Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-10, 08:04   #2281
anakazar
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Dla mnie też yesik jest średni-żadnego szału. Aniu a jak Ci podszedł ten szampon z khadi z samą amlą?

Spray jest na mojej liściechyba kupię. Dziewczynki a korektor warto nabyć?
Umyłam nim 3 razy włosy i jeszcze bardziej przyspieszył mi przetłuszczanie się skalpu.Różnica nie wyczuwalna między nimi jest w wyglądzie włosów,jedynie trochę w zapachu
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Ciekawa jestem detoxa. Często mam problem braku współpracy kremu z podkładem
Naturę officinalis tez często widuje w sp ale jakos nigdy mnie nie skusiły az tak, żebym kupiła.....

I słusznie! Ja (ja!!) mam druga butlę to daje do myslenia
rzadko mi sie zdarza kupic 2 razy to samo.

U mnie krem AE nie pracuję w ogóle z żadnym podkłademDlatego jeśli wiem,że rano wychodzę to go nawet nie nakładam na twarz
Nie zrażaj się po nieudanej próbie na jakimś kremie.Próbuj na innych,bo sama po sobie wiem jaka jest różnica.
Gayenka również o tym pisała

Właśnie przeczytałam,że ten spray ma dużo aloesu w składzie i trochę mam cykora.

Tak samo zamówiłam u Małgosi kilka kosmetyków z phenome,a tam również aloes siedziNo nie wiem,zobaczymy co to będzie.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:05   #2282
magnesita
Zadomowienie

Cytat:

Mam próbki 2 primerów z lauressa, ale tak sie do mnie puder jedwabny przykleił, że jeszcze nie próbowałam
Korektory maja tez fajne
Nie wiem która Anię pytałas o szampon
Kurka to wypróbuj te primery zanim my zrobimy zamówienie
Pytałam anakazar a Ciebie zapytam jak już dojdzie do Ciebie szampon dzisiaj przeze mnie wysłany

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:06   #2283
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam,że ten spray ma dużo aloesu w składzie i trochę mam cykora.

Tak samo zamówiłam u Małgosi kilka kosmetyków z phenome,a tam również aloes siedziNo nie wiem,zobaczymy co to będzie.
A Ty uczulona na aloes????

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:11   #2284
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
U mnie krem AE nie pracuję w ogóle z żadnym podkłademDlatego jeśli wiem,że rano wychodzę to go nawet nie nakładam na twarz
Nie zrażaj się po nieudanej próbie na jakimś kremie.Próbuj na innych,bo sama po sobie wiem jaka jest różnica.
Gayenka również o tym pisała

A który krem odpowiada Ci pod detox? Bo pare mamy takich samych
Aloesu baaaardzo dużo w sprayu!
Cytat:
Kurka to wypróbuj te primery zanim my zrobimy zamówienie
Pytałam anakazar a Ciebie zapytam jak już dojdzie do Ciebie szampon dzisiaj przeze mnie wysłany
Postaram się, ale rano sie spiesze i z reguły zapominam łapię co zwykle, czyli puder hauschki. Wyjme sobie na wierzch, ale czy to cos da? Mleko i kawa do pracy od 2 tygodni stoja na stole, tz kładzie mi tam rano kanapkę i kanapkę biorę a mleka i kawy nie dowiozłam.......

dzisiaj ide do tbs.
Stary 2012-01-10, 08:16   #2285
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A Ty uczulona na aloes????
Podejrzewam,że tak.Ale pewności nie mam.Wywaliło mnie po laverze aloesowej i czymś jeszcze z aloesem.Jednak dziewczyny mądrze mi napisały,że w kremach tańszych może być "gorszy"aloes,a tych droższych powinien być ten "lepszy"który krzywdy nie powinien robićCoś tam o liście i skórkę chodzi chyba
Ja to łopatologicznie napisałam,bo mądrze już nie potrafię powtórzyć

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
A który krem odpowiada Ci pod detox? Bo pare mamy takich samych
Aloesu baaaardzo dużo w sprayu!

Postaram się, ale rano sie spiesze i z reguły zapominam łapię co zwykle, czyli puder hauschki. Wyjme sobie na wierzch, ale czy to cos da? Mleko i kawa do pracy od 2 tygodni stoja na stole, tz kładzie mi tam rano kanapkę i kanapkę biorę a mleka i kawy nie dowiozłam.......

dzisiaj ide do tbs.
Miałam go tylko 2 razy na twarzy.AE-porażka,twarz przypominała kartkę przez którą przeleciała gumka do ścierania i zostawiła po sobie te farfloki
No i ten pierwszy raz to rano nałożony miałam sanoflore,ale pózniej make-up zmyty około 13-14-stej(po tym jak Ci smsa wysyłałam)i na to podkład-czyli chyba krem poranny się wtedy nie liczył

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:20   #2286
akaidoku
Raczkowanie

Cytat:
Mówią,że jest dobryA czy jest dla mnie dobry to się niedługo przekonam,bo dzisiaj mycie włosów.
Mi yes za bardzo nie podszedł
To czekam na relację : )

Cytat:
Podejrzewam,że tak.Ale pewności nie mam.Wywaliło mnie po laverze aloesowej i czymś jeszcze z aloesem.Jednak dziewczyny mądrze mi napisały,że w kremach tańszych może być "gorszy"aloes,a tych droższych powinien być ten "lepszy"który krzywdy nie powinien robićCoś tam o liście i skórkę chodzi chyba
Ja to łopatologicznie napisałam,bo mądrze już nie potrafię powtórzyć
To przez to, że niektóre firmy używają całych liści łącznie ze skórką, a w skórce znajdują się jakieś substancje mogące powodować wysypkę. A lepsze firmy używają tylko tego miąższu ze środka, który nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.
Jeszcze pamiętam ^^

Też się nad tym zastanawiałam przy mojej odżywce, bo ma aloes na pierwszym miejscu, ale ja z aloesem nigdy problemu nie miałam i nic mi nie wyskoczyło, w miejscu, gdzie grzywka cały czas mi dotyka, więc to chyba jednak nie wina odżywki
akaidoku jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:23   #2287
anakazar
Zakorzenienie

Małgosiu ten krem,który tak chcę ma aloes gdzieś w środku składu.To się nie boję,bo kremy,które mnie załatwiły miały aloes na samym początku.

Z kremem pod oczy ryzykuję,bo ma aloes na 1 miejscu no i żel również ma.

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
To czekam na relację : )

To przez to, że niektóre firmy używają całych liści łącznie ze skórką, a w skórce znajdują się jakieś substancje mogące powodować wysypkę. A lepsze firmy używają tylko tego miąższu ze środka, który nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.
Jeszcze pamiętam ^^

Też się nad tym zastanawiałam przy mojej odżywce, bo ma aloes na pierwszym miejscu, ale ja z aloesem nigdy problemu nie miałam i nic mi nie wyskoczyło, w miejscu, gdzie grzywka cały czas mi dotyka, więc to chyba jednak nie wina odżywki
oooo właśnie
przy każdym produkcie phenome gdzie jest aloes jest takie info

Woda aloesowa pozyskiwana jest z mięsistych liści Aloe barbadensis Miller. Ta, pochodząca z terenów Afryki i Azji Mniejszej, bylina należy do rodziny liliowatych i uprawiana jest głównie w Meksyku. Posiada drzewiasty pień, o wysokości ok. 30-50 cm, otoczony rozetą lancetowatych liści o kolczastym brzegu, o długości ok.40-50 cm i szerokości ok. 5-10 cm.
Woda aloesowa otrzymywana jest w tradycyjnym procesie destylacji, w którym mięsiste liście Aloe barbadensis poddawane są działaniu pary wodnej. Taki proces pozwala uzyskać z liścia aloesu wodę roślinną, która zachowuje naturalne bogactwo składników, takich jak substancje odżywcze, olejki eteryczne, substancje śladowe - makro i mikro elementy oraz sole mineralne.

Czyli to woda aloesowa-myślę,że powinno być ok.

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:32   #2288
vea7
Zakorzenienie

Kontynuując wątek z Klu. wykopałam w sieci skład "nowinki" czyli

Eveline EcoLine Multiodżywczy krem na noc 30+

INCI: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol**, Glycine Soya Oil, Olus Vegetable Oil*, Caprylic/ Capric Triglyceride**, Glycerin**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit*, Disodium Cetearyl Sulfosuccinate*, Betaine*, Arctium Lappa Root Extract*, Hippophae Rhamnoides*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Hyaluronic Acid, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Butylparaben/ Ethylparaben/ Isobutylparaben/ Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance.

* składnik z certyfikatem Ecocert
** surowiec zaaprobowany przez Ecocert

I niech mi kto mądry powie, po pierwsze, czy to rzeczywiście jest eco, a po drugie czy warto, bo cena warta grzechu

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:37   #2289
margoltka
Wtajemniczenie

Włosy suche i powiem Wam, że podoba mi się seria Alverde Aloes/Hibiskus. Włosy mam miękkie, może nie tak mięsiste jak po Winogrono/Avocado, ale tym samym mniej obciążone. Są uniesione, ale to chyba zasługa poduszki, ponieważ jak nigdy poszłam spać w mokrych włosach Jak na razie jest ok.

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
margoltka, świetne zakupy!! Koniecznie daj znać jak produkty alverde do włosów Kusza mnie bardzo i szukałabym czegoś do suchych włosów
Właśnie takie mam. Suche, podniszczone. Coś mi się zdaje, że Alverde Winogrono/Avocado jednak bardziej odżywia, choć może obciążać. Na pewno w kombinacji szampon + kuracja. Nie próbowałam jeszcze szamponu + odżywka.

Cytat:
Fajnie masz Margolciu z koleżanka przy granicy Ja mam koleżankę w Niemczech-chyba się do niej uśmiechnę
Daj znać jak tam dzisiaj Twój Maluszek się miewa. Mojej ząbki chyba idą bo pcha rączki do buziaka. A jak u Ciebie Kochana z ząbkami?
Oj biedna, a ile już macie ząbków? Ciężko przechodzi?
U nas z ząbkami jest kłopot. Ogólnie synuś bardzo dobrze znosi ząbkowanie. Górne wychodziły cztery na raz i oprócz gigantycznego ślinotoku, nie było marudzenia, płaczu, czy nieprzespanych nocy. Jesteśmy jednak troszkę do tyłu z ząbkami. Kończy za tydzień 15miesięcy, a ząbków ma dopiero sześć. Dentystka stwierdziła, że to dobrze, bo będą lepiej zmineralizowane. Oby. W weekend ponadto zauważyłam, że za dolną jedynką rośnie dwójka. Pediatra i stomatolog po telefonicznej konsultacji stwierdziły, że to niemożliwe. A jednak to ząbek! Jutro lub pojutrze idziemy do lekarza. Martwię się bardzo. Nie wiem co mu grozi - wyrywanie, operacja...może się niepotrzebnie nakręcam.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:38   #2290
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

INCI: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol**, Glycine Soya Oil, Olus Vegetable Oil*, Caprylic/ Capric Triglyceride**, Glycerin**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit*, Disodium Cetearyl Sulfosuccinate*, Betaine*, Arctium Lappa Root Extract*, Hippophae Rhamnoides*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Hyaluronic Acid, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Butylparaben/ Ethylparaben/ Isobutylparaben/ Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance.

I niech mi kto mądry powie, po pierwsze, czy to rzeczywiście jest eco, a po drugie czy warto, bo cena warta grzechu
ło matko,nawet moje oko widzi,że roi się od parabenów

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:41   #2291
vea7
Zakorzenienie

Widzisz mnie zastanowiło to, że one są na końcu składu i porozdzielane "/" ... rozumiem, że może być użyty któryś z nich, a nie wszystkie??? i chyba w małym stężeniu???
Kurcze, będzie się trzeba podszkolić z czytania składów...

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:43   #2292
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

U nas z ząbkami jest kłopot. Ogólnie synuś bardzo dobrze znosi ząbkowanie. Górne wychodziły cztery na raz i oprócz gigantycznego ślinotoku, nie było marudzenia, płaczu, czy nieprzespanych nocy. Jesteśmy jednak troszkę do tyłu z ząbkami. Kończy za tydzień 15miesięcy, a ząbków ma dopiero sześć. Dentystka stwierdziła, że to dobrze, bo będą lepiej zmineralizowane. Oby. W weekend ponadto zauważyłam, że za dolną jedynką rośnie dwójka. Pediatra i stomatolog po telefonicznej konsultacji stwierdziły, że to niemożliwe. A jednak to ząbek! Jutro lub pojutrze idziemy do lekarza. Martwię się bardzo. Nie wiem co mu grozi - wyrywanie, operacja...może się niepotrzebnie nakręcam.
Współczuje bardzo tego niecodziennego problemuPierwsz y raz słyszę o czymś takim.Informuje koniecznie co Ci powiedzieli i czy będzie potrzebna operacja?Mam nadzieję,że nie i że skończy się tylko na obawach
Mojej małej wyszły 2 ostatnie zęby-wszystkie zęby wyszły sama nie wiem kiedy,młoda nawet nie marudziła przy ich wychodzeniu.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Widzisz mnie zastanowiło to, że one są na końcu składu i porozdzielane "/" ... rozumiem, że może być użyty któryś z nich, a nie wszystkie??? i chyba w małym stężeniu???
Kurcze, będzie się trzeba podszkolić z czytania składów...
Nie wiem.Ja się guzik znam.Niech ktoś mądrzejszy się wypowie.

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:47   #2293
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:

Dostałaś większą wypłate?Mi się niestety nie zdarzyło,ale słyszałam o przypadkach gdzie owszem
no wlasnie chyba tak

Cytat:

Jak dali więcej to sie nie wychylaj......
nie no wlasnie nie bede, tylko ciekawa jestem... a jak sie pokapuja a ja juz cala wydam?

nalozylam wczoraj i dzisiaj masc z wit. A na wlosy i fajne sa wloski ^^ dzisiaj nalozylam drugi raz (tzn nie mylam wlosow wczoraj :P) wiec efekt lekko tlustych wlosow mam ale i tak siedze w domu wiec to bylo dla wyprobowania :P i fajne sa wlosy, tylko czy tak na pewno mozna?

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2012-01-10 o 08:48
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:48   #2294
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
[COLOR="rgb(245, 222, 179)"]no wlasnie chyba tak [/COLOR]

nie no wlasnie nie bede, tylko ciekawa jestem... a jak sie pokapuja a ja juz cala wydam?

nalozylam wczoraj i dzisiaj masc z wit. A na wlosy i fajne sa wloski ^^ dzisiaj nalozylam drugi raz (tzn nie mylam wlosow wczoraj :P) wiec efekt lekko tlustych wlosow mam ale i tak siedze w domu wiec to bylo dla wyprobowania :P i fajne sa wlosy, tylko czy tak na pewno mozna?
Nic Ci nie zrobią-już po fakcie.Ich błądMogą jedynie poprosić o zwrot.

anakazar jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:51   #2295
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Nic Ci nie zrobią-już po fakcie.Ich błądMogą jedynie poprosić o zwrot.

otoz to, albo zrobia wyrownanie w nastepnej wyplacie
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:53   #2296
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Raczej aparat ortodontyczny mu grozi
Nic się nie martw; im później zęby wychodzą, tym lepiej

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:54   #2297
ewka2012
BAN stały

Ja się muszę zrobić porządek z moimi kosmetykami
ewka2012 jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:57   #2298
ckin2u
Zakorzenienie

Ja ostatnio zrobilam

swoja droga - oni jeszcze tego zamowienia z biolandera nie wyslali i jestem zla, poniewaz 'wysylka w przeciagu 24 h" ok byla niedziela ale mogli wyslac wczoraj :P moze sie czepiam ale nie lubie czegos takiego zwlaszcza ze ja na to tak czekam

a juz kiedys tez mnie zawiedli kupilam rzeczy po czym dzwoni do mnie babeczka ze tego i tego i tego juz nie maja moga mi cos dac innego :sciana:
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-10, 08:59   #2299
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Miałam go tylko 2 razy na twarzy.AE-porażka,twarz przypominała kartkę przez którą przeleciała gumka do ścierania i zostawiła po sobie te farfloki
No i ten pierwszy raz to rano nałożony miałam sanoflore,ale pózniej make-up zmyty około 13-14-stej(po tym jak Ci smsa wysyłałam)i na to podkład-czyli chyba krem poranny się wtedy nie liczył
ok, czyli nasmaruje sie rano sanoflore, ok.13 zmuje i nałoże detox
AE to ja wiem, że on nie pod makijaż. Powiem Ci, że nawet minerały nie zawsze dobrze na nim leżą. Ale i tak jest cudny, nie?
Będe kombinowac z kremem, ale zaczne od alverde i sanoflore.
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
no wlasnie chyba tak

wiesz, miałas prawo przypuszczać, ze skoro dostałaś, to Ci sie należało....
na wszelki wypadek nie wydawaj, tylko na lokate wsadź - przynajmniej na odsetkach zarobisz jak każą Ci oddać
aż sama sprawdze - może i mi za dużo dali
Cytat:

No własnie - niech sie kto mądry odezwie
Jest tu ktos mądry?
Mi sie końcówka nie podoba, ale na ile może być zła ze względu na naturalnośc kosmetyku to się nie wymądrze. Bo to, że krem jako taki nie jest certyfikowany to już wiemy - ale to oczywiście nie musi znaczyć, że jest bee.
Stary 2012-01-10, 09:04   #2300
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Mi sie końcówka nie podoba, ale na ile może być zła ze względu na naturalnośc kosmetyku to się nie wymądrze.
No wiecie, pięć parabenów to zakrawa na jakiś rekord lokalny

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:10   #2301
vea7
Zakorzenienie

No właśnie ja mam silne wrażenie, że to nie jest pięć parabenów, ale dopuszczone jest użycie któregoś z pięciu... tak na chłopski rozum, gdyby wszystkie były, to chyba oddzielane normalnie przecinkiem, jak wszystkie inne składniki, a nie slashem

WYMIENIĘ

vea7 jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:13   #2302
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No wiecie, pięć parabenów to zakrawa na jakiś rekord lokalny
parabeny jasna sprawa, a reszta?
bo mi sie wydaję, że parabeny to nie będzie największa porażka tego kremu.

Dziewczyny podrzuccie jakąs stronkę ze składnikami kosmetycznymi i ich opisem
kosmopedia jakas taka oszczędna w danych....
Stary 2012-01-10, 09:16   #2303
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

No nie tylko, cała druga połowa składu to porażka
Aż szkoda tych naturalnych składników z pierwszej połowy

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
No właśnie ja mam silne wrażenie, że to nie jest pięć parabenów, ale dopuszczone jest użycie któregoś z pięciu... tak na chłopski rozum, gdyby wszystkie były, to chyba oddzielane normalnie przecinkiem, jak wszystkie inne składniki, a nie slashem
No może.... ja się aż tak dobrze nie znam

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:17   #2304
magnesita
Zadomowienie

Cytat:

dzisiaj ide do tbs.
Właśnie ja sie zawsze zastanawiam jak Ty się wybierasz do tej roboty skoro jeszcze tyle musisz dojechać-ja bym chyba codziennie się spóźniała

Cytat:

W tej chwili ma 7 widocznych ząbków. U nas jakiejś masakry wielkiej nie ma jeśli idzie o ząbki-ot potrafi być marudna i zwalam to na ząbki tym bardziej że sie ślini i pcha tam rączki-ale równie dobrze może to być wina pogody albo jej matka nie odpowiada
A z synkiem to rzeczywiście pierwszy raz się z czymś takim spotykam Kurcze mam nadzieję że to jednak nic poważnego. Na razie nie zamartwiaj się na zapas-pójdziesz do lekarza to będziesz wiedziała na czym stoisz i tak jak mówisz-nie nakręcaj się

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:18   #2305
aga89s
Rozeznanie

to pewnie jakaś mieszanka parabenów, w zasadzie to że parabenów jest np 3 to nie znaczy, że jest ich więcej jakby to był tylko jeden. np w żarciu jest tak, że jak użyje się 2 konserwantów to ich suma może być mniejsza niż jakby użyło się jednego, nie pamiętam jak się zwie taki efekt, kosmetyków też pewnie dotyczy

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:30   #2306
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie ja sie zawsze zastanawiam jak Ty się wybierasz do tej roboty skoro jeszcze tyle musisz dojechać-ja bym chyba codziennie się spóźniała
Jakbym się spóźniała codziennie od 10 lat to by mnie wyrzucili juz dawno
w pracy juz każdy wie, że rano sie do mnie nie macha na korytarzu (bo i tak nie zobaczę), że cześć mówi mi sie bardzo głośno i kilka razy (bo inaczej nie usłyszę) i że nie rozmawia sie ze mna na powazne tematy (bo jestem taka zaspana, że i tak nie zapamietam). Pomimo tylu lat nie moge się przyzwyczaic do rannego wstawania i codziennie rano cierpię z tego powodu od nowa Nawet spotkania mam ustawiane po porannej kawie (czyli najwczesniej 8.30), nawet te, w których Dyrektorzy uczestniczą
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to pewnie jakaś mieszanka parabenów, w zasadzie to że parabenów jest np 3 to nie znaczy, że jest ich więcej jakby to był tylko jeden. np w żarciu jest tak, że jak użyje się 2 konserwantów to ich suma może być mniejsza niż jakby użyło się jednego, nie pamiętam jak się zwie taki efekt, kosmetyków też pewnie dotyczy
Ja gdzieś wyczytałam (za diabła nie pamietam gdzie), że tak opisane składniki mogą byc własnie stosowane zamiennie - nie tylko w sensie, że jeden, wybrany z nich, ale tez dowolna ich mieszanka (rózne partie maja np. różne mieszanki). Co oczywiście nie zmienia faktu, że ich łączne stężenie, określone np. dl aparabenów, musi sie mieścic w przyjetych normach. Ale nie wiem na ile wiarygodne było to źródło ifnormacji.
Stary 2012-01-10, 09:38   #2307
margoltka
Wtajemniczenie

Dzięki za wsparcie. Musi być dobrze.

margoltka jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:41   #2308
grazkako
Zadomowienie

Umyłam wczoraj głowe szamponem Alverde aloe&hibiscus - dobrze myje , nie obciąża ,włosy po nim są miękkie i sypkie . Mam z natury miękie i cienkie więc potrzebuję czegoś lekko usztywniającego . Nabędę ten z winogronem.
Stary 2012-01-10, 09:50   #2309
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Umyłam wczoraj głowe szamponem Alverde aloe&hibiscus - dobrze myje , nie obciąża ,włosy po nim są miękkie i sypkie . Mam z natury miękie i cienkie więc potrzebuję czegoś lekko usztywniającego . Nabędę ten z winogronem.
O, to tak jak ja
Po Winogrono/Avocado, tak jak pisałam, moje włosy sa bardziej ciężkie, mięsiste. Jednak używam ich z maskami, więc nie wiem jaki byłby efekt po odżywce, czy tylko po szamponie.

Co do mojego synka, kiedys ktoś powiedział, że nie wiesz czym jest strach, dopóki nie masz dziecka. Martwię się o niego strasznie.

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-01-10 o 09:56
margoltka jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:00   #2310
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Co do mojego synka, kiedys ktoś powiedział, że nie wiesz czym jest strach, dopóki nie masz dziecka. Martwię się o niego strasznie.
Kochana, no ja Cie nie pocieszę.......
To nie minie, musisz sie zaprzyjaxnic z tym strachem.
Przepraszam, powinnam Ci cos na otuche napisać ale napisanie, że to tylko przejściowy stan byłoby kłamstwem. Napewno jednak te emocje z czasem oswoisz i nie będa już takie straszne jak na początku.
Co do ząbków to poczekaj co lekarze powiedzą, bo czasami coś wyglada źle, a rozwiązanie bywa łatwe

Ale żeby nie było tak smutno to przecież wiesz, że każda sekunde strachu i nerwów Twoje dzieciątko wynagrodzi Ci wielokrotnie!!! Znasz piękniejsze uczucia, niż te, którymiobdarzasz Maleństwo??? Napewno nie

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-01-10 o 10:14
anula_ga jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości