Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-31, 10:28   #871
dudkaaa
Raczkowanie

Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

aaa, dopiero doczytałam o problemach z rozgniataniem kulki:
nie rozgniatajcie jej tylko wyciągajcie. Widziałam to u Pascala jak pojechał do Francji do sklepu z cukierkami, i gość właśnie tak wyrabiał masę cukrową.
Tj chwytamy w dwie łapki i rozciągamy, łączymy i znów... Fajna zabawa! dzięki temu cukier tak się nie rozpuści pod wpływem temperatury ciała i nie będzie się aż tak przyklejał do rąk.
No i jeszcze dodam że zrobiłam z pierwszych przepisów, tzn szklanka cukru, pół szklanki wody, pół cytryny, gotowałam 25 min ale od chwili wstawienia, tylko to szybko zaczyna bulgotać . Wszystko piknie wyszło, rączęta gładkie jak pupencja niemowlęcia A jestem baaaardzo początkująca w te klocki
No cóż, powodzenia dziewczęta!
dudkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:00   #872
kaskaaaaa83
Raczkowanie

dziewczyny możecie opisać kolejne etapy wygniatania tej kulki? MNie już ręce opadają Niby kolor jest ok, ciemny bursztyn, twarda po wystygnięciu, wyciągam jak już troszkę ją ogrzeje i lepie. Rozciagam... najpierw z przezroczytego bursztynu zaczyna nabierac koloru żółtego ale takiego....z połyskiem, jak ją rozciągnę i złoże oba końce do siebie to jest taki dzwięk jakby plastik o siebie uderzać. Jest twarda i ciężko ją rozciągnąć, z czasem idzie coraz łatwiej, mimo że miętole ją z 5 min ona wciąż jest z takim metalicznym połyskiem i składając ją wciąż ten dzwięk. Nie udało mi się dobrnąć do momentu aż będzie miała konystencję plasteliny, dlaczego? Juz nie wiem, może za długo gotowana? może to kwestia rozciągania? POmocy
kaskaaaaa83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:06   #873
Motylka
Raczkowanie

kaskaaaaa83 spróbuj podgrzać jeszcze raz na b. małym ogniu do płynnej konsystencji i dodaj ok. łyżkę stołową wody - ja tak kiedyś zrobiłam i zadziałało bo kulka ugniatała mi się szybciej. Po dodaniu wody, masy nie gotuj - po prostu zdejmij z ognia i rozmieszaj.
Stary 2008-05-31, 18:36   #874
kaskaaaaa83
Raczkowanie

Motylka dziękuje za podpowiedź...niestety w przypływie złych emocji postanowiłam ją wyrzucić Masz jakiś patent jak zrobić tą pastę żeby wyszła bez żadnego dogotowywania? Ja już jestem załamana...a tak się na nią napaliłam juz chyba po raz setny mi się nie udało. Wciąż przy ugniataniu nie mogę uzyskać tej plastelinowej formy...w zamian mam coś bardziej przypominające plastik z perłowym odblaskiem <
kaskaaaaa83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:11   #875
Motylka
Raczkowanie

Mi też nie zawsze ona wychodzi - jak za miękka to dogotowywuję; jak za twarda - podgrzewam jeszcze raz i dodaję trochę wody. Efekt jest zawsze zadowalający.
Stary 2008-06-04, 02:39   #876
xfiore
Przyczajenie

Wielkie podziękowania dla margop.
Przeczytałam dziś cały temat od deski do deski.

Polecam przeczytać posty margop, mnie by to wystarczyło bo dużo gotuję - a jak ktoś nie jest mocny z gotowania to najlepiej jak przeczyta przynajmniej kilka pierwszych stron tematu i nauczy się na błędach innych.

Mnie to wyszło za pierwszym razem. Pilnowałam przez cały czas gotowania, wąchałam, sprawdzałam. Jak zauważyłam że już jest kolorek bąbelków prawie jak coca-cola i że tak jakby już prawie zaczęło się dymić - od razu z ognia do zlewu z zimną wodą (oczywiście tak żeby się do środka garnka nie nalało).

To co mi się nasunęło po przeczytaniu całego wątku to fakt, że niektórzy gotują na zbyt dużym gazie - kipi, za bardzo bulgocze i koloru niesposób wtedy kontrolować.
Ja robiłam na małym gazie - trwało dłużej ale przynajmniej nie zapaćkałam kuchenki. Lepiej nie mieszać za bardzo bo wtedy sie bardziej burzy.
Jak ktoś się boi że się poparzy to polecam poczekać aż całkiem ostygnie a potem dopiero podgrzać suszarką albo mocząc garnek - słoik w ciepłej wodzie (taki skarmelizowany cukier może być naprawdę bardzo gorący).
Jak się ją dobrze zrobi to naprawdę można jedną kulką sporo włosów usunąć.

Jak dla mnie metoda idealna - mniej boli niż depilator i wosk, łatwiej się zmywa i jest to depilacja za grosze. No i to co najważniejsze - działa!

Nie chcę się wymądrzać ale zrobienie tej pasty - przez kogoś kto czasem coś gotuje nie powinno być trudne, zwłaszcza po przeczytaniu tylu wskazówek.

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!
xfiore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 10:58   #877
DorocikZg
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Witajcie.Czytając wasze opinie...wzięłam się z zapałem do przygotowania pasty.Od razu mi wyszła.Ale powiem szczerze to nie dla mnie ból taki,że ja nie wytrzymuję tego po prostu.Ale polecam dla wytrzymałych dziewczyn.Dołączam fotki (może nie za piękne) ale już po tym widać jak to ma wszystko wyglądać.Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030249.jpg (349,1 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030254.jpg (278,4 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030255.jpg (207,3 KB, 148 załadowań)
DorocikZg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 12:30   #878
DorocikZg
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Zaraz po tej bolesnej dla mnie depilacji poszłam do sklepu zakupiłam krem depilacyjny i siup!!!! wzięłam się do roboty.Polecam go wszystkim!!!( a szczerze powiem że wcześniej nie byłam pozytywnie nastawiona do jakiegokolwiek kremu).Mam dość duże owłosienie (chodzi mi o ilość ,bo staram się nie dopuszczać do nawet 5 mm gąszczu )a ten krem naprawdę sobie poradził ,tylko nie zmywałam go po 3 minutach a przetrzymałam może ze 3 minutki dłużej i nie szpatułką -a gąbką,robiąc okrężne ruchy -masując od razu.
DorocikZg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 09:55   #879
lawenda
Raczkowanie

Witam wszystkich!! Przeczytalam caly wątek i podjelam decyzje ze sprobuje I udalo się za pierwszym razem. Podczas gotowania nie opuścilam garnuszka ani na chwile i udalo sie !!!!! gorzej bylo z ugniataniem, rece mi odpadaly, zrobil sie pecherz na palcu ale nie chcialam sie poddac i kiedy prawie stracilam nadzieje ze sie uda, pasta "zadziałala" Bardzo sie ciesze, chociaz mam podrażnienia na lydkach, ktore po nocy nie zniknęlo, ale posmarowalam sudokremem i nawilżylam i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Nie chce sie poddac, tak bardzo chce aby ten sposob depilacji mi pomogl, bo mam dosyc golarki i ciaglych podrażnień. Jezeli sie nie uda z lydkami, to bede probowala na innych czesciach ciala. Wyrobienie pasty jest bardzo proste, trudniej jest z ugniataniem, ale bede miala bardziej umięśnione rączki , być może z czasem będę robiła to sprawniej i szybciej, bo w tej chwili depilacja jednej lydki trwala wiecznośc. Ból jest znośny i gdyby nie te podrażnienia, byłabym wniebowzięta . Bardzo tani sposob depilacji, można wykonac w domu podczas oglądania filmu. Ciąg dalszy nastąpi dzisiaj, ale przed tym zrobie ciepla kąpiel oraz peeling aby łatwiej wychodziły wloski i mam nadzieję ze unikne wielkiego podrażnienia. wszystkim życze powodzenia i bardzo dziekuje autorce tego wątku
lawenda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:49   #880
~~ALa~~
Zadomowienie

opowiem i swoje doswiadczenia
paste robilam wg. przepisu z 1go postu: 1szklanka cukru, 1/2 szklanki wody, 1/2 cytryny.
wszystko hop do garnuszka i gotuje...gotowalam chyba ok. 35 minut, wyszedl mi kolor ciemnego bursztynu, zgodnie z przepisem odstawilam do wystygniecia. pozniej podgrzalam przez krotka chwile i zaczelam lepic...tyle, ze nie dalo sie zupelnie.
bylo za twarde. dodalam troche wody (a wlasciwie to sporo, chyba tak z 1/5 szklanki) i znow podgrzalam, wymieszalam...
po ostygnięciu było nadal miękkie, więc znow wstawilam na gaz, doprowdzialm do wrzenia i zgodnie z zaleceniami po ok 15 sekundach zdjelam z gazu.

jak podstyglo sprobowalam z wierzchu nabrac troche i lepic - tym razem bylo b plastyczne, jedyny problem byl taki, ze strasznie kleilo sie do dloni...ale mimo to lepilam dzielnie, tym razem dalo sie swietnie rozprowadzic na nodze... tyle ze o oderwaniu samej masy nie ma mowy. jest zbyt miekka - przy probach oderwania po prostu kawalek sie odrywa, reszta zostaje... ah, i kolor po ulepieniu nadal jest karmelowy, choc bardziej matowy niz przed lepieniem...

za to z kawalkiem bawelny jest idealnie - wszystkie wlosy na testowanym obszarze zostaly usuniete.
ale to chyba sprzeczne z zalozeniami pasty cukrowej? konsystencja chyba powinna byc bardziej gesta tak, zeby mozna bylo odrywac paste bez bawelnianych wspomagaczy?

tak czy siak na dzis mi wystarczy, nie mam czasu na wiecej prob, zajme sie tym moze pozniej...
co o tym myslicie? lepiej zadowolic sie taka postacia czy probowac dalej hm?

Edytowane przez ~~ALa~~
Czas edycji: 2008-06-06 o 16:09
~~ALa~~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 19:58   #881
Mary_Q
Zakorzenienie

powiedzcie mi kochane,ktore paski najlepiej wziazc do pasty sukrowej?fizelinowe czy bawelniane?czy moze jeszcze inne?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 20:54   #882
SophieNeveu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
powiedzcie mi kochane,ktore paski najlepiej wziazc do pasty sukrowej?fizelinowe czy bawelniane?czy moze jeszcze inne?
Wystarczy nawet stare prześcieradło.
Stary 2008-06-10, 21:04   #883
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Wystarczy nawet stare prześcieradło.
wiem wiem,ale i tak chce kupic gotowe paski i nie wiem,ktore wybrac?bo niewygodnie mi bylo z materialem,ktory mialam w domku i wole gotowe paski takie jak do wosku
Stary 2008-06-10, 21:08   #884
SophieNeveu
Rozeznanie

A, chyba że tak. W sumie nie jestem tu ekspertem, ale ja bym wybrała bawełniane.
Stary 2008-06-11, 14:58   #885
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
A, chyba że tak. W sumie nie jestem tu ekspertem, ale ja bym wybrała bawełniane.
no to chyba kupie bawelniane bo wiesz material sie sypal,zwijal skrecal paski nie sa drogie to kupie sobie gotowe,zeby sie z tym nie babrac wszystkim
Stary 2008-06-11, 22:48   #886
sylwiiis
Przyczajenie

hm...NO więc ja pastę zrobilam za drugim podejsciem(w sumie za pierwszym prawie wyszła, ale jak podgrzałam 2 raz to sie zagapilam i sie przypaliła:/). przeszłam do ugniatania kulki....i do jakiego momentu trzeba ja ugniatać? bo moja zrobila sie już taka....lekko biaława i jak próbowałam usunąć nią jakiekolwiek włoski to nic z tego nie wyszło. ani jeden nawet nie drgnął
do jakiego momentu wyrabiać tę masę i jak w ogole jej używać do depilacji bo już jestem całkowicie zdezorientowana
sylwiiis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:25   #887
jadziarych
Przyczajenie

A ja właśnie pierwszy raz zabieram się do robienia pasty - zobaczymy co z tego wyjdzie
jadziarych jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 20:47   #888
SophieNeveu
Rozeznanie

Mary, i jak poszło?

sylwis- kulkę trzeba ugniatać, a raczej rozciągać, aż zrobi się taka perłowa... bardziej żółta niż pomarańczowa. Przynajmniej ja tak robię.

Mam tylko problemy z użyciem pasty... bo ugniatanie to nie problem. Ja nie umiem się nią posługiwać! Wyrywa mi włosy, owszem, ale one mi się urywają, nie wyrywają się z cebulkami... i ostatecznie efekt jest jak po użyciu maszynki niestety. Juz sama nie wiem co robię źle. Jak konkretnie trzeba to odrywać?

jadzia - 3mam kciuki
Stary 2008-06-13, 22:23   #889
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Mary, i jak poszło?

sylwis- kulkę trzeba ugniatać, a raczej rozciągać, aż zrobi się taka perłowa... bardziej żółta niż pomarańczowa. Przynajmniej ja tak robię.

Mam tylko problemy z użyciem pasty... bo ugniatanie to nie problem. Ja nie umiem się nią posługiwać! Wyrywa mi włosy, owszem, ale one mi się urywają, nie wyrywają się z cebulkami... i ostatecznie efekt jest jak po użyciu maszynki niestety. Juz sama nie wiem co robię źle. Jak konkretnie trzeba to odrywać?

jadzia - 3mam kciuki

jeszze nie kupila hehe w ogole chce kupic gotowa paste homme institute w sumie ta moja domowa dobrze wychodzi,ale albo sie poparze ;/ albo juz sie tak dobrze nie przykleja...i konczy sie tym,ze dzieciaki sie nia bawia i ja zjadaja hehe
Stary 2008-06-16, 14:08   #890
sylwiiis
Przyczajenie

Cytat:
Mary, i jak poszło?

paste ugniotłam do takiego stanu jak poradziłaś....i guzik. Dalej nie wyrywa ani jednego włoska
Stary 2008-06-16, 21:34   #891
SophieNeveu
Rozeznanie

Hmm... no to nie wiem. Mi samej ona do końca nie wychodzi, więc ci nie doradzę. Tzn. włoski mi wyrywa (robię według pierwotnego przepisu, szkl. cukru, pol szkl. wody i pol cytryny). Tylko ja nie umiem się nią posługiwać, bo wyrywa mi tylko kawałki włosów, nie wyrywa z cebulkami ;/
Stary 2008-06-17, 08:59   #892
Yin113
Raczkowanie

ja próbowalam maase razy i co? i nic! pasta jak była lejąca to parzyła ( czyli nie przydatna do depilacji) jak ostygła troche tak ze sie ją dalo przyłozyc do skóry i sie nie poparzyć to sie okropnie kleiła i nic nie wyrywala (szczeguł ze w ogule nie chciala schodzić i musialam ją zmywac woda...) a jak przestygała jeszcze bardziej to sie albo do skóry nie lepiła albo w ogule sie nie dawało jej wygrzebać z garnuszka.... i tak było za każdym razem a próbowałam już wielu przepisów nie wiem moze robie coś źle...
ale sie rozpisalam właściwie to chciałam was zapytać czy któraś z was uzywała psty cukrowej (wosku cukrowego) z allego??? mam ochote go kupić ale hcialabym najpierw poznac opinie...,

3cm------->12, 13, 14, 15, 16 ... cm
Yin113 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 00:04   #893
sylwiiis
Przyczajenie

dzisiaj po raz kolejny postanowiłam powalczyć....z marnym skutkiem. Dwie godziny się męczyłam, ugotowałam kolejną pastę(już 3), ugniotłam ze 20 kulek i wyrwałam może ze 3 włoski. Najgorsze jest to, ze przyszła zamowiona przeze mnie pasta Camsakizi, konsystencje ma podobną do tej domowej roboty....ale nią też depilacja mi kompletnie nie wychodzi. Z jednej strony jestem już kompletnie zrezygnowana, bo nie mam pojęcia co robie źle, a z drugiej tak szalenie napaliłam się na ten sposob depilacji, poniewąż po maszynce i depilatorze mam bardzo duże podrażnienia i włoski mi wrastają kurna, nie wiem już co mam robić ;(
Stary 2008-06-18, 13:16   #894
sungold
Rozeznanie

a ja mam takei pytanie czy po gotowaniu te garnek jest na wyrzucenie? mozna go sie potem w ogole domyc?
sungold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 14:54   #895
dula32
Raczkowanie

GG do dula32

Cytat:
Napisane przez sungold Pokaż wiadomość
a ja mam takei pytanie czy po gotowaniu te garnek jest na wyrzucenie? mozna go sie potem w ogole domyc?
tak mozna domyc. spaliłam ten cukier, ale domysłam wrzatkiem

no niestety chyba nie mam zbyt dużych zdolności kulinarnych, poniewaz mi ta masa w ogole nie wychodzi. zrobiła sie taka czarna kostka, jak cukierki twarda i nie mogłam nic z tym zrybic po podgrzaniu troche sie ciagneła ale nie chciała przylepic do skory.
dula32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 12:22   #896
moooniaaaa
Zakorzenienie

Dobra,i dę do kuchni robić pastę
Dziewczyny, trzymajcie kciuki
Stary 2008-06-21, 13:27   #897
Chatt
Raczkowanie

GG do Chatt

Już dawno miałam to wypróbować, ale jakoś nie wychodziło... i dziś spróbowałam kremu do depilacji i lekko mówiąc wkurzyłam się... nawet bardzo lekko mówiąc... i dziś mam zamiar wreszcie te pastę wypróbować, bo mam już dość.

Stary 2008-06-21, 14:15   #898
sylwiiis
Przyczajenie

w koncu mi sie udało cokolwiek wyrwać ale gotową pastą Camsakizi juz mniej wiecej zaczynam czaić baze, jak ta kulka ma wyglądać :P ide działać w kuchni, moze w koncu domowej roboty też mi sie uda xD
Stary 2008-06-23, 16:50   #899
lovelytraces
Raczkowanie

GG do lovelytraces Wyślij wiadomość przez MSN do lovelytraces

Dziewczyny, a po jakim czasie odrastają Wam włoski?
lovelytraces jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:41   #900
SophieNeveu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lovelytraces Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po jakim czasie odrastają Wam włoski?
Mi po tygodniu. Ale ja źle to robiłam chyba, bo włoski nie wyrywały mi się z cebulkami , tylko się tak odrywały niestety ;/ więc jeśli dobrze to zrobisz, możesz mieć spokój na jeszcze dłużej.

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości