Cera trądzikowa - porady eksperta! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-14, 13:13   #121
NoPerfect
Raczkowanie

Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta! POMOCY! :(

Jestem kompletnie załamana!

Mam 14 lat.
Od roku zmagam się z pryszczami w okolicach nosa, policzków, brody, czoła.
Używam do twarzy: Under twenty, przeciw trądzikowi - żel oczyszczająco matujący, tonik Under tewnty łagodząco matujący.
A do makijażu (lekkiego) do szkoły: Miss sporty korekto So Clear, Puder miss spoty So Clear.

Mam wrażenie że mi sie pogarsza coraz bardziej.
Używam maseczek z Ziaji, z glinką, kremy, i nic!!!

Tak wygląda obecnie moja cera. W rzeczywistości jeszcze gorzej, pryszczy jest więcej i są bardziej zaczerwienione

http://imageshack.us/photo/my-images/547/ecaf.png/
NoPerfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 20:47   #122
joannajj
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość

Mam 14 lat.
Używam do twarzy: Under twenty, przeciw trądzikowi - żel oczyszczająco matujący, tonik Under tewnty łagodząco matujący.
A do makijażu (lekkiego) do szkoły: Miss sporty korekto So Clear, Puder miss spoty So Clear.

Tak wygląda obecnie moja cera. W rzeczywistości jeszcze gorzej, pryszczy jest więcej i są bardziej zaczerwienione

under twenty zawiera alkohol, który powoduje nadmierne wysuszenie i jednocześnie wzmożone wydzielanie sebum-łoju, musisz kupić kosmetyki bezalkoholowe, do demakijażu najlepiej używać płynu micelarnego, juz nie trzeba po nim tonizować skóry, raz w tyg maska przeciwbakteryjna, raz w tyg pelling enzymatyczny, fluid matujący i powinno chociaż złagodzić i wyciszyć skóre. przyjrzyj sie też diecie, ostre przyprawy i slodycze moga wzmagac trądzik, punktowo spróbuj tribioticu, pisałam o nim kilka postów wczesniej,
powodzenia!
joannajj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:45   #123
panna lucy
Raczkowanie

Masz 14 lat i chociaż obecnie lekarze nazywają trądzik kolejną chorobą cywilizacyjną, która potrafi przypełzać do 30-latka, Twoja choroba jest na pewno spowodowana burzą hormonów- dojrzewaniem.
Po pierwsze: NIE ZAŁAMUJ SIĘ! Spróbuj wytłumaczyć sobie, że to, co Cię tak irytuje, to dolegliwość, którą da się zwalczyć.
Po drugie: może jestem nudna, bo się powtarzam na tym forum, ale z doświadczenia wiem, że warto oddać się w ręce dobrego lekarza dermatologa. Jeżeli jesteś młoda, to naturalne, że dopiero zaczynasz próby dobrania odpowiedniej pielęgnacji do swojej cery (a to- niestety- często powoduje tylko pogorszenie jej stanu), zatem powinnaś skorzystać z porad specjalisty- kogoś, kto oceni poziom Twojego problemu. Kompetentny lekarz (niestety- w każdej z dziedzin zdarzają się konowały...ale warto szukać!) powinien również, prócz przepisania odpowiednich dla Ciebie leków, doradzić kosmetyki, dermokosmetyki, które może same nie tyle pomogą, co NIE ZASZKODZĄ. Połączenie kuracji dermatologicznej (maści, kremy, czasem są potrzebne leki doustne) i odpowiednich kosmetyków przyniosą rezultat. Zatem... nie zwlekaj z poszukaniem dobrego lekarza, uzbrój się w cierpliwość i staraj się spojrzeć na siebie przychylniej... To tak jak z grypą- jeśli nie zaczniesz jej leczyć lub robić to po swojemu, nie znając się na tym- może się nie udać. Ale jeśli dasz sobie pomóc, poczujesz się lepiej Na pocieszenie napiszę tylko jeszcze, że z własnych obserwacji wysnułam wniosek, że Ci, którzy w wieku młodzieńczym zmagali się z trądzikiem, w wieku dojrzalszym mają ładną cerę. Głowa do góry!
panna lucy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:04   #124
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość

Mam 14 lat.

No Perfect,
twoja buzia nie wyglada zle ale twoja pielegnacja jest nieodpowiednia dla cery tradzikowej!
Odstaw przede wszystkim serie drogeryjne i zainwestuj w serie apteczne.
Do mycia delikatny zel np Toleriane LRP, do zaleczenia i zluszczania Effaclar K LRP, nawilzanie Hydraphase Intense Legere, do tego idealnie filtry. Nie wiem czy masz mozliwosc zakupu tych kosmetykow, nie sa tanie ale sa dobre i wydajne.
Zerknij prosze na mojego bloga w podpisie gdzie dokladnie opisalam pielegnacje oraz makijaz cery tradzikowej.
Trzymaj sie!!! nie jestes sama

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:06   #125
olape1919
Przyczajenie

Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam, mam problem z cerą.. Mam trądzik praktycznie od 2 klasy podstawówki, czyli od lat 8, a teraz mam 15. Byłam u dermatologa 3 razy, zawszę się odwlekało i nie szłam. Teraz mój trądzik się nasilił, może z tego powodu, że ostatnio bardzo nasiliło się u mnie spożycie fasfood'ów i słodyczy? w dodatku mam nasilone wągry na nosie i w ich okolicach. proszę o pomoc, to dla mnie duży i uporczywy problem mam zamiar wprowadzić też dietę do swojego jadłospisu i ćwiczenia, może coś pomoże?

Edytowane przez olape1919
Czas edycji: 2012-11-10 o 20:07
olape1919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:50   #126
xXxganjaxXx
Przyczajenie

GG do xXxganjaxXx

Witam was mam 17 lat i pamiętam że od szkoły podstawowej miałam problemy z moja cerą .Nic nie pomagało ,wydawałam mnóstwo pieniędzy na kosmetyki na trądzik.Jestem załamana ,czuje się strasznie z taką twarzą pełną wyprysków ,krostek i te straszne zaczerwienienia . Nie jest tragicznie zbytnio nie widać blizn no ale fluid nie zakryje tego. Podkłady antybakteryjne to bujda,nie mają żadnych wartości.
Proszę was o kontakt jeżeli znacie się na pozbycie tego czegoś mój adres to wdowa5@onet.pl .
Bedę wdzięczna !
xXxganjaxXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 20:46   #127
lazurrowaa
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

xXxganjaxXx nie ma jednego , niezawodnego sposobu na trądzik. każdemu pomaga co innego. przede wszystkim wybierz się do dobrego dermatologa.
olape - od drugiej klasy podstawówki ? ;o. przede wszystkim pierwsza rzecz - powinnaś udać się do dermatologa !!! to nie jest trądzik młodzieńczy wg mnie, bo w wieku 7-8 lat nie zaczęłaś dojrzewać , prawda? także powinnaś się dowiedzieć dlaczego on jest. druga sprawa - moim zdaniem jedzenie ma wpływ na trądzik. a fast foody i słodycze są niezdrowe i organizm w postaci krost "oczyszcza sie" . wągry są wynikiem trądziku. jeśli chodzi o dietę to wg mnie przede wszystkim zdrowa, bo dostarczała organizmu witamin itp. ale jeśli chcesz możesz popatrzeć w internecie o tzw. "diecie na trądzik" . ale wgl mnie udaj się do dermatologa !!

Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 21:16   #128
snowball
Rozeznanie

Witam, mam następujący problem. Zmagam się z trądzikiem o 12 roku życia (obecnie mam 19 lat). Poszłam dzisiaj do dermatologa i po opowiedzeniu mu całej historii choroby doszedł do wniosku, że najlepszą metodą będzie stosowanie izotretynoiny (lek o nazwie: Axotret). Dostałam całą broszurę z opisem leku, jego działaniem, skutkami oraz przeciwwskazaniami. Doczytałam się też, jak ważna jest antykoncepcja z tym wypadku. I tu pojawia się moje pytanie:
Czy jeżeli współżyję z chłopakiem tylko poprzez seks oralny (nie dochodzi do penetracji, ale pozwalamy sobie na bardzo dużo) to powinnam również zastosować antykoncepcję hormonalną?

Świat to trudne miejsce.. Jemu nie zależy..
snowball jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 17:25   #129
Amazonna
Przyczajenie

Witam kochane!
Mam 18 lat, od dooobrych kilku lat także trądzik. Dość długo były to poważne pryszcze, ropne, duże... Wizyta u dermatologa to dotąd trauma - pryszcze zniknęły (benzacne, leki) kosztem zniszczenia i przesuszenia skóry (czoło miałam kilka tonów jaśniejsze niż resztę buzi!). Rok temu zaczęłam chodzić do dobrej kosmetyczki, podratowała mnie bardzo od tych ropnych. Regularne oczyszczanie dawało świetne efekty. Porady też dały efekty: przestałam rozdrapywać, wyciskać co chwilę. Niestety-wyprowadziła się daleko, daaleko, a nie chcę iść do niesprawdzonej kosmetyczki, żeby mi popsuła to, co udało się osiągnąć. Teraz mam sporo wągrów, zaskórników - szczególnie broda i policzki. Na czole powoli znikają ślady po tym, jak sobie "radziłam" z ropnymi. Nos w czarnych kropkach. Wiadomo, że najgorzej przed miesiączką. Poza tym broda jest czerwona, mocne przesuszenie w zagłębieniu, czerwonawe zabarwienie brody zaczyna się kawałek pod dolną wargą.
Kochane, jak mam pielęgnować twarz? Kosmetyczka radziła codziennie żel do mycia twarzy antybakt. (z drogerii), ew. tonik (antybakt. nivea aktualnie), 1-2 razy w tyg. maska kaolinowa na blizny i peeling (z pominięciem brody i obszaru dookoła ust, który też lubił się przesuszać). No i na brodę krem nawilżający - właśnie wybieram się do apteki po coś. Kupuję igiełki jednorazowe i z zachowaniem zasad higieny pozbywam się paskudów metodą "raz a dobrze", czyli nie dotykać tego, co już było wyciskane, bo będą blizny.
Jak się do tego ustosunkujecie?
Może działają też jakieś witaminy? Słyszałam co nieco o B i pokrewnych, ale nie wiem czy to prawda.
I jakich kosmetyków (puder, podkład) używać? Stosowane dotąd antybakteryjne (miss sporty, under twenty-innych nie znalazłam) w żaden sposób nie spełniają normy estetycznej, a zwykłe są jak maska, pod którą twarz się poci: pojawiają się duże bolące ni to bąble, ni pryszcze.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!
Amazonna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:27   #130
tangledheart
Raczkowanie

Witam!
Jeżeli takie pytanie się już powyżej pojawiło to przepraszam
Mój problem jest następujący: od jakiegoś roku na linii żuchwy,na policzkach przy skroniach oraz na szyi nieustannie pojawiają mi się wypryski, na szyi są one bardziej ropne. Jeżeli stan cery się poprawi to tylko na chwilę a później od początku jest istne Waterloo Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego problemu? Co gorsza często pozostają mi sine lub czerwone plamy po wypryskach...proszę o wskazówki co robić bo strasznie się wstydzę wyglądu mojej twarzy a marzy mi się żeby jak kiedyś móc wyjść do ludzi bez makijażu ;(
Stary 2012-11-24, 14:38   #131
panna lucy
Raczkowanie

Z tego, co się orientuję, to zmiany na linii żuchwy są sprawką hormonów. Czymkolwiek by nie były jednak spowodowane- trądzik ropny to najcięższy stopień dolegliwości i musisz koniecznie odwiedzić dobrego dermatologa. Im szybciej znajdziesz pomoc u specjalisty, im szybciej uświadomi Cię, co jest przyczyną Twojego problemu, tym szybciej sobie pomożesz i zapobiegniesz powstaniu kolejnych śladów. Bez obaw- ślady potrądzikowe też są do wyeliminowania, ale na to trzeba wytrwałości i czasu. Powodzenia i głowa do góry!
Stary 2012-11-28, 01:59   #132
benk0
Przyczajenie

Nie jesteś już nastolatką, a jednak cierpisz z powodu trądziku na twarzy? Nie jesteś sama. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez polskich lekarzy wynika, że z roku na rok sukcesywnie wzrasta liczba osób dorosłych, u których pojawia się ta dolegliwość. I wcale nie jest ona spowodowana brakiem dbałości o swój wygląd. Jak się okazuję, na powstawanie trądziku w dużej mierze wpływa długotrwały stres oraz spożywanie produktów z wysokim indeksem glikemicznym. Są to wszystkie tzw. ulepszacze pokarmów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia.
Stary 2012-11-28, 08:21   #133
rauelka
Przyczajenie

Witam!
Czytając Wasze wpisy widzę, że wiele z Was boryka się z problemami skórnymi jakimi są pozostałości po trądziku, niekoniecznie młodzieńczym.. Ja co prawda podręcznikowego trądziku nie miałam, jednak zostały mi blizny po pryszczach z okresu młodszej młodości;-) jestem po serii zabiegów kwasem migdałowym- 4 zabiegi w odstępach co 2-3 tygodnie. Skóra jest nawilżona, nie ściąga się po umyciu, niestety blizny nie zniknęły.. miałam również robioną mikrodermabrazję diamentową- ale tylko jeden zabieg.. w jaki sposób pozbyć się tych blizn? Pozdrawiam
rauelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:36   #134
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez snowball Pokaż wiadomość
Witam, mam następujący problem. Zmagam się z trądzikiem o 12 roku życia (obecnie mam 19 lat). Poszłam dzisiaj do dermatologa i po opowiedzeniu mu całej historii choroby doszedł do wniosku, że najlepszą metodą będzie stosowanie izotretynoiny (lek o nazwie: Axotret). Dostałam całą broszurę z opisem leku, jego działaniem, skutkami oraz przeciwwskazaniami. Doczytałam się też, jak ważna jest antykoncepcja z tym wypadku. I tu pojawia się moje pytanie:
Czy jeżeli współżyję z chłopakiem tylko poprzez seks oralny (nie dochodzi do penetracji, ale pozwalamy sobie na bardzo dużo) to powinnam również zastosować antykoncepcję hormonalną?
Zaleca się przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przy izotretinoinie nawet jak osoba, która ją zażywa nie współżyje. Ostatecznie to jest twoja decyzja, ale pamiętaj, że jest to środek bardzo silnie teratogenny (szkodliwy dla płodu!). Pamiętaj też, że ta terapia będzie długa (kilka miesięcy) i przez ten czas możecie zmienić zdanie co do współżycia.
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 16:51   #135
mariakow12
Przyczajenie

tez to mialam, ale sie z tym uporalam!
mariakow12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 19:29   #136
Olaaa111
Przyczajenie

Mi zawsze pojawia sie tradzik po tym jak zjem coś ostrego, dlaczego tak jest?
Olaaa111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 08:13   #137
panna lucy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie odnośnie mojej cery trądzikowej i zarazem naczynkowej. Umówiłam się na mikrodermabrazje z opcją z + kwas. Czy mojej płytko unaczynionej cerze nie zaszkodzi kwas migdałowy?
Pozbycie się pryszczy to jedno, ale nie mam ochoty znowu zamykać naczynek laserem (tym bardziej że niedawno je zamykałam).
Z góry dziękuję!
Podłączę się do pytania, choć widzę, że dawno zadane, ale chyba nikt nie poruszył tu tej kwestii...
Miałam robioną mikrodermabrazję diamentową plus peeling kawitacyjny. Skóra była po zabiegu zaczerwieniona- fakt, ale to szybko zniknęło; generalnie cera sprawiała wrażenie dużo świeższej, młodszej, gładszej. Nie rozmawiałam z tamtą kosmetyczką o mojej skłonności do rumienia.
Zdecydowałam się teraz na zabieg mikrodermabrazji korundowej (podobno daje lepszy efekt). Przekopałam Internet, a tu prawie wszędzie adnotacje, że mirkodermabrazja nie jest wskazana przy cerze naczynkowej... Nie mam widocznych naczynek, ale właśnie ten rumień (pojawia się po zjedzeniu czegoś gorącego, przy wejściu do pomieszczenia ciepłego z zimnego etc). Czy taki rumień = cera naczynkowa? A może to nie musi iść w parze? Nie chcę sobie zaszkodzić; ew. umówię się na diamentową, nie korundową. Jedna z kosmetyczek powiedziała mi, że skoro mam ten rumień, to jest to cera naczynkowa, nawet zachęcała do stosowania odpowiedniego kremu. Ale z drugiej strony twierdziła, że mam dość grubą skórę Chyba te opcje się wykluczają? Czy zabieg w takiej sytuacji może doprowadzić do pęknięcia naczynek, czy to mało prawdopodobna opcja?Liczę na odpowiedzi kosmetyczek tudzież osób, które wiedzą coś na temat I z góry dziękuję.
Stary 2013-02-18, 17:45   #138
Iga871
Przyczajenie

Mam cerą trądzikową, z którą nie mogę sobie jakoś poradzić. W zeszłym roku byłam w Niemczech i kupiłam tam mydło z jakimś ekstraktem mięty. To było mydło oliwkowe, chyba jakieś arabskie albo izraelskie. Dość dobrze radziło sobie z moim problemem. Niestety nie pamiętam jak ono się nazywało. Nie znam też nazwy producenta. Może któraś z Was stosowała takie mydło? Proszę o pomoc, bo chciałam znów je kupić, ale bez tych podstawowych danych nie mogę go odnaleźć w googlach.
Iga871 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:40   #139
Eurydyka86
Przyczajenie

jesli chodzi o blizny potrądzikowe to może ntensywne złuszczania, a jesli chodzi o leczenie trądzku to wyprubowałam kwasy i kosmetyki z anny lotan. Jestem bardzo zadowolona z rezulatów.
Eurydyka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:57   #140
artikos1
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Warto wybrać się z tym problemem do kosmetyczki. Polecam zabiegi u http://bezpiecznakosmetyka.pl Naprawdę takie zabiegi mogą zdziałać cuda!
artikos1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 11:26   #141
eveliska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez TianDe2013 Pokaż wiadomość
Po zastosowaniu żelu do mycia twarzy http://tiande.com.pl/398-zel-do-mycia-twarzy-100-g.html już po tygodniu pozbyłam się trądziku. Dzięki zastosowaniu pozostałych produktów z seri Master Herb nie mam już żadnych problemów ze swoją skórą. http://tiande.com.pl/524-master-herb.html

A co było przyczyną Twojego trądziku? Jak długo go wcześniej leczyłaś i czym? Ja borykam się z tym problemem od 7 lat.
Stary 2013-03-23, 08:22   #142
puya
Przyczajenie

Hej, w tym roku kończę już 20 lat a nadal borykam się z problemem trądziku. Pojawia się on nieregularnie i spływa na mnie jak zimny kubeł wody. Nagle wysypuje mnie na całej buzi w zaskórniaki, wągry i ropne, czerwone bąble.

Mam suchą skórę, do tej pory katowałam ją wysuszając do cna, natomiast od jakiegoś czasu staram się ją nawilżać i używać naturalnych kosmetyków dla wrażliwej skóry:
- mydło tradycyjne z aleppo
- tonik z ziaji z aloesem
- krem nawilżający tradycyjny (fitomed)
- (od niedawna) peeling z lierene dla skóry suchej i wrażliwej

Nie rozumiem powodu dla którego wysypuje mnie jak gimnazjalistkę, żaden z tych produktów nie ma w składzie ani gliceryny ani parafiny. Mimo to mnie wysypuje i pojawiają mi się pryszcze, po których zostają mi ślady.

Już nie wiem jak sobie radzić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do eksperta.
puya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:34   #143
Princesska22
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez puya Pokaż wiadomość
Hej, w tym roku kończę już 20 lat a nadal borykam się z problemem trądziku. Pojawia się on nieregularnie i spływa na mnie jak zimny kubeł wody. Nagle wysypuje mnie na całej buzi w zaskórniaki, wągry i ropne, czerwone bąble.

Mam suchą skórę, do tej pory katowałam ją wysuszając do cna, natomiast od jakiegoś czasu staram się ją nawilżać i używać naturalnych kosmetyków dla wrażliwej skóry:
- mydło tradycyjne z aleppo
- tonik z ziaji z aloesem
- krem nawilżający tradycyjny (fitomed)
- (od niedawna) peeling z lierene dla skóry suchej i wrażliwej

Nie rozumiem powodu dla którego wysypuje mnie jak gimnazjalistkę, żaden z tych produktów nie ma w składzie ani gliceryny ani parafiny. Mimo to mnie wysypuje i pojawiają mi się pryszcze, po których zostają mi ślady.

Już nie wiem jak sobie radzić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do eksperta.
Ja myślę ze ekspert przez internet nie pomoze, trzeba sie udać do dermatologa
Princesska22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 21:51   #144
Depresja2010
Zakorzenienie

GG do Depresja2010

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Podłączę się do pytania, choć widzę, że dawno zadane, ale chyba nikt nie poruszył tu tej kwestii...
Miałam robioną mikrodermabrazję diamentową plus peeling kawitacyjny. Skóra była po zabiegu zaczerwieniona- fakt, ale to szybko zniknęło; generalnie cera sprawiała wrażenie dużo świeższej, młodszej, gładszej. Nie rozmawiałam z tamtą kosmetyczką o mojej skłonności do rumienia.
Zdecydowałam się teraz na zabieg mikrodermabrazji korundowej (podobno daje lepszy efekt). Przekopałam Internet, a tu prawie wszędzie adnotacje, że mirkodermabrazja nie jest wskazana przy cerze naczynkowej... Nie mam widocznych naczynek, ale właśnie ten rumień (pojawia się po zjedzeniu czegoś gorącego, przy wejściu do pomieszczenia ciepłego z zimnego etc). Czy taki rumień = cera naczynkowa? A może to nie musi iść w parze? Nie chcę sobie zaszkodzić; ew. umówię się na diamentową, nie korundową. Jedna z kosmetyczek powiedziała mi, że skoro mam ten rumień, to jest to cera naczynkowa, nawet zachęcała do stosowania odpowiedniego kremu. Ale z drugiej strony twierdziła, że mam dość grubą skórę Chyba te opcje się wykluczają? Czy zabieg w takiej sytuacji może doprowadzić do pęknięcia naczynek, czy to mało prawdopodobna opcja?Liczę na odpowiedzi kosmetyczek tudzież osób, które wiedzą coś na temat I z góry dziękuję.
ja mam tradzik rozowaty od 14 roku zycia czyli dobre 15 lat juz z nim walcze,obecnie mam podleczony,ale nadal mimo wszystko czasem cos wyskoczy,dla mnie mikrodermobrazje to strata i czasu i pieniedzy poprawa jest krotkotrwala,efekty minimalne chociaz poczatkowo wydaja sie dosc spektakularne prdzyjdzie wiosna lato i skora wraca do poprzedniego stanu, na blizny polecam dermo roller + roznego rodzjau kremy z kolagenem i witminami

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
Ja myślę ze ekspert przez internet nie pomoze, trzeba sie udać do dermatologa
no jak trafi na dobrego dermatologa,ja byłam u kilku,a dopiero kosmetyczka rozpoznała,ze mam rozowaty,a leczono mnie na zwykły wiec z tymi lekarzami tez radze uwazac ;] ja na poczatek bym wsio odstawiła myj buzie przegotowana woda, lekkim żelem dla wrazliwców,moze masz na cos uczulenie,na jakis składnik? kazda skora reaguje na kosmetyki inaczej niestety długa droga żeby dobrac sobie odpowiednia kuracje za co trzymam kciuki, mozesz udac sie do kosmetyczki tez powinna w jakis sposob cos doradzic
Depresja2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:38   #145
eveliska
Raczkowanie

[QUOTE=Depresja2010;399789 36]ja mam tradzik rozowaty od 14 roku zycia czyli dobre 15 lat juz z nim walcze,obecnie mam podleczony,ale nadal mimo wszystko czasem cos wyskoczy,dla mnie mikrodermobrazje to strata i czasu i pieniedzy poprawa jest krotkotrwala,efekty minimalne chociaz poczatkowo wydaja sie dosc spektakularne prdzyjdzie wiosna lato i skora wraca do poprzedniego stanu, na blizny polecam dermo roller + roznego rodzjau kremy z kolagenem i witminami [COLOR="Silver"]

A na czym polega ten dermo roller? I czy poleciłabyś od siebie jakieś dobre kremy na blizny? Ja borykam się z problemem trądziku od 7 lat. Teraz robię wymaz i oddaję do laboratorium. Ale o tym słyszałam sprzeczne opinie.
Stary 2013-04-04, 11:04   #146
kasianowak94
Przyczajenie

Question Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam!!!
co zrobić z dużą ilością wągrów ???
kasianowak94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 09:19   #147
puya
Przyczajenie

[/COLOR]
no jak trafi na dobrego dermatologa,ja byłam u kilku,a dopiero kosmetyczka rozpoznała,ze mam rozowaty,a leczono mnie na zwykły wiec z tymi lekarzami tez radze uwazac ;] ja na poczatek bym wsio odstawiła myj buzie przegotowana woda, lekkim żelem dla wrazliwców,moze masz na cos uczulenie,na jakis składnik? kazda skora reaguje na kosmetyki inaczej niestety długa droga żeby dobrac sobie odpowiednia kuracje za co trzymam kciuki, mozesz udac sie do kosmetyczki tez powinna w jakis sposob cos doradzic[/QUOTE]

Właśnie byłam kilka razy u dermatologa i żadne specyfiki nie pomagały. Z opowieści koleżanek także wynika, że mało który dermatolog potrafi pomóc. Właśnie mam zamiar zwrócić się do mojej kosmetyczki z prośbą o pomoc Dzięki za radę!
puya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:30   #148
anot80
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do anot80 GG do anot80 Send a message via Skype™ to anot80

Polecam papkę antytrądzikową Jadwigi stosowałam juz tysiące maści itd ,ale z tej papki stosowanej miejscowo jestem bardzo zadowolona, duża kosztuje ok 40 zł i starcza na baaardzo długo, a twarz zmywam physiogelem i krem do twarzy to pasuje mi tylko physiogel krem łagodzący.
Stary 2013-04-08, 18:56   #149
anitka066
Przyczajenie

cześć,
czy możliwe jest, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w styczniu 2012, pryszcze zaczęły mi wyłazić około 8-9 miesięcy później w ilości nadmiernej (obecnie jest tragedia, 2 dermatologów sobie z tym nie radzi kompletnie), a wcześniej takiego problemu nie miałam?
czy to raczej nie ma związku, jak myślicie?
Stary 2013-04-08, 22:51   #150
eveliska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anitka066 Pokaż wiadomość
cześć,
czy możliwe jest, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w styczniu 2012, pryszcze zaczęły mi wyłazić około 8-9 miesięcy później w ilości nadmiernej (obecnie jest tragedia, 2 dermatologów sobie z tym nie radzi kompletnie), a wcześniej takiego problemu nie miałam?
czy to raczej nie ma związku, jak myślicie?
Badania hormonalne robiłaś teraz? Co mówili Ci dermatolodzy?

Tagi
dermatolog, eucerin, porady, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości