Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-22, 01:53   #2041
nnnikita1
Przyczajenie

Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez czekoladoholiczka13 Pokaż wiadomość
Od razu muszę napisać, ze jestem gorącą fanką pasty cukrowej Ja swoją zawsze kupuje na Allegro, bo nie chce i nie umiem jej robić. Wiem, wiem... pewnie przepłacam, no ale Efekt jest dużo lepszy niż wosku i przede wszystkim utrzymuje się dłużej, więc jeśli któraś z Was jeszcze rozważa czy zacząć jej używać to gorąco polecam!

Ja też jestem wielką fanką pasty bo z woskiem nie ma co porównywać. No może z woskiem szybciej ale za to efekty po paście są nieporównywalnie lepsze. Ja też kupowałam na allegro bo kupna daje gwarancję jakości. Odkryłam fajną pastę na fejsie. Dla zainteresowanych wrzucam linka:
http://www.facebook.com/pages/Cosmod...245185?sk=wall
nnnikita1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 06:48   #2042
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez nnnikita1 Pokaż wiadomość
Ja też jestem wielką fanką pasty bo z woskiem nie ma co porównywać. No może z woskiem szybciej ale za to efekty po paście są nieporównywalnie lepsze. Ja też kupowałam na allegro bo kupna daje gwarancję jakości. Odkryłam fajną pastę na fejsie. Dla zainteresowanych wrzucam linka:
http://www.facebook.com/pages/Cosmod...245185?sk=wall
A własnorobiona nie daje gwarancji jakości?
Proooszę Cię...
Ja bym właśnie powiedziała na odwrót- skąd wiesz jakiej jakości składników użyto do pasty robionej na allegro? Tego nie dowiesz się nigdy.
A robiąc samemu- wiesz, co dodajesz.

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 00:26   #2043
nnnikita1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
A własnorobiona nie daje gwarancji jakości?
Proooszę Cię...
Ja bym właśnie powiedziała na odwrót- skąd wiesz jakiej jakości składników użyto do pasty robionej na allegro? Tego nie dowiesz się nigdy.
A robiąc samemu- wiesz, co dodajesz.
Nie o jakość składników mi chodziło tylko o to, że jak samemu się robi to raz wychodzi a raz nie. Tu mam gwarancje, że produkt będzie miał taką samą konsystencję za każdym razem
nnnikita1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 06:24   #2044
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez nnnikita1 Pokaż wiadomość
Nie o jakość składników mi chodziło tylko o to, że jak samemu się robi to raz wychodzi a raz nie. Tu mam gwarancje, że produkt będzie miał taką samą konsystencję za każdym razem
Wystarczy korzystać z jednego dobrego przepisu i zawsze wyjdzie
Z przepisu, o którym wspomniałam mi wyszło za pierwszym razem a także innym koleżankom, którym ten przepis "ożeniłam" ;]
Wystarczy się tylko trzymać jednego przepisu i tyle.
No i znać podstawowe zasady chemii- za miękka- pogrzać jeszcze trochę, za twarda- dolać wody lub przy ugniataniu kulki zamoczyć palca w wodzie.

Cóż w tym za filozofia?

Stary 2011-12-29, 23:58   #2045
kamilka_17
Przyczajenie

A po co cytryna w przepisie? Koniecznie ją trzeba użyć?
kamilka_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 00:03   #2046
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez kamilka_17 Pokaż wiadomość
A po co cytryna w przepisie? Koniecznie ją trzeba użyć?
Tak. A dlaczego należy ją użyć dowiesz się z wątku. Wspomniano w nim o tym wielokrotnie.

Stary 2012-01-02, 18:26   #2047
miha30
Przyczajenie

Witam, ja również jestem zwolenniczką pasty cukrowej to zdecydowanie najlepsza metoda przynajmniej dla mnie. Jeszcze się uczę, dopracowuję, ale warto. Ostatnio przed sylwestrem zrobiłam sobie pachy wyszły rewelacyjnie. Tylko na pachach i bikini zostają mi kropeczki krwi, ale ładnie się goją właściwie tylko przetrzeć i oki.

Gorszy problem dla mnie to żeby w miarę szybko sie uwinąć bo na razie to wolno mi idzie i żeby powyrywać wszystkie bo najczęściej coś mi zostaje i to za dużo na pincetę. Nie radzą sobie tez z miejscami trudniej dostępnymi np.: uda z tyłu czy prawa ręka-ramię (ja praworęczna).

Ostatnio też nie wyrywały mi się włoski, które cukrowałam tydzień wcześniej, ale może tego dnia pastę miałam gorszą?
miha30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 17:17   #2048
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez miha30 Pokaż wiadomość
Witam, ja również jestem zwolenniczką pasty cukrowej to zdecydowanie najlepsza metoda przynajmniej dla mnie. Jeszcze się uczę, dopracowuję, ale warto. Ostatnio przed sylwestrem zrobiłam sobie pachy wyszły rewelacyjnie. Tylko na pachach i bikini zostają mi kropeczki krwi, ale ładnie się goją właściwie tylko przetrzeć i oki.

Gorszy problem dla mnie to żeby w miarę szybko sie uwinąć bo na razie to wolno mi idzie i żeby powyrywać wszystkie bo najczęściej coś mi zostaje i to za dużo na pincetę. Nie radzą sobie tez z miejscami trudniej dostępnymi np.: uda z tyłu czy prawa ręka-ramię (ja praworęczna).

Ostatnio też nie wyrywały mi się włoski, które cukrowałam tydzień wcześniej, ale może tego dnia pastę miałam gorszą?
Co do tych kropek krwi to radzę się nie zamartwiać- gdybyś wyrywała je (z naciskiem na WYRYWAŁA, nie urywała) czy woskiem u kosmetyczki czy depilatorem- byłoby to samo. Musisz mieć mocne cebulki (skądś to znam ), ale po kilku depilacjach ten problem zniknie Włoski będą cieńsze na pewno
Mi czasem przy wyrywaniu brwi robią się kropelki krwi, więc wiesz...

Stary 2012-01-04, 10:23   #2049
miha30
Przyczajenie

Tak na marginesie to moje noworoczne postanowienie :
super zadbać o siebie z naciskiem na depilacje właśnie, bo z tym miałam zawsze najgorsze problemy, tak żeby latem móc pokazać na plaży super gładkie ciało i nie martwić się, że bikini podrażnione albo już odrasta i takie tam.
Moje metody i preparaty to pasta cukrowa, folisan domowej roboty, regularny naturalny peeling. Zamierzam zaopatrzyć się również w telocapil i w olej krokoszowy, a co! będę cierpliwie wcierać i nie liczę na cudy, wystarczy jak częściowo ograniczę odrastanie włosków to będzie świetnie.
Trzymajcie kciuki, żeby się udało.
Stary 2012-01-08, 10:42   #2050
Agusiaczek1985
Wtajemniczenie

Witam wszystkie cukrowiczki
Moim problemem jest bikini. Chciałam pozbyc się tych niechcianych tam włosków i zrobiłam pastę cukrową wyszła mi "raczej" dobra.
Na paski jakoś tam trochę mi sie udało wyrwac tych włosków, bo chyba brakuje mi jeszcze wprawy i odwagi do pociągnięcia paska ale chciałabym spróbować tą kulką ale nie wiem jak ją mam zobić Moze wy mi coś poradzicie A moze jest jakis filmik na YT? proszę o pomoc
Stary 2012-01-08, 10:47   #2051
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Agusiaczek1985 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie cukrowiczki
Moim problemem jest bikini. Chciałam pozbyc się tych niechcianych tam włosków i zrobiłam pastę cukrową wyszła mi "raczej" dobra.
Na paski jakoś tam trochę mi sie udało wyrwac tych włosków, bo chyba brakuje mi jeszcze wprawy i odwagi do pociągnięcia paska ale chciałabym spróbować tą kulką ale nie wiem jak ją mam zobić Moze wy mi coś poradzicie A moze jest jakis filmik na YT? proszę o pomoc
Było o tym wielokrotnie na forum.
Radzę przejrzeć go nawet pobieżnie a zauważysz dodane filmiki. Zresztą...dziewczęta dokładnie opisywały metodę wyrywania włosków kulką i to chyba na kilku pierwszych stronach. Czy tak ciężko to przeczytać?

Stary 2012-01-08, 10:51   #2052
Agusiaczek1985
Wtajemniczenie

Cytat:
Było o tym wielokrotnie na forum.
Radzę przejrzeć go nawet pobieżnie a zauważysz dodane filmiki. Zresztą...dziewczęta dokładnie opisywały metodę wyrywania włosków kulką i to chyba na kilku pierwszych stronach. Czy tak ciężko to przeczytać?
czytałam i jakoś trochę mi to tudno wyobrazić.
Jak mi niek nie podpowie to bede czytac do skutku
Stary 2012-01-08, 11:21   #2053
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Moje metody i preparaty to pasta cukrowa, folisan domowej roboty, regularny naturalny peeling. Zamierzam zaopatrzyć się również w telocapil i w olej krokoszowy, a co! będę cierpliwie wcierać i nie liczę na cudy, wystarczy jak częściowo ograniczę odrastanie włosków to będzie świetnie.
Trzymajcie kciuki, żeby się udało.
Możesz coś więcej napisac o tym folisanie? Jak często go stosujesz żeby były efekty? Ja kupilam krokosza przed świętami, śmierdziuch z niego niesamowity
biala17a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 11:41   #2054
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
czytałam i jakoś trochę mi to tudno wyobrazić.
Jak mi niek nie podpowie to bede czytac do skutku
Ale są przecież filmiki- da się to przecież wyobrazić :P
Ja depilowałam bardzo duży fragment ciała, TŻ mi pomagał przy rękach i wszystko szło ok ;] Po prostu rozsmarowujesz tę kulkę na płasko z włosem lub pod włos, napinasz skórę i heja banana
Bikini schodzi świetnie ;]

Stary 2012-01-08, 12:09   #2055
Agusiaczek1985
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale są przecież filmiki- da się to przecież wyobrazić :P
Ja depilowałam bardzo duży fragment ciała, TŻ mi pomagał przy rękach i wszystko szło ok ;] Po prostu rozsmarowujesz tę kulkę na płasko z włosem lub pod włos, napinasz skórę i heja banana
Bikini schodzi świetnie ;]
TŻ narazie nie będe w to angażować
Będe próbować
Stary 2012-01-08, 22:04   #2056
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Trochę poczytałam i chyba kiedyś takie coś zrobię. Głównie chodzi mi o bikini i okolice... Niestety włoski tam są strasznie gęste i grube
Obecnie golę tylko z włosem (bo pod włos boli i krew leci) ale wtedy nigdy nie jest gładko. Strasznie się boję bólu, ale trzeba będzie to zrobić
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 05:24   #2057
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Trochę poczytałam i chyba kiedyś takie coś zrobię. Głównie chodzi mi o bikini i okolice... Niestety włoski tam są strasznie gęste i grube
Obecnie golę tylko z włosem (bo pod włos boli i krew leci) ale wtedy nigdy nie jest gładko. Strasznie się boję bólu, ale trzeba będzie to zrobić
Ok. godziny przed depilacją weź 2 tabletki przeciwbólowe- powinno trochę pomóc Jak chce Ci się jeszcze bawić to są maści znieczulające miejscowo Tylko że w Polsce okropnie drogie :/

Stary 2012-01-09, 13:53   #2058
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Cytat:
Ok. godziny przed depilacją weź 2 tabletki przeciwbólowe- powinno trochę pomóc Jak chce Ci się jeszcze bawić to są maści znieczulające miejscowo Tylko że w Polsce okropnie drogie :/
Oj, to pewnie tutaj też :/ Moja siostra ma zaopatrzyć się w maści znieczulające, ale w innej sprawie i niestety nimi można tylko niewielkie części ciała smarować (na dzień jest ileś tam gramów wyznaczone )
Już się boję
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:04   #2059
miha30
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej napisac o tym folisanie? Jak często go stosujesz żeby były efekty? Ja kupilam krokosza przed świętami, śmierdziuch z niego niesamowity
wklejam z wątku o folisanie:
Preparat ten służy do zmiękczania włosów, delikatnego złuszczania naskórka i zmiękczania go - ma zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji i przyspieszyć gojenie stanów zapalnych mieszków włosowych. Tabletkę aspiryny trzeba rozpuścić w wodzie,dodać glicerynę (dostępna w aptece)i wymieszać. Proporcje dobiera się w zależności od potrzeb i wrażliwości skóry.
+
W "Biblii urody" Pauli Begoun jest identyczny przepis, z tym, ze roztwór taki ma wg. autorki zapobiegać wypryskom i podrażnieniom po goleniu.
Przepis jest nieco bardziej konkretny: 1 lub 2 tabletki aspiryny rozpuścić w 1/4 szklanki ciepłej, najlepiej destylowanej wody, dodać nieco gliceryny (samemu trzeba ustalić, ile jej dodać), przelać do buteleczki z ciemnego szkła i gotowe.

ja zrobiłam sama, na razie o skuteczności sie nie wypowiem bo nie stosuje długo i niestety niezbyt sumiennie tzn gdzies czytałam że nawet kilka razy dziennie, ja raz lub dwa na dzień - chyba cudów nie robi.

A powiedz ty o krokoszu gdzie kupiłaś? i jakiej firmy?sądzisz że nie podrabiany? bo mam obawy kupowania na allegro takich produktów. No i napisz o efektach
Stary 2012-01-10, 20:59   #2060
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Oj, to pewnie tutaj też :/ Moja siostra ma zaopatrzyć się w maści znieczulające, ale w innej sprawie i niestety nimi można tylko niewielkie części ciała smarować (na dzień jest ileś tam gramów wyznaczone )
Już się boję
No nie wolno przesadzać Należy smarować małe powierzchnie ciała, więc do bikini nadaje się idealnie

Stary 2012-01-12, 11:49   #2061
biala17a
Zadomowienie

Cytat:

ja zrobiłam sama, na razie o skuteczności sie nie wypowiem bo nie stosuje długo i niestety niezbyt sumiennie tzn gdzies czytałam że nawet kilka razy dziennie, ja raz lub dwa na dzień - chyba cudów nie robi.

A powiedz ty o krokoszu gdzie kupiłaś? i jakiej firmy?sądzisz że nie podrabiany? bo mam obawy kupowania na allegro takich produktów. No i napisz o efektach
U mnie z wrastaniem najlepiej radzi sobie Cerkoderm30, ale folisanem tez sie zainteresuje

Krokosza kupiłam wysyłkowo przy okazji zakupów na stronie Zrób Sobie Krem, więc to na pewno nie podróbka. Wzielam na próbę najmniejsze opakowanie i używam dopiero od dwóch tygodni, więc o opóźnianiu wrastania na razie sie nie wypowiem.
biala17a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 10:56   #2062
agison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
U mnie z wrastaniem najlepiej radzi sobie Cerkoderm30, ale folisanem tez sie zainteresuje
zgadzam się, też od niedawna używam Cerkodermu 30 i jestem haaaappy, bo u mnie poradził sobie z problemem wrastających włosków

!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:35   #2063
Biscquit
Raczkowanie

A ja mam pytanie, wertowałam kilka pierwszych i ostatnich stron ale nie mam cierpliwości do wszystkich.. Po rozprowadzeniu "kulki" trzeba odczekać ileś tam czasu, po czym zerwać? I jak to zrywać, ta pasta jakoś specjalnie stwardnieje i będzie dało się złapać w palce i oderwać? (:
Biscquit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:39   #2064
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Biscquit Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, wertowałam kilka pierwszych i ostatnich stron ale nie mam cierpliwości do wszystkich.. Po rozprowadzeniu "kulki" trzeba odczekać ileś tam czasu, po czym zerwać? I jak to zrywać, ta pasta jakoś specjalnie stwardnieje i będzie dało się złapać w palce i oderwać? (:
Dlaczego nie masz cierpliwości?
Jeśli przeczytałaś kilka pierwszych i kilka ostatnich to tam była o tym wzmianka. Zależy co dla kogo znaczy "kilka", bo dla mnie kilka to co najmniej 8-9 a dla innych mogą być to 2 strony.

My nie piszemy tego tylko dla siebie. To pytanie pojawiało się w tym wątku wielokrotnie (tak, ja miałam cierpliwość by przeczytać cały, choć z czasem u mnie krucho) i bez sensu powtarzać odpowiedź po raz 15.

Stary 2012-01-14, 13:09   #2065
Biscquit
Raczkowanie

Więcej czasu zajmują Ci wywody na temat lenistwa niż krótka odpowiedź na pytanie.. Dzięki, dowiedziałam się z innego źródła, pozdrawiam
Biscquit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:25   #2066
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Biscquit Pokaż wiadomość
Więcej czasu zajmują Ci wywody na temat lenistwa niż krótka odpowiedź na pytanie.. Dzięki, dowiedziałam się z innego źródła, pozdrawiam
Może tak lubię Zasady na forum obowiązują wszystkich Po prostu leniwi mają gorzej

Również Cię pozdrawiam

Stary 2012-01-19, 17:31   #2067
Agusiaczek1985
Wtajemniczenie

Witajcie
http://www.seawoman.cba.pl/pasta%20c...depilacji.html
Zrobiłam pastę i chciałam spróbowac jak to jest depilowac własnie taką kulką, ale... Pasta wystygła, była twarda, ledwo co ją oderwałam od reszty. Zaczęłam wyrabiać. Zaczęła robic sie własnie taka biała, perłowa tak jak w linku ale zaczęło mi się to wszystko mazać w rękach:-( co zrobic żeby tak nie było? zrobiłam cos źle?
Stary 2012-01-19, 20:23   #2068
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Witajcie
http://www.seawoman.cba.pl/pasta%20c...depilacji.html
Zrobiłam pastę i chciałam spróbowac jak to jest depilowac własnie taką kulką, ale... Pasta wystygła, była twarda, ledwo co ją oderwałam od reszty. Zaczęłam wyrabiać. Zaczęła robic sie własnie taka biała, perłowa tak jak w linku ale zaczęło mi się to wszystko mazać w rękach:-( co zrobic żeby tak nie było? zrobiłam cos źle?
Chyba za bardzo wyrobiona i rozgrzana...mocno u Ciebie grzejniki grzeją? ;]

U mnie jak robi się już taka perlista to zazwyczaj jest już pełna kłaków i lepka tak, że tylko do wywalenia ;]

Stary 2012-01-19, 20:42   #2069
Agusiaczek1985
Wtajemniczenie

Cytat:
Chyba za bardzo wyrobiona i rozgrzana...mocno u Ciebie grzejniki grzeją? ;]

U mnie jak robi się już taka perlista to zazwyczaj jest już pełna kłaków i lepka tak, że tylko do wywalenia ;]
Pasta stała za oknem
Stary 2012-01-19, 21:43   #2070
aferka
Wtajemniczenie

Cytat:
Pasta stała za oknem
Ale podczas wyrabiania rozgrzewasz ją dłońmi i robi się lepka. A jeśli jest zbyt rozgrzana - taki jest efekt. Ale może też być tak, że jest w niej ciut za dużo wody. Wtedy pomóc może zagotowanie jej ponownie i lekkie (ale naprawdę lekkie) odparowanie.
aferka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja cukrowa, pasta cukrowa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości