Jeszcze więcej pryszczy po... żelu Babydream? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-23, 22:18   #1
Pani Barokowa
Rozeznanie

Jeszcze więcej pryszczy po... żelu Babydream?

Hej dziewczyny
Mam problem z trądzikiem na plecach i dekolcie. Do tej pory nic specjalnie z nim nie robiłam, używałam jakiegoś ładnie pachnącego żelu i potem nawilżającego balsamu, bo mam strasznie suchą skórę, i muszę ją kremować po każdym myciu, inaczej swędzi i piecze. Ale pomyślałam sobie że może mam ten trądzik przez SLS w żelu, więc zaczęłam używać Babydreamu.Myję się nim od jakiś 3 dni. Z jednej strony jestem zachwycona, bo nie muszę stosować balsamu! Ale niestety zauważyłam że mam więcej pryszczy i to nie tylko na dekolcie i plecach, ale na całym ciele, nogach, rękach, brzuchu! Nie wiem, to taka reakcja skóry na odstawienie chemii? I to minie? Proszę o rady, nie wiem czy mam odstawić ten żel, czy dalej stosować.
Pani Barokowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 22:45   #2
findsomething
Zadomowienie

Dot.: Jeszcze więcej pryszczy po... żelu Babydream?

3 rok używam i nie wychodzę z zachwytu.

Raczej pryszcze na calym ciele nie są związane z tym czym się myjesz, lecz z bakteriami lub czynnikami hormonalnymi, które absolutnie musisz skonsultować z dermatologiem.
findsomething jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 10:24   #3
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam problem z trądzikiem na plecach i dekolcie. Do tej pory nic specjalnie z nim nie robiłam, używałam jakiegoś ładnie pachnącego żelu i potem nawilżającego balsamu, bo mam strasznie suchą skórę, i muszę ją kremować po każdym myciu, inaczej swędzi i piecze. Ale pomyślałam sobie że może mam ten trądzik przez SLS w żelu, więc zaczęłam używać Babydreamu.Myję się nim od jakiś 3 dni. Z jednej strony jestem zachwycona, bo nie muszę stosować balsamu! Ale niestety zauważyłam że mam więcej pryszczy i to nie tylko na dekolcie i plecach, ale na całym ciele, nogach, rękach, brzuchu! Nie wiem, to taka reakcja skóry na odstawienie chemii? I to minie? Proszę o rady, nie wiem czy mam odstawić ten żel, czy dalej stosować.
Wydaje mi sie że to reakcja alergiczna, jakieś podrażnienie czy kontaktowe zapalenie skóry. To też zależy ja te wypryski wyglądają. Odstaw BD i kup jakiś inny łagodny żel tylko bez ekstraktu z rumianku czy nagietka, bo ty bym szukała winnych na początku. Jak nie pomoże to do lekarza
PS: nie ma czegoś takiego jak "reakcja skóry na odstawienie chemii" bo wszystko jet chemią

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-10-24 o 10:25
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 17:07   #4
Pani Barokowa
Rozeznanie

Niby trądzik w moim wieku jest normalny, bo mam naście lat. Rozumiem, na twarzy, dekolcie i plecach, ok, trudno. Ale na rękach?! I to właśnie po Babydream, dlatego ten wątek.

Pryszcze nie są ropne, wielkie, z czubkiem, tylko małe czerwone krostki.

Wizytę mam w środę u dermatologa, miałam tylko sprawdzić trądzik na twarzy, ale w takim razie zapytam jeszcze o całe ciało. To będzie mój pierwszy raz u dermatologa

A możesz polecić jakiś żel? Bo niestety większość łagodnych są przeznaczone dla dzieci, a w tych często jest rumianek, czy inne łagodzące ekstrakty...
Pani Barokowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 20:22   #5
BrigitteBardot
Zadomowienie

A mnie się wydaje, że po prostu ten żel nie jest dla ciebie. Też go używałam, bo wszyscy go chwalili, ale szybko wysuszył mi skórę, do tego jakoś nieciekawie podrażniał (skóra była napięta, zaczerwieniona, ściągnięta). Mam cerę tłustą, ale używam kwasów i retinolu. Żel mnie wysuszył (jestem pewna, że to on, a inne żele bez SLS mnie nie wysuszają), a wysuszona skóra zareagowała nadprodukcją łoju i wysypem krostek, błędne koło.
Stary 2011-10-25, 00:12   #6
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Pryszcze nie są ropne, wielkie, z czubkiem, tylko małe czerwone krostki.
Standardowa reakcja alergiczna - to się nazywa wyprysk kontaktowy. Tak jak mówiła hey - winą prawdopodobnie można obarczyć wyciąg z rumianku, to bardzo popularny alergen
Wypić wapno, można wziąć leki przeciwhistaminowe bez recepty (najlepiej loratadynę) i koniecznie odstawić żel. Pęcherzyki się wysuszą, złuszczą i nie będzie śladu
kawa. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 11:15   #7
hey
Wtajemniczenie

Cytat:

A możesz polecić jakiś żel? Bo niestety większość łagodnych są przeznaczone dla dzieci, a w tych często jest rumianek, czy inne łagodzące ekstrakty...
za wiele Ci nei pomoge, do głowy przychodzi mi tylko jeden żel

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 20:13   #8
2016100512001
Konto usunięte

Wydaje mi się że w żelu Hipp nie ma rumianku
2016100512001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 15:41   #9
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że w żelu Hipp nie ma rumianku
Chamomilla Recutita to jest wyciąg z rumianku, właśnie zauważyłam, że przy podawaniu składu ktoś nawet literówkę zrobił.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...el.html&next=1
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.
Stary 2012-10-01, 10:06   #10
Blond Wenus
Raczkowanie

no a tera jeszcze sepsa z płynu babydream i jakieś bakterie Serratia marcescens a wy siem w tym babydreamie tak lubujecie w szamponikach jakiś oliwkach i mówicie, że tego trza używać jedynie i broń boże nie używać garnierów, fruktisów, loreali i wszystkiego co ma za dużo (waszym zdaniem) chemii! no to macie.
Blond Wenus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 15:50   #11
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Blond Wenus Pokaż wiadomość
no a tera jeszcze sepsa z płynu babydream i jakieś bakterie Serratia marcescens a wy siem w tym babydreamie tak lubujecie w szamponikach jakiś oliwkach i mówicie, że tego trza używać jedynie i broń boże nie używać garnierów, fruktisów, loreali i wszystkiego co ma za dużo (waszym zdaniem) chemii! no to macie.
Spokojnie. Skażenie nie dotyczy wszystkich produktów Babydream, tylko wybranych partii płynu do kąpieli. Producent szybko wykrył bakterię i natychmiast wycofał co się dało. Coś takiego mogłoby się zdarzyć każdej innej firmie, również produkującej z dużym udziałem "chemii". Mimo wszystko jest to ważna informacja, dlatego założę osobny wątek.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-02 o 00:24
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
babydream, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości