Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-23, 18:39   #1291
głodzilla
Przyczajenie

Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez paulisia20 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj będę drugi raz eksperymentować z pastą cukrową Muszę powiedzieć ze zaskoczyłam się milo bo wrastanie jest naprawdę minimalne, ze 2 włoski wrosły i to płytko więc łatwo było je wyjąć, nie wiem co będzie z resztą włosów która jeszcze nie wyrosła. Używam kremu Keranorm i robię codziennie peeling. Włosy zaczęły mi wyrastać po ok. 2 tyg. ale teraz mija już prawie 3 tyg. i niektóre jeszcze się nie pokazały wcale...
Paulisia, a jak u Ciebie z tym rogowaceniem? Czy depilacja pomaga na te czerwone kropki?
głodzilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:09   #1292
cat.
Rozeznanie

Odkopuję wątek. Zrobiłam pastę według przepisu autorki wątku, wyszła ciemna, ale nie była przypalona. Po wydłubaniu ze słoiczka i ogrzaniu suszarką do włosów, próbuję ugniatać w ten sposób http://www.seawoman.cba.pl/pasta%20c...depilacji.html ale wtedy twardnieje i ma konsystencję cukierka. Za długo gotowałam, dodałam za mało wody?

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:19   #1293
frog21
Przyczajenie

GG do frog21

wydaje mi się, że dodałaś za dużo cukru. moja 2 pasta też twardniała bardzo szybko i po chwili miała konsystencje lizaka cukrowego chociaż długo ją ugniatałam.
frog21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 15:08   #1294
ulna
Raczkowanie

To może ja opisze swoje doświadczenia z pastą cukrową. Z przygotowaniem karmelu nie było problemu wyszła piękna bursztynowa barwa. Może mój błąd polegał na tym, że nie poczekałam aż ostygnie na kamień! poczekałam aż będzie na tyle ciepła żeby można jej było normalnie dotknąć albo z garnka nakładałam drewnianą łyżką. Absolutnie poczekajcie aż wystygnie na kamień i dopiero potem rozdrabniajcie palcami! Włosy średnio mi schodziły i co rusz pędziłam z masą żeby ją podgrzać, bo na jednej kulce z pasty się nie skończyło. Zabawa zajęła mi cały dzień, ogoliłam mniej niż pół łydki i ładnie ją sobie oparzyłam! Nie zamierzam się poddawać i następnym razem poczekam, aż ostygnie.
; ) powodzenia!
Ps: Do podgrzania masy mogą być pomocne podgrzewacze do herbat jeśli taki macie. Przypominają małe grille na półeczce ustawia się garnek z masą a do środka wkłada się świeczki, 2-3 powinny wystarczyć na mały garnek.
Stary 2009-09-01, 19:53   #1295
cat.
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez frog21 Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że dodałaś za dużo cukru. moja 2 pasta też twardniała bardzo szybko i po chwili miała konsystencje lizaka cukrowego chociaż długo ją ugniatałam.
Chyba tak. W dodatku wydaje mi się, że przesadziłam z gotowaniem. Pasta miała bardzo ciemny, bursztynowy kolor. Poprzednia miała jednakowy, ale była spalona, co wywnioskowałam ze smaku pasty.

Cytat:
Napisane przez ulna Pokaż wiadomość
To może ja opisze swoje doświadczenia z pastą cukrową. Z przygotowaniem karmelu nie było problemu wyszła piękna bursztynowa barwa. Może mój błąd polegał na tym, że nie poczekałam aż ostygnie na kamień! poczekałam aż będzie na tyle ciepła żeby można jej było normalnie dotknąć albo z garnka nakładałam drewnianą łyżką. Absolutnie poczekajcie aż wystygnie na kamień i dopiero potem rozdrabniajcie palcami! Włosy średnio mi schodziły i co rusz pędziłam z masą żeby ją podgrzać, bo na jednej kulce z pasty się nie skończyło. Zabawa zajęła mi cały dzień, ogoliłam mniej niż pół łydki i ładnie ją sobie oparzyłam! Nie zamierzam się poddawać i następnym razem poczekam, aż ostygnie.
; ) powodzenia!
Ps: Do podgrzania masy mogą być pomocne podgrzewacze do herbat jeśli taki macie. Przypominają małe grille na półeczce ustawia się garnek z masą a do środka wkłada się świeczki, 2-3 powinny wystarczyć na mały garnek.
Dobry patent, wypróbuję.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:46   #1296
india83
Zakorzenienie

ciekawy wątek chyba też wypróbuję...
india83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 22:49   #1297
luskaaa
Raczkowanie

hej. wyprobowalam juz paste cukrowa i za pierwszym razem wyszlo super a teraz za drugim jakos niedokladnie, dlatego ze niektore wloski byly krotsze (chodzi mi o pachy). pomozcie, jak sie ich pozbyc bo to wyglada strasznie glupio.. probowalam peseta ale nie umiem i kilka razy sie uszczypnelam, a zostawic tak troche nie bardzo. czy ktos ma jakis pomysl?
luskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 22:02   #1298
głodzilla
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez luskaaa Pokaż wiadomość
hej. wyprobowalam juz paste cukrowa i za pierwszym razem wyszlo super a teraz za drugim jakos niedokladnie, dlatego ze niektore wloski byly krotsze (chodzi mi o pachy). pomozcie, jak sie ich pozbyc bo to wyglada strasznie glupio.. probowalam peseta ale nie umiem i kilka razy sie uszczypnelam, a zostawic tak troche nie bardzo. czy ktos ma jakis pomysl?
Ja mam pomysł genialny w swej prostocie: użyj maszynki A za jakiś czas powtórz depilację pastą (byle nie od razu, bo sobie mega-podrażnienia zafundujesz).
głodzilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:10   #1299
daily26
Przyczajenie

Dzięki bardzo za dokładny opis tego właśnie mi brakowało, próby już poczyniłam ale nie wyszło) spróbuje jeszcze raz u jeee
daily26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 13:02   #1300
Wodesia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wrednotka Pokaż wiadomość
no to dziewczyny, odważyłam sie
i wyszło mi za pierwszym razem!
tłumacze krok po kroku:
sok z połówki dużej cytryny,
szklanka cukru,
2 łyżeczki wody
wlałam sok do garnuszka i dodałam trochę cukru, jak zaczęło sie gotować dosypałam resztę cukru, mieszałam, dodałam 2 łyżeczki wody( tak! tylko 2)
pogotowałam ok 10 min. az zgęstnieje a bąbelki będą koloru karmelowego-nadal, co chwile mieszałam. wyłączyłam, poczekałam az ostygnie.
Zrobiło sie gęsciutkie choć jeszcze ciepłe.
teraz robie temu kompiele wodne by nie wystygło a między czasie biore trochę w łapkę, rozpościeram na nuszce, dobrze przygniatam i po chwili odrywam wraz z włoskami!
Rzeczywiście niec nie boli- jak dla mnie to códo!
powodzenia i pzdrawiam!

Nie wiem jakoś Twój sposób mnie najbardziej przekonuje. Jest jasno napisany, widać co jest potrzebne. A inne przepisy odstraszają bo nie chce mi się czytać całej instrukcji i nie mogę nigdy znaleźć przepisu.
Wodesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:02   #1301
LaylaDamment
BAN stały

Zrobiłam pastę według przepisu,piękny kolor,konsystencja ok.Odstawiłam do wystygnięcia,wystygło na kamień,potem podgrzałam to suszarką,wydłubałam trochę,robiło się spowrotem twarde.Nie dało się przylepić do nogi,więc podgrzałam na gazie,w końcu oparzyłam sobie dwa palce i kawałek nogi.Nie mogę dociec,gdzie zrobiłam błąd.
Pasta była albo za gorąca na nakładanie,a jak już wystygła to była za twarda.Niech mi ktoś coś poradzi
LaylaDamment jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 19:00   #1302
kasa8686
Raczkowanie

LaylaDamment za twarde ci wyszło bo za dlugo gotowałaś
kasa8686 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 16:05   #1303
LaylaDamment
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kasa8686 Pokaż wiadomość
LaylaDamment za twarde ci wyszło bo za dlugo gotowałaś
Może spróbuję jeszcze raz
LaylaDamment jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 21:12   #1304
neheszta
Zakorzenienie

Coś nie mam cierpliwości do tej pasty
neheszta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 15:22   #1305
Kajol7
Przyczajenie

Question Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Czy na miejsca intymne również można stosować pastę cukrową...?;> Jak tak to czy bardzo boli...;>
Kajol7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 18:37   #1306
mnka
Zakorzenienie

Trochę boli, jak każda depilacja. Pasta udała mi się za pierwszym razem chciałam ją wykorzystać do bikini, bo zawsze miałam problem z wrastającymi włoskami kiedy odrastały. Teraz czekałam aż odrosną żeby zobaczyć efekt po paście cukrowej. NIC nie wrosło żadnego podrażnienia, gładka skóra i nie ma problemu z głęboką depilacją. Na pewno zostanę przy tym sposobie.
mnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:38   #1307
Wodesia
Raczkowanie

Dziewczyny coś wam polece... Muszę poszukać jak to wygląda i jak sie nazywa ale to działa jak pasta cukrowa.. Ale bez tego babrania, gotowania itd...
Stary 2009-10-14, 19:47   #1308
Maaja
Raczkowanie

Jeju, ja już kilka razy robiłam pod pachami tą pastą i byłoby ok gdyby nie to że muszę wyrywać to z pod jednej pachy kilkanaście razy.. przyczepiam,odlepiam, przyczepiam, odlepiam itd... ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką a ona mi powiedziała, że to powinny za jednym razem wyjść wszystkie włosy.... a mi tak się nigdy nie udało - a nie raz mam już naprawdę długie włosy.... może ja jakoś to źle nakładam albo co? pomóżcie proszę
Maaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 17:40   #1309
Wodesia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Jeju, ja już kilka razy robiłam pod pachami tą pastą i byłoby ok gdyby nie to że muszę wyrywać to z pod jednej pachy kilkanaście razy.. przyczepiam,odlepiam, przyczepiam, odlepiam itd... ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką a ona mi powiedziała, że to powinny za jednym razem wyjść wszystkie włosy.... a mi tak się nigdy nie udało - a nie raz mam już naprawdę długie włosy.... może ja jakoś to źle nakładam albo co? pomóżcie proszę

Powiem Ci tak, że może po prostu dodałaś za mało cukru. Ja skorzystałam z przepisu, którejś z dziewczyn na samym początku i wyszło mi ale to dla mnie za dużo roboty, podgrzewanie, można się poparzyć...

Och...

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Powiem tak dla tych którzy nie chcą się babrać z tą pastą i dalej szukają jakiś sposobów na depilację to nie polecam ( bo nie używałam ale zamierzam spróbować) ale mogę pokazać gumę do depilacji bez pasków... itd.

Link http://www.swistak.pl/a4948401,Wosk-...kow-400g-.html#

Nie reklamuję tego tylko po prostu pokazuję inne możliwości.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

http://www.allegro.pl/item774685191_...ia_gratis.html
lub tez ewentualnie to...

Stary 2009-10-21, 19:48   #1310
agath
Przyczajenie

a ja dziś zrobiłam swoją pierwszą pastę. dałam duży kubek cukry, połowę szklanki soku z cytryny i połowę szklanki wody. faktycznie jest coś z tym, że jeżeli nie poczeka się aż ta pasta całkowicie zastygnie, tylko odrazu się ją chce ugniatać, to nic z tego. ona musi najpier stwardnieć jak kamień, potem suszarką ogrzać, wydłubać ze słoiczka, ugniatać, ugniatać, ugniatać aż zrobi się taka matowo-miodowa pastelina. wtedy zrywa włoski i faktycznie nic nie boli polecam!
agath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 02:01   #1311
raisin_wine
Raczkowanie

GG do raisin_wine

Jutro też spróbuję skoro mówicie, że to tak fajnie działa
raisin_wine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:13   #1312
belle77
Przyczajenie

Wczoraj pierwszy raz próbowałam depilacji pastą cukrową. Niby wszystko wyszło tak jak powinno, ugniatana kuleczka rzeczywiście zrobiła się matowa i początkowo fantastycznie usuwała włoski. Niestety po kilku razach zaczęła się okropnie kleić do rąk i nóg, musiałam ją wyrzucić i zrobić następną - i tak kilka razy. Chyba coś robię źle, bo czytałam, że jedną taką kulką można wydepilować całe nogi, a w moim przypadku to nie było nawet pół łydki. Możecie mi coś doradzić? Co do bólu to rzeczywiście prawie zerowy
Stary 2009-12-03, 15:11   #1313
Budyniek
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

sie gotuje...

za pierwszym podejscie m pasta owszem po wystygnieciu byla dosc twarda, ale przy lepieniu robila sie kleista i babrzaca mimo zmiany koloru :O

a teraz uzylam przepisu z pierwszego postu, sie gotuje na malym gazie

Wam tez taka piana strasznie bulgoczaca wychodzila podczas gotowania???? prosze o pilne odp
Stary 2009-12-05, 11:35   #1314
belle77
Przyczajenie

Mi się też tak pieni.
Stary 2009-12-05, 14:34   #1315
Budyniek
Rozeznanie

ok po pewnym czasie oto co osiagnelam:
ugotowalam, wystudzilam, miekkie bylo, no to jeszce raz zagotowalam i pozwolilam wystygnac.
wygrzebalam nozem kamienna mase. ugniatalam w rekach, po jakims czasie zrobilo sie bardzo lepiace, bo sie ogrzalo, przykleilam maź na noge, i zerwalam,bolalo jak podczas depilacji, ale nie wyrwalo nawet jednego wloska. no to jeszcze raz i przykleilam do scierki.znowu nic....

co jest nie tak ze nie wyrywa wloskow? po rozpracowaniu w lapkach zmienia kolor na metny i klei sie do lapek bardzo...

pomocy dziewczynki <prosi>
Stary 2009-12-05, 23:40   #1316
Budyniek
Rozeznanie

up?
Stary 2009-12-11, 17:22   #1317
anulkax7
Raczkowanie

Jakim ruchem należy zrywać pastę? Wyczytałam, że nie pionowo, tylko jak najbardziej poziomo, ale czy to znaczy, żeby ją "odgiąć" i rwać jak najbliżej skóry?
anulkax7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 11:10   #1318
neheszta
Zakorzenienie

Ja się pomęczę z moim camasakizi
neheszta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 17:46   #1319
onex313
Przyczajenie

przeczytalam, tez sie skusilam i jedna uwaga- zamiast szmatek mozna stosowac papier do pieczenia, ale tylko z jednej strony dziala. na kulke zostawilam sobie pol masy i czekam bo stygnie, ale jako pasta ala wosk jest ok jednak tylko w okolicach bikini, reszty nie bierze(przynajmniej u mnie), wiec ze zdenerwowania, ze pach mi nie wydepilowalo pojechalam depilatorem i o dziwo nie bolalo!!!
onex313 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 22:50   #1320
Neciak89
Zakorzenienie

Robiłam. 3 razy.. Za trzecim niby wyszła ok, ale wyrwała tylko włosi twarde na piszczelach. I albo je pourywała, albo krótkie zostawiła. Na łydce nic nie łapała słabych włosów..

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości