L`Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds - szampon koloryzujący czy farba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-31, 10:39   #1
endorfinqq
Przyczajenie

L`Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds - szampon koloryzujący czy farba?

Dzień dobry. Mam takie pytanie - chciałabym się dowiedzieć czy ten kosmetyk, który jest w tytule to farba czy szampon koloryzujący? Bo w internecie piszą różnie, a jestem bardzo ciekawa, ponieważ mam 16 lat i chciałabym trochę odświeżyć swój kolor włosów (jest to blond, jaśniejszy na końcówkach i mysi u góry) na zimę, ale nie niszcząc ich szczególnie (to byłoby moje pierwsze farbowanie). I znalazłam właśnie ten o to kosmetyk, jednak boję się go użyć i tego, że będę musiała cały czas farbować odrosty, włosy się bardzo zniszczą i inne takie, a jeśli byłby to szampon, rzeczywiście na te 28 myć, to nie byłoby problemu, bo i tak kolor by zszedł.
Stąd moje pytanie - czy kolor zejdzie zanim pojawią się odrosty? Czy jest to bardziej indywidualna sprawa?

W razie gdyby to była potrzebna informacja, to dodam, że chciałabym ufarbować włosy na kolor Jasny Piaskowy Blond, numer 1013.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
I przepraszam jeśli źle umieściłam wątek, ale jest to mój pierwszy post na tym forum i mogę popełnić błąd.
Stary 2011-10-31, 11:16   #2
Joskelyn
Zadomowienie

Dot.: L`Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds - szampon koloryzujący czy farba?

Casting to szampon, ale seria Glossy Blonds czyli tez ten Piaskowy Blond to juz farba, bo to seria rozjasniajaca - tak wiec nawet jesli odcien zniknie po 28 myciach, to efektu rozjasnienia sie zmyc nie da i pozostaje Odcien moze zejsc, ale odrost bedzie, bo zafarbowane wlosy beda juz "na zawsze" jasniejsze niz reszta. Wiec jesli chcesz sie go pozbyc z wlosow, to wybierz Casting zwykly, nie z serii Glossy Blonds - choc tam chyba wybor blondow znikomy bardzo...

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2011-10-31 o 11:18
Joskelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 21:04   #3
Gosia_14
Rozeznanie

Dot.: L`Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds - szampon koloryzujący czy farba?

Kurcze,ale ja zrobię włosy ciemny blond satynowym blondem to jaki potem będę mieć? Zależy mi na takim kolorze,ale o tym czy to mocno rozjasnia czy nie,nie pomyslałąm.Nie chcę potem ciągle męczyć się z odrostem,nakładac coś an niego itp.
Gosia_14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 09:54   #4
Joskelyn
Zadomowienie

Rozjasnia niewiele - jeden, dwa odcienie; niby jest polecany nawet dla szatynrek, ale wedlug mnie troche na wyrost - na zbyt ciemnych wlosach moze wpadac w rudy.

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Stary 2011-11-01, 14:22   #5
endorfinqq
Przyczajenie

A jest jakiś dobry szampon koloryzujący na te 28 myć, który rozjaśniłby moje włosy? Zależy mi głównie na tym żeby jakoś pozbyć się tych mysich włosów u góry i najlepiej rozjaśnić włosy, ale nie chce tego robić żadnymi utleniaczami czy czymś w ten deseń i tym samym niszczyć ich tak bardzo.
Stary 2011-11-01, 15:12   #6
snowhitee
Zakorzenienie

Możesz zawsze zadbać o swój blond naturalnie tj. używać kosmetyków przeznaczonych dla blondynek, one mają w składzie rumianek/miód/cytrynę to wszystko rozjaśnia i nadaje naturalne refleksy do tego jakieś płukanki również z rumianku czy cytryny
A jeśli koniecznie potrzebujesz mocniejszej ingerencji to rozejrzyj się za zwykłymi szamponetkami, z tego co wiem Joanna ma jakieś blondy

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:50   #7
endorfinqq
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
Możesz zawsze zadbać o swój blond naturalnie tj. używać kosmetyków przeznaczonych dla blondynek, one mają w składzie rumianek/miód/cytrynę to wszystko rozjaśnia i nadaje naturalne refleksy do tego jakieś płukanki również z rumianku czy cytryny
A jeśli koniecznie potrzebujesz mocniejszej ingerencji to rozejrzyj się za zwykłymi szamponetkami, z tego co wiem Joanna ma jakieś blondy
Chciałabym, ale każdy mi mówi, że szamponetki nie rozjaśniają. ;c
Miałam szampon z rumiankiem i też nic nie dało, dlatego chciałabym coś, co by mi rozjaśniło włosy i starczyło na trochę więcej niż 6-8 myć.
Stary 2011-11-01, 20:05   #8
Joskelyn
Zadomowienie

Ani szampony do 28 myc ani szamponetki nie rozjasniaja - rozjasnienie to TRWALY efekt i tego nie da sie zmyć Tak jak kolezanka pisala wyzej - miod, cytryna, rumianek - moga Ci troszke rozjasnic wlosy, ale to tez zalezy od wyjsciowki i cudow sie nie spodziewaj

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Stary 2011-11-02, 20:49   #9
Gosia_14
Rozeznanie

Ale myslicie,ze na moich ciemnych blond będzie mocny odrost po satynowym?
Gosia_14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 22:28   #10
Joskelyn
Zadomowienie

na moim ciemnym blondzie byl widoczny, ale nie jaki rażący, ze tak powiem.

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Stary 2011-11-04, 17:50   #11
monisiawrz
Rozeznanie

Dziewczyny a jesli mam odrost sredni /ciemny braz to rozjasni mi na takie ciemny blond czy nie bardzo . chodzi mi o odcien Satynowy blond
monisiawrz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:56   #12
Joskelyn
Zadomowienie

Rozjasni Ci na rudy :P nie probuj nawet

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Stary 2011-11-15, 13:42   #13
olsonek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Rozjasni Ci na rudy :P nie probuj nawet
Joskelyn, jak przeglądam watki, to widzę, jaka Ty obcykana w temacie
Castingów jesteś, byłabyś tak miła i mi pomogła?
Odwieczne pytanie: jaki wybrać odcień? Mam naturalne włosy mysi blond, teraz drugi raz zafarbowałam Castinigiem Jasny Lodowy Blond, wychodzi ok, ale odrosty podchodzą pod rudy/złotawy blond, a chciałabym uzyskać chłodny odcień (może być ciemniejszy) :/
I się zastanawiam, może Lodowy Blond będzie lepszy? Albo satynowy?
olsonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:56   #14
Joskelyn
Zadomowienie

Ja uzywalam tylko Satynowy i Perlowy, wiec az taka ekspertka nie jestem Perlowy jest chlodny (ale nie jakis piekny - taki zszarzaly...), ale sam z siebie nie rozjasni, bo nie jest z serii Glossy Blonds - Satynowy jest niby neutralny, ale wychodzi bardziej pod cieply i zmywa sie na rudo - ale wedlug mnie i moich obserwacji na sobie i innych wszystkie Castingi sie na rudo zmywaja, wiec ogolnie nie polecam

Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Stary 2011-11-15, 23:15   #15
olsonek
Raczkowanie

Dziękuję Ci bardzo
To w takim razie satynowego nie będę próbować, zobaczę ten Lodowy blond. Jeszcze raz dzięki
olsonek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 20:54   #16
katarzynakasia
Przyczajenie

Ja też mam pytanie odnośnie szamponu Casting Creme Gloss, mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże Chciałabym wiedzieć na jaką maksymalną długość włosów wystarczy jedno opakowanie? Będę wdzięczna za pomoc
katarzynakasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:15   #17
kasik16
Raczkowanie

witam, mój naturalny kolor włosów to jasny brąz( w skali fryzjerskiej to nawet ciemny blond), jak myślicie co mogłoby wyjść gdybym użyła satynowego blondu castinga? Zastanawia mnie czy bardzo widoczne byłyby odrosty? czy może wyjść rudy? czy taką farbę można robić samemu w domu(jeśli chce rozjaśnicć włosy o jedne- dwa tony) prosze o odp.
kasik16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:30   #18
playboykaa77
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasik16 Pokaż wiadomość
witam, mój naturalny kolor włosów to jasny brąz( w skali fryzjerskiej to nawet ciemny blond), jak myślicie co mogłoby wyjść gdybym użyła satynowego blondu castinga? Zastanawia mnie czy bardzo widoczne byłyby odrosty? czy może wyjść rudy? czy taką farbę można robić samemu w domu(jeśli chce rozjaśnicć włosy o jedne- dwa tony) prosze o odp.
rozjasni ci troche
mi wyszedl ladny odcien po tym castingu bez rudosci podobal mi sie bardzo
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 13:38   #19
kasik16
Raczkowanie

a siostra może mi nakładac czy lepiej u fryzjera?? Masz może jakieś zdjęcia ? Na jakikolor kładłaś satynowy blond castinga? Spłukiwał sie?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

a siostra może mi nakładac czy lepiej u fryzjera?? Masz może jakieś zdjęcia ? Na jakikolor kładłaś satynowy blond castinga? Spłukiwał sie?
kasik16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 14:14   #20
playboykaa77
Zadomowienie

kladlam na kilku cm odrost i na dlugosc
na odroscie chwycil bardzo ladnie troche rozjasnil na dlugosci tez zmienil mi odcien ale dlugosc mialam wczesniej farbowana innym castingiem .
moze to zrobic siostra mozesz sama jak chcesz i jak potrafisz ale casting to delikatna farba wiec po co wydawac kase na fryzjera . odcien sie splukiwal ale minimalne rozjasnienie zostalo.
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:47   #21
Ewelina_94
Raczkowanie

Hej, czy ktoraś z was orientuje się, czy kolor blond taki do 28 myć wyjdzie na rozjasnianych włosach? W rozjaśniaczu była woda utleniona, a słyszałam że po czymś takim farba w ogóle nie chwyta
Ewelina_94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:31   #22
black_sun
Rozeznanie

hej, mam pytanie odnośnie nakładania tego castinga
zwykłe castingi trzeba było nakładać na mokre i umyte włosy.
w ulotce 1021 jest info by nakładać na WŁOSY. zero informacji czy na mokre czy suche czy czyste czy brudne
i teraz nie wiem. jak rozjaśniać ma to wydaje mi się, że im bardziej przetłuszczony skalp tym lepiej, ale nie wiem już sama.
jak WY nakładałyście??
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 13:57   #23
kiitty
Zakorzenienie

odswiezam watek !

zastanawiam sie nad potraktowaniem moich wlosow koloru mysiego blondu Castingiem. w gre wchodzi ktorys z najjasniejszych odcieni -1021 albo 1010. jak myslicie, czy uda mi sie dzieki niemu uzyskac jasny, popielaty, zimny odcien blondu? bardzo bym nie chciala skonczyc z zoltym jajem na glowie .. myslalam tez, zeby przed nalozeniem mieszanki na glowe dodac do niej krople gencjany, ktora dodatkowo zniweluje ewentualne zolte /rude odcienie. co myslicie? bede wdzieczna za rady.

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości