Chcę zmienić fryzurę - proszę o rady i opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-08, 16:57   #1
Karalajna
Rozeznanie

GG do Karalajna Send a message via Skype™ to Karalajna
Talking

Chcę zmienić fryzurę - proszę o rady i opinie

Dziewczyny!

Witam Was serdecznie! Strasznie dawno mnie tu nie było ale do rzeczy Od około 1,5 roku zapuszczam włosy, po bardzo wielu eksperymentach, ostatnio jak pamiętam chodziłam z wygolonym bokiem i długaśnym tyłem ala N. Kukulska. Nieszczęsny bok w końcu odrósł i osiągnął długość z której można znów coś wymodzić :-D

Namęczyłam się strasznie z tym zapuszczaniem i mam serdecznie po dziurki w nosie tych długich, prostych, zwyczajnych włosów... czuję się w nich nijako i nieswojo, bo zwykle miałam jakąś ciekawą fryzurę. Mam wrażenie, że nie pasują do mnie i do mojej osobowości. Na dodatek ten zapuszczany bok jest cały czas obcinany bardzo mało, zachowawczo by nie stracić cennej długości, więc i końcówki są w strasznym stanie. W związku z tym potrzebuję Waszych rad i obiektywnych opinii w kwestii zmiany fryzury.

Włosy chcę ściąć na krótko, chodzi mi o coś jak na załączonych obrazkach. Ta fryzura miałaby na ten moment dla mnie wiele zalet, podreperowałaby stan moich włosów, poprzez obcięcie suchych końców, wydaje mi się też, że w niej moja sylwetka wyglądałaby nieco lżej i dynamiczniej niż teraz. Ponadto odzyskałabym zdecydowany wygląd jaki lubię.

Pytanie jakie mam do Was Specjalistek czy będzie mi ona pasowała do kształtu twarzy? O to się obawiam najbardziej, gdyż mam szeroką, coś ala kwadratową twarz i zwykle jeśli nosiłam krótkie były to włosy zakrywające ucho (nie licząc tego ogolonego boku...). Nie jestem pewna czy ta długość będzie dla mnie korzystna czy nie.

Ufff, poniżej zamieszczam moje aktualne fotki, wykonane przy dziennym świetle oraz fotki fryzury jaką bym chciała.

Pozdrawiam cieplutko!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja_01.jpg (65,9 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja_02.jpg (96,8 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja_04.jpg (176,2 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja_03.jpg (118,8 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krttop5_4.jpg (22,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg big.jpg (19,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg big (2).jpg (28,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg big (1).jpg (24,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (22,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (19,1 KB, 48 załadowań)
Karalajna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:17   #2
Talantea
Zakorzenienie

Dot.: Chcę zmienić fryzurę - proszę o rady i opinie

Moim zdaniem ostatnia fryzura by Tobie pasowała, do tego mocny czekoladowy braz

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:30   #3
Karalajna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ostatnia fryzura by Tobie pasowała, do tego mocny czekoladowy braz
Talantea, dziękuję za podpowiedź.

Myślisz, że dłuższa wersja... Ehh :-/
Kolorku raczej nie planuję zmieniać, choć na razie chcę im dać odpocząć i nie farbować gdzieś do grudnia - stycznia ;-) Większość czasu zimą noszę czapę lub kaptur więc i tak mało je widać :-P
Stary 2011-11-08, 18:03   #4
anibiaa
Rozeznanie

Oho Widzę, że podobny dylemat nas trafił
Miałam długi ogon z jednej strony, z drugiej krótki, lecz nie wygolony bok.
Zapuszczanie było męczące, końcówki (tego ogona z przodu)wołały o ścięcie.
Bok krótki już jest długości boba, więc długi ogon asymetryczny podcięłam do niego i mam asymetrycznego long boba. Tył też poszedł pod nożyczki.
Może bob i jest popularny (a też tak jak Ty - przez lata decydowałam się na odważne cięcia i asymetrie), ale nie żałuję ścięcia - włosy są zdrowsze i wyglądają na pełniejsze.
Asymetryczny bob - moim zdaniem pasowałby do Twojej twarzy.
Ja mam okrągłą buzię, a opadające boki ładnie mi ją wysmukliły.
Dobrze się czuję w tej "spokojniejszej" fryzurze i znajomi też chwalą zmianę.
Pomyśl o tym, a charakter nasz i tak widać nadal ;-)
perfect

anibiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:28   #5
Karalajna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
Oho Widzę, że podobny dylemat nas trafił
Miałam długi ogon z jednej strony, z drugiej krótki, lecz nie wygolony bok.
Zapuszczanie było męczące, końcówki (tego ogona z przodu)wołały o ścięcie.
Bok krótki już jest długości boba, więc długi ogon asymetryczny podcięłam do niego i mam asymetrycznego long boba. Tył też poszedł pod nożyczki.
Może bob i jest popularny (a też tak jak Ty - przez lata decydowałam się na odważne cięcia i asymetrie), ale nie żałuję ścięcia - włosy są zdrowsze i wyglądają na pełniejsze.
Asymetryczny bob - moim zdaniem pasowałby do Twojej twarzy.
Ja mam okrągłą buzię, a opadające boki ładnie mi ją wysmukliły.
Dobrze się czuję w tej "spokojniejszej" fryzurze i znajomi też chwalą zmianę.
Pomyśl o tym, a charakter nasz i tak widać nadal ;-)
anibiaa dziękuję za ciepłe słowa
Z tym zapuszczaniem to był prawdziwy koszmar... ale to wiemy obie. Myślałam też o bobie ale taki już oklepanyyyy, że jej i jakoś kojarzy mi się ze stateczną panią w średnim wieku... ale będę myśleć!

Jedno jest pewne z tymi długimi kudłami długo nie wytrzymam, pielęgnacja zajmuje mi masę czasu, mycie, odżywka, jedwab i doprowadza mnie do szału. Fakt, że wielu mężczyznom się podoba ta wersja ale np. TŻ mówi, że lubi krótkie, że są seksowne No i co teraz?!

Dobre jest to, że w czwartek odbieram od optyka dwie pary nowych okularów w pięknych oprawkach. Może to choć na chwilę złagodzi głód do zmian ;-)
Stary 2011-11-08, 20:31   #6
Kaminka24
Rozeznanie

Myślę że w krótkich włosach będzie ci ładnie. Albo zdjęcie fryzuki pierwsze albo ostatnie tak mysle
No a jak TŻowi się podoba to już koniecznie
Kaminka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 22:33   #7
anibiaa
Rozeznanie

Chyba nie będziesz żałować jak się odważysz na krótko coś czuję, że wiesz już czego chcesz, tylko my Cię tu utwierdzimy, że będzie ładnie
Wersja z ostatniego zdjęcia podoba mi się najbardziej, sama o czymś takim myślałam, jednak nie chciałam pozbyć się tylu włosów ;-) Chociaż kto wie...
Kolor bym zostawiła, skoro nie chcesz dodatkowo przesuszać włosów, odświeżyłabym go ewentualnie, choćby i szamponetką
Tym bardziej, że TŻ nie ma nic przeciwko krótkim...oraz pomyśl, ile pracy i nerwów sobie zaoszczędzisz przy pielęgnacji i myciu. Choć taka fryzura wymaga też trochę pracy ...no ale na pewno mniej niż próby rozczesania długich kitek
perfect

anibiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 09:27   #8
Karalajna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kaminka24 Pokaż wiadomość
Myślę że w krótkich włosach będzie ci ładnie. Albo zdjęcie fryzuki pierwsze albo ostatnie tak mysle
No a jak TŻowi się podoba to już koniecznie
Kaminka24, dziękuję za opinię! Pierwsza też bardzo mi się podoba! Właściwie najbardziej z tych, które tu umieściłam.

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
Chyba nie będziesz żałować jak się odważysz na krótko coś czuję, że wiesz już czego chcesz, tylko my Cię tu utwierdzimy, że będzie ładnie
Wersja z ostatniego zdjęcia podoba mi się najbardziej, sama o czymś takim myślałam, jednak nie chciałam pozbyć się tylu włosów ;-) Chociaż kto wie...
Kolor bym zostawiła, skoro nie chcesz dodatkowo przesuszać włosów, odświeżyłabym go ewentualnie, choćby i szamponetką
Tym bardziej, że TŻ nie ma nic przeciwko krótkim...oraz pomyśl, ile pracy i nerwów sobie zaoszczędzisz przy pielęgnacji i myciu. Choć taka fryzura wymaga też trochę pracy ...no ale na pewno mniej niż próby rozczesania długich kitek
anibiaa coś w tym jest ;-) Tylko mam stracha odnośnie tej szerokiej twarzy, że to nie będzie grało, dlatego zdecydowałam się tu popytać. Pocieszam się tym, że z tej długości włosów nawet jak zetnę i nie będę zadowolona, jakimś cudem ;-) to łatwo je zapuszczę do nieco dłuższej.

Szamponetka to strzał w 10 - tkę, niedawno już robiłam sobie żeby je odświeżyć i efekt był niezły. A co do pracy itd. to własnie o to mi chodzi! Jak mam dobrze ostrzyżone włosy, przez fachowca to zwykle nic lub niewiele muszę z nimi robić, żeby wyglądały dobrze.

Znalazłam jeszcze taką fryzurkę, coś jak bob ale mega nowoczesny i nie kojarzy mi się jak wyżej. Też mi się podoba i tak pomyślałam, że mogłabym najpierw tego boba a za kolejnym razem jak się oswoję z krótkimi tamtą.

Po długim weekendzie się umówię z fryzjerem i wezmę obie fryzury do pokazania mu, na pewno też coś doradzi.

Jeszcze raz dziękuję Wam dziewczyny!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bob_01.jpg (24,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bob_02.jpg (27,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bob_03.jpg (19,7 KB, 10 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości