Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-29, 22:33   #721
farfalla03
Raczkowanie

Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Zastanawiam sie nad makijażem, który pasowałby do moich oczu.. zwykle używam tylko korektora + tusz, ew jasny cień na dole, ale czas coś zmienić.. liczę na sugestie

Edytowane przez farfalla03
Czas edycji: 2010-09-17 o 08:12
farfalla03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:29   #722
Maliniarka
Zakorzenienie

usuwam zdjęcia i post, bo nikt nie odpowiada
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki

Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2010-02-19 o 21:21 Powód: brak odzewu/zdjęcia zbędne
Maliniarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:31   #723
Maliniarka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez farfalla03 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad makijażem, który pasowałby do moich oczu.. zwykle używam tylko korektora + tusz, ew jasny cień na dole, ale czas coś zmienić.. liczę na sugestie

Moim zdaniem masz (chyba) szeroko rozstawione, na pewno głęboko osadzone oczy, poszukaj jak je malować na pierwszej stronie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki

Maliniarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:15   #724
Eithene
Raczkowanie

Witam
Ja mam problem z typem moich oczu, nie wiem jakie mam
proszę o radę
( brwi zapuszczam, więc wybaczcie )
Eithene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 09:06   #725
Eithene
Raczkowanie

Stary 2010-01-15, 20:24   #726
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Eithene Pokaż wiadomość
Witam
Ja mam problem z typem moich oczu, nie wiem jakie mam
proszę o radę
( brwi zapuszczam, więc wybaczcie )
Cytat:
Eithene masz piękny masz kolor tęczówek.

Wydaje mi się, że oczy są u Ciebie blisko osadzone, a zewnętrzny kącik lekko opada. Nie jestem pewna, ale chyba są też w miarę głęboko osadzone.

Nie jestem jakimś specem w tej dziedzinie, ale tak mi się wydaje "na pierwszy rzut oka".
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 21:22   #727
Eithene
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Eithene masz piękny masz kolor tęczówek.

Wydaje mi się, że oczy są u Ciebie blisko osadzone, a zewnętrzny kącik lekko opada. Nie jestem pewna, ale chyba są też w miarę głęboko osadzone.

Nie jestem jakimś specem w tej dziedzinie, ale tak mi się wydaje "na pierwszy rzut oka".
dziękuję kolor bardzo lubię , gorzej z wielkością ;p
dziękuję za odpowiedź postaram się poszukać czegoś do nich
Stary 2010-01-16, 13:27   #728
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
dziękuję kolor bardzo lubię , gorzej z wielkością ;p
dziękuję za odpowiedź postaram się poszukać czegoś do nich
Z wielkością? W sensie, że za małe czy za duże? Bo makijażem można zdziałać wiele w tej kwestii, ale jak dla mnie wielkość jest ok. chociaż ciężko powiedzieć, jak się nie widzi całej twarzy.
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
Stary 2010-01-16, 15:20   #729
Eithene
Raczkowanie

Cytat:
Z wielkością? W sensie, że za małe czy za duże? Bo makijażem można zdziałać wiele w tej kwestii, ale jak dla mnie wielkość jest ok. chociaż ciężko powiedzieć, jak się nie widzi całej twarzy.
są małe według mnie, nie chcę pokazywać całej twarzy
Stary 2010-01-16, 16:47   #730
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
są małe według mnie, nie chcę pokazywać całej twarzy

Nie grzesz Ja to dopiero mam skośne szparki
Prawdopodobnie odnosisz takie wrażenie przez to, że nie widać dobrze powieki ruchomej (wiem coś o tym). Poszukaj makijażu dla oczu, które są w miarę głęboko osadzone i bez wyraźnie widocznej ruchomej powieki. Na forum powinnaś znaleźć sporo propozycji.
Stary 2010-01-16, 20:13   #731
Eithene
Raczkowanie

Cytat:
Nie grzesz Ja to dopiero mam skośne szparki
Prawdopodobnie odnosisz takie wrażenie przez to, że nie widać dobrze powieki ruchomej (wiem coś o tym). Poszukaj makijażu dla oczu, które są w miarę głęboko osadzone i bez wyraźnie widocznej ruchomej powieki. Na forum powinnaś znaleźć sporo propozycji.

dzięki za odpowiedzi i rady
Stary 2010-01-28, 17:11   #732
oranda
Raczkowanie

Witam, odświeżam watek, i pytanie to samo... jak powinnam się malować? czy do moich oczu pasuje kreska eyelinerem na górnej powiece (bo strasznie mi się takie kreski podobają i nawet uczę sie je rysować :P ale nie mam pewności czy mi pasują, bo te moje oczy mam jakieś takie okrągłe są...a kreski pasują do migdałków imo)

Edytowane przez oranda
Czas edycji: 2010-01-29 o 21:23
oranda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 15:14   #733
kami30
Raczkowanie

witam Dziewczyny
Możecie określić mój typ oczu, zupełnie nie wiem jaki makijaż mi pasuje nie mówiąc już o tym , że nie wiem jak uwydatnić moje "gałki"
kami30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 20:48   #734
Lavi92
Zakorzenienie

Kolej na mnie..
Za nic w świecie nie mogę się dopatrzeć jakie to moje oczy są Jedyne co zdążyłam "zauważyć" to to, że obszar pomiędzy brwią a początkiem powieki ruchomej jest taki bulwiasty. I bardzo nisko mam brwi.
Powiedzcie czy one są blisko czy szeroko rozstawione czy mam je powiększać czy zostawić jak są. O kocim oku nawet nie ma mowy bo nic nie widać

Jak to kolega stwierdził mam wzrok jak wystraszona sarenka
Stary 2010-04-27, 08:35   #735
kolorowanka96
Przyczajenie

Jaki makijaż do TAKICH oczu?

Mam takie tyci-tyci, ale bardzo pomocne dla mnie pytanie. Otóż mam niebieskie oczy, kształtem wg mnie są małe. Nie wiem co zrobić, aby je powiększyć. Jak je pomalować na jakąś okazję, np. komunia, dyskoteka, czy po prostu na dzień. Byłabym wdzięczna za jakieś linki do pasującego do mnie makijażu czy jakiś porad. Z góry dziękuję.

Jedno ze zdjęć, jest zrobione wieczorem. Ale to da się poznać bo na pozostałych jestem w piżamie
kolorowanka96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 09:39   #736
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22
Dot.: Jaki makijaż do TAKICH oczu?

nie masz małych oczu...masz tylko je nie proporcjonalnie od siebie oddalone..
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 12:39   #737
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie

Poszukaj makijaży dla oczu szeroko rozstawionych (bo takie posiadasz). Nie są małe, raczej normalnej wielkości. Poza tym- jesteś jeszcze bardzo młoda, nie obciążaj swojego wyglądu zbyt dużą ilością makijażu. Postawiłabym raczej na neutralne kolory lub jakieś pastele i tusz + błyszczyk. Nic więcej, chyba że chcesz wyglądać jak stara malutka lub pudernica, jakich pełno teraz na ulicach...
Poza tym, wyszukiwarka nie gryzie Istnieje baaardzo dużo wątków o makijażach (na Moich Makijażach) bądź na wizażystce, dających porady jak umalować się, gdy ma się kilkanaście lat/ taki rodzaj oczy.
Pozdrawiam
Stary 2010-04-28, 11:35   #738
Turi
Raczkowanie

jestes sliczna!
ja bym ci polecila uzyc korektora pod oczy, i do tego jakis puder.
pamietaj aby byl transparentny a korektor bardzo jasny.
do tego tusz do rzes.
Turi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 12:58   #739
Karolinitka
Zadomowienie

Moim zdaniem nie powinnaś się jeszcze malować- jesteś strasznie młodziutka. W twoim wieku powinnaś byc naturalna. Jeśli chcesz sie już malować to okazjonalnie- widzę Cię w sarościach, grafitach... zresztą jesteś bardzo ładna dziewczyna, a jak wiadomo- ładnemu we wszystkim ładnie oby nie przesadzić...
Karolinitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:13   #740
Ejnn
Przyczajenie

Co dla dużych oczu i dużej twarzy ?

Witam.
Chciałabym zapytać, jaki makijaż ( kolory cieni, kształt kreski linerem, rozmiar rzęs, kolor ust itd .. ) będzie pasował do mojej twarzy?

Mam duże, zielono-żółte oczy, blond rozjaśniane włosy oraz trochę szerokie policzka, średnie usta.
Chciałabym zaznaczyć, że lubię gdy makijaż jest wyraźny i pełny. Nie chciałabym rezygnować np. z linera, bo za bardzo jestem do niego przyzwyczajona ( gdy go nie mam na oczach, źle się czuję ) .

Myślałam kiedyś, żeby przestać się tak mocno malować, ewentualnie nie ładować tyle podkładu i pudru na twarz, ale widać moje wszystkie niedoskonałości ( czerwone policzki i przebarwienia najbardziej :/ ) .

Jaki makijaż dla mnie polecacie?
Moja cera jest blada, prawie biała pokryta, jak już wspomniałam, przebarwieniami i czerwonymi policzkami. Zawsze używałam trochę ciemniejszego podkładu ale strasznie mnie postarzał, tworzył wyimaginowane zmarszczki na twarzy a do tego nie pasował do koloru moich włosów. :/ był czas, że używałam jasnego podkładu, ale widać było moje niedoskonałości. :/ do tego, mam jasne brwii i na ciemnym podkładzie w ogóle ich nie widać, dlatego zawsze muszę nakładać na nie brązowy cień.. Z takim makijażem czuję się pewnie, ale też bardzo nienaturalnie... I to widać. :/ :/

Co dla mnie polecacie? Jaki makijaż? Może zrezygnować z mocnych kolorów i przejść na jaśniejsze, odłożyć liner na półkę... ?

Chciałabym, aby moje wielkie policzki były choć trochę zamaskowane ( róży, bronzerów również używam, ale nie dają zbytniego efektu :/ ), oczy ciut wyrazistsze, usta pełniejsze a twarz jednego, jasnego, naturalnego koloru, bez przebarwień ...

Z góry dziękuję wszystkim.
Stary 2010-07-02, 22:38   #741
caya
Zakorzenienie

Dot.: Co dla dużych oczu i dużej twarzy ?

Witam
Z własnego doświadczenia wiem, że podkłady mineralne (szczególnie Everyday Minerals) dają naprawdę dobre krycie. Na wizażu jest wiele wątków poświęconych tym kosmetykom, wystarczy poszukać. Na lato będą idealne, bo są bardzo lekkie, nie zapychające. Jeśli nie czujesz się dobrze z samym podkładem na twarzy, to kup jeszcze dobry korektor, najlepiej kremowy, tych jest już od groma i z niższej półki, i tych droższych. Często nakładanie podkładu w płynie w okolicach brwi sprawia, że kosmetyk zbiera się pomiędzy włoskami, a potem spływa albo jeszcze coś gorszego Dlatego puderek mineralny tą sprawę również załatwia, nic się na twarzy nie będzie ważyć. Jeżeli chodzi o nieużywanie linera, to to jest kwestia odzwyczajenia się, ale jeśli dobrze się w nim czujesz to nie widzę problemu, chociaż jeśli masz duże oczy to jeśli ładnie wytuszujesz rzęsy już będą ładnie podkreślone Możesz dodać białą kreskę na dolnej linii wodnej, to odświeża spojrzenia i powiększa optycznie oko.
O modelowaniu buzi też już jakiś artykuł na wizażu jest, poszukaj na stronie głównej.

Pozdrawiam

Edytowane przez caya
Czas edycji: 2010-07-02 o 22:39
caya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 16:26   #742
natalia0955
Przyczajenie

Dot.: Co dla dużych oczu i dużej twarzy ?

duże oczy to atut, sama mam duże, zielone oczy, masz szczęscie, bo możesz używać kredki wokół całego oka. A co do dużej twarzy to polecam ci brązer nakładaj go w miejsca gdzie po zrobieniu tzn. rybki uwydatnia się kości policzkowe
natalia0955 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 12:24   #743
valtiel
Raczkowanie

Dot.: Oczy Gleboko Osadzone

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE Pokaż wiadomość
2. Oczy gleboko osadzone bez widocznej powieki ruchomej. Fotki brak - jesli ktos takowe posiada, albo mysli, ze posiada proszony jest o wklejenie.
To oczy gleboko osadzone w oczodole przy ktorych , gdy oko jest otwarte powieka ruchoma jest NIEWIDOCZNA.
ktoś wie jak takie malować?
valtiel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:32   #744
Lenka87
Rozeznanie

Makijaż wyrazistych oczu

Może znajdzie się ktoś, kto tak jak ja szuka inspiracji, jak malować swoje wyraziste oczy...
Moje są duże, ciemne, o migdałowym kształcie, a brwi dodatkowo są ciemne. Jakoś nie lubię chodzić bez makijażu, standardowo robię kreski na górze i czasem na dole, ale czasem sama się na tym łapię (a także czasem słyszę komentarze...) że taki makijaż dla moich oczu jest zbyt mocny.
Macie może jakieś przykłady, zdjęcia, jak umalować wyraziste oczy, żeby je podkreślić, ale nie za mocno?
Lenka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 10:45   #745
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22
Dot.: Makijaż wyrazistych oczu

ja też mam takie oczy jak ty i zawsze je zaznaczam eyelinerem i czarną kredką na dole;P ale zawsze możesz użyć kolorowego eyelinera są przecież różowe, niebieskie, brązowe, fioletowe, zielone, srebrne..itd.. powiem tak ja jakiś czas temu uwielbiałam robić mocne makijaże a dodam, że mam delikatne rysy twarzy;P a teraz przeszłam na delikatne kolorki spróbuj pobawić się cieniami;D
Stary 2010-10-26, 11:15   #746
Lenka87
Rozeznanie

Sorry, ale kolorowe eyelinery odpadają do pracy
Stary 2010-10-26, 11:53   #747
greatdee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
Sorry, ale kolorowe eyelinery odpadają do pracy
Noo, to zależy kto gdzie pracuje i jakie ma do tego podejście

Poza tym kolorowe nie znaczy, że od razu musisz sobie malować turkusowo-żółto-różową kreskę...
Granatowa, brązowa czy ciemnozielona kreska jest nie mniej elegancka jak czarna.
FanPage na Facebooku

Edytowane przez greatdee
Czas edycji: 2010-10-26 o 11:55
greatdee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 13:20   #748
Lenka87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Noo, to zależy kto gdzie pracuje i jakie ma do tego podejście

Poza tym kolorowe nie znaczy, że od razu musisz sobie malować turkusowo-żółto-różową kreskę...
Granatowa, brązowa czy ciemnozielona kreska jest nie mniej elegancka jak czarna.
Koleżanka wcześniej pisała o różowych, zielonych i srebrnych, więc takie to pasują naprawdę do nielicznych zawodów
Ja w pracy chodzę w uniformie (mundurze), więc tego typu kolory odpadają
Poza tym, czy kreska, nawet grafitowa zamiast czarnej, dalej nie będzie mocnym makijażem?
Stary 2010-10-26, 17:17   #749
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

Cytat:
Koleżanka wcześniej pisała o różowych, zielonych i srebrnych, więc takie to pasują naprawdę do nielicznych zawodów
Poza tym, czy kreska, nawet grafitowa zamiast czarnej, dalej nie będzie mocnym makijażem?
Nie napisałaś, że chcesz robić makijaż do pracy.. podałam tylko przykłady na wieczór bądź spotkanie z przyjaciółmi.. a do pracy to raczej kieruj się zasadą "im mniej tym lepiej"...
Stary 2010-10-26, 17:58   #750
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
sarah po prostu chciała pomóc. Delikatna kolorowa kreska nie jest wcale przytłaczająca, a skoro chodzisz w uniformie to powinnaś malować się naturalnie. Nie używaj czarnych kredek i eyelinerów, przejdź na brązowe/szare, kreską maluj tylko na górnej powiece i lekko ją unieś, ale nie wyciągaj za daleko. Jeżeli chcesz używać jakiś cieni, to tylko te w odcieniach beżów, brązów, żeby nie przesadzić. Do tego wytuszowane rzęsy,lekko podkreślone pliczki brązerem oraz pomadka w odcieniu delikatnego różu i będzie super.

Tagi
ciemny podkład, duże oczy, eyeliner, kreska, kreski, kształt, makijaż, makijaż niebieskie oczy, oczy, oka, oko, opadające kąciki, policzki, pomoc, powieki, problem, twarz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości