Kosmetyki do problematycznej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-30, 16:38   #1
Suns
Raczkowanie

Kosmetyki do problematycznej cery

Wizażanki, bardzo proszę o Waszą pomoc. Tak jak w temacie, chodzi mi o kosmetyki, jakich mogę używać. Najpierw jednak chciałabym się Was zapytać, jaki według Was mam typ cery - sucha, normalna czy mieszana czy tez tłusta. Na policzkach skórę mam normalną/czasami suchą, do tego wrażliwą. Broda jest normalna. Czoło się przetłuszcza, tam też najczęściej mi wyskakują pryszcze. Nos też jest tłusty, do tego pełen zaskórników. Przez to zróżnicowanie nie bardzo wiem, jakich kosmetyków używać.
Druga sprawa to właśnie te kosmetyki. Chciałabym się dowiedzieć, co stosować do oczyszczania twarzy, demakijażu. No i jakich używać kremów i podkładów. Narazie do oczyszczania używam płynu do demakijażu oczu Ziaji, a całą twarz myję niebieskim żelem do mycia twarzy Lirene. Jednak przez to, że coraz częściej zaczęły mi się pojawiać pryszcze( nie wiem zresztą czy to nie jest początek trądziku - mam 16 lat), myślę, że przydało by mi się coś mocniejszego do oczyszczania - jakiś peeling, maseczka może.
Druga sprawa to podkład. Ze względu na niedoskonałości cery chciałabym je jakoś ukryć, chcociaż trochę. Podkładu nie używam oczywiście codziennie, jest na to za ciężki. Spróbowałam kremu tonującego under 20, ale chyba przez niego zaczęło mi wyskakiwać więcej niespodzianek. Szukam więc czegoś innego niezapychającego, kryjącego. Bardzo prosze o pomoc.
Suns jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:33   #2
Suns
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki do problematycznej cery

A i jeszcze coś - czy przy takiej skórze mogę używać tego peelingu - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...ny.html&next=1 ? Trochę się boję tego używać, bo to jednak jest do skóry trądzikowej i tłustej.
Proszę o pomoc.
Stary 2011-10-30, 21:10   #3
Deixisss
Raczkowanie

Ja Ci powiem czego ja używam
Co drugi dzień na wieczór robię peeling, żeby pozbyć się łuszczącego się naskórka i żeby mi się nie tworzyły pod nim krostki - ten mi pasuje: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ziarnisty.html

Na dzień kładę miksturkę, którą przepisała mi dermatolog.
Przepis:
Vit. A - 250000j.
Vit. E - 0,6
Lecobaza - ad. 50
Detreomycini - 2
Clotrimazol (krem) - 15
Hydrocortisini - 0,3

Tylko w tym jest antybiotyk, wiec musisz iść do lekarza (rodzinny) i poprosić o przepisanie recepty na Detromycini i hydrocortisini. to się kupuje za jakieś 5zł osobno + reszta. w aptece będą wiedzieli o co chodzi.

A fluid polecam ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...cy-spf-20.html

Edytowane przez Deixisss
Czas edycji: 2011-10-30 o 21:25
Deixisss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 01:56   #4
Mantisa
Raczkowanie

po pierwsze: unikaj wszelkich under twenty - czyli serii przeciwradzikowych na na bazie alkoholu bo alkohol wysusza skore a nie leczy wypryskow

po drugie: ja bym postawila na naturalne kosmetyki - mydla nawilzające z antybakeryjnymi dodatkami jak np. drzewo herbaciane, lisc laurowy

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/pl/p/DUDU...-Dudu-Soap/292

Takie mydlo starczy ci na nawet na rok wiec nie przerazaj sie ceną Naprawde sa wydajne

z tanszych

http://www.goldenoil.pl/product_info...oducts_id=1801
Stary 2011-10-31, 08:47   #5
Suns
Raczkowanie

Nie chcę się smarować żadnymi maściami i antybiotykami, bo ja jednak jeszcze nie mam jakiegoś dużego trądziku. Może to są jego zaczątki, ale narazie jeszcze nie jest tak źle. Teraz chciałabym postawić na dobre oczyszczanie, żeby pryszczy i zaskórników było mniej.
Te mydła mi się podobają Gdzie można je kupić?
No i jeśli nie powinnam używać under twenty to co? Muszę się codziennie rano czymś zakryć, może puder sypki? Ale jaki wybrać żeby zakrywał i jednocześnie trochę matowił? No i żeby nie zapychał.

Edytowane przez Suns
Czas edycji: 2011-10-31 o 08:50
Stary 2011-10-31, 10:18   #6
Fisiasia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Suns Pokaż wiadomość
Nie chcę się smarować żadnymi maściami i antybiotykami, bo ja jednak jeszcze nie mam jakiegoś dużego trądziku. Może to są jego zaczątki, ale narazie jeszcze nie jest tak źle. Teraz chciałabym postawić na dobre oczyszczanie, żeby pryszczy i zaskórników było mniej.
Te mydła mi się podobają Gdzie można je kupić?
No i jeśli nie powinnam używać under twenty to co? Muszę się codziennie rano czymś zakryć, może puder sypki? Ale jaki wybrać żeby zakrywał i jednocześnie trochę matowił? No i żeby nie zapychał.
zel do mycia twarzy http://allegro.pl/iwostin-purritin-z...903123527.html - moj ulubiony i tani

co do pudrow matujacych kryjacych to mialam z vipery ostatnio dobry i nie moge teraz dostac ladnie kryl i tak jakos sie wtapial niewidocznie w kolor mojej cery, ze wygladala jak taka musnieta brzoskwinka no i cena
http://allegro.pl/vipera-puder-w-kam...901458319.html
ja mialam numer 507 i zamiast czerwonego opakowania byl czarny... ale to nie wiem moze kwestnia nakladu towaru na rynek :P oO hehe

co do ala tonikow, ktory Ci sie przyda jako demakijaz, oraz przywrocenie skorze ph polecam plyn micelarny, jest rownie dobry i bardziej na czasie, ceny podobne, zalezy z jakiej polki zasiegniesz

to co w linkach, looknij, poczytaj, mozlwie, ze dostaniesz u siebie zel w aptece, a w drogrii puderek podalam Ci moje sprawdzone, po ktorych nic sie nie dzialo, i w przystepnej cenie... no chyba, ze mam walic z grubej rury gdzie mala seria kosmetykow wynosi ok 300 zl ;p miesiecznie xD

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2011-10-31 o 10:20
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:10   #7
Suns
Raczkowanie

Oj nie, te kosmetyki za 300zł możesz zostawić dla siebie
No więc tak. Żel do mycia twarzy mam, kupiłam zresztą niedawno więc narazie innego nie chcę. Płyn micelarny... Do demakijażu oczu wolę dwufazówki, a do mycia twarzy mam w.w. żel. Tonik też mam
A co myslicie o tym peelingu który wkleiłam w drugim poście? Nadaje się dla mnie? Zastanawiam się też jeszcze nad tą maseczką http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...sk.html&next=1 .
Stary 2011-10-31, 17:00   #8
Fisiasia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Suns Pokaż wiadomość
Oj nie, te kosmetyki za 300zł możesz zostawić dla siebie
No więc tak. Żel do mycia twarzy mam, kupiłam zresztą niedawno więc narazie innego nie chcę. Płyn micelarny... Do demakijażu oczu wolę dwufazówki, a do mycia twarzy mam w.w. żel. Tonik też mam
A co myslicie o tym peelingu który wkleiłam w drugim poście? Nadaje się dla mnie? Zastanawiam się też jeszcze nad tą maseczką http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...sk.html&next=1 .
ma dosc duzo dobrych opinii, mysle, ze moglabys sprobowac, bo inaczej sie nie dowiesz ;]
Stary 2011-10-31, 17:20   #9
Suns
Raczkowanie

No właśnie opinie ma bardzo dobre, ale boję się go używać. Ostatnio mama mi powiedziała, że nie powinnam używać kosmetyków do skóry trądzikowej, bo skóra mi się przezwyczai i jak mi się zacznie taki faktyczny trądzik, to takie produkty mi nie będą pomagać. To prawda?
Stary 2011-11-03, 10:55   #10
Fisiasia
Rozeznanie

do kazdego kosmetyku skora sie przyzwyczaja i pozniej uodparnia przeciez nie bedziesz uzywac inwazyjnych prodktow na tradzik... fluidy, podklady itp itd rowniez w wiekszosci dzialaja leczniczo na tradzik ;]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości