Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-21, 17:42   #1
lenfik
Raczkowanie

brak apetytu- żółw wodno lądowy czerwonolicy

Cześć wszystkim!
Może któraś z Was spotkała się z problemem apatii i braku apetytu u żółwia czerwonolicego? Wcześniej nigdy nie miał problemów z nie jedzeniem,ponieważ nie zimował... Nie chce jeść od 2 miesięcy już, nie korzysta z wody- cały dzień i całą noc siedzi na wysepce (w dzień rozumiem bo tam świeci lampka więc go grzeje ale w nocy to przesada) Ma komfortowe warunki tzn duże akwarium, grzałkę (25stopni woda), wyspe i urozmaicone jedzenie.... Oczy ma czyste, skorupe twardą, zauważyłam tylko zrogowacenie na "wardze" i chyba lekko zmieniła kolor na jednolicie żółty, tak jakby wysychała. Kompletnie nie wiem co mu mogło się stać i co z tym zrobić. Żółwiowi de facto nic nie jest, czy iść do weterynarza z objawem apatii?
lenfik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:08   #2
olaaaa199111
Zakorzenienie

Dot.: brak apetytu- żółw wodno lądowy czerwonolicy

Nie wiem czy to coś pomoże, ale moja siostra miała takiego żółwia i on w okresie zimowym praktycznie nic nie jadł. Na wiosnę wszystko wracało do normy. Nazywałyśmy to żartobliwie snem zimowym Był z nami ponad 5 lat, ale żyje nadal- oddała go w dobre ręce z powodu braku miejsca w nowym mieszkaniu
Stary 2011-11-21, 18:17   #3
lenfik
Raczkowanie

Nasz nigdy nie zimował tzn nie zapadał w taki sen. Mamy go już kilka lat (chyba z 10) więc nie sądzę żeby "na stare lata" wzięło go na spanie zimą.
lenfik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:40   #4
esfira
Zakorzenienie

nie znam się na żółwiach, ale jeśli cały dzień siedzi na wyspie i nic nie je to raczej coś mu jest, przecież żółwie nie manifestują choroby jak ssaki... Jeśli masz w okolicy weta, który zna sie na zwierzętach egzotycznych, to warto by było do niego zabrać żółwika.
Stary 2011-11-21, 20:44   #5
szprotka_
Zakorzenienie

mój TŻ ma dwa takie potworki i twierdzi, że przyczyny tego stanu mogą być różne. np. zbiornik w którym go trzymasz, jest dla niego za mały i nie ma przestrzeni do rośnięcia, dlatego nie je. poza tym często się zdarza, że długo siedzą bez wody. jednak radzi skonsultowanie się z wetem.
szprotka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 07:34   #6
Dociakowa
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

myślę, że może być to jakaś choroba. Miałam dwa takie żółwie i oba zachowywały się jak Twój, po jakimś czasie umarły

10.06->
76,6....30.07->72,7...
Dociakowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:32   #7
rotten_lilly
Rozeznanie

Co dostaje do jedzenia? Możliwe że to anoreksja. Jak nie daje się zółwiom pokarmu roslinnego wystarczająco i nie ma odpowiedniej ilości wit. D (lampa UV), jak dostaje i to i to to nie mam zielonego pojęcia. Do weta?

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-11-24 o 19:35
rotten_lilly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:14   #8
Bubolina18
Przyczajenie

Chciałam zapytać "lenfik" co się stało z twoim żółwikiem, niestety mój ma takie same objawy. Zimował 3 miesiace, po wybudzeniu przez miesiąc był 'normalny' - jadł, pływał, kopał itd. Od prawie dwóch miesięcy praktycznie nie przebywa w wodzie, 24h siedzi na wyspie z lampą lub bez, nie wypróżnia się, nie je, parę razy tylko skusił się na sałatę a do wody wlazł jak się wystraszył, krewetki, stynki i inny pokarm powąchał i odpłynął. Nie zauważyłam natomiast żadnych objawów typu: dolegliwości oczu, skorupa ok., skóra w porządku, jak juz wskoczy do wody to nawet pływa. Co u twojego żółwia "lenfik"?
Bubolina18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 16:41   #9
maciek8866
Przyczajenie

Jeżeli żółw jest mało aktywny, nie przyjmuje pożywienia i nie wypróżnia sie to raczej na pewno jest to wynik jakiejś choroby. Poczytaj na www.zolwie.eu, tam jest opis większości chorób. Ale pomimo tego udaj się z żółwiem do specjalisty.
maciek8866 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum wiZOOż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości