Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-14, 14:41   #1
agnieszka_karolina
Przyczajenie

Neopersen

Hej,

nie wiem czy to dobry dział i czy ten temat już był, ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Mam nadzieję, że nie oberwę zbyt mocno, jeśli coś pochrzaniłam.

Mam pytanie do Was, forumowiczki. Czy któraś z Was brała tabletki neopersen forte na nerwy? Czy to coś pomaga? Czy uspokaja? No i czy nie przeszkadza np w kierowaniu samochodem?
Chciałabym brać je tak na codzień, bo chodzę taka niespokojna: egzaminy, praca, milion projektów do wykonania, ale też myślę o tym, żeby wziąć sobie jedną przed egzaminem na prawo jazdy.
Co poradzicie?
agnieszka_karolina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:58   #2
anjuta
Zakorzenienie

Dot.: Neopersen

Cytat:
Napisane przez agnieszka_karolina Pokaż wiadomość
Hej,

nie wiem czy to dobry dział i czy ten temat już był, ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Mam nadzieję, że nie oberwę zbyt mocno, jeśli coś pochrzaniłam.

Mam pytanie do Was, forumowiczki. Czy któraś z Was brała tabletki neopersen forte na nerwy? Czy to coś pomaga? Czy uspokaja? No i czy nie przeszkadza np w kierowaniu samochodem?
Chciałabym brać je tak na codzień, bo chodzę taka niespokojna: egzaminy, praca, milion projektów do wykonania, ale też myślę o tym, żeby wziąć sobie jedną przed egzaminem na prawo jazdy.
Co poradzicie?

A co pisze w ulotce?
anjuta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 09:55   #3
Kalabus
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieszka_karolina Pokaż wiadomość
Hej,

Co poradzicie?
Każdy, nawet najłagodniejszy środek na nerwy otepia umysł. Skoro masz wiele projektów itd. to lepiej zapomnij o tym, bo Twoja zdolność logicznego myślenia będzie w jakimś stopniu zaburzona. Prowadzenie samochodu - popatrz na ulotkę. Ja nie zażywam takich środków ale uważam, że nie powinno się jeździć autem będac pod wpływem jakichkolwiek prochów, które oddziałują na psychikę - nawet tych najłagodniejszych. Pamiętajcie, że opóźnienie reakcji nawet o ułamek sekundy może kosztowac kogośzdrowie lub życie.
Stary 2011-11-15, 18:54   #4
gabafunkia
Raczkowanie

mój mężulek w aptece dostał ziołowe tabletki labofarm- farmaceutka twierdziła, że można samochód prowadzić - ale max na 2 godz przed jazdą zażyć tabletkę; a neopersen forte działa chyba podobnie
Stary 2011-11-17, 10:15   #5
agnieszka_karolina
Przyczajenie

Hej dziewczyny postanowiłam zaryzykować i kupić te tableteczki
Nie wiem czy to kwestia placebo czy naprawdę działają, ale czuję się super, nerwy na wodzy, a koncentracja bez zmian

Używam od 3 dni i jest spoko
Stary 2012-02-13, 14:15   #6
dyanka
Przyczajenie

a bralas je przed egzaminem na prawko? jesli tak to jak pomoglo cos bo ja mam juz niedlugo i tez cos potrzebuje
dyanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:45   #7
agnieszka_karolina
Przyczajenie

Brałam je przed pierwszym i przed drugim egzaminem i nie zdałam. Przed trzecim już nie brałam i zdałam. Ale nie oceniałabym tych tabletek jako przeszkadzających, tylko jako nieskutecznych - przynajmniej w moim przypadku.
Teraz mam na receptę od pana psychiatry, bo okazało się być dość poważnie ze mną.

Ale jeśli to jest mały stres to możesz chyba wziąć sobie.
Stary 2012-07-19, 14:41   #8
Malim
Przyczajenie

Myślę że Neopersen pomaga tak jak " pomagają" tabletki na odchudzanie, tu zioła i tu zioła. W składzie tych tabletek jest melisa, rumianek,magnez.., sama dzisiaj kupiłam te tabletki bo przynajmniej mam w wszystko w 1 kapsułce. Wcześniej brałam sam magnez 2 tabletki dziennie.
Malim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 00:00   #9
hello_penny
Raczkowanie

brałam już neopersen, valused i piłam neospasminę. po neopersenie byłam lekko otumaniona i słyszałam bębny w uszach , neospasmina okazała się zdecydowanie za słodka. natomiast valused mogę śmiało polecić. 'wyczilowałam' się, ale nie zachowywałam, jakbym dostała cegłą w łeb.

Sumienie miała czyste. Nieużywane.

56 55 54 53 52 51 50 49 48 47

hello_penny jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości