Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-22, 09:35   #1471
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zapach mnie zemdlił i nie widziałam zadnego działania. Balsam słabo nawilżał, po kremie do rąk miałam suche skórki wokół paznokci. Generalnie lipa i niestety nie polecam, choć bardzo liczyłam na lidla tutaj
No popatrz a mi tak krem do rąk służy
Sicilia zajrzyj jeszcze do albumu - odpisałam Ci.
Stary 2011-12-22, 09:38   #1472
ckin2u
Zakorzenienie

a na stronie Timotei nie ma tych produktow albo jestem slepa, a taak mnie zaciekawily lubie takie tanie i dostepne wszedzie kosmetyki a musze kupic alltere takto kupilabym timotei
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 11:26   #1473
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Moje nowe nabytki ostatnio doszłam do wniosku, że jednak mam zanieczyszczoną cerę i glinki robią jej bardzo dobrze.
seria Rhassoul Alva:
krem aktywnie oczyszczający
Spray regenerujący
korektor

Upomniałam się w sklepie bio-beauty o rabat,taki jaki powinien być wszystko zostało skorygowane i ku mojemu zaskoczeniu paczka dotarła już dzisiaj, chociaż przelew wykonałam też w dniu dzisiejszym ale za to nie dostałam żadnych próbek.

A teraz idę sobie zrobić masaż stóp i wziąć gorący prysznic,bo pęka mi głowa
fiolka śliczne zakupy . Prosze o relacje odnosnie działania tych srodków na trądzik - rozglądam sie za czymś dla siostrzenicy.
Stary 2011-12-22, 11:47   #1474
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Któraś z Was pytała o maseczkę BalmBalm z hiniskusem. Jest przyjemna, zwęża pory, skóra ładnie po niej wyglada, przy zmywaniu jest jak delikatny peeling, ale przypuszczam, że wiecej jej nie kupię, bo chyba można znaleźć coś podobnie działającego, ale kilka razy tańszego
I ona z tych co to się nigdy nie skończą.Mam ją i mam,a końca nie widać.
[QUOTE=Sicilia;31179448][QUOTE=anula_ga;31179107]
A miała któraś z Was balsam do ciała suhady?
Cytat:

Hej! Ja rzuciłam się kiedyś w lidlu na całą serię suhady czerwonej z certyfikatem bdih, jak wygłodniała harpia, ale niestety byłam rozczarowana. Alkohol na 2. miejscu w składzie, nieciekawy zapach, słabe wchłanianie i dałam sobie spokój z tą serią.
Mam identyczne odczucia co do balsamu.Do tego ten smród alkoholu.U mnie zalega dalej w szafce niezużyty.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
fiolka śliczne zakupy . Prosze o relacje odnosnie działania tych srodków na trądzik - rozglądam sie za czymś dla siostrzenicy.
Siostra używa alverde już 3 dzień,jutro się z nią będę widziała to zerknę czy widać choć ociupinkę poprawy.Raczej wątpliwe po 3 dniach używania,ale...

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 12:11   #1475
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Siostra używa alverde już 3 dzień,jutro się z nią będę widziała to zerknę czy widać choć ociupinkę poprawy.Raczej wątpliwe po 3 dniach używania,ale...
Super . Na razie Młoda smaruje się własnorobionym mazidłem , jak przyjedzie na święta dodam jej jeszcze kwasik ale rozglądam się za czymś jeszcze bo wysyp ma okrutny i chcę wymienić drogeryjne kosmetyki , których używa . Tak więc wszystkie doniesienia są mile widziane.
Stary 2011-12-22, 12:13   #1476
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Ja zaczęłam dodawać do hydrolatów, maseczek, kremu po kropelce olejku grejfrutowego/z drzewa herbacianego i mam ładniejszą skórę ale też nie mam AŻ takich problemów, trochę pozapychaną brodę jedynie i czasami jakieś niespodzianki na czole
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-22, 12:17   #1477
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Super . Na razie Młoda smaruje się własnorobionym mazidłem , jak przyjedzie na święta dodam jej jeszcze kwasik ale rozglądam się za czymś jeszcze bo wysyp ma okrutny i chcę wymienić drogeryjne kosmetyki , których używa . Tak więc wszystkie doniesienia są mile widziane.
Ja 3 dni temi miałam okazje zobaczyć siostry buzię bez kamuflażu to tylko(albo aż) policzki ma zawalone okrutnymi,wielkimi czerwonymi pryszczamiCzoło,nos, broda bez skazy.Mam nadzieję,że trochę jej te kosmetyki pomogą,bo ona aż z tego powodu ze studniówki zrezygnowala

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 12:37   #1478
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Ja 3 dni temi miałam okazje zobaczyć siostry buzię bez kamuflażu to tylko(albo aż) policzki ma zawalone okrutnymi,wielkimi czerwonymi pryszczamiCzoło,nos, broda bez skazy.Mam nadzieję,że trochę jej te kosmetyki pomogą,bo ona aż z tego powodu ze studniówki zrezygnowala
To sie faktycznie przejmuje okropnie.
Ale studniówki szkoda....... Może sie da namówić jeszcze? Przecież na ten czas znajdziecie coś, co poukrywa niedoskonałości
Stary 2011-12-22, 12:38   #1479
ckin2u
Zakorzenienie

oj ale w sumie wiem jak cera moze popsuc humor i ochote na jakiekolwiek wyjscia - zwlaszcza na takie na ktorych chce sie wygladac najpiekniej
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 12:56   #1480
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Siostrzenica ma tak samo - pryszcze tylko na policzkach .

zetuzetia super pomysł mi podsunęłaś kupiłam jej olejek z drzewka herbacianego z zamiarem dodania do olejku myjącego ale w kremie lepiej bo pozostanie dłużej na skórze .
Stary 2011-12-22, 14:07   #1481
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale studniówki szkoda....... Może sie da namówić jeszcze? Przecież na ten czas znajdziecie coś, co poukrywa niedoskonałości
Cytat:
Siostrzenica ma tak samo - pryszcze tylko na policzkach .

zetuzetia super pomysł mi podsunęłaś kupiłam jej olejek z drzewka herbacianego z zamiarem dodania do olejku myjącego ale w kremie lepiej bo pozostanie dłużej na skórze .
Jak ja chciałabym mieć tylko problemy z policzkami.
A ja na studniówce też nie byłam i nie żałuję.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:12   #1482
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie da się namówić.Zapłaciła za studniówkę i po tygodniu oświadczyła,że nigdzie nie idzie.Odwołała fryzjera i makijażystkę.Kasa poszła się bujać(a nie mało było)i tyle z całej imprezy."Ona z takim ryjem to straszyć może,a nie między ludzi"
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
oj ale w sumie wiem jak cera moze popsuc humor i ochote na jakiekolwiek wyjscia - zwlaszcza na takie na ktorych chce sie wygladac najpiekniej

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też nie byłam i również nie żałuje

anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:16   #1483
margoltka
Wtajemniczenie

Anakazar niech siostra nie rezygnuje ze Studniówki. Dobra makijażystka wszytsko ukryje, a wspomnienia zostaną na całe życie. Też nie chciałam pójść na Studniówkę, bo mój chłopak musiałby pokonać 2 x 1200km w jeden weekend. Namówiły mnie moje przyjaciółki, które solidarnie zostawiły swoich w domu. Było super!

Za chwilę jadę do Rossmann'a, ale się na to Timotei nakręciłam

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:21   #1484
Klolcia
Zadomowienie

Ja również nie byłam na studniówce i nie żałuję, jeszcze ją czekają lepsze imprezy w życiu Wiem co to za uczucie wstydzić się swojej twarzy z powodu trądziku czy AZS. W drugim przypadku bywały okresy, że przez kilka tygodni nie wychodziłam z domu i do szkoły też nie chodziłam.

W okresie dojrzewania to na trądzik ciężko coś zaradzić, można jedynie trochę go wyciszyć kosmetykami (np. kwasami), ale później sam powinien zniknąć. Jeśli nie to lepiej udać się do lekarza i zbadać hormony.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

A w superpharmie nie ma tej serii Timotei ? Dzisiaj będę to poszukam
Klolcia jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:22   #1485
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anakazar niech siostra nie rezygnuje ze Studniówki. Dobra makijażystka wszytsko ukryje, a wspomnienia zostaną na całe życie. Też nie chciałam pójść na Studniówkę, bo mój chłopak musiałby pokonać 2 x 1200km w jeden weekend. Namówiły mnie moje przyjaciółki, które solidarnie zostawiły swoich w domu. Było super!

Za chwilę jadę do Rossmann'a, ale się na to Timotei nakręciłam
a ja np tak sobie wspominam studniowke nie lubie takich 'zabaw' na sile i to jeszcze na pokaz, z wybranym odgornie (wiadomo :P) towarzystwie itd

zwlaszcza ze teraz sie tyle za te studniowki placi ostatnio w tramwaju dwie dziewczyny mowily o cenach i jedna: "no my placilismy nie tak duzo bo 420 zl" jezu...

ja tez sie bardzo nakrecilam !

chce ta odzywke do suchych wlosow, tylko ja sie za bardzo nie znam na skladach i poczekam jak ktos na 100 % potwierdzi czy sa naprawde ok, szampon tez by sie przydal :P
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:29   #1486
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

A ja na studniówce byłam i cieszę sie z tego, bo byli moi najbliżsi znajomi i swietnie się bawiliśmy
Byłam ostatnio w paru Rossmanach i Timotei nie widziałam.
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:33   #1487
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja również nie byłam na studniówce i nie żałuję, jeszcze ją czekają lepsze imprezy w życiu Wiem co to za uczucie wstydzić się swojej twarzy z powodu trądziku czy AZS. W drugim przypadku bywały okresy, że przez kilka tygodni nie wychodziłam z domu i do szkoły też nie chodziłam.

W okresie dojrzewania to na trądzik ciężko coś zaradzić, można jedynie trochę go wyciszyć kosmetykami (np. kwasami), ale później sam powinien zniknąć. Jeśli nie to lepiej udać się do lekarza i zbadać hormony.
Mi kiedyś lekarka wytłumaczyła to tak. Są ludzie, co mają przejściowy łupież i wyleczą go jakimś tam szamponem, ale są ludzie, co chorują na łupież i będą mieć go całe życie. Tak samo jest z trądzikiem, są ludzie, co go mają i wyleczą czymś reklamowanym i ludzie, którzy całe życie będą go mieć, bo na niego chorują. Ja mam trądzik, a hormony mam okay (tzn. miałam wtedy kiedy je badałam) i bądź tu mądry i pisz wiersze.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
ja tez sie bardzo nakrecilam !

chce ta odzywke do suchych wlosow, tylko ja sie za bardzo nie znam na skladach i poczekam jak ktos na 100 % potwierdzi czy sa naprawde ok, szampon tez by sie przydal :P
One rzekomo mają Ecocert. Jeżeli będą mieć to bierz bez zastanowienia.

Treningi

Stary 2011-12-22, 14:38   #1488
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Nie da się namówić.Zapłaciła za studniówkę i po tygodniu oświadczyła,że nigdzie nie idzie.Odwołała fryzjera i makijażystkę.Kasa poszła się bujać(a nie mało było)i tyle z całej imprezy."Ona z takim ryjem to straszyć może,a nie między ludzi"

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Ja też nie byłam i również nie żałuje
My z przyjaciółkami z ogólniaka do dziś dnia regularnie na imprezach wspominamy studniówkę ależ to była noc!!!! Fantastyczna zabawa! Śmialismy sie i płakalismy na przemian, bo pomimo, że zbytnio zgrana klasą nie bylismy, to jednak przeżylismy ze sobą trudny czas wchodzenia w dorosłość i wiele razem przeszlismy. A studniówka jakos tak nam uswiadomiła, że za chwile kazdy pojedzie na inna uczelnię, w różne strony kraju i nie tylko, i że nic juz nie będzie tak jak do tej pory.....Ach!! Cudownie było!

Dziewczynki dajcie znac jak pójda poszukiwania nowych serii timotei.
Stary 2011-12-22, 14:38   #1489
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Mi kiedyś lekarka wytłumaczyła to tak. Są ludzie, co mają przejściowy łupież i wyleczą go jakimś tam szamponem, ale są ludzie, co chorują na łupież i będą mieć go całe życie. Tak samo jest z trądzikiem, są ludzie, co go mają i wyleczą czymś reklamowanym i ludzie, którzy całe życie będą go mieć, bo na niego chorują. Ja mam trądzik, a hormony mam okay (tzn. miałam wtedy kiedy je badałam) i bądź tu mądry i pisz wiersze.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

One rzekomo mają Ecocert. Jeżeli będą mieć to bierz bez zastanowienia.
no wlasnie
tak samo jak na jednych dziala dieta - ze np. jak jedza czekolade to maja pelno nowych niespodzianeek, a niektorzy pozeraja czekolade, smazone, pala papierosy a cere maja jak marzenie...

ok - w takim razie jutro wejde do rossmana
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:41   #1490
2016100512001
Konto usunięte

Ja na studniówce byłam ale nie było to najwspanialsze wydarzenie w moim życiu. A już najbzdurniejszą rzeczą było płacenie sporo kasy za płytę ze studniówki, która obejrzałam raz, ale byłam przez wychowawczynie zmuszona do zakupu płyty.

Dziewuszki opuszczam Was na tydzień. Już dziś jadę do mojego Zakopanego na Święta. Buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xmas.jpg (60,5 KB, 10 załadowań)
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:47   #1491
anula_ga
Zakorzenienie

Kakulinka wesołych Świąt
pozdrów ode mnie Zakopane baw sie dobrze, świętuj i wypoczywaj!
Stary 2011-12-22, 15:11   #1492
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Dziewuszki opuszczam Was na tydzień. Już dziś jadę do mojego Zakopanego na Święta. Buziaki
Również Wesołych. A czy istniałaby możliwość zdobycia od Ciebie pocztówki z Zakopanego? Nigdy tam nie byłam, a ja tak bardzo lubię góry.

Treningi

Stary 2011-12-22, 15:48   #1493
anakazar
Zakorzenienie

Kakulinka wesołuch świątWracaj szybciutko do nas

anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 16:19   #1494
Soph
Organizatorka

witam
dawno nie było mnie na wątku, może jeszcze ktoś kojarzy mój nick
moje zbiory znacznie się powiększyły, głównie o kosmetyki Alterry

mam jednak mały problem.
testowałam samoopalacz Lavery i... póki co nie ma efektu
wczoraj po peelingu i kąpieli się posmarowałam na szyi i dekolcie i nic nie widać...
nie wiem co robić? czy też tak miałyście z tym samoopalaczem?

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2011-12-22, 16:48   #1495
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Właśnie napisałam mega dłuy post i się skasował i muszę pisać od nowa.

Byłam w Rossmannie, bo mama mnie poprosiła abym coś jej kupiła. Byłam w nim kilka dni temu, ale nie zwracałam uwagi na takie coś jak Timotei. Zresztą nie nastawiałam się, że będzie, bo ten Rossmann najbliżej mojego domu jest ze wszystkim do tyłu (Noni dalej nie ma), a tu zdziwienie, bo było. Kupiłam szampon. Wzięłam ten do włosów normalnych, pachnie zieloną herbatą z czymś jeszcze w tle, aloes? Bardziej podobał mi się zapach tego szamponu do włosów suchych, miał zapach jakby orzechów czy czegoś, akurat zapach idealny na zimę, ale wolałam nie ryzykować. Szampon nie posiada certyfikatu, ale ma następujące informacje... Szampon jest w 99% ze składników pochodzenia naturalnego. 10% wszystkich składników pochodzi z upraw organicznych. W 95% jest biodegradowalny. Zawiera w 100% naturalną kompozycję zapachową. Ma 0% parabenów, siarczanów, barwników, silikonów. Wychodzi trochę drogo ten szampon, bo 100 ml Alterry to 4,05. Natomiast tutaj 100 ml wynosi 8,07, ale i tak się skusiłam. Opakowanie bardzo ładne, ma wypukłe coś na opakowaniu. No i to co cholernie kocham to otwiera się ku dołowi. Dzięki takiemu otwarciu produkt łatwo przesuwa się w dół i prawie w 100% nie osiada na ściankach jak w przypadku otwarcia na górze. Potwierdzone moim doświadczeniem.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-12-22 o 16:50
Stary 2011-12-22, 16:51   #1496
ckin2u
Zakorzenienie

no wlasnie ja tez bylam i certyfikatu nie ma, wiec nie wzielam
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 16:55   #1497
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
no wlasnie ja tez bylam i certyfikatu nie ma, wiec nie wzielam
No, ale po takim czasie już chyba trochę się na składach znasz? Musisz zaufać też trochę własnej wiedzy, bo co będzie jak wizaż padnie i odetniemy się od siebie? ^^

Treningi

Stary 2011-12-22, 16:59   #1498
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
No, ale po takim czasie już chyba trochę się na składach znasz? Musisz zaufać też trochę własnej wiedzy, bo co będzie jak wizaż padnie i odetniemy się od siebie? ^^

niby po takim czasie ale ja tu nie zagladalam dobre kilka miesiecy i nie jestem raczej na bieżąco a jednak jesli chodzi o wlosy - to nie chce ryzykowac...
wizaz raczej nie padnie, wiec sie o to nie martwie na razie :P
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-22, 17:00   #1499
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Mogłabym poprosić chłopaka, zeby kupił mi odzywkę z Timotei (studiuje w Łodzi, a tam podobno jest największy Ross w Polsce ), ale chyba już nie będę go wykorzystywać, zuzyje tę końcówkę Garniera avocado&karite która mi zostala
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-22, 18:04   #1500
margoltka
Wtajemniczenie

No i miałam szczęście Niestety mój mąż stał z miną "Błagam nie oglądaj tych głupot, chodź już szybko stąd", więc w sklepie nie miałam nawet czasu sprawdzić, czy szampon i odżywka mają jakiś certyfikat. Nie mają. Skład na moje oko laika chyba ok. Jednak nie znam się na tym czekam na Wasze zdanie co do niego. Pierwsza próba będzie jutro, za chwilę nakładam oleje (ze słodkich migdałów i kokos) i zabieram się za pieczenie ciasteczek

Przesyłam Wam zdjęcia rzeczy, które dosłownie złapałam w biegu. Wszystko bez certyfikatu Mam nadzieję, ze skład szamponu i odzywki czytelny. Ok zabieram się za ciasteczka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04736.jpg (64,0 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04745.jpg (67,4 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04746.jpg (73,0 KB, 41 załadowań)

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-12-22 o 18:06
margoltka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości