odwieczne problemy z cerą + starzenie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-09, 09:26   #1
aktaga13
Zakorzenienie

Unhappy

odwieczne problemy z cerą + starzenie!

Witajcie. Piszę chyba głównie po to, żeby się wyżalić

Otóż od zawsze miałam problemy z cerą. Pisząc od zawsze, mam na myśli początek okresu dojrzewania (11 r.ż.). Wtedy pojawiły się krosty, które w zasadzie pojawiają się do dziś. Na początku radziłam sobie domowymi sposobami, później wdrożyłam pomoc dermatologa i kosmetyczki. Wszystko na marne. Zmiany na mojej twarzy były zawsze określane jako: "łagodne zmiany trądzikowe". Nigdy nie miałam na twarzy ropiejącej skorupy, zawsze jednak cała byłam w kropkach (wielu, uciążliwych kropkach)... Jedne nie zdążyły się zagoić, a już wyskakiwały kolejne. I tak od 13 lat. Niestety nic nie pomagało. Zachodziłam już problem od każdej strony, z zerowym rezultatem endokrynolog, nawet gastrolog. Jedynie w okresie brania tabletek antykoncepcyjnych miałam jako tako spokój.

Dziś przechodzę kolejną kurację, tym razem Dalacin-t i Locacid. Poprawy nie widać. Cała twarz mi się łuszczy...

Co zaczęło mnie jeszcze bardziej martwić - widzę pierwsze oznaki starzenia. Mam 24 lata, a moja cera wygląda jak u 35-40 latki. Mam wyraźne zmarszczki na czole i wokół oczu. Zauważyłam, że zmienia mi się owal twarzy, że skóra "wisi". Jestem załamana Pomimo dość dziecięcych rysów twarzy zaczynam wyglądać staro i nieświeżo. Co mogę zrobić? Czym się poratować? Zaczęłam już na poważnie myśleć o jakichś wypełniaczach, ale to przecież jeszcze za wcześnie.
Chodzę smutna i zła... Nie dość, że nigdy nie udało mi się wyleczyć cery, to jeszcze teraz starość dopada mnie szybciej niż rówieśników

Dodam, że jakby tego było mało, to mam cerę suchą (obecnie nawet przesuszoną), wrażliwą, skóra jest cieniutka i jeszcze są problemy z naczynkami.
Czy jest coś, czym mogę sobie pomóc? Może znacie jakieś dobre kosmetyki poprawiające gęstość skóry? Może jakieś zabiegi? Magiczne sposoby?
Stary 2011-11-09, 10:01   #2
Wizazanka492
Zadomowienie

Dot.: odwieczne problemy z cerą + starzenie!

Być może zapominasz o nawilżeniu skóry, zastosuj jakiś porządny krem nawliżający... Idź też do kosmetyczki raz na jakiś czas np na jakąś maseczkę nawilżającą, czy zwykłe oczyszczanie.

Pij dużo wody mineralnej.

Nie skupiaj się jedynie na wysuszaniu krostek , ale zadbaj ogólnie o cerę poprzez zdrową pielęgnacje czyli: specjalny płyn do mycia twarzy trądzikowej ( z Biodermy jest świetny), potem możesz płyn miceralny, albo zamiast płynu jakiś tonik , krem nawilżający. Raz na tydzień maska drożdżowa, z glinki zielonej... bardziej skup się wytępiać krostki w nocy, tzn na noc posmaruj się punktowym wysuszaczem krost...

Ciężka sprawa z trądzikiem, wiem bo sama mam ten problem

A żeby cera nabrała więcej blasku może więcej owoców i warzyw?

Jeśli chodzi o skórę wokól oczu do postaraj się nie stosować na te miejsca żadnych "wysuszaczy" , dużo nawilżaj, stosuj bardzo dobry kremy pod oczy z Flosleka ...

Ja myślę, że podstawą zapobiegania zmarszczek jest max nawilżenia...

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 15:39   #3
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

niedawno trafiłam na takie cudo moze cie zainteresuje

komentarze pozytywne mimo że 2

i stosuj filtry! one w najwiekszym stopniu zapobiegn a powstawaniu nowych zmarszczek

no i stosuj kwasy bo pomogą ci sie pozbyc tych w pewnym stopniu które juz masz

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-11-09 o 15:41
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:53   #4
Kica.
Zakorzenienie

jeżeli chodzi o problemy z cerą to uważam, że powinnaś zmienić dietę, bo problemy ze skórą to często sygnał wysyłany przez organizm, żeby zacząć o niego dbać (dużo surowych warzyw i owoców, mało cukru i produktów mącznych, słodyczy. ogólnie zdrowe odżywianie)
a przedwczesne starzenie..hm na pewno stosowanie kremów z filtrami (i to nie tylko idąc na plażę ale po prostu na spacer w słoneczny dzień), zdrowe odżywianie również, jest też coś takiego jak gimnastyka/joga twarzy -podobno pomaga...
Stary 2011-11-12, 12:29   #5
ckin2u
Zakorzenienie

mam identyczny problem, i ten sam wiek :/ juz nie moge na siebie patrzec.... zwlaszcza jak ogladam zdjecia jeszcze z wakacji - tylko ze wtedy bylam troche opalona i buzia od razu wygladala na zdrowsza, a teraz jestem blada z cieniami pod oczami, krostami i masa blizn :// nawet jak sie pomaluje to wygladam zle bo wszystko wchodzi w... zmarszczki :/ juz nie mam pomyslow, nerwow i przede wszystkim kasy na te wszystkie 'cuda'
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 12:43   #6
ama
Wtajemniczenie

A może zapytaj dermatologa, czy Izotek by ci zapisał? Nie brałam, ale kilka osób, które mi mówiły o tym leku były bardzo zadowolone. Z tym, że to decyzja dermatologa - wszystko zalezy od nasilenia twoich zmian itd. I kwasy, kwasy, kwasy. I to nie kremy z małym stężeniem, a zabiegi u dermatologa mocnymi kwasami. Moja dermatolog mówiła, że wcześnie i często stosowane kwasy mogą opóźnić starzenie się skóry o kilka lat. Od 18 roku życia chodzę właśnie na takie zabiegi (mam 22 lata) i po każdym skóra jest bardziej świeża, jaśniejsza i taka jakby napięta. mam też wrażenie, że poprawia się jej nawilżenie (mam raczej suchą, chociaż w sferze T trochę się przetłuszcza, AZS występujące okresowo).

No i wszystko co dziewczyny piszą - dieta, filtry, etc.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości