe nie nalozyla
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij

Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 17:25   #25
blackcherryx94
Rozeznanie

Bo jestem zdecydowana na te palette ,ale inni odradzaja palette. Ale ponoc sie poprawily.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Dobrze nie wazne. Sprobuje to zrobić. MAm nadzieje ze sie uda tylko sie pytam czy moge zrobic w nastepna sobote lub niedziele ( chodzi o to czy po prostu 20- cos dni przerwy od farbowania wystarczy) I prosze mi etraz odpowiedziec na pytanie poniewaz ..
Zaznacze. Mam 2 kolorowe wlosy te rozjasniane przedtem sa zawsze jasniejsze niz te u gory ( odrosty farbowane samymi farbami ebz rozjasniacza) I wyglada to nie fajnie. Czy kolor się wyrówna, czy nadal beda 2 kolorowe? Znajomi mowia ze wygalda to jakbym miala 2 farby na glowie

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2011-11-04 o 17:28
Stary 2011-11-04, 19:00   #26
fryz5
Zakorzenienie

mozesz to zrobić nawet teraz. wydaje mi się, ze znam problem wypadnaia Twoich włosow, otóż tera zna jesień wszystkim wypadają.
powodzenia! pochwal się efektem!
Stary 2011-11-05, 10:30   #27
blackcherryx94
Rozeznanie

. Dobrze pójdę za twoją radą . Ale pamietaj ,źe będziesz mieć moje włoski na sumieniu ! mam nadzieję,źe nie wyjdą zbyt ciemne?
Stary 2011-11-05, 17:31   #28
blackcherryx94
Rozeznanie

Czy to na pewno nie zniszczy mi włosów jak po farbowaniu i czy na 100 działa O_O ?
Stary 2011-11-05, 19:50   #29
fryz5
Zakorzenienie

tak, nie będzie sie tak wypłukiwala farba, ale moze zjaśnieć z czasem.
wyjdą jak ciemny blond/jasny brąz.
Stary 2011-11-05, 19:54   #30
blackcherryx94
Rozeznanie

Ah to dziękuję. Zapytam tylko o jedna rzecz. Chodzi o to ,ze na innych forach mówia jeszcze coś o dodaniu gorącej wody do kremu koloryzującego na głowie. Mogę to zrobić bez wody tak jak powiedziałeś ?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości