Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-30, 20:05   #1201
frog21
Przyczajenie

GG do frog21
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

mniej więcej pół godziny (ale już mówiłam, że to chyba dlatego, że dałam dużo wody)
frog21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:22   #1202
kicccia
Zakorzenienie

Mogę prosić o filmik?

kicccia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 09:50   #1203
aggie3
Rozeznanie

Witam.
Mam takie pytanko.
Czy po depilacji pasta robia sie na nogach takie czerwone kropeczki ja np. gole teraz nogi maszynka i caly czas mam te kropki one bardzo brzydko wygladaja. Chcialam zrobic sobie ta paste i wydepilowac nia nogi ale jak tez zrobia mi sie takie kropki to ja juz nie wiem czym mam je golic
aggie3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 12:50   #1204
Magda97
Przyczajenie

Fajny sposób muszę to wypróbować Mam tylko jedno malutkie pytanie co się nakleja na tą pastę żeby to potem oderwać?? Może być zwykła ściereczka??
Magda97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 14:45   #1205
frog21
Przyczajenie

GG do frog21

do aggie3:
ja też zawsze po depilacji maszynką miałam kropki, ale po cukrowej jeszcze nie, tyle że przed cukrową robię peeling, nie wiem od czego zależy pojawienie się kropek.

do Magda97:
kawałek materiału, może być bawełna, flizelina, flanela zależy co masz pod ręką. ja stosuję pociętą na paski ścierkę do wycierania naczyń.

Stary 2009-07-01, 15:27   #1206
reeva
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aggie3 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam takie pytanko.
Czy po depilacji pasta robia sie na nogach takie czerwone kropeczki ja np. gole teraz nogi maszynka i caly czas mam te kropki one bardzo brzydko wygladaja. Chcialam zrobic sobie ta paste i wydepilowac nia nogi ale jak tez zrobia mi sie takie kropki to ja juz nie wiem czym mam je golic
Ja mam to od zawsze i jedynie opalenizną mogę je zakryć Nawet jak nóg nie golę, to są
reeva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 17:46   #1207
maartusiaa162
Raczkowanie

hej dziewczyny, jak wy to robicie ze ta depilacja was nie boli ?? ja nie wiem co robie zle bo zaczelam od depilacji nog i na poczatku ladnie mi wyrywalo i nawetnie bolalo, zrobilam doslownie kawalek ( moze 2 x 2 cm) a pozniej pasta przestala wyrywac... nie wyrywala a sprawiala okropy bol ze nie mogla juz dalej probowac... co ja robie zle ?? pomozcie prosze... jak najszybciej bo jak dzisiaj nei dam sobie z tym rady to jutro ostatecznie musze kupic wosk....
maartusiaa162 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 18:39   #1208
aggie3
Rozeznanie

Echhhh no wlasnie ja jak nie gole to tez je mam (kropki). I one tak brzydko wygladaja. no ale coz chyba musze nogi opalic zeby ich nie bylo widac i tyle
aggie3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 21:59   #1209
reeva
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aggie3 Pokaż wiadomość
Echhhh no wlasnie ja jak nie gole to tez je mam (kropki). I one tak brzydko wygladaja. no ale coz chyba musze nogi opalic zeby ich nie bylo widac i tyle
Nic na to nie poradzisz, to wada, która zawsze będzie widoczna
Stary 2009-07-02, 15:30   #1210
frog21
Przyczajenie

GG do frog21

Cytat:
Napisane przez maartusiaa162 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jak wy to robicie ze ta depilacja was nie boli ?? ja nie wiem co robie zle bo zaczelam od depilacji nog i na poczatku ladnie mi wyrywalo i nawetnie bolalo, zrobilam doslownie kawalek ( moze 2 x 2 cm) a pozniej pasta przestala wyrywac... nie wyrywala a sprawiala okropy bol ze nie mogla juz dalej probowac... co ja robie zle ?? pomozcie prosze... jak najszybciej bo jak dzisiaj nei dam sobie z tym rady to jutro ostatecznie musze kupic wosk....
może Twoja pasta była już za bardo lejąca, ja (jak już pisałam) używam trochę twardszej pasty (kiedy ją ugniatam ma kolor jasnego piwa tyle że perłowy) a jak zaczyna się robić za bardzo klejąca to czekam chwile aż znów zrobi się twardza, zauważyłam, że tak lepiej chwyta włoski.
Stary 2009-07-03, 09:57   #1211
akilegna05
Przyczajenie

jedyna rzecz jaka mi sie nie podoba w tej metodzie to po piwrwsze ze pasta mi nie wychodzi :P heh a po drugie (raz mi wyszla i udalo mi sie nia paszki ladnie zrobic) gdy wloski odrastaja sa takie brzydkie czarne kropki, no ale nie ma sie co przejmowac bo po depilatorze tez tak chyba mialam (nie pamietam juz :P )
akilegna05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:17   #1212
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Cytat:
Napisane przez akilegna05 Pokaż wiadomość
jedyna rzecz jaka mi sie nie podoba w tej metodzie to po piwrwsze ze pasta mi nie wychodzi :P heh a po drugie (raz mi wyszla i udalo mi sie nia paszki ladnie zrobic) gdy wloski odrastaja sa takie brzydkie czarne kropki, no ale nie ma sie co przejmowac bo po depilatorze tez tak chyba mialam (nie pamietam juz :P )
Jak mowisz "te brzydkie czarne kropki" to nic innego jak nowe włoski, które jeszcze nie przbiły się przez skóre. Widocznie masz bardzo mocne, grube włoski skoro już w tej fazie są widocznie. Niie kazdy takie ma... ale na pocieszenie ci powiem,że z czasem ich nie będzie. Depilacja stopniowo-w twoim przypadku troszke dłużej moze to trwać,ale opóźni odrost nowych włosków, z czasem będą one coraz ciensze i być może mało widoczne. Ja po 3 depilacji pach jestem i włosków jest o ponad połowe mniej, nie drapią gdy odrastają są praktycznie nie widoczne. Za kilka depilacji i ty pozbędziesz się czarnych kropek

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:55   #1213
Nixie
Rozeznanie

Czy jakaś dobra dusza może mi powiedzieć czy to coś ma wyglądać tak jak w załączniku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02643.jpg (139,2 KB, 103 załadowań)
Nixie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 13:13   #1214
nitunia
Raczkowanie

Witam
Zamierzam wypróbować pastę cukrową (muszę tylko poczekać aż mi włoski urosną). Ale trochę się boję... bo najbardziej zależy mi na depilacji bikini i to depilacji pełnej. Raz jedyny usiłowałam się wydepilować woskiem jakiś rok temu i łydki jeszcze wytrzymałam, ale reszta za bardzo bolała Golę się maszynką, ale mam już tego dosyć - efekt utrzymuje się bardzo krótko (jeden dzień), a w następnych dniach odrastanie włosków jest okropnie nieprzyjemne
Czy pasta cukrowa nadaje się do pełnej depilacji intymnej? I czy to bardzo boli?

M. ;*

Walczę z choleryczką, co we mnie siedzi. Bo nie wolno krzyczeć!

nitunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 13:40   #1215
Malinka86
Raczkowanie

Witam szanowne Wizażanki
Bardzo zaciekawiła mnie ta metoda depilacji ale na razie muszę poczekać z wypróbowaniem jej do czasu aż włoski na nogach odrosną tak jak u Nituni
Mam jedno małe pytanie bo na filmiku było pokazana tego typu depilacja bez użycia pasków czy tak samo jest z pastą domowej roboty?
Malinka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 13:46   #1216
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Cytat:
Napisane przez Malinka86 Pokaż wiadomość
Witam szanowne Wizażanki
Bardzo zaciekawiła mnie ta metoda depilacji ale na razie muszę poczekać z wypróbowaniem jej do czasu aż włoski na nogach odrosną tak jak u Nituni
Mam jedno małe pytanie bo na filmiku było pokazana tego typu depilacja bez użycia pasków czy tak samo jest z pastą domowej roboty?
Pastę można używac az na 3 sposoby!
1. Papkę nakłada się pod włos, ściągając z włosem-taką metodę preferowałam w salonie
2. Nakładając ją z włosem a zrywając pod włos-jak w przypadku wosku twardego
3. Nakładając z włosem, przyłożyc i rozetrzeć pasek fizelinowy, może być bawełniany i zerwanie energiczne pod włos pamiętając żeby kąt zrywania był jak najblizszy skóry co powoduje że włosku nie będą wrastać
Wybór należy do ciebie

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 23:14   #1217
Tarro
Raczkowanie

Hej Dziewczyny
Udało mi się zrobić pastę za pierwszym razem . Opowiem dokładnie jak to zrobiłam, bo część z nas ma kłopot z przypalaniem garnka itd.
Składniki: pół cytryny, cukier (w zamierzeniu szklanka) woda - 5 łyżek stołowych.
Najpierw wdusiłam pół cytryny do malutkiego garnka (takiego do ugotowania 3 jajek), dolołam wodę, wsypałam pół szklanki cukru, postawiłam na malutki ogień i zamieszałam. Po minucie dodałam trochę z pozostałego cukru po kolejnej minucie znowu. Cały czas mieszałam. Poczekałam aż się zagotuje całość składników. Jak się gotowało mieszałam i robiłam na mały gaz. Okazało się, że jest baaaardzo płynne.
Odlałam połowę do słoiczka. Nadaje się do użytku z paskami materiału jak to ogrzeję.
Resztę postawiłam na małym ogniu i dodałam cukru z paczki, tak na oko w sumie do tej połówki dosypałam jeszcze min. ze szklankę!!! Doprowadziłam do wrzenia i mieszałam. Robiły się takie bąbelki (mieszałam dalej) i bałam się że wykipi więc odstawiałam na bok, czekałam aż bąbelki znikną i gotowałam dalej chwilkę itd. przez parę minut. Zasadniczo po pierwszej połowie (czyli mając dużo cukru w miksturze) po każdym dosypaniu cukru doprowadzałam do wrzenia i dopiero dosypywałam dalej.
Zdjęłam z ognia, wychłodziłam i zabrałam się do depilacji.
Na ciepło (prawie gorąco) oblepiało się super i wyrywało wszystkie włoski. Nie nałożyłam paseczków bo niczego nie miałam pod ręką. Po oderwaniu tego i zastosowaniu raz jeszcze (ilość orzecha włoskiego) wyrywało większą część włosków. W sumie byłam zadowolona, choć z braku czasu (całość zajęła mi 1,5 h - z gotowaniem) nie wydepilowałam wszystkiego. Zaczerwienia zniknęły w godzinę !!! Hurrrra! Ale wyrywanie bolało jak... Może robię coś nie tak? Ale myślę, że wyrywanie włosków po prostu boli... Nigdy nie rwałam na wosk i w porównaniu do maszynki - bolało choć dało się znieść.
Za wosk się nie zabiorę, spróbuję dalej (pewnie pojutrze) z pastą.
Pozdrawiam wszystkie eksperymentujące , i dziękuję weterankom za opisy
Tarro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:19   #1218
frog21
Przyczajenie

GG do frog21

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Czy jakaś dobra dusza może mi powiedzieć czy to coś ma wyglądać tak jak w załączniku?
moja wygląda dokładnie tak samo teraz musisz wziąć trochę w palce i wygniatać (jak gumę do żucia - rozciągając) i pasta do depilacji gotowa
Stary 2009-07-04, 11:43   #1219
hooda
Raczkowanie

nixie, moim zdaniem twoja pasta ma za jasny kolor, powinna byc ciemniejsza - jak mocna herbata. im ciemniejsza tym twardsza po wystygnieciu, im twardsza po wystygnieciu - tym mniej sie "rozwala" przy depilacji. ja wiem, ze ciezko porozciagac taki twardy kawalek ale jak juz to sie uda to wtedy taka porcja poddana obrobce cieplnej (przy naciaganiu palcami na skore) wytrzymuje dluzej, lepiej sie odrywa.
hooda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:41   #1220
Malinka86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Pastę można używac az na 3 sposoby!
1. Papkę nakłada się pod włos, ściągając z włosem-taką metodę preferowałam w salonie
2. Nakładając ją z włosem a zrywając pod włos-jak w przypadku wosku twardego
3. Nakładając z włosem, przyłożyc i rozetrzeć pasek fizelinowy, może być bawełniany i zerwanie energiczne pod włos pamiętając żeby kąt zrywania był jak najblizszy skóry co powoduje że włosku nie będą wrastać
Wybór należy do ciebie
Pati dzieki za odpowiedź:ehe m:
wypróbuję wszystkie trzy sposoby (jak tylko kłaczki odrosną)
Malinka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:56   #1221
akilegna05
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Jak mowisz "te brzydkie czarne kropki" to nic innego jak nowe włoski, które jeszcze nie przbiły się przez skóre. Widocznie masz bardzo mocne, grube włoski skoro już w tej fazie są widocznie. Niie kazdy takie ma... ale na pocieszenie ci powiem,że z czasem ich nie będzie. Depilacja stopniowo-w twoim przypadku troszke dłużej moze to trwać,ale opóźni odrost nowych włosków, z czasem będą one coraz ciensze i być może mało widoczne. Ja po 3 depilacji pach jestem i włosków jest o ponad połowe mniej, nie drapią gdy odrastają są praktycznie nie widoczne. Za kilka depilacji i ty pozbędziesz się czarnych kropek
juz sie pozbylam bo zrobilam sobie peeling i wszystko ladnie sie wylonilo
akilegna05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 23:38   #1222
brunetka6
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

jest jest!!! ::P
doszla do mnie paczka, zamowilam na allegro paste cukrowa Camsakizi! Podobno to najlepsza pasta(podobno). a wiec jutro rano ja wyprobuje :p moze okaze sie moim wybawieniem bo mam dosc wrastajacyh wloskow.
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."

Virginia Woolf
brunetka6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 00:11   #1223
neheszta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez brunetka6 Pokaż wiadomość
jest jest!!! ::P
doszla do mnie paczka, zamowilam na allegro paste cukrowa Camsakizi! Podobno to najlepsza pasta(podobno). a wiec jutro rano ja wyprobuje :p moze okaze sie moim wybawieniem bo mam dosc wrastajacyh wloskow.
Ja dzisiaj próbowałam na ciepło ale mi nie wychodziło (też mam camsakizi).
Ale jak zrobiłam na zimno na takich dłuższych włoskach to usuwało. Także jutro będę próbować robić depilację bikini ale na zimno
neheszta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:58   #1224
ladybird.
Rozeznanie

Jestem już prawie prawie gotowa do wypróbowania tej metody depilacji, ale mam jeszcze pytanie odnośnie efektów. Jak długo utrzymuje się u was efekt gładkiej skóry?

ladybird. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 14:38   #1225
brunetka6
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj próbowałam na ciepło ale mi nie wychodziło (też mam camsakizi).
Ale jak zrobiłam na zimno na takich dłuższych włoskach to usuwało. Także jutro będę próbować robić depilację bikini ale na zimno
to sproubuje na zimno. ta pasta nawet bez poodgrzania jest plynna;/ nie wiem czy tak powinno byc.

i zrywalas potem bawelnianymi paskami?czy wszystko palcami?
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."

Virginia Woolf
Stary 2009-07-05, 18:53   #1226
malyktos17
Przyczajenie

kupilam paste camsakizi na allegro probowalam depilowac na poczatku nie wychodzilo ale pozniej juz lepiej jednak na wydepilowanie niecalych lydek zlozylam prawie pol pasty. ale jak na razie jestem zadowolona dla porownania czesc jedenj lydki wydepilowalam peseta jednak po niej wloski wrastaly i mialam niefajne kropki natomiast po pascie wloski nie wrastaja jak na razie a wloski odrastaja wolno i sa ciensze zobaczymy jak bedzie dalej pozdrawiam
malyktos17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:22   #1227
Astarte__
Rozeznanie

GG do Astarte__

Czy ten cukier to ma być zwykły cukier biały w kryształkach? Bo jeśli tak, to właśnie zmarnowałam pastę dwa razy
Astarte__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 12:38   #1228
reeva
Zakorzenienie

Tak
Stary 2009-07-06, 12:49   #1229
Astarte__
Rozeznanie

GG do Astarte__

Super Tak długo nic się z tym nie działo, więc stwierdziłam, że na pewno zły cukier mam... I cytryna zmarnowana robiłam w proporcji 1 szkl. wody, 1/2 cukru, 1/2 cytryny.
Astarte__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 22:58   #1230
brunetka6
Raczkowanie

moja pasta kupiona na allegro stoi na razie na polce. nie moge sie za to zabrac bo wkurza mnie ze ta pasta klei sie do palcow. nie wiem co robic. ja nawet nie moge zabrac jej w dlonie. a o uformowaniu z tego kulki mozna zapomniec.

moze to przez ten upal? a jakbym wsadzila paste do lodowki? co myslicie?

Virginia Woolf
Odpowiedz

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości