Zmiana cery w ciąży...czego mam używać??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-24, 12:32   #1
Unicorn
Przyczajenie

Zmiana cery w ciąży...czego mam używać???

Dziewczyny pomóżcie, mam już dosyć kombinowania...w ciąży zmieniła mi się cera - do tejpory miałam mieszaną ze skłonnością do wyprysków i zaskórnikami. Teraz, odkad jestem w ciąży cera stała się strasznie sucha,żeby nie powiedzieć przesuszona nie mam pojęcia czego używać...kupiłam jogurtowy krem Ziaji, ale efekt daje bardzo krótkotrwały - musiałabym smarować twarz co kilka godzin...a może musze? :| Nie mam pojęcia...
Unicorn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 12:49   #2
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: Zmiana cery w ciąży...czego mam używać???

Gratulacje co do blogoslawionego stanu!
Poradze co wiem, od mojej przyjaciolki, ktora w ciazy miala sliczna cere i jest moim ekspertem od kosmetykow, ma sucha cere.
Delikatne srodki do mycia : sprawdzone mleczko (w ogole im mniej eksperymentow z kosmetykami tym lepiej - hormony szaleja i uczulaly ja dziwne rzeczy), zele bez sodium laureth sulfate w skladzie (dotyczyc to bedzie tez dzidziusia wiec warto sie nauczyc czytac sklady). Toniki bez alkoholu (cudowny rozany Dermiki - to hydrolat wody rozanej, ale jest dosc drogi).
Kremy z wysokimi stabilnymi filtrami (byla na poludniu Francji w lecie ale smarowala sie przez caly rok) LRP, SVR, Avene, mowila tez ze Mustela jest ok ale nie wiem czy dostepna w Polsce - generalnie unikanie slonca.
Z kremow chwalila sobie Clarinsa Creme du Jour - uwazaj na olejki eteryczne, ktore niektore z marek "ekolo" moga zawierac i Hydraphase Riche (mnie on zapychal ale nie mam bardzo suchej skory) LRP.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 13:06   #3
bąbelek_82
Rozeznanie

Wprawdzie w ciąży nie byłam, ale wydaje mi się, że dobrze by Ci służył ten krem http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1170
To krem z avonu, który ma dużo witamin, cynk, nawilża i zarazem zapobiega ewentualnym wypryskom, bardzo odświeża cerę, ożywia ją. Nadaje ładny kolor i rozjaśnia przebarwienia. Ja stosuję go na noc (bo mam cerę mieszaną, a on się do takiej nie nadaje, więc za dnia za bardzo bym się świeciła).
bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 13:21   #4
Mariqa
Wtajemniczenie

No, z avonem jednak zawsze zalecam ostroznosc, a już szczególnie kobiecie w ciąży.
Prawdę napisała Sylwia, w ciąży cera staje się bardzo wymagająca, hiperwrażliwa, na skutek zmian hormonalnych może byc nadmiernie wysuszona lub produkować za duzo sebum.
Jesli Unicorn odczuwa ściągniecie twarzy, suchośc, najlepiej sięgnąć po dermokosmetyki. Polecam Hydraphasy / moze byc w wersji treściwszej/ Hydrain2 Dermedica lub nawet Nanobasę Yomanouchi.
Mustela jest również dostępna, z tego co pamiętam. Krem jogurtowy nie jest najgorszy, ale jeśli po nim nadal odczuwasz potrzebę nawilzenia to lepiej zdecydować się na wybitnie skuteczny nawilżacz. Stosuj również maski nawilżające np Oceanica AA
Mariqa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości