Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-16, 15:48   #151
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

oczywiscie mialo byc : paste cukrowa przez wielkie P
Sonia1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 15:57   #152
margoolcia
Raczkowanie

a mi coś ta pasta nie wychodzi :-( najpierw zrobilam z połówki cytryny (sok) 3/4 szklanki cukru i odrobiny wody i bylo trochę za plynne jak wystygło....a jak dodalam trochę cukru i pogotowałam to za twarde po kąpieli wodnej trochę zmiękło...ale marny efekt :-( a myślałam że tym razem się uda....
margoolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 18:45   #153
davi
BAN stały

GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Thumbs down Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

taa zrobiła, poparzyłam sie i chyba coś źle bo jak augniatałam w rekach to mi zastygło i nie dało sie rozporowadzić. Raz się udało ale jak pociągłam to żaden włosek nie był wyrwany. Napewno bede probować jeszcze a swoją droga smaczne to jest (oczywiscie nie to uzyte)
davi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:57   #154
fistaszek
Raczkowanie

Witajcie
Zrobiłam dziś pastę, na początku wyszła mi za twarda, ale dodałam odrobinę wody i wyszła elegancko. Przypomina w trakcie depilacji plastelinę... Wydepilowałam nawet mamie łydki,hehehe no i sobie (choć niewiele miałam bo niedawno pozbyłam się zbędnego włosia ) Polecam!!!jak dla mnie bardzo dobry wynalazek
fistaszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 17:48   #155
aggi1
Raczkowanie

a mi wyszła za 1podejście!!! jest rewelacyjna na włoski nad górną wargą wyszły pięknie!!!chodziłam na ten wąsik co 2tyg. za 15-20zł a teraz mam cały słoik

Przesyłam dziewczynie która zainicjowała ten tamat
niestety przy nogach wysiadłam,nie szło mi zupełnie ....
aggi1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 01:13   #156
e_w_u
Raczkowanie

ha! odwazylam sie. bikini zrobione choc nie do konca bo musze juz isc spac.. pobudka o 6. no i musze przyznac ze troche jednak to boli ale twarda jestem tym razem zrobilam jeszcze lepsza paste niz wczesniej (dłuzej gotowalam) jedna kuleczka starcza na dłuzej i choc wiecej sie trzeba pomeczyc przy wyrabianiu to nawet twarde wlosie z bikini bez zadnego "ale" bierze za to wloski na nogach juz mi odrastają.. szybko troche ale i tak jestem zadowolona bo nie mam kaktusa na nodze tylko troche delikatniejsze "złote" włoski za to za pachy chyba sie nie wezme... chyba ze ze znieczuleniem bo tam jak i na bikini nigdy nic procz zylety (no bikini czasem jakis kremik do depilacji) nie było... może w dalekiej przyszłośći bo z pasty nie zrezygnuje
powodzeni i wiary zycze tym ktorym jeszcze nie wyszło..

Do margolci: jak pasta jest jeszcze za malo gesta to nie dodawaj cukru tylko pogotuj ja chwilke, a jak z wyrabianiem masz problem to proponuje jak juz ktos wczesniej rozciagac, chwile powyrabiac i znow rozciagac. to przyspiesza wyrabianie. powodzenia
e_w_u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 15:33   #157
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Mam pytanko, moze niektorym sie wyda smieszne ale co tam i tak zapytam Jak ugniatam kulke i nakladam na nozke, odrywam to pozniej na nastepny fragment nogi ugniatam nastepna kulke masy czy ta sama
Stary 2005-08-22, 00:06   #158
kati81
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sonia1982
Mam pytanko, moze niektorym sie wyda smieszne ale co tam i tak zapytam Jak ugniatam kulke i nakladam na nozke, odrywam to pozniej na nastepny fragment nogi ugniatam nastepna kulke masy czy ta sama
Można użyć tej samej kilka razy
kati81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 00:47   #159
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Z mojej pasty nici dalam szklanke cukru, pol szklanki wody i sok z cytryny, gotowalam na malym ogniu, az kolor sie zrobil brazowy, masa wygladala jak karmel, gdy lekko przestyglo chcialam uformowac kulke ale niestety sie nie dalo, masa jest lepka i sie klei w ogole nie przypomina plasteliny Pomozcie!!! Co zrobilam zle?
Stary 2005-08-23, 09:45   #160
kati81
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sonia1982
Z mojej pasty nici dalam szklanke cukru, pol szklanki wody i sok z cytryny, gotowalam na malym ogniu, az kolor sie zrobil brazowy, masa wygladala jak karmel, gdy lekko przestyglo chcialam uformowac kulke ale niestety sie nie dalo, masa jest lepka i sie klei w ogole nie przypomina plasteliny Pomozcie!!! Co zrobilam zle?
Najprawdopodobniej za krótko gotowałaś. Trzeba było podczas gotowania wyjąć odrobinkę na talerzyk i sprawdzić konsystencję jak trochę ostygnie, jak nie byłaś pewna
Stary 2005-08-23, 11:01   #161
tweetbosa
Raczkowanie

GG do tweetbosa

a na ile starcza ten zabieg ??
tweetbosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 11:28   #162
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Myslalam ze 1.5 godz wystarczy. No trudno moze sprobuje jeszcze raz. Dzieki za rade.
Pozdrawiam
Stary 2005-08-23, 20:05   #163
kati81
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tweetbosa
a na ile starcza ten zabieg ??
To chyba zależy od tego jak komu szybko włosy rosną Srednio chyba na ok. 2 tygodnie. Mnie rosną strasznie szybko i są cholernie grube Robiłam cukrowanie tylko na bikini i po 10 dniach zaczęły odrastać, ale też nie wszystkie, miejscami jeszcze jest gładko, w każdym bądź razie lepsze to, niż codzienne golenie
Stary 2005-08-23, 22:36   #164
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982
Unhappy Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Czesc
Kati81 mialas racje za krotko gotowalam mase dobrze ze jej nie wyrzucilam. Dzis pogotowalam ja jeszcze 30 minutek i w koncu moglam uformowac z niej kulke, niestety moich wloskow chyba nic nie usunie, jedynie maszynka W niektorych miejscach wloski sie usunely w niektorych nie. Jedna noge robilam kilka razy chyba przez godz pozbylam sie paru wloskow no coz ...
Stary 2005-08-24, 09:14   #165
margop
Rozeznanie

GG do margop

Witam wszystkich,
nigdy bym nie przypuszczała, że ten wątek przetrwa mój urlop. Przeczytałam wszystkie, nowe dla mnie, wpisy. I cóz jeszcze chciałabym powiedzieć. Pastę stosuję od dwóch miesięcy. Zauważyłam bardzo wyraźną tendencję. Otóż bardzo osłabia ona włosy i z biegiem czasu coraz łatwiej jest je usunąć. Rosną dużo cieńsze i tak jakby słabiej "zakorzenione". Najgorzej jest z łydkami. Tam wychodzą najtrudniej i nie mam pojęcia dlaczego bo akutat tam nigdy ich nie goliłam w przeciwieństwie do innych miejsc. Najszybciej też odrastają na łydkach. A poza tym mogę w tej chwili usunąc nawet bardzo krótkie włoski tzn takie, które mają nawet 2 mm i krótsze co wcześniej nie bylo możliwe. Więc nadal zachęcam wszystkich do tej metody. Tania i prosta - po uzyskaniu pewnej wprawy.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:55   #166
Sonia1982
Raczkowanie

GG do Sonia1982

Szkoda tylko ze nie usuwa wszystkich wloskow, przynajmniej tak jest w moim przypadku
Stary 2005-08-25, 09:54   #167
Bastet
Przyczajenie

Hurraaaaa!!!!
Działa!!!
Depilator szlag mi trafił i spróbowałam tego!
Masę zrobiłam z troszkę więcej niż 1/2 cytryny (wydawała mi się mała), szklanki cukru i 1/3 szkl. wody.
Z tym, że najpierw grzałam sok z cytryny i dodawałam cukier, gdy już cukier nie nasiąkał tylko oklejał się lukrem dodałam wody.
Ze dwa razy odstawiałam z ognia i studziłam trochę na łyżce. Za którymś razem wydawało się dobrze, więc spróbowałam.
Poszło fajnie. Zrobiłam łydki tym malutkim kawałkiem i w pewnym momencie pasta zaczęła się strrrasznie kleić - wykorzystałam możliwości tej porcji maksymalnie
Późno już było więc na tym skończyłam, ale dzisiaj spróbuję wyżej.
Dzisiaj rano sprawdziłam, że to co jest w garnuszku nie jest twarde na kamień, można wepchnąć palca, ale chyba nie będę dalej grzała.
Bastet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 11:50   #168
anuulaa
Wtajemniczenie

ja wlasnie zrobilam ta paste ale chyba mi nie wyszla. Fakt, szybko stwardniala, pozniej ja podgrzalam i byla lekko plynna, wiec wzielam ja ja rece i zaczelam ugniatac a ona robila sie coraz twardsza i nici z tego:/ poza tym jest taka tlusta i nie przylega do ciala
anuulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 13:20   #169
tweetbosa
Raczkowanie

GG do tweetbosa

zrobilam mase :P i czekam az sie wystudzi ladnie
tweetbosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 00:35   #170
Kasiek85
Raczkowanie

Question Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Witam

przeczytałam połowe waszych postów i przekonuje mnie ta metoda, ale mam pytanie..czytałam na jednej stronce, że zrywa się to w kierunku przeciwnym niż wosk, czyli z kierunkiem wzrostu włosa, a wy piszecie, ze pod włos..próbowałyście w drugą strone, bo podobno ma mniej boleć

a drugie to denerwuje mnie "zarost"..jak długo z nim czekacie?? bo fajnie by było mieć ciągle gładką jest to w ogóle możliwe?? włoski po tej depilacji jakoś kłują czy są delikatniejsze??

dzięki z góry za odpowiedzi
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:11   #171
kati81
Raczkowanie

Kasiek85 ja zrywam raz z włosem, raz pod włos i nie widzę różnicy w bolesności Co nie wyjdzie z włosem wyrywam pod włos Pierwsza depilacja może być bolesna (ja robiłam 2 dnia jeszcze poprawki, bo za jednym zamachem nie dałam rady), następne to już lajcik Cięgle gładkiej skóry nie da rady mieć, bo pasta wyrywa włoski o długości ok. 4 mm, ale po pierwszej depilacji włoski są delikatniejsze, nie kłują jak po goleniu, jest ich dużo mniej, przez co nie są tak widoczne
Stary 2005-08-27, 14:30   #172
Kasiek85
Raczkowanie

Talking Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dzięki Kati81

ja jestem blondynką, to mam o tyle sprawe łatwiejszą o widoczność nie musze się tak martwić, co właśnie o kłucie spróbuje tą metodą, tylko musze poczekać,aż troszke urosną do tej pory goliłam się maszynką, ale denerwuje mnie, ze musze to robić codziennie dlatego szukam czegoś nowego i widze że trafiłam
Stary 2005-08-28, 22:49   #173
e_w_u
Raczkowanie

zapalenie mieszka włosowego

moze mi ktoś powiedzieć jak wyglada zapalenie mieszka włosowego? i czy ktoś po pascie miał coś takiego?
Stary 2005-08-28, 23:27   #174
Justy
Zakorzenienie

Dot.: zapalenie mieszka włosowego

Cytat:
Napisane przez e_w_u
moze mi ktoś powiedzieć jak wyglada zapalenie mieszka włosowego?
http://www.dermnetnz.org/acne/folliculitis.html

http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/r...?Diagnosis=206
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 00:57   #175
e_w_u
Raczkowanie

dzięki
przyznam ze zdjecia srednio przyjemne, naszczeście to nie to pojawilo sie u mnie. teraz wiec mam dylemat.. bo po wydepilowaniu bikini pojawiło mi sie (przy odrastaniu włoskow, nie bezposrednio po depilacji) coś co bez wahania nazwałabym tzw potówkami, miewałam je czasami jak goliłam golarką ale nie wiem od czego to było uzaleznione bo nie wystepowały jakos schematycznie tylko co jakis czas...
no i teraz poza tym ze niestety włoski wrastają to ciekawa jestem czy to moga byc faktycznie tzw potówki i jeśli tak to dlaczego... zna ktoś może odpowiedz?
Stary 2005-08-30, 16:20   #176
Joart
Przyczajenie

Smile Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja tez jestem pod wrażeniem tej pasty. Wyszło mi za drugim razem ( 1/2 szkl. cukru, sok z 3/4 cytryny i 2 łyżki wody)i paszki wydepilowałam bez najmniejszego problemu. Gładziutkie jak pupcia niemowlaka. Co do bólu? Bolało tak samo jak przy wosku ale to pewnie dlatego że niezbyt długo wyrabiałam masę. Pod koniec juz wszystko mi sie kleiło i jak próbowałam rozcierać kciukiem to robiły sie dziury. Przykleiłam więc flizeline i nawet lepiej mi szło. Dzisiaj zajrzałam do garnuszka i zauważyłam że na wierzchu zaćzeła ta masa sie roztapiać. Wczoraj była twarda jak kamień. Podgrzałam i pogotowałam trochę. Uformowałam kuleczkę i "miętosiłam" ja około 5-6 minut. Kolor wyszedł prawie jak na zdjęciu, chociaz masa po ugotowaniu była brązowa. wyszła konsystencja plastelinki. Zrobiłam sobie wąsik. Mam tylko pytanie, czy Wam tez ta masa z wierzchu sie rozpływa? Czy tez to wynik tego że złapało wilgoci z powietrza bo niczym nie przykryłam na noc?
Joart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 07:25   #177
margop
Rozeznanie

GG do margop

Jeśli zostawiam pastę w zakręconym słoiku to raczej to się nie zdarza. Ale pozostawiona w otwartym rondelku, i owszem... Nie wiem czy z powodu wilgoci w powietrzu czy też z powodu dość wysokiej temperatury ale rzeczywiście rozpływa się na powierzchni. Przy czym to nie przeszkadza w jej stosowaniu, nie umniejsza żadnych jej właściwości.
A następnym razem powinno boleć już znacznie mniej. Przynajmniej u siebie to obserwuję. Teraz już jest właściwie zupełnie bezboleśnie.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 18:24   #178
agniesia_ania
Raczkowanie

Cześć Wizażanki
Kasiek85: na Twoje drugie pytanie odpowiem, że już po pierwszej depilacji włoski są duużo cieńsze, na pewno nie mam żadnej szczeciny. Powtarzam depilację co 2 tyg. Ale muszę pamiętać o regularnym peelingu, bo włoski wrastają u mnie szybko i potrem mam albo nieładne czerwoną plamkę wokół mieszka , albo wrośnięty pod skórę włosek.

Wrastanie jest podobno naturalnym następstwem tego, że włoski są słabsze i cieńsze, więc nie mogą się przebić przez skórę, kiedy odrastają.

Co do kierunku wyrywania: ja naciągam pastę pod włos, a zrywam z włosem. Próbowałam naciągać z włosem i zrywać pod włos, ale wg mnie efekt i poziom bólu jest taki sam. A do wyrywania zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów - to chyba z przyzwyczajenia tak robię... Ale jeśli kiedyś przzekonam się, że zrywanie w drugą stronę jest lepsze z jakiś powodów, to porzucę stare pzyzwyczajenia .

Acha i jeszcze jedno: dziś depilowałam paszki, ale ledwie dokończyłam, bo kulka past po 10-ciu minutach wyrabiania roztapiała mi się w dłoni . Pomyślałam, że to przez upał: mam w mieszkaniu 28 C , a kulkę wzięłam z zapasu ze słoiczka i poprzednim razem - czyli jakieś 2 tyg. temu - nie miałam żadnych problemów z depilacją (nie tylko pach).

Jakie macie doświadczenia: czy przy wysokiej temperaturze kulka też się wam roztapia (rozlewa się w dłoni przy dłuższym wyrabianiu/używaniu)?

Pozdrówka

Edytowane przez agniesia_ania
Czas edycji: 2005-08-31 o 18:38 Powód: ups, za wcześnie wysłałam
agniesia_ania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 13:44   #179
Kasiek85
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Joart ja miałam podobny skład i wyszło ekstra

na poczatek dałam szklanke cukru, 3/4 cytryny i 2 łyżki wody, ale okazało się to zbyt rzadkie i spływało, ale nie wyrzucałam tego tylko dodawałam cukier i wyszło, ze dałam tak jak Joart 1/5-2 sklanki cukru, 3/4 cytryny i ok 2 łyżek wody(trzeba to wyczuć )

kosystencja tego po wystydnięciu jest dość lepka, ale nie twarda!! radze nie zostawiać łyżki, bo potem cięzko wyciągnąć

nie musze tego podgrzewać ani ugniatać..po prostu wyciągam łyżeczką(troche się ciągnie) i od razu rozprowadzam na ciele, przykładam szmatke(bo przy tej kosystencji bez raczej nie wyjdzie) i ciach wyrwało mi nawet najtwardsze włosy jednego paska można użyć kilkakrotnie, ale na pewno nie wydepilujesz jednym całej ręki, bo moja siostra użyła 3 pasków na jedną, a ja 2 bo mam mniej włosów jej jeszcze zostały nogi, więc tą ilością pasty wydepilujemy się obie całe(zaznaczam, że moja siostra ma dość dużo włosów, a raczej miała )

opinia: dla mnie najlepszy sposób na depilacje , polecam
Stary 2005-09-16, 01:31   #180
mala_mi5
Przyczajenie

Witam Dziewczęta (i nie tylko )

Chciałam bardzo podziękować margop za dokładny opis przygotowania pasty. Pierwszym razem oczywiście mi nie wyszło, ale za drugim po prostu REWELACJA!!!
Z woskami ze sklepu juz się pożegnałam

Pozdrawiam wszytkie cukrowniczki
mala_mi5 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości