Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-29, 20:53   #1651
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Mnie jeszcze ta maseczka kusi ktoś ją miał i sie wypowie o składzie?

Wiecie co, ja kolejny raz doszłam do wniosku, że mydlo i rekawica do peelingu to najlepszy peeling do paszczy..... Mam taką zielona rękawice elizabeth arden, ale ona wyglada jak te normalne rękawice, kolorowe z rossa. Namydliłam ją kokosowym tuli i pomasowałam delikatnie twarz - super sie sprawdza. Chyba wykoncze te peelingi co mam i sobie odpuszczę w przyszłości kupowanie kolejnych, bo i tak rekawica lepiej działa i bardziej mi pasuje.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
co do kremu pod oczy...jeśli o ten chodzi
http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/.../krem_pod_oczy
to właśnie go skończyłam...mogę go porównać do tego z kofeiną, który obie mamy
o ile ten kofeinowy jest treściwy i myśle że dość porządnie nawilża (we mnie się nie wchłania ale to już inny problem) to ten z yr - po sekundzie nie będziesz nawet wiedziała czy w ogóle go nałożyłaś...jest jak takie nic...jest bardzo lekki, momentalnie się wchłania (nawet we mnie) i nie daje żadnych efektów oprócz baaaardzo delikatnego nawilżenia...usuwanie sińców - zapomnij...
ocena ogólna - nie warto, no chyba że masz problem z nadwrażliwością (podrażnienie spojówek - ja tak mam) to wtedy można się na niego skusić bo jest to krem który raczej nie spowoduje łzawienia

z serii bio z yr mam również to
http://www.yves-rocher.com.pl/serum_...jace_do_twarzy
jeśli kogoś zainteresuje moge napisać co o nim myśle
mnie bardzo interesuje
no niezbyt zachęcająco z tym kremem. Ciekawe jakie beda moje wrazenia.
anula_ga jest offline  
Stary 2011-12-29, 20:55   #1652
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

O jakim kremie kofeinowym mowicie?
Anula, spróbuj szmatek z mikrofibry, to mało tego, że pokończysz peelingi, to je wyrzucisz:P

jp91 jest offline  
Stary 2011-12-29, 21:02   #1653
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Ja własnie jestem po parówce z kilkoma kropelkami olejku grejfrutowego (twarz nasmarowalam mieszanką olejku rycynowego, lnianego i kropelką tamanu), po tym masaż szmatką z mikrofibry. Pory maksymalnie oczyszczone, dziurki było widać pózniej jeszcze zamknelam je lodowatą wodą

Dostałam od mamy odzywkę z Timotei Organic, dam jutro znać jak działa
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-29, 21:06   #1654
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za propozycje,ale ja mam tyle tych kremów na dzień/na noc,że nawet na następny się nie nakręcam.

Wezmę ten szmapon i krem pod oczy i chyba tyle
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze ta maseczka kusi ktoś ją miał i sie wypowie o składzie?

Wiecie co, ja kolejny raz doszłam do wniosku, że mydlo i rekawica do peelingu to najlepszy peeling do paszczy..... Mam taką zielona rękawice elizabeth arden, ale ona wyglada jak te normalne rękawice, kolorowe z rossa. Namydliłam ją kokosowym tuli i pomasowałam delikatnie twarz - super sie sprawdza. Chyba wykoncze te peelingi co mam i sobie odpuszczę w przyszłości kupowanie kolejnych, bo i tak rekawica lepiej działa i bardziej mi pasuje.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

mnie bardzo interesuje
no niezbyt zachęcająco z tym kremem. Ciekawe jakie beda moje wrazenia.
Anie (ze tak hurtowo do was obu sie zwroce), mi ten krem do oka bardzo pasowal wrecz przekonal mnie do kremow pod oczy! bo to byl pierwszy po serii niepowodzen ocznych a mialam tez takie "lepszejsze" - z aptecznych i ten z clinique... wszystko mnie podraznialo i nic nie dawalo. a ja wymagan nie mialam praktycznie - wiec olalam sprawe. ale dostalam ten krem w promocji i bylam naprawde mile zaskoczona owszem wchlania sie ladnie, ale przez to nada sie na dzien. nic nie podraznia, delikatnie nawilza.
serum tez mialam, na poczatku mialam problemy z jego zastosowaniem i sie jakos lepilam po nim. potem po prostu mniej nakladalam, szybko rozsmarowywalam i nie dotykalam twarzy przez chwile - jak sie wchlonelo, to twarz byla gladka. takie ziolowe dosyc, ciekawe... nie pogardzilabym, bo ja takie zielska lubie, ale troche drogie i poki co nie mam i zyje
mialam tez tonik lawendowy z tej serii i uwazam, ze swietny jest podobno krem na dzien tez chwala... ja tylko macalam w sklepie i kusil, ale tyle tych smarowidel mam...
szampony polecam! i ten pokrzywowy i stymulujacy niby takie fajne oczyszczajace, a nie mam problemow z rozczesywaniem klaczyn po nich... i wydajne sa!
maska, ktora Anula zalinkowalas, jest przefajna skladowo u mnie przeszla, ale mozliwe, ze zapach przycmil co nieco i nie doczytalam... pachnie oblednie... najbardziej lubilam ja dawac na wlosy i po splukaniu z wlosow jeszcze sie merdalam w tej pachnacej wodzie, zeby skorze ciala tez sie troche dostalo. zapach utrzymywal sie na wlosach caly dzien i wszyscy mnie obwachiwali z rozmarzonym wzrokiem
cloche jest offline  
Stary 2011-12-29, 21:29   #1655
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anula, spróbuj szmatek z mikrofibry, to mało tego, że pokończysz peelingi, to je wyrzucisz:P
Ja mam mikrofibre od jakigos czasu, le tylko raz jej uzyłam.....
Ta rękawica mozcniej peelinguje, szmatka taka delikatna. Ale może jeszcze dam jej szanse
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Anie (ze tak hurtowo do was obu sie zwroce), mi ten krem do oka bardzo pasowal wrecz przekonal mnie do kremow pod oczy! bo to byl pierwszy po serii niepowodzen ocznych a mialam tez takie "lepszejsze" - z aptecznych i ten z clinique... wszystko mnie podraznialo i nic nie dawalo. a ja wymagan nie mialam praktycznie - wiec olalam sprawe. ale dostalam ten krem w promocji i bylam naprawde mile zaskoczona owszem wchlania sie ladnie, ale przez to nada sie na dzien. nic nie podraznia, delikatnie nawilza.
serum tez mialam, na poczatku mialam problemy z jego zastosowaniem i sie jakos lepilam po nim. potem po prostu mniej nakladalam, szybko rozsmarowywalam i nie dotykalam twarzy przez chwile - jak sie wchlonelo, to twarz byla gladka. takie ziolowe dosyc, ciekawe... nie pogardzilabym, bo ja takie zielska lubie, ale troche drogie i poki co nie mam i zyje
mialam tez tonik lawendowy z tej serii i uwazam, ze swietny jest podobno krem na dzien tez chwala... ja tylko macalam w sklepie i kusil, ale tyle tych smarowidel mam...
szampony polecam! i ten pokrzywowy i stymulujacy niby takie fajne oczyszczajace, a nie mam problemow z rozczesywaniem klaczyn po nich... i wydajne sa!
maska, ktora Anula zalinkowalas, jest przefajna skladowo u mnie przeszla, ale mozliwe, ze zapach przycmil co nieco i nie doczytalam... pachnie oblednie... najbardziej lubilam ja dawac na wlosy i po splukaniu z wlosow jeszcze sie merdalam w tej pachnacej wodzie, zeby skorze ciala tez sie troche dostalo. zapach utrzymywal sie na wlosach caly dzien i wszyscy mnie obwachiwali z rozmarzonym wzrokiem
Mów mi tak jeszcze
Jak ten olejek do masazu z arganem bedzie ok to chyba i na maske sie skusze przy nastepnej promocji tym bardziej, ze szukam jakiejs maski z rhassoul ostatnio, bo glinka mi sie skończyła.
anula_ga jest offline  
Stary 2011-12-29, 22:09   #1656
aga89s
Rozeznanie

właśnie sobie przypomniałam, że mój brat przywlókł do domu takie fajne kolorowa szmatki z mikrofibry, chyba podkradnę, nikt nie zauważy też sobie zrobię taki peeling

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2011-12-29, 22:58   #1657
nieshya
Zadomowienie

Cytat:
Cloche, kusisz tym YR
Był czas, że byłam fanką ich kosmetyków, ale w miarę poznawania rynku kosmetycznego znalazłam lepsze odpowiedniki ich produktów.
Ale to było wtedy jak nie mieli kosmetyków bio certyfikowanych - w sumie mam od nich 2 kupony - jeden na -40%, a drugi na 2 w cenie 1 - może je wykorzystam, hmmm ...
nieshya jest offline  
Stary 2011-12-30, 00:44   #1658
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
o tym
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/pl/p/100P...-Eye-Cream/306

Chyba się powtórzę bo nie chciałabym być źle zrozumiana…krem pod oczy yr jest ok ale dla osób młodych, których skóra nie ma zbyt dużych wymagań, bardzo szybko się wchłania, delikatniutko nawilża i nie powoduje podrażnień co dla wielu może być istotną właściwością… ja wymagam jednak czegoś więcej dlatego napisałam, że nie warto, ale każdy ma inne potrzeby…

Zanim opisze serum może najpierw coś o mojej cerze…trądzik (już teraz w łagodnej wersji), tłusta cera z porami zapchanymi wągrami, przesuszona od wszelkich moich eksperymentów :P

Oceniając kosmetyki generalnie nie biorę pod uwagę zapachu, koloru i konsystencji (oczywiście mogę je opisać) bo większość produktów naturalnych jest dość problemowa w użyciu i zazwyczaj pachnie mniej lub bardziej intensywnie jakimiś ziołami (przynajmniej ja takie stosuje), co w ogóle mi nie przeszkadza bo mój mózg już dawno się przestawił, że to co niemiłe dla oka i nozdrzy zazwyczaj jest pożądane przez nasze ciało i cały organizm- dla mnie liczą się tylko efekty

Odnośnie serum z tej firmy…wciąż je posiadam i używam…serum ma postać ciemnożółtej zawiesiny o dość intensywnym ziołowym zapachu…do jednokrotnego użycia wystarczą 3 duże krople dawkowane przez załączoną pipetę - jedną rozsmarowuje na czole, po jednej aplikuje też na każdy policzek i rozsmarowuje na reszcie twarzy…zwiększona ilość serum faktycznie powoduje niepotrzebną lepkość…nałożony na czystą twarz u mnie szału nie robi…stosuje go na dzień jako nawilżający wspomagacz w momentach kiedy wysuszę się na wiór jakąś nieudaną kuracją…dla mnie spełnia on rolę dobrze nawilżającego toniku, na który i tak trzeba nałożyć ulubiony krem…serum raczej nie ma minusów, może oprócz ceny, ale w yr są wieczne promocje więc można polować na okazje…generalnie je lubię…jest lekkie, nietłuste, szybko się wchłania, nawilża, nie podrażnia…myślę, że użyty solo mógłby zaspokoić potrzeby cery normalnej

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2011-12-30 o 01:54
promolcia jest offline  
Stary 2011-12-30, 01:14   #1659
nieshya
Zadomowienie

Jest też dostępny i TU - nie sugeruj się ceną, bo pojemność jest mniejsza

Edytowane przez nieshya
Czas edycji: 2011-12-30 o 01:16
nieshya jest offline  
Stary 2011-12-30, 02:00   #1660
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
szukam jakiejs maski z rhassoul ostatnio, bo glinka mi sie skończyła.

Anula
, ja się uśmiecham do tego olejku YR może jak się doturla, to uskutecznimy jakąś wymiankę (maluśka odlewka w zamian za rhassoul, albo cuś z moich wątków )... wybacz bezpośredniość
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2011-12-30, 08:15   #1661
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Grażka, czy Ty dla siebie też kupowałaś ten krem Alverde sensitive? Otwierałaś go? Ja jestem obecnie w trakcie używania. Na razie używam solo pod filtr. Bardzo fajnie nawilża. Tylko mam takie pytanie: czy u Ciebie też tak bardzo jedzie alkoholem? Normalnie na początku tak jakbym spirytusem się smarowała. Później na szczęście wietrzeje.
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-12-30, 08:20   #1662
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Zai, jakiego filtru używasz?
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-30, 08:26   #1663
zai
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Zai, jakiego filtru używasz?
Zetuzetia, używam tego . Jedyny filtr, który nie robi mi kuku i całkiem przyzwoicie się wchłania.

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-12-30, 08:28   #1664
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Dziękuję strasznie mi się podoba jego opakowanie
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-30, 09:45   #1665
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

W sprawie serii bio od Yves Rocher - ja miałam to serum z pipetą w opakowaniu i baaardzo mi się podobało (uwaga - alkoholowe!) natomiast tonik masakrycznie mnie uczulił, tak samo ten krem pod oczy ale ja jestem bardzo uczulona na rumianek na alkohol (na szczęście mniej

Anakazar Kochanie - Ty miałaś krem tonujący z Rat&Rub??????
Napisz mi proszę jak z jego właściwościami pielęgnacyjnymi
Bo filtr niziutki,ale stabilny (w sensie,że nie chemiczny???)

Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-12-30 o 09:46
mhm0808 jest offline  
Stary 2011-12-30, 09:52   #1666
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Mogłaby któraś z Was ocenić krem z filtrem Eco cosmetics dla dzieci? Skład: Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin,Punica Granatum Extract*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract*, Olea Europaea Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum.
* organically grown

To jest ten krem
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-30, 09:53   #1667
ranka
Kici kici miau miau

nie wiem czy wiecie ale YR zaczyna wchodzic na rynek azjatycki a w zwiazku z tym podobnie jak Loccitane bedzie testowac na zwierzetach dla mnie takie kosmetyki nic nie maja wtedy wspolnego z ekologia
ranka jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:02   #1668
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Cytat:
Naprawdę Anula? A nie szoruje za bardzo? Jp91, a jak ta ściereczka? zawsze mnie dziwiło jak to może peelingować, a nie tylko myć, no ale ja głupia w tym temacie. Byłoby super to używać, bo peelingu do twarzy nie mam od roku i używam Alterry tej do ciała, ale dla mnie efekt na ciele bardzo mały, a na twarzy taki sobie, nawet nie średni. Wszystkie peelingi do twarzy, typowe peelingi (pisałam wam kiedyś, że nie lubię żelów peelingujących, maseczek peelingujących itd.) kosztują ponad 100 zł. No i gdybym miała taką ściereczkę cyz coś to kolejny kosmetyk mniej bym w mojej kolekcji miała.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Zetuzetia, używam tego . Jedyny filtr, który nie robi mi kuku i całkiem przyzwoicie się wchłania.
Ooo, nie znam tego kremu. Ma bardzo ładne opakowanie. A jaki ma skład?

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
nie wiem czy wiecie ale YR zaczyna wchodzic na rynek azjatycki a w zwiazku z tym podobnie jak Loccitane bedzie testowac na zwierzetach dla mnie takie kosmetyki nic nie maja wtedy wspolnego z ekologia
Tak to już jest. Czasem kosmetyk jest ekologiczny, ale nie jest naturalny i odwrotnie. To tak samo jak większość nie powinna kupować Alterry, bo niby sama w sobie nie testuje i w ogóle, ale pieniądze idą dla Rossmanna, który testuje. Jednak ja tak rygorystyczna nie jestem, bo nic bym nie kupiła. Identyczna sytuacja, ma się przecież z Sanoflore, o której już mówiła Sicilia.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:07   #1669
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Sekretny, pozwolę sobie odpowiedzieć :P sciereczka wcale taka delikatna nie jest, mnie zdążyło się nią nieźle twarz podraznić. Mnie całkowicie zastąpiła peeling; ścieram nią żel do mycia twarzy/mydło i mam takie poczucie, że twarz jest idealnie wyczyszczona. Ręką czegoś takiego nie osiągniemy
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:21   #1670
anula_ga
Zakorzenienie

Promolcia dziękuje Ci za opinię

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Anula, ja się uśmiecham do tego olejku YR może jak się doturla, to uskutecznimy jakąś wymiankę (maluśka odlewka w zamian za rhassoul, albo cuś z moich wątków )... wybacz bezpośredniość

Dam znac jak przyjdzie wydaje mi się, że powinien być fajny.... Sprawdzimy
Przypomniałas mi o watku wymiankowym......... miesiąc temu miałam go uaktualnić i dorzucic duzo rzeczy.... ale kiedyś się wezmę!!
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Naprawdę Anula? A nie szoruje za bardzo? Jp91, a jak ta ściereczka? zawsze mnie dziwiło jak to może peelingować, a nie tylko myć, no ale ja głupia w tym temacie. Byłoby super to używać, bo peelingu do twarzy nie mam od roku i używam Alterry tej do ciała, ale dla mnie efekt na ciele bardzo mały, a na twarzy taki sobie, nawet nie średni. Wszystkie peelingi do twarzy, typowe peelingi (pisałam wam kiedyś, że nie lubię żelów peelingujących, maseczek peelingujących itd.) kosztują ponad 100 zł. No i gdybym miała taką ściereczkę cyz coś to kolejny kosmetyk mniej bym w mojej kolekcji miała.
.
Zdarzyło mi się, że sobie zdarłam skórę rękawicą ale teraz już mi sie nie zdarza, kwestia wyczucia. Dla mnie ściereczka za delikatna, szczególnie, że jakikolwiek peeling robie rzadko i mało regularnie. Rękawica tez świetna do ciała twarz delikatniej masuje a ciało to już na całego! Ale wez tez pod uwagę, że ja nie mam juz takiej delikatnej skóry jak Ty
anula_ga jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:22   #1671
zai
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Ooo, nie znam tego kremu. Ma bardzo ładne opakowanie. A jaki ma skład?
Składu nie podam bo na opakowaniu są krzaczki. A pudełeczko dawno wyrzuciłam.

zai jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:57   #1672
ranka
Kici kici miau miau

Sekretny ja tez nie jestem rygorystyczna ale kupuje kosmetyki nie testowane, jednak to ze naleza do firm ktore testuja to juz ja na to nie patrze. np. kupuje w Rossmanie ale kosmetyki nietestowane.
ranka jest offline  
Stary 2011-12-30, 12:07   #1673
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Super Cloche
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
W sprawie serii bio od Yves Rocher - ja miałam to serum z pipetą w opakowaniu i baaardzo mi się podobało (uwaga - alkoholowe!) natomiast tonik masakrycznie mnie uczulił, tak samo ten krem pod oczy ale ja jestem bardzo uczulona na rumianek na alkohol (na szczęście mniej

Anakazar Kochanie - Ty miałaś krem tonujący z Rat&Rub??????
Napisz mi proszę jak z jego właściwościami pielęgnacyjnymi
Bo filtr niziutki,ale stabilny (w sensie,że nie chemiczny???)
Miałam goMoja ocena jest w kwc.
Krem jest świetny.Nawilża,nie czułam po nim,że muszę nałożyć coś jeszcze.Migiem się wchłania.Daje delikatny bardzo kolorekTyle tylko,że go szybko oddałam,bo nie jestem pewna ale to chyba on mnie lekko zapychałUżywała m w tym czasie kilku nowości i nie jestem pewna czy to on mnie załatwił czy coś innego.
Ja najpierw kupiłam ten średni beżyk,ale dla mnie za ciemny.Oddałam go koleżance,która powiedziała,że nigdy lepszego kremidła nie miała i niedawno zamawiałam jej 2 opakowanie.
Czy ma filtr chemiczny to nie wiem,bo aż tak się nie znamZapytaj Sicili-ona też go miała i była z niego zadowolona.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-12-30, 12:08   #1674
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Ja również należę do miłośniczek ściereczek z mikrofibry, jestem bardzo zadowolona. Peeling w zależności od nacisku (intensywności) jest albo delikatny, albo mocniejszy więc mam kilka rodzajów i to z jednej ściereczki. Pięknie oczyszcza, usuwa suche skórki po Tri itp. itd.
Minus pranie, ale kupiłam kilka i robię pranie hurtem i po problemie.
auraria jest offline  
Stary 2011-12-30, 13:12   #1675
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Ja też preferuję peeling ściereczką Mam z rossmana taką z nanosrebrem, teoretycznie higieniczniejszą Tak jak Auraria zauważyła - intensywność peelingu można stopniować w zależności od potrzeb. Najczęściej używam jej po namydleniu twarzy mydłem węglowym albo z glinką, a w planach mam zmywanie nią maseczki glinkowej, tylko boję się, czy ją potem ręcznie dopiorę (testuję właśnie samorobioną pastę na wzór Lushowego Dark Angels - z rhassoul i węglem ).

Anula to czekam niecierpliwie Ja się muszę z moimi biochemicznymi nabytkami ogarnąć i też pouzupełniać swój wątek...
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2011-12-30, 13:33   #1676
jp91
Wtajemniczenie

Sekretny, ściereczka zdziera skórę w zależności od tego jak mocno ją przyciśniesz. Na początku też bawiłam się w pranie ręczne, wygotowywanie itd. W końcu jedną szmatkę pocięłam na małe kwadraciki i wyrzucam je po każdym użyciu. W ten sposób jedna szmatka starcza mi na bardzo długo, mam pewność, że jest czysta i nic się w niej nie zalęgnie. I to za cenę 3 zł w biedronce raz na miesiąc lub dłużej.
Przy pierwszych użyciach może podrażnić skórę i można mieć wrażenie, że nas wysypało, ale wystarczy przetrzeć skórę olejkiem herbacianym i do rana nie będzie śladu. Pryszcze, nawet te maleńkie pod skórą same znikają.

jp91 jest offline  
Stary 2011-12-30, 13:37   #1677
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

jp91, świetne zestawienie olejów i hydrolatow, bardzo mi sie przyda
zetuzetia jest offline  
Stary 2011-12-30, 13:45   #1678
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
jp91, świetne zestawienie olejów i hydrolatow, bardzo mi sie przyda
eee juz stare i dawno nie robiłam aktualizacji. W internecie można znaleźć o wiele wiecej takich tabel.

jp91 jest offline  
Stary 2011-12-30, 14:29   #1679
anula_ga
Zakorzenienie

To tylko ja mam taki pancerny ryj, że mikrofibra tak mnie słabo peelinguje?
Czy może za rzadko w ogóle robie peeling?
anula_ga jest offline  
Stary 2011-12-30, 14:46   #1680
jp91
Wtajemniczenie

hahahha to kup jakas grubsza moze? Albo po prostu ciesz sie, że masz grubą skórę i nie będziesz miała długo zmarszczek. Jak często robisz peeling? Ja różnie czasem raz w tygodniu, czasem częściej a potem zostawiam buzie w spokoju na dwa tygodnie.

jp91 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości