Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-28, 23:13   #1921
kaska0804
Raczkowanie

Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Dziewczyny pomocy! ja kupiłam ta paste na allegro, ahh załuje ze wczesniej nie widziałam tego watku,... ale do rzeczy.... zrobiłam tak jak w instrukcji czyli rozpusciłam pastę a potem wylałam troszke tylko doszłam do wniosku ze za gruba warstwa była bo nie twardniało wiec roztarłam ale to i tak nic nie dało po godzinie i tak nic nie stwardniało... i dlaczego? co zrobic zeby mi sie udało?
z góry dziekuje za odpowiedzi;*

Tylko miłość potrafi zatrzymać czas

.
kaska0804 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:05   #1922
xblackxshadowx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaska0804 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy! ja kupiłam ta paste na allegro, ahh załuje ze wczesniej nie widziałam tego watku,... ale do rzeczy.... zrobiłam tak jak w instrukcji czyli rozpusciłam pastę a potem wylałam troszke tylko doszłam do wniosku ze za gruba warstwa była bo nie twardniało wiec roztarłam ale to i tak nic nie dało po godzinie i tak nic nie stwardniało... i dlaczego? co zrobic zeby mi sie udało?
z góry dziekuje za odpowiedzi;*
Moja allegrowa nigdy nie była twarda na kamień, miała taką konsystencję gęstego miodu i można było ją nabrać nawet bez podgrzewania.

Hah, ostatnio chciałam wydepilować nogi, bo już trochę włoski zapuściłam, nakładam pastę i zrywam, patrzę oderwałam skórę xD.
Opaliłam się za mocno jakiś czas temu, ale skóra sama z siebie mi nie schodziła, dopiero tą pastą ją oderwałam. Teraz będę musiała czekać i peelingować aż całkowicie mi zejdzie, bo inaczej nici z depilacji ;/
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 11:29   #1923
mitosiaa
Raczkowanie

i ja uzywam pasty cukrowej do depilacji, moje poczatki tez byly ciezkie, najpierw robilam ja sama z roznymi skutkami raz wychodzila ok raz nie, potem kupilam na allegro z firmy camsakizi skusila mnie cena nie bylam do konca zadowolona z jej efektow, bo raz mi sie skora odpazyla, potem dalam sobie spokoj z ta metoda po tym przezyciu, ale kiedys bylam w salonie kosmetycznym na zabiegu i pani poradzila mi uzywac pasty z firmy nejma, bo to profesjonalna i w ogole zachwalala, nie wiele myslac zamowilam ja sobie i pomimo ceny jest rewelacyjna mam nadzieje ze sie na niej nie zwiode
mitosiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 19:29   #1924
malibu69
Raczkowanie

GG do malibu69

Czy jest jakiś limit odgrzewania pasty cukrowej? Bo ja odgrzewałam ją już parę razy, raz mi się tylko udało uzyskać idealnie letni stan, który cudownie wyrywał włoski ale ostatnio próbuję ją odgrzać a ku mojemu zdziwieniu ona ma taką warstwę wodnistą, wstawiam do mikrofalówki, podgrzewam tyle co zawsze i wychodzi mi na górze normalnie zabarwiona woda nic się nie da z nią zrobić, nawet włosków nie wyrywa jakieś sugestie co mam z nią zrobić ?
malibu69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 23:06   #1925
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malibu69 Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś limit odgrzewania pasty cukrowej? Bo ja odgrzewałam ją już parę razy, raz mi się tylko udało uzyskać idealnie letni stan, który cudownie wyrywał włoski ale ostatnio próbuję ją odgrzać a ku mojemu zdziwieniu ona ma taką warstwę wodnistą, wstawiam do mikrofalówki, podgrzewam tyle co zawsze i wychodzi mi na górze normalnie zabarwiona woda nic się nie da z nią zrobić, nawet włosków nie wyrywa jakieś sugestie co mam z nią zrobić ?
Zauważyłam coś podobnego. Tzn. u mnie nie jest to może wodnista warstwa, ale taka miękka jakby płynnego miodu. Właśnie się zastanawiałam jak to będzie jak ją podgrzeję - na jutro planuję depilację przed urlopem i chyba się wścieknę, jeśli nic z tego nie wyjdzie - w sobotę wyjeżdżam.
aferka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 10:27   #1926
malibu69
Raczkowanie

GG do malibu69

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Zauważyłam coś podobnego. Tzn. u mnie nie jest to może wodnista warstwa, ale taka miękka jakby płynnego miodu. Właśnie się zastanawiałam jak to będzie jak ją podgrzeję - na jutro planuję depilację przed urlopem i chyba się wścieknę, jeśli nic z tego nie wyjdzie - w sobotę wyjeżdżam.
O taką warstwę płynnego miodu właśnie mi chodziło Mam nadzieję, że Tobie przynajmniej uda się to odratować, bo ja już się z moją poddałam - grzałam ją nawet do takiego stopnia, że była kompletnie rozpuszczona i strasznie gorąca i czekałam aż zrobi się twarda, ale nadal nic to nie zmieniło - moja ląduje w koszu :/
malibu69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 16:27   #1927
aferka
Wtajemniczenie

Odratowałam. Podgrzałam i było OK.
Jeszcze trochę mi zostało, więc będzie na następny raz - zobaczymy co będzie wtedy.
Stary 2011-08-11, 09:53   #1928
Wojowniczka_
Rozeznanie

Słuchajcie ja już nie mam siły do tej pasty, mam kupioną, już zrobioną nie umiem się nią w ogóle wydepilować po prostu jestem załamana, jestem jakaś nieudana czy co

są jakieś kursy czy coś w tym stylu lub osoby które mogą pokazać na żywo a nie przez YT jak się to robi?

myślicie że jak pójdę do saloniku gdzie depilują ale woskiem i zapytam czy jak przyniosę swoją pastę to mnie tym wydepilują czy to głupi pomysł?
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 10:17   #1929
777samara
Raczkowanie

Może idź na zabieg depilacji pastą po prostu i przyjrzysz się jak Ci to robią. A czemu sobie nie radzisz? Pewnie pasta nie ma dobrej konsystencji
Stary 2011-08-12, 13:16   #1930
klucha2217
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Bez kursu, na którym pokarzą odpowiednią technikę i ruchy bez których nie zerwiesz pasty nie masz szansy zrobić depilacji w domu :/
klucha2217 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 19:07   #1931
mitosiaa
Raczkowanie

Wojowniczka_ jaka kupilas paste? jakiej firmy?
mitosiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 21:26   #1932
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez klucha2217 Pokaż wiadomość
Bez kursu, na którym pokarzą odpowiednią technikę i ruchy bez których nie zerwiesz pasty nie masz szansy zrobić depilacji w domu :/
Myślę, że jednak masz szansę - ja na żadnym kursie nie byłam i sądzę, że 99% dziewczyn tu piszących o paście też nie - a jakoś dajemy radę. To tylko kwestia wprawy i treningu.
Stary 2011-08-15, 13:07   #1933
milena o
Przyczajenie

Smile Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Jestem kosmetyczką i chciałam sprostowac że pastę cukrową nakłada się pod włos a zrywa z włosem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!wolałabym żeby ludzie zanim piszą sprawdzili dokładnie informacje na temat produktu bo mozna sobie narobić kłopotów.moja koleżanka w salonie zrobiła paste z niesprawdzonego źródła nałożyła dla klientki na wąsik i nie mogła jej zerwać także uwazajcie na takie informacje sprawdzajcie kilka źródeł!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
milena o jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:57   #1934
agalus
Przyczajenie

A czy trzeba używać pudru zanim się będzie nakładało pastę ?
Mam zamiar zrobić i nakładać tak jak wosk a nie poprzez ugniatanie w palcach bo jest to trudniejsze.
agalus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 01:44   #1935
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 777samara Pokaż wiadomość
Może idź na zabieg depilacji pastą po prostu i przyjrzysz się jak Ci to robią. A czemu sobie nie radzisz? Pewnie pasta nie ma dobrej konsystencji
byłam, chodzę na depilację bikini Pani robi to tak szybko że i tak nic mi z tego...

Cytat:
Napisane przez mitosiaa Pokaż wiadomość
Wojowniczka_ jaka kupilas paste? jakiej firmy?
nejma
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 20:31   #1936
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez milena o Pokaż wiadomość
Jestem kosmetyczką i chciałam sprostowac że pastę cukrową nakłada się pod włos a zrywa z włosem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!wolałabym żeby ludzie zanim piszą sprawdzili dokładnie informacje na temat produktu bo mozna sobie narobić kłopotów.moja koleżanka w salonie zrobiła paste z niesprawdzonego źródła nałożyła dla klientki na wąsik i nie mogła jej zerwać także uwazajcie na takie informacje sprawdzajcie kilka źródeł!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Tzn. jak się wg Ciebie powinno nakładać a jak zrywać? Bo ja w większości źródeł czytałam, że właśnie nakłada się pod włos a zrywa z włosem - przykładem może być ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=XDoBjMoxqvk
to też wykonuje kosmetyczka.
Stary 2011-08-23, 21:39   #1937
dyciaa
Raczkowanie

Pasta cukrowa w przeciwieństwie do wosku nie ma powodować tylu podrażnień dlatego również w przeciwieństwie do wosku nakłada się ją pod włos a zrywa z włosem. Pasta cukrowa, która zbyt mocno się leje była za krótko gotowana, a pasta która jest twarda za długo. Pastę, która się leje gotujemy ponownie "na wyczucie". A do pasty która jest za twarda dolewamy wody i również trochę gotujemy. Jeśli pasta cukrowa znów nie wyszła robimy to do skutku. Pasta, która nie robi się w palcach jasnozłota (charakterystyczny kolor powstały poprzez rozciąganie pasty a nie gniecenie jej) może zostać wykorzystana w prostszy sposób. Podgrzana w mikrofali ma się lać. Wówczas nakładamy ją płaskim narzędziem najlepiej tępym nożem pod włos, jak najcieńszą warstwą (ma ona zaledwie dotykać skóry, ja przy bikini widzę normalnie włoski wystające nad pastą) przyczepiamy kawałek materiału (można skorzystać z np. starego ręcznika kuchennego, nie polecam materiału które się rozciągają gdyż depilacja takimi jest po prostu niewygodna) i zrywamy z włosem. Ja, stosując tak pastę pozbywam się prawie bezboleśnie włosków z okolic bikini
Poza tym człowiek uczy się na błędach więc nie warto rezygnować.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez milena o Pokaż wiadomość
A Ciebie koleżanko chcę przestrzec przed używaniem tak dużej ilości wykrzykników bo oznacza to krzyk, a nikt nie lubi gdy się na niego krzyczy.
Stary 2011-08-26, 15:58   #1938
bellla282
Przyczajenie

Witam
Paste próbowałam robić 4 razy i za każdym razem wychodziła ona nie taka jak potrzeba . Po ostudzeniu nie była wcale twarda tylko ciągle płynna. Robiłam wszystko zgodnie z przepisem tzn.:
-1 szklanka wody
-1 szklanka cukru
-1/2 szklanki soku z cytryny
Gotowałam ją ponad 30 min. miała taki bursztynowy kolor ale cały czas była plynna.
Czy macie jakiś dobry sprawdzony przepis?
bellla282 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:59   #1939
dyciaa
Raczkowanie

http://www.youtube.com/watch?v=YIAf13fe6bY

ja korzystam z tego przepisu
Stary 2011-08-27, 08:09   #1940
Showdown
Przyczajenie

Cytat:
Paste próbowałam robić 4 razy i za każdym razem wychodziła ona nie taka jak potrzeba . Po ostudzeniu nie była wcale twarda tylko ciągle płynna. Robiłam wszystko zgodnie z przepisem tzn.:
-1 szklanka wody
-1 szklanka cukru
Nie wiem skąd wzięłaś ten przepis ale jest on jak najbardziej zły... Po pierwsze tak na zdrowy rozsądek to jasne jest, że przy takiej ilości wody nie zastygnie ci ta pasta.
W zasadzie nie było sensu robić jej aż 4 razy bo za każdym razem byłaby dobra tylko była źle przyrządzona. Wystarczyło, że przelejesz ją do garnuszka i... tu masz dwie opcje:
1. będziesz gotować aż wystarczająco wody wyparuje
2. Dosypiesz szklankę cukru. Wtedy nie ma bata będzie musiała wyjść twarda.
A! Jeżeli nadal nie będzie twarda to proces ten powtarzasz cały czas i włala.

Ja swoją pastę zrobiłam i wyszła mi twarda jak kamień. Po podgrzaniu trochę w mikrofali oczywiście brałam trochę i ugniatałam ale ile bym razy nie próbowała zerwać włosków to pasta praktycznie się nie przyklejała mimo że w palcach była lepka. Tak czy inaczej poczytałam i wyszło, że muszę ją ugotować i dodać trochę wody. Ale stwierdziłam... po co mam się bawić w takie rzeczy skoro, mogę równie dobrze na ten kawałem pasty dodać trochę? Także... do kulki którą lepiłam dodałam trochę wody. Dosłownie tylko co na zamoczony palec. No i proszę po ugniataniu dodatkowym konsystencja zrobiła się idealna aż miło było rwać )
Wniosek taki, że lepiej dać mniej wody przy gotowaniu i później nie musieć gotować od nowa, niż tej wody dać więcej :P
Showdown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 12:27   #1941
Blonde Rebellion
Wtajemniczenie

Cześć dziewczyny
Kiedyś już tu pisałam, że chciałabym spróbować tej pasty, ale bałam się że nie wyjdzie i tak dalej. No i dziś podjęłam wyzwanie i ją zrobiłam. Wydaje mi się, że dobrze, ale to się okaże, jak jej użyję. Przelałam ją do kubka i teraz stygnie i wolałabym jej używać w formie tej masy ala plastelina, ale jeśli mi nie wyjdzie, to mogę nawet w formie wosku. No i tu moje pytanie, jak gorąca ma być pasta, aby można ją było użyć w formie wosku ? Bo teraz dotknęłam i wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt gorąca. A jeśli chce ją w formie "plasteliny" to po jakim czasie mam ją spróbować uformować, jak będzie letnia ? Z góry dzięki za odpowiedź

Jestem pjenkna,
dbam o siebie
45 *.*
Blonde Rebellion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 13:56   #1942
dyciaa
Raczkowanie

Jeśli chodzi o te kulki to najlepiej jak będzie zupełnie twarda (oczywiście jeśli będziesz w stanie ją wyciągnąć). Ja w formie płynnej używam jak jeszcze jest trochę gorąca, bo jak jest tylko ciepła to mam wrażenie że wyrywa mniej włosów.
A i tak na marginesie to dobra rada; pastę formuj rozciągając ją a nie gniotąć w palcach :P powodzenia
Stary 2011-08-27, 23:10   #1943
Blonde Rebellion
Wtajemniczenie

dycia, dzięki wielkie jutro na pewno spróbuję

Jestem pjenkna,
dbam o siebie
45 *.*
Stary 2011-08-28, 08:01   #1944
agalus
Przyczajenie

Mi się wydawało, ze zrobiłam dobrą pastę, ale jak jej użyłam to kompletna masakra.
Używałam jej w formie wosku i nic a nic nie wyrwała włosków. ;<
agalus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 11:30   #1945
dyciaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Blonde Rebellion Pokaż wiadomość
dycia, dzięki wielkie jutro na pewno spróbuję
ależ nie ma za co

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

agalus a jaką ma konsystencję i kolor?
Stary 2011-08-28, 20:50   #1946
Blonde Rebellion
Wtajemniczenie

Nie bawiłam się w robienie kulki, bo jakoś mi się nie chciało, użyłam w formie wosku i wszystko ładnie pięknie wyrywa, niestety pod pachami mam za krótkie włoski, ale się zapuści. Jestem zachwycona !

Jestem pjenkna,
dbam o siebie
45 *.*
Stary 2011-08-28, 22:20   #1947
dyciaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Blonde Rebellion Pokaż wiadomość
Nie bawiłam się w robienie kulki, bo jakoś mi się nie chciało, użyłam w formie wosku i wszystko ładnie pięknie wyrywa, niestety pod pachami mam za krótkie włoski, ale się zapuści. Jestem zachwycona !
Mi też się zwykle kulek nie chcę robić gratuluję wiadomka że dobrze Ci pójdzie
Stary 2011-08-30, 12:42   #1948
Blonde Rebellion
Wtajemniczenie

Próbowałam robić kulkę, ale jakoś mi się w dłoniach roztapia, więc nie próbuję Ani tak dobrze, że wyszła mi ta pasta za pierwszym razem I mam pytanie, ma też któraś z was takie jakby małe krwiaki czerwone po depilacji ? Bo ja mam w jednym miejscu i nie wiem o co chodzi

Jestem pjenkna,
dbam o siebie
45 *.*
Stary 2011-08-30, 14:16   #1949
dyciaa
Raczkowanie

ja też mam. Czytałam gdzieś że to podobno dlatego że pasta jest źle zrobiona jak używałam kupnej to faktycznie nic takiego mi nie wychodziło. Może to od cytryny? Jak jakiś większy kawałek wleci czy coś.. Nie wiem, takie są tylko moje przypuszczenia. Ale i tak schodzi po niecałym dniu więc luz
Stary 2011-08-30, 15:23   #1950
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dyciaa Pokaż wiadomość
ja też mam. Czytałam gdzieś że to podobno dlatego że pasta jest źle zrobiona jak używałam kupnej to faktycznie nic takiego mi nie wychodziło. Może to od cytryny? Jak jakiś większy kawałek wleci czy coś.. Nie wiem, takie są tylko moje przypuszczenia. Ale i tak schodzi po niecałym dniu więc luz
Też mam. Ale nie wydaje mi się, żeby to cytryna była przyczyną. Raczej chodzi o wielokrotne powtarzanie depilacji w jednym miejscu, jeśli nie wszystkie włoski zostaną wyrwane za pierwszym razem. Wtedy naczynka krwionośne są ciągle podrażniane i mogą pękać i tworzą się krwiaki. Tak ja sobie to tłumaczę .
Odpowiedz

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości