mój mały plan odnowy, czy to coś da? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-27, 07:33   #1
poisongirl87
Raczkowanie

mój mały plan odnowy, czy to coś da?

.

Edytowane przez poisongirl87
Czas edycji: 2012-02-21 o 19:22
poisongirl87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 13:14   #2
kaszanka0620
Raczkowanie

Dot.: mój mały plan odnowy, czy to coś da?

hehe tez mialam taki plan ale niestety za mala konsekwentnosc i dlugo nie wytrzymalam nato
miast tobie zycze powodzenia a co do twojego planu mozesz wprowadzic po kazdym myciu plukanki ziolowe i na twarz i wlosy maseczki z siemienia lnianego i wax oprocz zdrowej diety i duzej ilosci plynow mozesz wprowadzic jakkies preparaty witaminowe na wlosy skore i paznokcie. i co ma jeszcze spoko dzialanie oczyszczajace woda z aloesem
kaszanka0620 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 16:53   #3
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez poisongirl87 Pokaż wiadomość
cześć chciałabym poprawić stan mojej skóry, włosów itd., założyłam sobie pewien plan, ale ciężko mi stwierdzić czy jest on dobry, bo jeszcze mało się na tym wszystkim znam, dlatego chciałabym prosić, żebyście oceniły czy jest w porządku i ewentualnie co mogłabym zmienić, co dodać, a co wykluczyć.
ogólnie od paru lat moje włosy bardzo szybko się przetłuszczają i żadne drogeryjne szampony na nie dobrze nie działają, po rozjaśnieniu, farbowaniach, używaniu suszerki i prostownicy - są zniszczone i pozbawione blasku, poza tym wypadają.
cera ostatnio jest tłusta zwłaszcza na czole, reszta raczej normalna, i pojawiają się różne niemiłe niespodzianki.
ogólnie chciałabym wyglądać zdrowiej, bo kiedy nie mam makijażu - mogę być więcej niż pewna, że usłyszę od kogoś pytanie czy jestem chora, czy ktoś mnie bije albo po prostu usłyszę, że źle wyglądam.
chcę przede wszystkim zmienić dietę na zdrowszą, jeść dużo owoców i warzyw, pić dużo wody.
włosy będę myła Seboradinem z czarnej rzepy (jedyny szampon, którego działanie jest u mnie przynajmniej w małym stopniu widoczne), na przemian z jakimś ziołowym, będę stosowała olejki Vatika i Sesa, wolałabym nie stosować odżywek, ale jeśli będę musiała - to też Seboradin.
chcę zrezygnować z większości kosmetyków do twarzy, bo używając mleczka, płynu do demakijażu, żelu, toniku i kremu - czuję, że to za dużo i przerzucić się na płyn micelarny, tylko jeszcze nie wiem jaki dokładnie + mleko, którego pozytywne działanie już powoli widzę + krem z Ziaji.
zapuszczam brw, bo odkąd zaczęłam je depilować - miałam na tym punkcie fioła, są zdecydowanie za cienkie, a ja dopiero po x latach zauważyłam, że wygląda to co najmniej dziwnie, dlatego będę używała olejku rycynowego, tak samo na rzęsy.
dodatkowo będę piła pokrzywę.
zastanawiałam się też nad kosmetykami kolorowymi, ale budżet nie pozwala mi na wymienienie ich na lepsze, nie wiem, mineralne. ale mam nadzieję, że nie ma to takiego ogromnego wpływu na stan mojej cery.
jestem pesymistką, więc nie nastawiam się na spektakularne efekty, ale może cokolwiek się zmieni? jak Wy to widzicie?

dlaczego nie chcesz stosowac odzywek ?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 17:31   #4
poisongirl87
Raczkowanie

^ wszystkie odżywki, których używałam do tej pory albo masakrycznie przetłuszczały mi włosy, albo obciążały, albo sprawiały, że były totalnie oklapnięte, ogólnie mam jakąś awarsję. ;p a testowanie kolejnych odżywek niestety nie jest na moją kieszeń...
jaki efekt dają płukanki?
Stary 2011-10-27, 18:02   #5
nagiAkt
Zadomowienie

Witaj Co do włosków to polecam ci olejowanie. Nakładaj na nie rycyne tylko wtedy musisz dokładnie myć włosy i przeważnie dwa razy spłukiwać. Micela polecam z Bourjois i do tego łagodny żel do mycia buźki, np Ziaja tintin, ja obecnie używam żely micelarnego z Be beauty [ ten biedronkowy] Krem do już sama musisz dojść jaki tobie odpowiada. A maseczki i peelingi masz już jakieś na oku ?

oczywiście POWODZENIA ! myśl pozytywnie

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:21   #6
effulla
Zakorzenienie

Jak będziesz zdeterminowana to myślę, że coś z tego wyjdzie Pytanie czy jesteś wstanie się pilnować
Stary 2011-10-28, 14:34   #7
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez poisongirl87 Pokaż wiadomość
cześć chciałabym poprawić stan mojej skóry, włosów itd., założyłam sobie pewien plan, ale ciężko mi stwierdzić czy jest on dobry, bo jeszcze mało się na tym wszystkim znam, dlatego chciałabym prosić, żebyście oceniły czy jest w porządku i ewentualnie co mogłabym zmienić, co dodać, a co wykluczyć.
ogólnie od paru lat moje włosy bardzo szybko się przetłuszczają i żadne drogeryjne szampony na nie dobrze nie działają, po rozjaśnieniu, farbowaniach, używaniu suszerki i prostownicy - są zniszczone i pozbawione blasku, poza tym wypadają.
cera ostatnio jest tłusta zwłaszcza na czole, reszta raczej normalna, i pojawiają się różne niemiłe niespodzianki.
ogólnie chciałabym wyglądać zdrowiej, bo kiedy nie mam makijażu - mogę być więcej niż pewna, że usłyszę od kogoś pytanie czy jestem chora, czy ktoś mnie bije albo po prostu usłyszę, że źle wyglądam.
chcę przede wszystkim zmienić dietę na zdrowszą, jeść dużo owoców i warzyw, pić dużo wody.
włosy będę myła Seboradinem z czarnej rzepy (jedyny szampon, którego działanie jest u mnie przynajmniej w małym stopniu widoczne), na przemian z jakimś ziołowym, będę stosowała olejki Vatika i Sesa, wolałabym nie stosować odżywek, ale jeśli będę musiała - to też Seboradin.
chcę zrezygnować z większości kosmetyków do twarzy, bo używając mleczka, płynu do demakijażu, żelu, toniku i kremu - czuję, że to za dużo i przerzucić się na płyn micelarny, tylko jeszcze nie wiem jaki dokładnie + mleko, którego pozytywne działanie już powoli widzę + krem z Ziaji.
zapuszczam brw, bo odkąd zaczęłam je depilować - miałam na tym punkcie fioła, są zdecydowanie za cienkie, a ja dopiero po x latach zauważyłam, że wygląda to co najmniej dziwnie, dlatego będę używała olejku rycynowego, tak samo na rzęsy.
dodatkowo będę piła pokrzywę.
zastanawiałam się też nad kosmetykami kolorowymi, ale budżet nie pozwala mi na wymienienie ich na lepsze, nie wiem, mineralne. ale mam nadzieję, że nie ma to takiego ogromnego wpływu na stan mojej cery.
jestem pesymistką, więc nie nastawiam się na spektakularne efekty, ale może cokolwiek się zmieni? jak Wy to widzicie?
'

dla mnie to żaden plan odnowy

- jeśli chodzi o cerę, to albo wybierz się do dermatologa albo zainwestuj w krem z kwasem glikolowym np. glyco-a, bioderma sebium serum, koszt antybiotyku lub kremu będzie się wachał w okolicach 60-100zł, erentualnie możesz poszukać na allegro, będzie taniej

jeśli i na tym chcesz oszczędzić to polecam ci tonik robiony recepturowy, mi pomógł pozbyć się zaskórników, których nie ruszył żaden drogi krem czy antybiotyk, za tonik zapłaciłam 5zł, po receptę musisz się udac do zwykłego lekarza, oto przepis:
Rp.
acidi salicylici 2,0
detreomycini
rezorcini
glicerini aa 3,0
50% spir, vini ad 150,0
M.f.sol
ds: 1x dziennie przecierać wacikiem twarz

do tego zainwestuj w naturalne mydło np, marsylskie lub z aleppo, bo te dostępne na rynku toniki i żele to badziewie i pic na wodę

porządny krem nawilżający, z prawdziwego zdarzenia a nie vichy napakowany silikonami, polecam ci sanoflore z olejkiem z cyprysu wiecznie zielonego na allegro ok 40zł - krem ziaji to przeważnie sama parafina nie polecam zapcha pory i nie nawilży da tylko takie wrażenie zostawiając film na skórze

do tego jako maseczka możesz stosować olej, np, jojoba koszt ok 20zł za buteleczkę 30ml

zainwestuj w podkład, niestety na rynku nie widziałam takiego który mialby w miarę naturalny skład, ale dobierz przynajmniej taki który nie zapcha porów

ja używam tanich kosmetyków dla mnie mineralne to pic na wodę, w składach sama chemia a są dużo droższe niż zwykłe

ja np. używam płyn micelarny bioderma aquaruboril, do tego mydło marsylskie i na tym koniec, żadnych mleczek bo to zapychacze i mają nic nie warte składy, potem podkład, a w sezonie podkład z filteem 50+, no i peeling, czasem nakładam jakiś olejek, ostatnio co noc krem caudalie vitamine pulpe

- co do włosów, do przetłuszczających polecam szampon bez silnych detergentów i silikonów, np bioderma node ok 45zł, lub dziecięcy, np, babydream, albo nivea

do tego możesz olejować, i używać lekkich odżywek np, emulsja gloria, lub inne, radzę ci wejśc na watek dla kręconowłosych (mimo, że możesz mieć proste) i poczytać, dziewczyny mają tam dużą wiedzę jesli chodzi o składy, podejrzewam, że używałaś odżywek typu pantene, gliss kur, dove itp nic dziwnego, że po nich ci się przetłuszczają włosy i są w opłakanym stanie - w tych odżywkach nie ma nic odżywiającego

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 22:01   #8
poisongirl87
Raczkowanie

^ dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości