Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Podróże > Podróże po świecie

Notka

Podróże po świecie W 90 wątków dookoła świata.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-27, 18:40   #1
rajzerek
Raczkowanie

Włochy - jakie tam sa ceny

Czy któraś z was moze orietnuje sie ajkie mniej wiecej sa ceny we Włoszech? Ile kosztuje jakiś wstep do dyskoteki, pizza itp. itd.??
rajzerek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 18:48   #2
aleksandra999
Wtajemniczenie

Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

Bardzo różnie -tak jak wszedzie,pizza 5-20 euro,wstęp na imprezę 15 euro-to w normie.Ale zdarzyło mi sie zapłacić 20 euro za puszkę coli...Duże znaczenie ma to gdzie będziesz,w jakim regionie Włoch.
aleksandra999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 18:57   #3
rajzerek
Raczkowanie

to widze że strasznie drogo. Narazie upatrzyłam sobie oferte 20 km niedaleko Rimmini, Cesentico, ale jeżeli są taki ceny to chyba skreśle ten wyjazd
rajzerek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 19:26   #4
Kaisandra
Wtajemniczenie

nie jest, aż tak drogo ...przeważnie w cenie biletu do dyskoteki masz jednego drinka... a bilety tez są w różnych cenach...jednak w przystępnych bardziej niż np.: na Ibizie...a co do cen pizz to kwestia pizzeri ... porcje można kupić nawet za 1 euro (margharitta)..i nie zniechęcaj się bo naprawde Włochy to piękny kraj i polecam z czystym sumieniem
Kaisandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 21:24   #5
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Włochy to niestety drogi kraj.Byłam w zeszłe wakacje- Rzym, Sardynia, Florencja, Wenecja. Ceny były wszędzie podobne.Dosyć tania pizza(cała, w restauracji) 10-12 euro.Makarony podobnie.Cola(w sklepie) ok.2 €. Porcja lodów coś ok. 1, 5 €. Piwo ok. 3 € w sklepie. Bilety autobusowe i tym podobne ok. 1 €. Film do aparatu 5 €(kupiony pod Colosseum, więc drogi ).Hm. Nie wiem co jeszcze chciałabyś wiedzieć.Kartki pocztowe różnie, ale takie naprawdę ładne ok. 2 €.Znaczki coś koło 0,45 €.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 23:50   #6
agwyd
Raczkowanie

Zgadzam sie z dziewczynami, ja bylam kilka lat temu w Wenecji. Za cole i kanapke w jakimś podłym sklepiku wydałam na 20 zł (w przeliczeniu na nasze)
agwyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:38   #7
yedanna
Zakorzenienie

Pizza 10-20 Euro
Cola, ok 2Euro
Piwo 2-5 Euro
1 gałka lodów 1,5-3 Euro
Woda mineralna 0,5l w centrum -2 Euro
(poza centrum za 2,5 euro kupisz 1,5 litra )

W lokalach musisz doliczyć 1 Euro od osoby jako napiwek, który automatycznie jest dodawany do rachunku.

Poza tym ceny w centrum każdego turystycznego miasta dość wysokie ale jeśli będziesz robić zakupy w markecie a nie małych sklepikach, to wcale nie jest tak drogo. Można kupić jedzenie i napoje za połowę a nawet za 1/3 ceny.

Więc nie zniechęcaj się tylko dobrze wybadaj okolicę
Warto jechać
Stary 2006-07-25, 20:13   #8
skimos
Zakorzenienie

Ale pomarańcze i cytryny mają tanie A jabłka drogie (tyle zapamiętałam z cen po moim pobycie we Włoszech )

skimos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:38   #9
bzyczka1
Zakorzenienie

ja byłam jakies 3 lata temu...ceny...hmm...byłam w Veronie i byl jeden market gdzie było tanio...a tak poza tym to ceny jw. tylko ze lody nad jeziorem Garda to 3 mega!!!!!!!!gałki kosztowały 1.5 euro...mówie mega bo to nei były gałki takie jak w Polsce..tylko nakladane taka packa ze ciezko było zjesc 2..

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:47   #10
yedanna
Zakorzenienie

oo tak, włoskie lody to jest to! Tam gałka to nie to co u nas To taka nasza gałka x 3 albo 4
Ja trafiłam akurat na Polkę która pracowała w lodziarni - no to były porcje
Najlepsze lody jakie jadłam.
Stary 2006-07-25, 21:56   #11
Versa
Raczkowanie

GG do Versa

Cytat:
Napisane przez yedanna
oo tak, włoskie lody to jest to! Tam gałka to nie to co u nas To taka nasza gałka x 3 albo 4
Ja trafiłam akurat na Polkę która pracowała w lodziarni - no to były porcje
Najlepsze lody jakie jadłam.
Ooo taaakk, zgadzam się! Tam taką szpachlą nakładają te lody...

Zgadzam sie, najlepsze lody, jakie jadłam
Versa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:10   #12
Sunniva
Rozeznanie

GG do Sunniva

O tak lody mmm... niedawno wróciłam z Włoch było bajecznie.
Ceny hmm... no cóż Euro jest drogie, ale jak sie trafi na jakiś przytulny supermarket to można znaleźć tańsze produkty. Makarony są tanie o 45centów-2centów do tego sos ok.1 euro i obiad gotowy. Można też zjeść w knajpce pizze za 5 Euro. Napoje dość drogie, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Pieczywo średniej jakości sprzedawane na wage nie ma to jak dobry polski chlebuś.

wymiana ciuszków : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:27   #13
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

Uwaga na jedzenie w resteuracjach na swiezym powietrzu (jedzenie jest wtedy drozsze o kilka euro) niz zjedzenie tej samej potrawy w srodku resteuracji.
W wiekszosci knajp i resteuracji doliczane sa automatycznie napiwki i trzeba sie na to nastawic.
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 23:52   #14
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eve_malutka
Uwaga na jedzenie w resteuracjach na swiezym powietrzu (jedzenie jest wtedy drozsze o kilka euro) niz zjedzenie tej samej potrawy w srodku resteuracji.
W wiekszosci knajp i resteuracji doliczane sa automatycznie napiwki i trzeba sie na to nastawic.
Zależy, ponieważ w lokalach klimatyzowanych dodatkowa opłata jest naliczana własnie za jedzenie "w środku".
Stary 2006-07-26, 18:18   #15
Czekoladaa
Rozeznanie

GG do Czekoladaa

Cytat:
Napisane przez Versa

o tak, tak !! mm... pycha
Stary 2006-07-26, 18:20   #16
Czekoladaa
Rozeznanie

GG do Czekoladaa

Cytat:
Napisane przez Sunniva
O tak lody mmm... niedawno wróciłam z Włoch było bajecznie.
Ceny hmm... no cóż Euro jest drogie, ale jak sie trafi na jakiś przytulny supermarket to można znaleźć tańsze produkty. Makarony są tanie o 45centów-2centów do tego sos ok.1 euro i obiad gotowy. Można też zjeść w knajpce pizze za 5 Euro. Napoje dość drogie, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Pieczywo średniej jakości sprzedawane na wage nie ma to jak dobry polski chlebuś.

makarony są tanie bo około 50 centow za pol kilo... , picie nie jest drogie w supermarketach, powiedzialabym , ze niektore nawet tansze np. litrowa Nestea tansza niz w polsce. kilogram chleba około 4 euro... i nie jest tak dobry jak u nas
Stary 2006-07-26, 19:20   #17
Estella
Super Moderator

Niestety Włochy są dość drogie - jeśli chodzi o restauracje i kawiarnie - może warto rozjerzeć się za tymi, które znajdują się nie przy głównym deptaku.
Moja siostra jest wielbicielką Włoch, Włochów i Rimini w tym roku zdarzyło jej się iść do klubu, gdzie wejście kosztowało...15€ - zazwyczaj w cenie wejścia do klubu jest drink. Ja 4 lata temu płaciłam około 10€ -wszystko zależy od renomy i popularności klubu

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 07:11   #18
baobab
Zadomowienie

GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab

Jak juz wspominaly weizazanki, wszystko zalezy, do jakiej czesci Wloch sie jedzie.
Północ jest dla nas, POlaków stosunkowo droga, lepiej na południu.
Co do południa mogę się coś więcej wypowidzieć.
Produkty zakupione w markecie, nie sątak drogie, we Włoszech południowych jest np. o wiele tanższa woda! (już od 1euro za zgrzewkę 6x2l) a jaki smak...ja nie wiem, ale cięzko mi znaleźć wodę, ktora by mi tak smakowałą jak we Włoszech.
Za lody (oczywiście właśnie te nakładane łopatką) zapłacimy od 1,5 (w pojemniczku papierowym) poprzez 1,8 (w rożku) do 2euro (w bułeczce- to jest znane tylko chyba na Sycylii, ale polecam spróbować- naprawdę niebo w gębie)
Warzywa tanie, jak i owoce (polecam kupuwać na samoobsługowych wielgaśnych stoiskach, gdzie kupuje większość- można za 3-5euro naprawdęsie obkupić w parę siatek.
Mięso drogie, ryby to zależy, przeważnie też.
Więcej napiszę, jak znajdę czas, lub po prostu pytajcie.
Za wizytę w barze sałatkowym (ale sałątka taka, ze moze brzuszek pęknąć) zapłacimy coś około 7euro za sałątkę plus cośdo picia.
Uwaga, paskudnie droga jest tam Coca Cola niestety
około 2,5euro za 2x1,5litra ehhh
baobab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:47   #19
monika154
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rajzerek Pokaż wiadomość
to widze że strasznie drogo. Narazie upatrzyłam sobie oferte 20 km niedaleko Rimmini, Cesentico, ale jeżeli są taki ceny to chyba skreśle ten wyjazd
i co pojechałaś?? ja właśnie mam jechać w lipcu do cesenatico
monika154 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 20:56   #20
shatin
Zadomowienie

Też właśnie się tam wybieram. I kompletnie nie wiem ile wziąść kasy
shatin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 09:31   #21
adusia250
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monika154 Pokaż wiadomość
i co pojechałaś?? ja właśnie mam jechać w lipcu do cesenatico
ja też
adusia250 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 15:36   #22
uciekająca_marchewka
Zadomowienie

GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka

Ja jadę jakoś w lipcu na obóz do Bellarii (??) k. Rimini i też nie wiem ile wziać kasy Ogólnie pobyt ma trwać ok 9 dni, z dojazdem 12. Myślicie, że jakieś 50 euro mi starczy ? I czy za to będę mogła kupić coś dla siebie, jakiś fajny ciuszek, czy niestety tylko na żarełko, lody itd. ? Posiłki są wliczone w koszty obozu więc będę tylko jakieś słodkie rzeczy chipsy i napoje...

A właśnie, jak jest z ubrankami ?? Drogie są ??

uciekająca_marchewka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 21:00   #23
Paulina1000
Rozeznanie

Dołączam się do pytania. Jadę na początku maja do Włoch. Niby na siedem dni, ale przejazd będzie zajmował 2 dni, więc ogólnie to na 5 dni jadę. W wodę i wafle ryżowe, będę zaopatrzona. Posiłki też jakieś będą, ale raz ich nie będzie raz będą i raz muszę zjeść śniadanie we Włoszech i ze dwa obiady. Myślę, żeby wziąć gdzieś z 60 euro. 50 do wydawania i 10 na jakby co, ew. na ciuchy . I tutaj pojawia się pytanie: czy mi starczy? osobą jestem oszczędną, ale nie mam zamiaru sie głodzić, czy odmawiać tych jak tu mówicie wielkich porcji lodów.
Paulina1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 21:28   #24
Kota
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania. Jadę na początku maja do Włoch. Niby na siedem dni, ale przejazd będzie zajmował 2 dni, więc ogólnie to na 5 dni jadę. W wodę i wafle ryżowe, będę zaopatrzona. Posiłki też jakieś będą, ale raz ich nie będzie raz będą i raz muszę zjeść śniadanie we Włoszech i ze dwa obiady. Myślę, żeby wziąć gdzieś z 60 euro. 50 do wydawania i 10 na jakby co, ew. na ciuchy . I tutaj pojawia się pytanie: czy mi starczy? osobą jestem oszczędną, ale nie mam zamiaru sie głodzić, czy odmawiać tych jak tu mówicie wielkich porcji lodów.
Za 10 euro to ciuchów wiele nie dostaniesz, w tamtym roku we wrześniu 10 euro kosztował wielki szal paszminowy, który sobie kupiłam. Torebka, którą też nabyłam była niestety droższa
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 22:01   #25
Moni_sss91
Zadomowienie

ojj naprawdę wątpie czy Wam tyle starczy, jak się postaracie to na pewno Ale na ciuchy nie liczcie zbytnio, wiem to po sobie Miałam 120 euro, 30 poszło na perfumy, a reszta jakos tak się rozpłynęła ;p jakieś pamiątki, duperelki, łańcuszki, kolczyki, lody, pizza..., jeszcze po drodze na stacjach benzynowych coś się kupiło i nie maaaa...

Edit; za 10 euro to były paski te podróby jeszcze trzeba było się targować o te ładniejsze.
Moni_sss91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 17:24   #26
Paulina1000
Rozeznanie

No wiem, że ciuchy za 10 euro nie mam co liczyć, chodziło mi raczej o szale czy bransoletki, bo takie rzeczy jako pamiątki kupuje praktyczne są. To w takim razie biorę 100 euro, najwyżej przywiozę do domu, bo jestem skąpym człowiekiem, tylko na ciuchy i kosmetyki nie oszczędzam, ale przed wyjazdem się obkupię.
Paulina1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:04   #27
BillieJean
Rozeznanie

Ha!
A ja w cesenatico kupiłam takie śliiiiczne spodenki w kwiatki hawaii z lamówkami za 5 EURO!
Do teraz j mam.
Jest tam taki sklep, CIAO CIAO, no ciuchy bellisimo.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post21878958
BillieJean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:06   #28
BillieJean
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Może w innym kraju by to przeszło, ale z taką kasą we włoszech będziesz żyła jak asceta.
Kawałek pizzy w Rzymie kosztuje 3 euro.
Kupisz taki kawałek, butelkę wody i gałkę lodów (3 euro) i już poszłyby ci całodzienne wydatki.

Stary 2008-04-06, 13:12   #29
BillieJean
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez uciekająca_marchewka Pokaż wiadomość
Ja jadę jakoś w lipcu na obóz do Bellarii (??) k. Rimini i też nie wiem ile wziać kasy Ogólnie pobyt ma trwać ok 9 dni, z dojazdem 12. Myślicie, że jakieś 50 euro mi starczy ? I czy za to będę mogła kupić coś dla siebie, jakiś fajny ciuszek, czy niestety tylko na żarełko, lody itd. ? Posiłki są wliczone w koszty obozu więc będę tylko jakieś słodkie rzeczy chipsy i napoje...

A właśnie, jak jest z ubrankami ?? Drogie są ??
Włochy to jeden z najdroższych krajów południowej Europy (w sumie poza Francją to chyba najdroższy).
Z 50 euro nie wyżyjesz.
Of course, to zależy, ale np. ja jako osoba oszczędna nie mogłam wytrzymać na plaży w tym upale bez butelki wody, albo lodów - ok 2,3 euro, przy czym jak jest dłuższe wyjście na plazę, powiedzmy 4 h, to nie wyrobi się na tej jednej butelce i jednej gałce, za duży spiek. Jak wracasz, kupisz sobie w sklepie podwieczorek, dajmy na to batonik za 2 euro i już 10 euro poszło się kochać.
Wieczorem wyjście na deptak, kupisz pocztówki, znaczki, pogoda cieplutka, atmosfera mmm, kupisz lodzika, albo sorbet, żelki, 20 euro nie ma.

Można oczywiście żyć jak asceta i odmawiać sobie wszystkiego, ale dla mnie takie wakacje nie miały by tego uroku.
Pooozdro ;p;d;*

Stary 2008-04-06, 16:56   #30
deputamadre21
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Versa Pokaż wiadomość

\

o taaaaak wloskie lody sa po prostu PYSZNE <mniam> ... nie ma nawet co porownywac z polskimi ...
deputamadre21 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże po świecie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości