Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-22, 18:11   #1501
anakazar
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Właśnie napisałam mega dłuy post i się skasował i muszę pisać od nowa.

Byłam w Rossmannie, bo mama mnie poprosiła abym coś jej kupiła. Byłam w nim kilka dni temu, ale nie zwracałam uwagi na takie coś jak Timotei. Zresztą nie nastawiałam się, że będzie, bo ten Rossmann najbliżej mojego domu jest ze wszystkim do tyłu (Noni dalej nie ma), a tu zdziwienie, bo było. Kupiłam szampon. Wzięłam ten do włosów normalnych, pachnie zieloną herbatą z czymś jeszcze w tle, aloes? Bardziej podobał mi się zapach tego szamponu do włosów suchych, miał zapach jakby orzechów czy czegoś, akurat zapach idealny na zimę, ale wolałam nie ryzykować. Szampon nie posiada certyfikatu, ale ma następujące informacje... Szampon jest w 99% ze składników pochodzenia naturalnego. 10% wszystkich składników pochodzi z upraw organicznych. W 95% jest biodegradowalny. Zawiera w 100% naturalną kompozycję zapachową. Ma 0% parabenów, siarczanów, barwników, silikonów. Wychodzi trochę drogo ten szampon, bo 100 ml Alterry to 4,05. Natomiast tutaj 100 ml wynosi 8,07, ale i tak się skusiłam. Opakowanie bardzo ładne, ma wypukłe coś na opakowaniu. No i to co cholernie kocham to otwiera się ku dołowi. Dzięki takiemu otwarciu produkt łatwo przesuwa się w dół i prawie w 100% nie osiada na ściankach jak w przypadku otwarcia na górze. Potwierdzone moim doświadczeniem.
Sama skusiała bym się na niego,ale mam swój hitowy szampon i chyba nie chcę ryzykowaćChocia ż zawsze tż zużywa to co mi nie pasuje
Cytat:
No, ale po takim czasie już chyba trochę się na składach znasz? Musisz zaufać też trochę własnej wiedzy, bo co będzie jak wizaż padnie i odetniemy się od siebie? ^^
Wypluj to kobieto!!

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 18:20   #1502
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Dzisiaj cały dzień chodzę w tuszu. Nadal muszę się pilnować aby nie trzeć. Co mogę powiedzieć? Tusz nie tworzy pandy, a to już dobry znak.

Skład mojego szamponu z Timotei to: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol, Ascorbic Acid, Glycerin, Parfum, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Coco-Glucoside, Glyceryl Laurate, Glyceryl Oleate, Coconut Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Potassium Sorbate, Citral, Limonene.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-12-22, 18:20   #1503
dikanda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i miałam szczęście Niestety mój mąż stał z miną "Błagam nie oglądaj tych głupot, chodź już szybko stąd", więc w sklepie nie miałam nawet czasu sprawdzić, czy szampon i odżywka mają jakiś certyfikat. Nie mają. Skład na moje oko laika chyba ok. Jednak nie znam się na tym czekam na Wasze zdanie co do niego. Pierwsza próba będzie jutro, za chwilę nakładam oleje (ze słodkich migdałów i kokos) i zabieram się za pieczenie ciasteczek
Ja od tygodnia zastanawiam się nad kupnem szamponu i odżywki timotei z serii organic delight. W necie można przeczytać, że produkt posiada certyfikaty ecocert i cosmebio, jednak to bzdura, na opakowaniach nie ma nic na ten temat. Skład wydaje się być w porządku, jednak może ktoś kompetentny może się wypowiedzieć na ten temat))
dikanda jest offline  
Stary 2011-12-22, 18:21   #1504
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wypluj to kobieto!!
Czasami chciałabym aby padł, bo wkurzają mnie te głupie nakazy i zakazy. Ogólnie kierownictwo bym tutaj wymieniła i byłoby cacy. Zawsze się zastanawiałam, co by zrobili jakby to padło.

Treningi

Stary 2011-12-22, 18:55   #1505
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Właśnie napisałam mega dłuy post i się skasował i muszę pisać od nowa.

Byłam w Rossmannie, bo mama mnie poprosiła abym coś jej kupiła. Byłam w nim kilka dni temu, ale nie zwracałam uwagi na takie coś jak Timotei. Zresztą nie nastawiałam się, że będzie, bo ten Rossmann najbliżej mojego domu jest ze wszystkim do tyłu (Noni dalej nie ma), a tu zdziwienie, bo było. Kupiłam szampon. Wzięłam ten do włosów normalnych, pachnie zieloną herbatą z czymś jeszcze w tle, aloes? Bardziej podobał mi się zapach tego szamponu do włosów suchych, miał zapach jakby orzechów czy czegoś, akurat zapach idealny na zimę, ale wolałam nie ryzykować. Szampon nie posiada certyfikatu, ale ma następujące informacje... Szampon jest w 99% ze składników pochodzenia naturalnego. 10% wszystkich składników pochodzi z upraw organicznych. W 95% jest biodegradowalny. Zawiera w 100% naturalną kompozycję zapachową. Ma 0% parabenów, siarczanów, barwników, silikonów. Wychodzi trochę drogo ten szampon, bo 100 ml Alterry to 4,05. Natomiast tutaj 100 ml wynosi 8,07, ale i tak się skusiłam. Opakowanie bardzo ładne, ma wypukłe coś na opakowaniu. No i to co cholernie kocham to otwiera się ku dołowi. Dzięki takiemu otwarciu produkt łatwo przesuwa się w dół i prawie w 100% nie osiada na ściankach jak w przypadku otwarcia na górze. Potwierdzone moim doświadczeniem.
Zgadzam sie ze wszystkim powyższym
Byłam w rossie na centralnym - sa tam szampony i odżywki timotei i produkty noni.
Timotei wyglądą przepieknie mialam juz w ręku i odłożyłam........:confuse d: chyba jestem chora bardziej niz sądziłam....
Sekretny koniecznie pisz jak wrażenie po szamponie, bo ja ten sam chciałam wziąć co Ty masz
Cytat:
No i miałam szczęście Niestety mój mąż stał z miną "Błagam nie oglądaj tych głupot, chodź już szybko stąd", więc w sklepie nie miałam nawet czasu sprawdzić, czy szampon i odżywka mają jakiś certyfikat. Nie mają. Skład na moje oko laika chyba ok. Jednak nie znam się na tym czekam na Wasze zdanie co do niego. Pierwsza próba będzie jutro, za chwilę nakładam oleje (ze słodkich migdałów i kokos) i zabieram się za pieczenie ciasteczek

Przesyłam Wam zdjęcia rzeczy, które dosłownie złapałam w biegu. Wszystko bez certyfikatu Mam nadzieję, ze skład szamponu i odzywki czytelny. Ok zabieram się za ciasteczka
ale masz fajnie - odzywka i szampon wprawdzie nie do moich włosów, ale i tak zazdroszczę!
Stary 2011-12-22, 19:19   #1506
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Czasami chciałabym aby padł, bo wkurzają mnie te głupie nakazy i zakazy. Ogólnie kierownictwo bym tutaj wymieniła i byłoby cacy. Zawsze się zastanawiałam, co by zrobili jakby to padło.
Kierownictwo = właściciele A nie pamiętacie jak w zeszłym roku wszystko upadło??? Jakoś we wrześniu/październiku chyba... od razu telefony i smski pd zaprzyjaźnionych wizazanek i tak przez parę dni...

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-12-22, 19:21   #1507
Soph
Organizatorka

Cytat:

Przesyłam Wam zdjęcia rzeczy, które dosłownie złapałam w biegu. Wszystko bez certyfikatu Mam nadzieję, ze skład szamponu i odzywki czytelny. Ok zabieram się za ciasteczka
skład wygląda ok, chyba też go kupię, bo skończyłam szampon Alterry
z granatem i aloesem

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2011-12-22, 19:35   #1508
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kierownictwo = właściciele A nie pamiętacie jak w zeszłym roku wszystko upadło??? Jakoś we wrześniu/październiku chyba... od razu telefony i smski pd zaprzyjaźnionych wizazanek i tak przez parę dni...
Pamiętam...czułam się jak bez ręki

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-12-22, 19:43   #1509
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Mnie po szamponie z Alterry tym z granatem swędzi skóra głowy (wrażliwcem nie jestem) wracam do szamponu samorobionego to jest mój hit!!!)
auraria jest offline  
Stary 2011-12-22, 20:40   #1510
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze wszystkim powyższym
Byłam w rossie na centralnym - sa tam szampony i odżywki timotei i produkty noni.
Timotei wyglądą przepieknie mialam juz w ręku i odłożyłam........:confuse d: chyba jestem chora bardziej niz sądziłam....
Sekretny koniecznie pisz jak wrażenie po szamponie, bo ja ten sam chciałam wziąć co Ty masz
Dobrze Anula, specjalnie dla ciebie dzisiaj zamiast Babydream umyję tym. I nie mam wyrzutów, że go kupiłam, bo nie mam żadnego szamponu w zapasie.
A tak w ogóle miałam was spytać. Czy wam po pewnym czasie Babydream też zaczyna śmierdzieć? Mam tak ze wszystkim i z żelem i z szamponem i z kremem, o kremie kiedyś wspominałam. Nie ważne gdzie te produkty trzymam to mniej więcej po miesiącu zawsze zaczynają śmierdzieć. Może nie tyle śmierdzieć, co zmieniają zapach, konsystencja i cała reszta zostaje ta sama, więc ich nie wywalam tylko dalej używam.

Edit: Będę dzisiaj też testować peeling z Flos-Leku, też zdam relację.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-12-22 o 20:51
Stary 2011-12-22, 20:47   #1511
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze Anula, specjalnie dla ciebie dzisiaj zamiast Babydream umyję tym. I nie mam wyrzutów, że go kupiłam, bo nie mam żadnego szamponu w zapasie.
A tak w ogóle miałam was spytać. Czy wam po pewnym czasie Babydream też zaczyna śmierdzieć? Mam tak ze wszystkim i z żelem i z szamponem i z kremem, o kremie kiedyś wspominałam. Nie ważne gdzie te produkty trzymam to mniej więcej po miesiącu zawsze zaczynają śmierdzieć. Może nie tyle śmierdzieć, co zmieniają zapach, konsystencja i cała reszta zostaje ta sama, więc ich nie wywalam tylko dalej używam.
dziękuje!
Stary 2011-12-22, 20:51   #1512
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
dziękuje!
Ależ nie ma za co. Dla ciebie wszystko i jeszcze więcej.

Treningi

Stary 2011-12-22, 20:55   #1513
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Ależ nie ma za co. Dla ciebie wszystko i jeszcze więcej.

aktualnie robię za shreka - siedze w maseczce z zielonej glinki a pies chyba bierze mnie za kosmite......
Stary 2011-12-22, 21:07   #1514
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:

aktualnie robię za shreka - siedze w maseczce z zielonej glinki a pies chyba bierze mnie za kosmite......
Dobrze, że mój mnie nigdy tak nie odbiera. W ogóle mój pies kocha wszystko, co pachnie. Uwielbia perfumy, szampony i całą resztę. Jak umyję włosy to zaraz próbuje mi się w nie wycierać. Czasem pachnie perfumami ojca jak ściągnie jego bluzkę i się wytarza w nią pod naszą nieobecność.

Treningi

Stary 2011-12-22, 21:08   #1515
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Ja ostatnio zrobiłam sobie maseczkę BalmBalm, do której dosypalam ekstraktu z truskawki. Weszlam do wanny, a wychadzac z niej przelotem spojrzałam na siebie w lustrze i okropnie sie wystraszylam, ze mnie tak okropnie podraznilo, byłam cała czerwona a to ekstrakt tak zabarwil...

Czy są tu jakieś narciarki/snowbordzistki? Jakiego filtra używacie na stok?
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-22, 21:17   #1516
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze, że mój mnie nigdy tak nie odbiera. W ogóle mój pies kocha wszystko, co pachnie. Uwielbia perfumy, szampony i całą resztę. Jak umyję włosy to zaraz próbuje mi się w nie wycierać. Czasem pachnie perfumami ojca jak ściągnie jego bluzkę i się wytarza w nią pod naszą nieobecność.
Pies arystokrata - zwykłe burki za nic maja perfumy
Miałam juz wiele razy zapytac - jak tata?

Zetuzetia
Stary 2011-12-22, 21:43   #1517
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Pies arystokrata - zwykłe burki za nic maja perfumy
Miałam juz wiele razy zapytac - jak tata?
My też go arystokratą nazywamy albo jeszcze pucuś-glancuś.
Dobrze. Miał niedawno kontrolę oka i całej reszty i na szczęście wszystko jest dobrze. Ta sytuacja w ogóle go jakoś zmobilizowała o zadbanie o wzrok, bo już ledwo widzi (taka praca) i zapisał się do okulisty, tylko dłuuugie terminy.

Treningi

Stary 2011-12-22, 21:50   #1518
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
My też go arystokratą nazywamy albo jeszcze pucuś-glancuś.
Dobrze. Miał niedawno kontrolę oka i całej reszty i na szczęście wszystko jest dobrze. Ta sytuacja w ogóle go jakoś zmobilizowała o zadbanie o wzrok, bo już ledwo widzi (taka praca) i zapisał się do okulisty, tylko dłuuugie terminy.
To cieszę sie bardzo najwazniejsze, że się wziął za siebie

Dziewczyny znacie jakies fajne,naturalne kredki do brwi? Używała któraś? Bo za mną ostatnio chodzi.....
Stary 2011-12-22, 22:10   #1519
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
To cieszę sie bardzo najwazniejsze, że się wziął za siebie

Dziewczyny znacie jakies fajne,naturalne kredki do brwi? Używała któraś? Bo za mną ostatnio chodzi.....

Będę nudna, znowu. znam tylko z Benecos, tzn. widziałam, że są. Kosztują troszkę ponad 10 zł, więc nawet jakby był niewypał, to dużo się nie straci. Posiadają certyfikat BDIH.
http://photos01.redcart.pl/templates...0d7f3e0399.jpg

Treningi

Stary 2011-12-22, 22:19   #1520
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Będę nudna, znowu. znam tylko z Benecos, tzn. widziałam, że są. Kosztują troszkę ponad 10 zł, więc nawet jakby był niewypał, to dużo się nie straci. Posiadają certyfikat BDIH.
http://photos01.redcart.pl/templates...0d7f3e0399.jpg
A wiesz, że ja nawet szukałam z benecosa, ale nie znalazłam ....
widocznie kiepsko szukałam - poszukam raz jeszcze
Ty to zawsze wszystko wyszperasz!!!
Stary 2011-12-22, 22:45   #1521
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Jak dobrze mieć Was. Chociaż od dłuższej pory zajmuje się tylko podczytywaniem, to teraz muszę podziękować o informacji o szamponach timotei. Na pewno kupię
margoltka koniecznie zdaj relację jak się sprawuje
a ja właśnie siedzę z włosami świeżo po hennie, zamawiałam na khadi i dostałam gratis herbatkę suszoną owocową, jak miło

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-12-22 o 22:48
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-12-22, 23:01   #1522
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś narciarki/snowbordzistki? Jakiego filtra używacie na stok?
ech, z tymi filtrami... na stok radzilabym jednak skok w bok z filtrami chemicznymi. mineralne zbyt latwo sie wytra - to gogle, to szal, a i czasem wysmarkac sie trzeba mysle, ze dobrym kompromisem bylby filtr Annemarie Börlind - czyli baza naturalna, filtry chemiczne.
ja poki co musze wykonczyc moje zapasy, ale jak w koncu wykoncze , to sprawie sobie AMB
cloche jest offline  
Stary 2011-12-22, 23:18   #1523
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
A wiesz, że ja nawet szukałam z benecosa, ale nie znalazłam ....
widocznie kiepsko szukałam - poszukam raz jeszcze
Ty to zawsze wszystko wyszperasz!!!
Oj tam, oj tam.

Zdaję relacje.
Żel pod prysznic, Suhada - wreszcie po 3 miesiącach wykończyłam Babydream. Miałam początkowo wziąć Alterrę, którą kupiłam jeszcze we wrześniu, ale Suhady mam dwie, więc zrobię na zasadzie Suhada-Alterra-Suhada, ale do sedna. Na opakowaniu jest napisane, że żel jest kremowy i ja się z tym zgadzam. Bardzo dobrze się pieni, dobrze myje, ma piękny zapach, mi odpowiada. Po jednym użyciu na razie stawiam +5/6

Peeling, Flos-Lek - na razie jestem średnio zadowolona. Nawilża świetnie to fakt i tutaj duży plus, nie trzeba już olejku czy balsamu. A świadomość, że to nawilżenie to nie zasługa okropnej parafiny tym bardziej cieszy, ale peeling ciężko się rozprowadza i dosyć szybko znika, no ale może nie umiem się nim obsługiwać jeszcze. Zawsze miałam peeling Joanny, a potem z Alterry, więc zupełnie inne konsystencje. Skóra po użyciu jest gładka, więc to też na plus, zapach obłędny, cytrusowy, ale nie taki jak środki do czystości tylko jak cytrynka. Po jednym użyciu daję -4/4 na 6.
Aaa i szczypie, wiadomo, bo to solny. Nie wiem czemu szczypał mnie sutek chociaż żadnej ranki tam nie zauważyłam.

Szampon, Timotei - Zawsze jak używam szamponu pierwszy raz to bez wspomagaczy takich jak np. odżywka, zawsze chcę sprawdzić jak dany szampon (czy coś innego) sprawuje się samo. Nie wiedziałam ile szamponu wziąć, więc brałam na oko. Szampon mało się pieni. Mniej niż Alterra, ale to mogę wybaczyć, bo Alterra posiada SCS, ale on się pieni mniej niż Babydream, a to już zaskoczenie. Ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza. Zaraz sprawdzę jak się po nim włosy rozczesuje. Na razie daję +4/6 (Po czesaniu edytuję ocenę )

Treningi

Stary 2011-12-23, 00:10   #1524
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Mnie po szamponie z Alterry tym z granatem swędzi skóra głowy (wrażliwcem nie jestem) wracam do szamponu samorobionego to jest mój hit!!!)
poproszę o przepis ( chyba, że już w tym wątku podawałaś to poszukam)

Moje wrażenia po zastosowaniu kosmetyków alva rhassoul są bardzo pozytywne.
Wczoraj wieczorem pierwszy raz użyłam spray'u, (nie stosowałam kremu) i faktycznie kontroluje wydzielanie sebum. Skóra nie jest sucha ale też się nie przetłuszcza. Dzisiaj obudziłam z ładną matową twarzą ( zwykle rano strefa T jest przetłuszczona). Wydaje mi się że dzisiaj też mój makijaż pozostał dłużej matowy niż zwykle.
Dzisiaj wieczorem zastosowałam krem oczyszczający.Ma gęstą konsystencję ale nie jest tłusty, matowi skórę i sprawia takie wrażenie jakby zawierał cynk ( jak kremy na odparzenia, czy maść cynkowa) ale chyba nie ma go w składzie.

Nie wiem czy te kosmetyki sprawdzą się przy poważniejszym trądziku ale myślę,że do problemów z przetłuszczeniem będą super.
Stary 2011-12-23, 07:39   #1525
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Ja mam mnóstwo kredek do brwi (z wiadomych względów i co uważam za najważniejsze - to dobrze dobrać kolor
Aktualnie u mnie hitem jest Korres - dobry kolor dla mnie i się nie wyciera (samoczynnie)... chociaż bardzo niewydajna,dużo odchodzi przy ostrzeniu,mięciutka... jednak jestem zadowolona

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-12-23, 08:28   #1526
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Oj tam, oj tam.

Zdaję relacje.
Żel pod prysznic, Suhada - wreszcie po 3 miesiącach wykończyłam Babydream. Miałam początkowo wziąć Alterrę, którą kupiłam jeszcze we wrześniu, ale Suhady mam dwie, więc zrobię na zasadzie Suhada-Alterra-Suhada, ale do sedna. Na opakowaniu jest napisane, że żel jest kremowy i ja się z tym zgadzam. Bardzo dobrze się pieni, dobrze myje, ma piękny zapach, mi odpowiada. Po jednym użyciu na razie stawiam +5/6

Peeling, Flos-Lek - na razie jestem średnio zadowolona. Nawilża świetnie to fakt i tutaj duży plus, nie trzeba już olejku czy balsamu. A świadomość, że to nawilżenie to nie zasługa okropnej parafiny tym bardziej cieszy, ale peeling ciężko się rozprowadza i dosyć szybko znika, no ale może nie umiem się nim obsługiwać jeszcze. Zawsze miałam peeling Joanny, a potem z Alterry, więc zupełnie inne konsystencje. Skóra po użyciu jest gładka, więc to też na plus, zapach obłędny, cytrusowy, ale nie taki jak środki do czystości tylko jak cytrynka. Po jednym użyciu daję -4/4 na 6.
Aaa i szczypie, wiadomo, bo to solny. Nie wiem czemu szczypał mnie sutek chociaż żadnej ranki tam nie zauważyłam.

Szampon, Timotei - Zawsze jak używam szamponu pierwszy raz to bez wspomagaczy takich jak np. odżywka, zawsze chcę sprawdzić jak dany szampon (czy coś innego) sprawuje się samo. Nie wiedziałam ile szamponu wziąć, więc brałam na oko. Szampon mało się pieni. Mniej niż Alterra, ale to mogę wybaczyć, bo Alterra posiada SCS, ale on się pieni mniej niż Babydream, a to już zaskoczenie. Ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza. Zaraz sprawdzę jak się po nim włosy rozczesuje. Na razie daję +4/6 (Po czesaniu edytuję ocenę )

A jak włoski wygladają po wyschnięciu? Błyszczą? Są uniesione u nasady czy niekoniecznie?
A może ten peeling jest dla Ciebie za ostry na biust? Nie masz podraznionej skóry?
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja mam mnóstwo kredek do brwi (z wiadomych względów i co uważam za najważniejsze - to dobrze dobrać kolor
Aktualnie u mnie hitem jest Korres - dobry kolor dla mnie i się nie wyciera (samoczynnie)... chociaż bardzo niewydajna,dużo odchodzi przy ostrzeniu,mięciutka... jednak jestem zadowolona
Dziękuję one w aptekach są prawda? Czy coś pochrzaniłam.....
Ja chyba jakiś nie za ciemny brąz wezmę - jak myslisz, dobry będzie dla mnie? Nie chciałabym żeby była bardzo widoczna, bo bedę durnie wyglądać....
Stary 2011-12-23, 08:38   #1527
T'ai
Zakorzenienie

Dziewczyny chciałam wam życzyć Wesołych Świąt
radości, zdrowia, spokoju oraz spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku wypoczywajcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CHOINKA.jpg (29,9 KB, 7 załadowań)
T'ai jest offline  
Stary 2011-12-23, 09:11   #1528
margoltka
Wtajemniczenie

Ech dziewczyny plany miałam wielkie, z ich wykonaniem było trochę gorzej. Zachciało mi się ciastek z buzią renifera (mam dopiero noski przyklejone). Jutro dopiero użyję nowych włosowych nabytków. Wczoraj stwierdziłam, że po pierwsze nie mam już siły na olejowanie, po drugie nie chcę myć włosów codziennie. A wiadomo na Wigilię jakiś fryz by się przydał Mam nadzieję, że nie będę żałowała i Timotei będzie poprawny na tyle, że nie będę musiała myć głowy dwa razy. Relacje zatem zdam po świętach.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2011-12-23, 09:42   #1529
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:

A jak włoski wygladają po wyschnięciu? Błyszczą? Są uniesione u nasady czy niekoniecznie?
A może ten peeling jest dla Ciebie za ostry na biust? Nie masz podraznionej skóry?
Tyle, że ja biustu nie peelingowałam, niechcący się gdzieś dostało.
Co do szamponu. Rozczesanie, REWELACJA! 6 na 6. Rozczesywanie to była bułka z masłem, czułam się jakbym miała odżywkę na włosach, coś niesamowitego!. Ja włosy rozczesuje zawsze jak są w połowie mokre w połowie suche. Nigdy się jeszcze z czymś takim nie spotkałam. A dzisiaj włosy są mięciutkie i sypkie. Ogólna ocena szamponu (na razie) wzrasta na +5/6.

P.S. Co do uniesienia u nasady to ja mam za grube i za długie włosy aby u mnie był taki efekt to po pierwsze, a po drugie moje włosy nigdy nie chciały się unosić. Kiedyś fryzjerka mi je uniosła, wszystko ładnie pięknie, a po 20 minutach poszły w dół. Powiedziała mi, że takie włosy po prostu mam. Taki efekt miałam i przy krótkich włosach (do ramion) i teraz przy długich. Moje włosy w ogóle żyją własnym życiem.

Edit: Co do tuszu, to przeżył wczoraj ekstremalne warunki. Nałożyłam go na rzęsy rano, a wieczorem nadal był widoczny, nie tworzy pandy. O 19 szłam na fitness (chodzę tam od równo 2 miesięcy i ćwiczę 6 dni w tygodniu (nie pytajcie czemu to przed wami ukrywałam )). Wczoraj były zajęcia z najbardziej wymagającą instruktorką, nadawałaby się do wojska, a jakby tego było mało zrobiła nam ćwiczenia jakie robią codziennie na rozgrzewkę (im to zajmuje 15 minut, nam zajęło 40) instruktorzy. Uprzedzała, że można wymiotować, że może potem byś słabo, bo spada cukier. Mi np. telepały się ręce od adrenaliny. I tusz to przeżył, nie rozmazał się. Nie spociłam się jakoś bardzo, bo to było bardziej na wytrzymałość, ale też nie byłam idealnie sucha i na pewno nie raz nie dwa przetarłam oczy, a on nadal się trzymał. Więc wczoraj go sprawdziłam w mega warunkach normalnie jak z reklamy.

Treningi

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-12-23 o 10:01
Stary 2011-12-23, 10:46   #1530
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ech, z tymi filtrami... na stok radzilabym jednak skok w bok z filtrami chemicznymi. mineralne zbyt latwo sie wytra - to gogle, to szal, a i czasem wysmarkac sie trzeba mysle, ze dobrym kompromisem bylby filtr Annemarie Börlind - czyli baza naturalna, filtry chemiczne.
ja poki co musze wykonczyc moje zapasy, ale jak w koncu wykoncze , to sprawie sobie AMB
Powiedz coś więcej o tym filtrze Szukałam, ale znalazłam tylko krem na dzień z filtrem naturalnym tej firmy.
Ghost19 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości