Stypendium Rektora, jak to jest z odwołaniem ? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja

Notka

Szkoła - Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek.
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-06, 19:55   #1
pralina89
Przyczajenie

Stypendium Rektora, jak to jest z odwołaniem ?

Witam Wizażanki. Mam nadzieję, ze któraś z Was się mniej więcej orientuje jak to jest z odwoływaniem się od decyzji dot. stypendium za wysoką średnią. Wiadomo, że na uczelniach może się różnić ta kwestia, ale może któraś mi pomoże jednak, albo przechodziła przez podobną sytuację.
Otóż niedawno zostały wywieszone listy osób, które otrzymają stypendium rektora za wysokie wyniki w nauce. Bardzo liczyłam na to, że znajde się na tej liscie, bo miałabym zagwarantowaną opłate za stancje, bardzo by mnie chociaz minimalna kwota odciążyła. Niestety na liście się nie znalazłam, ostatnia osoba liscie miala srednią 4,55, ja miałam niższą o uwaga 0,01 ! Taka mała różnica zadecydowała o tym, że nie otrzymam nic. Jak to jest , mogę się odwołać? Co powinnam napiać w takim odwołaniu , jak to dobrze uzasadnic i najważniejsze: czy mam jakiekolwiek szanse na pozytywne rozpatrzenie?
Bardzo liczę na odpowiedzi od Was, może mi to w pewien sposób pomoże, bo ciągle mnie ten temat męczy i nie mogę tego przeboleć, że 0,01 w średniej przekreśliła moje szanse na stypendium.
pralina89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 20:07   #2
_stardust
Rozeznanie

Dot.: Stypendium Rektora, jak to jest z odwołaniem ?

nie sądzę żeby cokolwiek Ci dało takie odwołanie, na stypendia przeznaczona jest określona pula i po prostu nie załapałaś się, bywa.
_stardust jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 20:10   #3
aga_7491
Raczkowanie

Mam identyczną sytuację. Również mi zabrakło 0,01
Ale wydaję mi się, że nic z tym nie da się zrobić...
aga_7491 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 20:14   #4
regularkate
Zadomowienie

Wybacz, nie mam teraz czasu szukać w ustawie, jak to jest ze średnią, zresztą, całkiem możliwe, że tak szczegółowo jest to określone nie tam, a w regulaminie samej uczelni. Jednak pewne jest to, że zawsze musi być jakiś próg zaporowy, w przeciwnym razie kryterium średniej byłoby bez sensu... Wygląda na to, że ustawowy % osób, które mogą dostać stypendium, wyczerpał się na osobach mających 0,01% średnią wyższą od Ciebie.

Odwołać się możesz, jak od (prawie) każdej decyzji, niestety nie znam procedury, bo nawet nie składałam podania i w związku z tym nie interesowałam się tym. Myślę, że argument Twojej średniej raczej nie pomoże, ewentualnie mogłabyś podnieść kwestię osiągnięć, bo to chyba też się liczy. Chociaż to już kryterium bardzo ocenne i nie wiem, jak do tego organ odwoławczy się odniesie.

PS. Też jestem zła, bo mój dochód na osobę w rodzinie przekroczył o 8zł próg wyższej kwoty stypendium socjalnego, więc wiem, że można się ciut zdenerwować

Encore Precission Bass Player.
Ford Mondeo driver.

30.11.2012 - wymarzona narzeczona
9.08.2014 - żonka!

regularkate jest offline   Odpowiedz cytując