Kąpiele do zadań specjalnych ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-26, 20:05   #1
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Wink

Kąpiele do zadań specjalnych ;)

No własnie znacie jakieś fajne?Podpowiedzcie czego dodać do wody,i jaki efekt można przez to uzyskać(chodzi mi raczej o sposoby domowe a nie gotowe płyny do kąpieli)?Co najlepiej relaksuje a co wygładz skórę?Jako maniaczka kkąpieli bedę wdzięczna za każdą radę
Stary 2005-06-27, 17:31   #2
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Dot.: Kąpiele do zadań specjalnych ;)

Witaj!

Ja do kąpieli używam żeli do kąpieli dla dzieci, dwa razy w tygodniu robię peeling całego ciała, a trzy razyw tygodniu zaraz po wyjściu z wody smaruje się oliwką dla dzieci. Robię tak już od kilku miesięcy i cerę mam gładziutką i mięciutką.

Polecam również do kąpieli olejki - ja je stosuje od czasu do czasu, gdy chę zrelaksować się.
Olejek do kąpieli szałwiowy - olejek z mieszanką specjalnych ziół ma działanie odświeżające i pobudzające. Tworzy przyjemny i zmysłowy nastrój w Twojej łazience. Poprawia ukrwienie skóry, działa stymulująco, wzmacniająco i regenerująco na skórę.
Olejek do kąpieli eukaliptusowy - Działa kojąco i relaksująco dodając energii po trudach dnia. Uspakajający kolor błękitny wody z aktywnym eukaliptusowym zapachem jest prawdziwym balsamem dla Twojego ciała i umysłu. Działa antyseptycznie i leczniczo na górne drogi oddechowe.

Olejek do kąpieli melisowy - Ma dobroczynne działanie na Twój system nerwowy, przy stresach, przemęczeniu fizycznym i psychicznym. Uspakaja, pomaga Ci pozbyć się zmęczenia i pozytywnie nastraja na cały następny dzień.
Olejek do kąpieli z minerałami z Morza Martwego - Kąpiel z olejkiem z Morza Martwego daje uczucie odprężenia, poprawia krążenie, nawilża i uelastycznia naskórek, łagodzi stany zapalne.
Olejek do kąpieli z siedmiu ziół - Olejek do kąpieli z siedmiu specjalnie dobranych ziół działa odżywczo na skórę i zachowuje jej sprężystość. Delikatnie oczyszcza i uelastycznia skórę, która po kąpieli długo i przyjemnie pachnie.
Olejek do kąpieli lawendowy - Kąpiel w olejku lawendowym wygładza i regeneruje skórę, harmonizuje emocje, łagodzi stresy. Działa antyseptyczne, przyśpiesza gojenie ran po których nie pozostają blizny.
Olejek do kąpieli waniliowy - Kąpiel w olejku waniliowym oczyszcza i uelastycznia skórę, zachowuje jej sprężystość, działa odżywczo. Skóra po kąpieli długo zachuje świeżość i przyjemnie pachnie.

agnieszka26a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:41   #3
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Dot.: Kąpiele do zadań specjalnych ;)

Z typowo domowych sposobów polecam:
1. Domowy peeling - pół szklanki gruboziarnistej soli zmieszaj z łyżką śmietany tak, aby powstała gęsta masa. Następnie kolistymi ruchami masuj całe ciało. Użyta sól pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka, a śmietana nawilży skórę i zatrzyma wilgoć w naskórku.

2. Domowa maseczka - ok. 1 szklanki bardzo drobno zmielonych orzechów laskowych lub rozdrobnionych skórek zdjętych z migdałów zalej 2/3 szklanki tłustego mleka i łyżeczką olejku migdałowego. Podane składniki należy starannie wymieszać, by powstała łatwa do rozsmarowania pasta. Omijając okolice oczu, nanieś ją na twarz, szyję i dekolt. Wmasuj okrężnymi ruchami, spłucz obficie letnią wodą.
Obrane i starte jabłko wymieszaj z łyżką mąki ziemniaczanej. Równomiernie rozprowadź na skórze twarzy. Działanie tej maseczki polega na głębokim nawilżeniu naskórka, dostarczeniu minerałów i witamin oraz ma działanie łagodzące kojące. Szczególnie polecana jest dla cery suchej, wrażliwej i podrażnionej.
3 łyżki twarogu wymieszaj z łyżką miodu i nałóż na twarz. Skóra stanie się elastyczna i gładka. Polecana jest do każdego rodzaju cery z wyjątkiem naczyniowej.

3. Nawilżająca kąpiel - należy podgrzać 2 litry mleka, dodać 2 łyżki miodu i taki płyn wlać do wanny z przygotowaną już wodą. Mleko i miód sprawiają, że skóra staje się elastyczna i delikatna w dotyku. Optymalny czas kąpieli to 2O-25 minut.

4. Kąpiel odświeżająca i odzywiająca - napełnij wannę ciepłą wodą dodaj sok z trzech pomarańczy i trzech cytryn. Połóż się w wannie na 20 - 25 minut.

agnieszka26a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:41   #4
Taverney
Zakorzenienie

Dot.: Kąpiele do zadań specjalnych ;)

Mam na skórze problemy trądzikowe, więc służą mi kąpiele z dodatkiem sporej ilości soli. Używam soli z minerałami z morza martwego On-line, albo takiej zwykłej kamiennej, ale niejodowanej. Oczywiście po takiej kąpieli balsam konieczny.
Świetnie nawilża i wygładza skórę mleko do kąpieli bodajże Farmona Kraków. Woda jest mleczno-biała, ładnie pachnie, skóra jest nawilżona i lekko napięta.
Poza tym uwielbiam kulki do kąpieli, choć nie mogę ich używać zbyt często, to jednak raz na jakiś czas taka kąpiel to sama przyjemność. Polecam kulki z Sephory z zieloną herbatą oraz brzoskwiniowe różowe w kształcie misia.
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 22:59   #5
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Wink Dot.: Kąpiele do zadań specjalnych ;)

Dzięki za rady dziewczyny,czekam na jeszcze jakieś sugestie
Stary 2005-06-27, 23:01   #6
Meariel
调解人

Ja proponuje spiąć włosy i zanurzyć się w wodzie z dodatkiem oliwki dla dzieci- skora jest cudownie gładka i nawilżona
Kiedys (kiedy jeszcze mialam wanne) lubiłam też wrzucić sobie torebkę jakiegoś zioła (szałwia lub bratek).
Stary 2005-06-28, 18:08   #7
Taverney
Zakorzenienie

a właśnie, post meariel przypomniał mi o jednej bardzo dobrej kąpieli: trzeba dodać po prostu wywar z rumianku, ja dodawałam ok.pół litra z lilku torebek expresowych. Taka kąpiel działała łagodząco na skórę, podrażnienia, antyseptycznie na trądzik.
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 20:29   #8
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

O ten rumianek brzmi fajnie-lece jutro po herbatkę do sklepu
Stary 2005-06-29, 09:19   #9
Orka
Rozeznanie

GG do Orka

Ja dodaję do kąpieli 1/2-1l. mleka (tłustego, najtańszego) i troszkę oliwy z oliwek (robię takie chlup, wiecie o co chodzi ). Mam suchą skórę i taka kąpiel świetnie ją natłuszcza. Łagodzi też troszkę podrażnienia po depilacji. Taką kąpiel doradził znajomej mojem Mamy dermatolog.
Orka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:47   #10
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Mniam to dpiero apetycznie brzmi.Dobrze,że mam wakacje,mam dużo czasu na kąpielowe eksperymenty
Stary 2007-03-20, 20:25   #11
pakosta
Wtajemniczenie

O to coby nie zakładac nowego wątku, wyciągnę sobie ten temacik

Otóż lubię kąpiele w wannie, troszku nie mam wyboru z powodu braku prysznica A dodatkowo lubię jak ta woda nie jest taka zwykła przezroczysta, toteż używam (choć powinnam powiedzieć używałam) różnych płynów do kąpieli.

Ale odkryłam że to własnie one bardzo wysuszają moją skórę, nie tylko twarda bziiidka woda, toteż je odstawiłam. I szukam jakiegoś zamiennika, dlatego pytam co sądzicie o:

sól do kąpieli: jakie marki, jakie ceny? No i jakie właściwości?

Kuleczki i potworki z Sephory: ceny znam ale jak z ich jakością? Ile takich kulek trzeba użyć aby woda troszke pachniała tudzież nabrała kolorku?

Kule z mydlarni typu Stendera ZIEPJU FABRIKA: strasznie to drogie ale podoba mi się efekt po użyciu takiej kuli, może można je gdzieś dostać... taniej?

Dzięki za opinie
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości