jak bezboleśnie wrócić do swojego koloru włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-12, 18:58   #1
malinucha14
Przyczajenie

Exclamation

jak bezboleśnie wrócić do swojego koloru włosów?

cześć dziewczyny .
Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz, taki troszkę popielaty. Włosy zaczęłam farbować 4 lata temu, najpierw kilka razy na czerwono, później przeszłam na rudy, raz w ciągu rudego farbowałam na ciemny brąz, później rozjaśniałam i znów na rudy. Uwielbiam go, i ciężko mi się z nim rozstać, ale chyba muszę. Mam strasznie zniszczone włosy, które z natury są i tak bardzo cienkie, a chyba jeszcze bardziej męcze je tym farbowaniem. Są do ramion, ścięte na równo, rosną baaardzo powoli, tabletki na ich wygląda i porost juz nic nie dają, a fryzjera unikam jak ognia, bo nie dość że są cienkie, to jeszcze zawsze tracę ich połowe przy podcinaniu końcówek, i ani później nie moge ich spiąć, a z rozpuszczonymi aż wstyd chodzić. Są sianowate, puszą się, kiedyś się kręciły, teraz są tak zniszczone, ze chyba nawet nie mają na to siły. Czy dobrym pomysłem było by zakończenie ich farbowania, i jakoś podleczenie? Tylko jak, i czy to ma sens... Dodam, że moja mama ma strasznie cienkie włosy, i w rodzinie raczej wszystkie mamy bardzo rzadkie i 'nijakie' włosy. Pomóżcie dziewczęta, będę wdzięczna

Mówią, że wulkany drzemią w nas.
malinucha14 jest offline  
Stary 2011-11-12, 21:59   #2
Kwaśna truskawka
Rozeznanie

Dot.: jak bezboleśnie wrócić do swojego koloru włosów?

Ja po rudym, kiedy chciałam wrócić do mojego naturalnego koloru pofarbowałam włosy (ten rudy kolor) na ciemny brąz, ładnie mi chwyciło. Później już nie farbowałam, zapuszczałam odrosty. I powiem szczerze,że efekt mi się podobaj, wiec szczerze polecam

A co do odżywienia włosów, to polecam odzywki, maski nawilżając i odbudowujace

Edytowane przez Kwaśna truskawka
Czas edycji: 2011-11-12 o 22:01
Kwaśna truskawka jest offline  
Stary 2011-11-12, 23:08   #3
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez malinucha14 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny .
Mój naturalny kolor włosów to ciemny brąz, taki troszkę popielaty. Włosy zaczęłam farbować 4 lata temu, najpierw kilka razy na czerwono, później przeszłam na rudy, raz w ciągu rudego farbowałam na ciemny brąz, później rozjaśniałam i znów na rudy. Uwielbiam go, i ciężko mi się z nim rozstać, ale chyba muszę. Mam strasznie zniszczone włosy, które z natury są i tak bardzo cienkie, a chyba jeszcze bardziej męcze je tym farbowaniem. Są do ramion, ścięte na równo, rosną baaardzo powoli, tabletki na ich wygląda i porost juz nic nie dają, a fryzjera unikam jak ognia, bo nie dość że są cienkie, to jeszcze zawsze tracę ich połowe przy podcinaniu końcówek, i ani później nie moge ich spiąć, a z rozpuszczonymi aż wstyd chodzić. Są sianowate, puszą się, kiedyś się kręciły, teraz są tak zniszczone, ze chyba nawet nie mają na to siły. Czy dobrym pomysłem było by zakończenie ich farbowania, i jakoś podleczenie? Tylko jak, i czy to ma sens... Dodam, że moja mama ma strasznie cienkie włosy, i w rodzinie raczej wszystkie mamy bardzo rzadkie i 'nijakie' włosy. Pomóżcie dziewczęta, będę wdzięczna
Jesli sie kiedys krecily to szczerze polecam forum kreconowlosych. Tu "pigulka" : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387147 a w niej linki do najwaznejszych watkow. Jesli zastosujesz odpowiednia pielegnacje Twoje wlosy ozyja, a zeby wiedziec co zastosowac musisz poswiecic najpierw czas na przeczytanie masy informacji i potem juz na wlasciwa pielegnacje.
Rosna wolno? Pomoz im, stosuj wcierki( http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=552146 ), zacznij pic drozdze ( http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571906 ) albo pokrzywe/skrzyp, na pewno urosna.
Z rudego rezygnowac nie musisz. Mozesz odrosty zaczac farbowac naturalna henna, nie niszczy wlosow, a mozna uzyskac piekne marchewkowe odcienie. Poza tym jesli odpowiednio dba sie o wlosy, to nawet farbowanie chemiczne nie powinno orbic z nich siana(polecam przejrzec watek "pochwalmy sie naszymi wlosami", czesc wizazanek farbuje, a ich wlosy i tak sa cudowne).
Takze polecam lekture watkow informacyjnych, w razie pytan(juz po przeczytaniu watkow ) kreconowlose z pewnoscia pomoga. To forum jest nasycone informacjami nt pielegnacji wlosow, nic tylko czytac i korzystac. Powodzenia w walce o zdrowe wlosy

W ramach motywacji: http://anwena.blogspot.com/search/la...owa%20historia -cykl na blogu wlosomaniaczki o metamorfozach wlosowych. A przy okazji mozesz poczytac tez bloga, wiele cennych rad.

Na koniec ostrzezenie- wlosomaniactwo wciaga Jak zaczniesz dbac o wlosy i zobaczysz pierwsze efekty to potem nie ma juz odwrotu Potwierdzi nie jedna wlosomaniaczka

Edytowane przez curry
Czas edycji: 2011-11-12 o 23:15
curry jest offline  
Stary 2011-11-13, 02:06   #4
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

a jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na powrót do naturalnego koloru, to są 2 wątki
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=517452

i

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524830

gdzie możesz się dowiedzieć jak przetrwać

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości