Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-29, 20:47   #1951
Dreamer9o
Rozeznanie

Dot.: Przedłużanie włosów - część V - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniolek99 Pokaż wiadomość
ładne to 45 cm?
40cm.
Następne zamówie 5o/55cm! Bo jednak przy tych jak zrobię loki, efekt chyba wyjdzie średni... Zobaczymy w weekend
Stary 2012-02-29, 21:43   #1952
aniolek99
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dreamer9o Pokaż wiadomość
40cm.
Następne zamówie 5o/55cm! Bo jednak przy tych jak zrobię loki, efekt chyba wyjdzie średni... Zobaczymy w weekend
No wlasnie zamawiałam dla przyjaciolki 45 cm i teraz załuje, za krotkie
nnie da sie zrobic fajnych fal
I jak spojrzałam na te włosy to sa fajne ,a nie jak ta tandeta z all

aniolek99 jest offline  
Stary 2012-02-29, 22:03   #1953
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez Dreamer9o Pokaż wiadomość
40cm.
Ja miałam 55 i ścięłam, teraz mają chyba ok 37 cm
No i takie piórka na końcach trochę.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Super uwielbiam swoje Cosmo.
Właśnie, bo Ty chwalisz swoje cosmo, nie wiesz może co mogę poradzić na plątanie się pasm? Dbam o nie jak mogę, mają się lepiej niż moje na głowie, a końce mi się rozdwajają, na długości parę było rozdwojonych (tak, że leciał włos, taka przerwa rozdwojona i dalej włos). No i plączą się strasznie. Nie założone gładziutkie, miękkie, a na głowie.. może nie tragedia, ale upierdliwe.

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2012-02-29, 22:09   #1954
sylwiaxx
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Ja miałam 55 i ścięłam, teraz mają chyba ok 37 cm
No i takie piórka na końcach trochę.

Właśnie, bo Ty chwalisz swoje cosmo, nie wiesz może co mogę poradzić na plątanie się pasm? Dbam o nie jak mogę, mają się lepiej niż moje na głowie, a końce mi się rozdwajają, na długości parę było rozdwojonych (tak, że leciał włos, taka przerwa rozdwojona i dalej włos). No i plączą się strasznie. Nie założone gładziutkie, miękkie, a na głowie.. może nie tragedia, ale upierdliwe.
możesz przypomnieć skąd masz włoski? normalnie gdzieś powinno być zapisane kto jakie ma
sylwiaxx jest offline  
Stary 2012-02-29, 23:45   #1955
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
możesz przypomnieć skąd masz włoski? normalnie gdzieś powinno być zapisane kto jakie ma
Cosmo.

162cm wredoty

CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2012-03-01, 00:27   #1956
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
więc ja kupiłam włoski na taśmie http://www.grzechhair.com/
i pozszywałam razem , ' złozyłam " ja na 2 razy. i poprzyszysztywałam po całosci spinki / 5 chyba wyszło.
a przypinam je tak. ze robię nalutka kitke ze swoich ,a sroku głowy, tylko z malutkiej ilosci włoscó, potem biore tą taśme i oprzypinam naaokoło kucyka. potem łącze razem se woimi włosami, jeszcze raz w kucyka + gumka,
, i mam wysokiego kucyka, spinek nie widać
Dziękuję Ci bardzo za pomoc a czy mogłabyś wstawić, które konkretnie kupiłaś? I czy mogłabyś jakoś spróbować zrobić z nich warkocza z boku? dobieranego albo kłoska i powiedzieć, czy widać, że są doczepki będę bardzo wdzięczna!

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2012-03-01 o 00:30
Iwonalodz jest offline  
Stary 2012-03-01, 10:59   #1957
ogorkowa88
Przyczajenie

Dot.: Pytanie do Was, które stosują Clip in

Super masz te włoski

Cytat:
Napisane przez ona1960 Pokaż wiadomość
ja mam doczepiane.pl ciemny brąz 120 gram i polecam
nie chce mi sie szukać gdzie dodawałam zdjecia, więc dodaje jeszcze raz:

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Dobrze że tu wcześniej zajrzałam, zanim zdecydowałm sie kupić sztuczne włosy Kurcze fajnie ze zdjecia wstawiłyscie wygladają naprawde super.
ogorkowa88 jest offline  
Stary 2012-03-01, 11:45   #1958
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Ja takiego kochana problemu raczej nie mam. W sumie plączą się na główce po jakimś czasie od wpięcia, ale po prostu je przeczesuję specjalną szczotką i jest jakiś czas w porządku. Żadnych specyfików nie stosuję.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-03-02, 10:33   #1959
aGrAwA_26
Wtajemniczenie

Asiulka moje serdeczne gratulacje
Oczywiście będziesz musiała powklejać zdjęcia ślubne nie wiem czy zdajesz sobie sprawę bo pęknę z ciekawości jak wyglądasz w sukni ślubnej

Moje włoski dotarły do Pana Grzesia (jestem zadowolona ze współpracy i już nie szukam innych sklepów) więc myślę, że w ciągu 2 tyg dodam zdjęcia

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja takiego kochana problemu raczej nie mam. W sumie plączą się na główce po jakimś czasie od wpięcia, ale po prostu je przeczesuję specjalną szczotką i jest jakiś czas w porządku. Żadnych specyfików nie stosuję.
Plątanie się to niestety wina kiepskiej jakości włosków...
wcześniej jak nosiłam inne włosy to szczotka była moim nieodłącznym "best friend", teraz zapominam jak to jest czesać się co 5min nawet jak się czupryną często macha

Drożdże

Zapuszczam włosy

http://instagram.com/aisha_27_
aGrAwA_26 jest offline  
Stary 2012-03-02, 14:26   #1960
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez aGrAwA_26 Pokaż wiadomość
Oczywiście będziesz musiała powklejać zdjęcia ślubne nie wiem czy zdajesz sobie sprawę bo pęknę z ciekawości jak wyglądasz w sukni ślubnej

Moje włoski dotarły do Pana Grzesia (jestem zadowolona ze współpracy i już nie szukam innych sklepów) więc myślę, że w ciągu 2 tyg dodam zdjęcia

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

wcześniej jak nosiłam inne włosy to szczotka była moim nieodłącznym "best friend", teraz zapominam jak to jest czesać się co 5min nawet jak się czupryną często macha
To w takim razie cosmoshop ma włosy kiepskiej jakości, lub mój zestaw jest kiepski. Następnym razem kupię longi, albo doczepiane, bo póki co moją przyjaciółką jest szczotka. A włoski i tak ciągle poplątane. Na szczęście na tyle je skróciłam (o 20 cm), że to nie jest aż tak wielki problem. A Ty z czego masz swoje clipy?

162cm wredoty

CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)

Edytowane przez Dikej
Czas edycji: 2012-03-02 o 14:27
Dikej jest offline  
Stary 2012-03-02, 16:46   #1961
sylwiaxx
Zadomowienie

Cytat:

Jestem mega ciekawa jak wyglądają te włosy ile zapłaciłaś?
sylwiaxx jest offline  
Stary 2012-03-02, 16:54   #1962
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
To w takim razie cosmoshop ma włosy kiepskiej jakości, lub mój zestaw jest kiepski. .
Moje się aż tak nie plączą i kiepskimi bym nich na pewno nie nazwała.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-03-02, 21:51   #1963
OstraMieta
Rozeznanie

Dziewczyny,czy któraś z Was posiada clip on naturalne z cosmoshopu te http://cosmoshop.pl/c/50/55cm-super-...n-clip-on.html ?Zastanawiam się nad zakupem,mam gęste włosy,inne zestawy chyba byłyby za małe .
Naprawdę można je farbować ? Np na ciemniejszy odcień blondu ? Nic się z nimi nie stanie ? Pomóżcie .
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-03, 06:24   #1964
ona1960
Raczkowanie

OstraMieta dużo dziewczyn ma te włosy wstarczy dokładnie pozytać forum. Tak, można je farbować kręcić prostować itd Tylko ja polecam trzymać farbę krócej ale wszystko jest dokładnie napisane...tylko musisz poczytać
ona1960 jest offline  
Stary 2012-03-03, 09:16   #1965
OstraMieta
Rozeznanie

Powoli czytam wszystko na forum , dużo tego
Po prostu moja koleżanka zamówiła naturalne włoski na allegro , pofarbowała i wyszedł zupełnie inny kolor niż na naturalnych , nawet nie zbliżony :/
Mi każda farba na głowie wychodzi jaśniejsza , nawet średni blond ostatni wyszedł mi bardzo jasny i tak sobie myślę , czy nie wyjdzie za ciemny na doczepach , czy kupić jaśniejsza farbę do nich w razie co Nie chciałabym , żeby była różnica widoczna aż tak bardzo .
Dziękuję
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-03, 10:00   #1966
Lenkii
Raczkowanie

Dziewczyny potrzebuję pilnie waszej pomocy! Mam włosy na taśmie i muszę☠doszyć klipy. Wyczytałam, że można podwójnie szyć, żeby było więcej włosów, ale powiedzcie mi jak. Czy uciąć dwa kawałki tej samej długości czy po prostu dłuższy kawałek złożyć na pół i doszyć te klipy?
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź, jak to najlepiej zrobić!
Pozdrawiam
Lenkii jest offline  
Stary 2012-03-03, 10:58   #1967
aGrAwA_26
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenkii Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pilnie waszej pomocy! Mam włosy na taśmie i muszę☠doszyć klipy. Wyczytałam, że można podwójnie szyć, żeby było więcej włosów, ale powiedzcie mi jak. Czy uciąć dwa kawałki tej samej długości czy po prostu dłuższy kawałek złożyć na pół i doszyć te klipy?
Pozdrawiam
Według mnie lepiej zaiwestować w taśmy które nosi się pojedynczo i które mają gęsto wszyte włoski... Wiem to z doświadczenia, ponieważ kiedyś też pozszywałam taśmy podwójnie i miałam zbyt grube taśmy we włosach. Jak dotykałam głowy to czułam coś mega grubego i niezbyt komfortowo się je wtedy nosi.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
To w takim razie cosmoshop ma włosy kiepskiej jakości, lub mój zestaw jest kiepski. Następnym razem kupię longi, albo doczepiane, bo póki co moją przyjaciółką jest szczotka. A włoski i tak ciągle poplątane. Na szczęście na tyle je skróciłam (o 20 cm), że to nie jest aż tak wielki problem. A Ty z czego masz swoje clipy?
Po wielu poszukiwaniach znajdziesz takie o jakiech marzyłaś i z którymi z pewnością nie będziesz miała żadnych problemów
Tak było ze mną, przez przypadek znalazłam grzechhair.pl i nie mam zamiaru nosić włosków od nikogo innego[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=K7BhV...eature=related

To jest szalona długość
Nawet jak dla mnie to przegięcie

Drożdże

Zapuszczam włosy

http://instagram.com/aisha_27_

Edytowane przez aGrAwA_26
Czas edycji: 2012-03-03 o 11:01
aGrAwA_26 jest offline  
Stary 2012-03-03, 12:48   #1968
Lenkii
Raczkowanie

dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź... w takim bądź razie lecę je szyć pojedynczo
Lenkii jest offline  
Stary 2012-03-03, 13:28   #1969
OstraMieta
Rozeznanie

Ja się jeszcze zastanawiam nad włosami HAIRSERVICE .
Do poniedziałku mam czas żeby zamówić któreś te albo z cosmoshopu , jak dojdą wstawię zdjęcia

OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-03, 14:53   #1970
Bothi
Rozeznanie

Hejka, jestem posiadaczką włosów z doczepiane.pl od 3 tygodni. Zamawiałam 100gram włosów, 50 cm. Mam 160 cm wzrostu i włosy okazały się za długie (sięgały prawie że do pupy) i skróciłam je. Włoski bardzo fajne, miękkie w dotyku, spinki nie wydają mi się duże. Po 5 dniach noszenia umyłam je. Jak tylko zmoczyłam je w wodzie, zaczęły bardzo brzydko pachnieć i "puściły farbę". Od tamtej pory nie są już takie miękkie (nie zakładam wszystkich taśm i porównując włoski czuć różnicę - doczytałam teraz, że trzeba nakładać na włosy po myciu odżywkę bez spłukiwania, może będą po niej bardziej miękknie? A może złego szamponu używam?). Jedna spinka wyrobiła się, nie chce się od razu domykać, trzeba kilka razy próbować nim się zamknie. Muszę rozczesywać włosy w ciągu dnia i koniecznie wieczorem, dużo włosów wypada. To są moje pierwsze doczepiane włosy, może źle się z nimi obchodzę? Ogólnie oceniam je na 4.
Bothi jest offline  
Stary 2012-03-03, 16:39   #1971
ona1960
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Bothi Pokaż wiadomość
Hejka, jestem posiadaczką włosów z doczepiane.pl od 3 tygodni. Zamawiałam 100gram włosów, 50 cm. Mam 160 cm wzrostu i włosy okazały się za długie (sięgały prawie że do pupy) i skróciłam je. Włoski bardzo fajne, miękkie w dotyku, spinki nie wydają mi się duże. Po 5 dniach noszenia umyłam je. Jak tylko zmoczyłam je w wodzie, zaczęły bardzo brzydko pachnieć i "puściły farbę". Od tamtej pory nie są już takie miękkie (nie zakładam wszystkich taśm i porównując włoski czuć różnicę - doczytałam teraz, że trzeba nakładać na włosy po myciu odżywkę bez spłukiwania, może będą po niej bardziej miękknie? A może złego szamponu używam?). Jedna spinka wyrobiła się, nie chce się od razu domykać, trzeba kilka razy próbować nim się zamknie. Muszę rozczesywać włosy w ciągu dnia i koniecznie wieczorem, dużo włosów wypada. To są moje pierwsze doczepiane włosy, może źle się z nimi obchodzę? Ogólnie oceniam je na 4.
Ja też mam włosy od nich Przy pierwszym myciu też "puściły mi farbę" ale wcale to nie wpłynęło na ich kolor, nie są wyblakłe czy jaśniejsze.. po prostu barwią wodę ale dla mnie to żadna wada Co do szamponu to powinien być bardzo delikatny, włosów nie należy szarpać ja je tak powiedzmy piorę.. do miski z wodą dodaje szamponu i każde pasmo po kolei delikatnie, ale dokładnie przepłukuję. potem spłukuje prysznicem letnią wodą i nakładam odżywkę nawilżającą zostawiam na chwilę dłużej niż na swoich i spłukuję. Są miękkie i ślicznie pachną. Potem tylko fluid na końcówki. Jeśli Tobie to nie wystarcza możesz je jeszcze popsikać je sprayem do rozczesywania włosów, np te giss kura są bardzo dobre. Wtedy nie będą wypadać z taśm podczas czesania. Pamiętaj zeby czesać je bardzo delikatnie, nie szarpać. Trochę włosów zawsze wyjdzie z taśm. Ale nie jest to taka ilość żeby było jakąś diametralną różnicę widać. Przecież nie będziesz ich nosić kilka lat bo nie wytrzymają tego Co do przeczesywania włosów.. Ja tego nie robię, bo ja moje zawsze kręcę, albo faluję. Wtedy tylko rozdzielam je palcami i wyglądają dobrze. Ale jeśli Ty masz potrzebę często je przeczesywać warto zainwestować w specjalną szczotkę do przedłuzanych włosów.
To chyba wszystko tak w skrócie o pielęgnacji
ona1960 jest offline  
Stary 2012-03-03, 19:03   #1972
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=K7BhV...eature=related

To jest szalona długość
Nawet jak dla mnie to przegięcie
Jak dla mnie 55 wystarcza a takich długich bym nie nosiła. Jeeejku

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez OstraMieta Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy któraś z Was posiada clip on naturalne z cosmoshopu te http://cosmoshop.pl/c/50/55cm-super-...n-clip-on.html ?Zastanawiam się nad zakupem,mam gęste włosy,inne zestawy chyba byłyby za małe .
Naprawdę można je farbować ? Np na ciemniejszy odcień blondu ? Nic się z nimi nie stanie ? Pomóżcie .
Ja mam 45 cm od nich- ale nigdy nie farbowałam.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Lenkii Pokaż wiadomość
Pozdrawiam
Hmm... ja teraz noszę dwa zestawy na głowie, żeby było ich więcej- nie umiem zszywać niestety. Ale po kilku godzinach trochę mam uczucie ciężkości na głowie

Okiem Julii
Facebook
Instagram
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-03-03, 19:06   #1973
OstraMieta
Rozeznanie

SceneQueene wyczytałam,że Ty masz włoski z cosmoshopu i jesteś zadowolona , powiedz mi czy farbowałaś je kiedyś ? i jaką masz gęstość ? i jak gęste swoje włoski ? widziałam na blogu , ale ciężko mi stwierdzić , a nie wiem czy ten super volum nie będzie i tak za mały , to wychodzi 120 gram włosków
a 2 zestawów nie zamówię
ah jak ja wam zazdroszczę,że okres wybierania włosków macie już za sobą i cieszycie się długimi już

edit.doczytałam,że nie farbowałaś dzięki .
ja na pewno będę musiała pofarbować , bo mam dość rzadko spotykany blond mam nadzieję,że nic się z nimi nie stanie a można ogólnie doczepy olejować ???

Edytowane przez OstraMieta
Czas edycji: 2012-03-03 o 19:07
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-03, 20:13   #1974
ona1960
Raczkowanie

Cytat:
SceneQueene wyczytałam,że Ty masz włoski z cosmoshopu i jesteś zadowolona , powiedz mi czy farbowałaś je kiedyś ? i jaką masz gęstość ? i jak gęste swoje włoski ? widziałam na blogu , ale ciężko mi stwierdzić , a nie wiem czy ten super volum nie będzie i tak za mały , to wychodzi 120 gram włosków
a 2 zestawów nie zamówię
ah jak ja wam zazdroszczę,że okres wybierania włosków macie już za sobą i cieszycie się długimi już

ja na pewno będę musiała pofarbować , bo mam dość rzadko spotykany blond mam nadzieję,że nic się z nimi nie stanie a można ogólnie doczepy olejować ???
Można Ja olejowałam i efekt niewielki ale korzystny
ona1960 jest offline  
Stary 2012-03-04, 10:15   #1975
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
a 2 zestawów nie zamówię

Olejowanie jest możliwe, farbowanie także, ale ani jednego ani drugiego nie stosowałam Myślę, że 120 g będą dla Ciebie dość gęste, kochana. Ja mam 45 cm mniejszej nawet gęstości i są okej.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

PS OstraMieta, pokaż swoje włoski, może łatwiej będzie Ci doradzić

Okiem Julii
Facebook
Instagram
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-03-04, 10:54   #1976
OstraMieta
Rozeznanie

później wstawię zdjęcie
jak mam wyprostowane to nie czuć tak tej objętości myślę,że i tak będę nosić proste , więc może być okej . kiedyś miałam włosy na ringi to miałam ok 120 pasemek i było idealnie

jutro zamawiam
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-04, 19:22   #1977
OstraMieta
Rozeznanie

Zamówiłam dzisiaj z cosmoshopu 55 cm super volume
Żeby tylko przyszły dobre
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-04, 19:27   #1978
Dreamer9o
Rozeznanie

Mój pierwszy zestaw włosów z www.cosmoshop.pl super
Dziewczyny były zachwycone jak mnie zobaczyły, oczywiście lekko mnie zmacały po głowie i faktycznie, jednogłośnie stwierdziły, że super miękkie. Ogólnie impreza przetańczona, włosy trzymają się świetnie, nie plątały mi się. Zobaczymy jak będą się zachowywać po dłuższym czasie.
Ubolewam jednak ciągle nad faktem, że kupiłam za krótkie...
Stary 2012-03-04, 20:05   #1979
OstraMieta
Rozeznanie

pokażesz zdjęcie ? czy już wstawiałaś a przeoczyłam
gęste są ?
OstraMieta jest offline  
Stary 2012-03-04, 20:28   #1980
Dreamer9o
Rozeznanie

Cytat:
pokażesz zdjęcie ? czy już wstawiałaś a przeoczyłam
gęste są ?
65 strona, gdzieś tam na dole
A czy gęste... Dla mnie idealne, aczkolwiek ja mam niestety dosyć cienkie włosy.
Pewna nie jestem, ale pokusiłabym się o stwierdzenie, że jeśli ktoś ma grube i gęste włosy to mogłoby nie wystarczyć chyba..

Edytowane przez Dreamer9o
Czas edycji: 2012-03-04 o 20:32
Dreamer9o jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
clip in, doczepiane wlosy, farbowanie odrostów, pasemka, przedłużanie, przedłużanie włosów, remy, ringi, włosy, włosy syntetyczne

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości