depilacja woskiem - wszystko sie klei :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-31, 14:14   #1
calalepka
Przyczajenie

depilacja woskiem - wszystko sie klei :/

Potrzebuję pilnie rady. Kupiłam na allegro taki zestaw: http://allegro.pl/depilacja-zestaw-p...843161978.html

Po podgrzaniu wosku próbowałam przy użyciu rolki na szczycie wosku nanieść go na skórę, ale ta rolka strasznie kiepsko się obraca jak przyklei się do niej wosk, nie wszystkie miejsca też na skórze pokrywa woskiem. Nic to, przykleiłam ten bawełniany pasek do depilacji i po pociągnięciu..... ta cienka wełniana warstwa paska oderwała się od głównego paska i przykleiła się do skóry. Czy ja robiłam coś nie tak, jak teraz to zdjąć??
calalepka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 09:35   #2
calalepka
Przyczajenie

Dot.: depilacja woskiem - wszystko sie klei :/

nikt nie pomoże?
calalepka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 13:24   #3
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

nie mam doświadczenia w domowej depilacji takim narzędziem, ale miałam coś takiego robione w gabinecie. kosmetyczka nałożyła wosk bez problemu. skóra musi być czysta, sucha i odtłuszczona. może tu był problem, że nie wszystkie miejsca się pokryły. Wosk musi być też dobrze rozgrzany - może u Ciebie nie był dostatecznie ciepły, że tak się kleił? pasków fizelinowych używam do depilacji pastą cukrową i nie zdarzyło mi się, żeby sam pasek się rozdwoił... może za słabo pociągnęłaś? ruch musi być zdecydowany i równoległy do skóry. próbuj trzeba wprawy.

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:53   #4
krd
Raczkowanie

Prawdopodobnie za słabo rozgrzałaś wosk,albo zestaw,który kupiłaś jest kiepskiej jakości. Tak,czy inaczej nie polecam samodzielnej depilacji, najlepiej w gabinecie kosmetycznym,albo chociaż poproś zaufaną koleżankę. Skórę trzeba dobrze naciągać przed oderwaniem, w niektórych miejscach samodzielne dokonanie tego jest wręcz niemożliwe i w efekcie narobisz sobie wylewów podskórnych.
krd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:31   #5
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez calalepka Pokaż wiadomość
Potrzebuję pilnie rady. Kupiłam na allegro taki zestaw: http://allegro.pl/depilacja-zestaw-p...843161978.html

Po podgrzaniu wosku próbowałam przy użyciu rolki na szczycie wosku nanieść go na skórę, ale ta rolka strasznie kiepsko się obraca jak przyklei się do niej wosk, nie wszystkie miejsca też na skórze pokrywa woskiem. Nic to, przykleiłam ten bawełniany pasek do depilacji i po pociągnięciu..... ta cienka wełniana warstwa paska oderwała się od głównego paska i przykleiła się do skóry. Czy ja robiłam coś nie tak, jak teraz to zdjąć??
Myślę, że usuniesz to czymś tłustym, np oliwką.

Nie mam pojęcia co z tym woskiem i dlaczego tak się klei..
Stary 2011-11-01, 21:05   #6
kapsw
Rozeznanie

ja myślę, że to za słabo nagrzany wosk.
nie wiem, czy podgrzewacz jest kiepski - mam inny.

ale na pewno wiem, że z woskowaniem samodzielnym trzeba się po prostu wprawić.
warto iść parę razy do kosmetyczki, zobaczyć jak ona to robi. a potem próbować i próbować do skutku - ja na początku przerywałam po jednej łydce, bo miałam dość i byłam zirytowana, że tu mi nie wychodzi, że boli, że się klei, że trzeba się powykręcać żeby dotrzeć wszędzie.
a teraz w pół godziny wydepiluję całe nogi. i już nie boli.
Nie szkoda niczego co minęło, szkoda tylko tego, co jest teraz i dzisiaj, szkoda tych godzin i dni, które traciłem, które tylko cierpliwie znosiłem, które nie przynosiły ani darów, ani wstrząsów. / Hermann Hesse
---
włosomaniaczka wysuszona.
kapsw jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości